2014 Outdoor Track and Field
Invitational Schedule

Main Menu

If you want to add any entries or have any changes, please let me know at section2harrier@yahoo.com

Saturday, April 5th

Patroon Conference Relays @ Rensselaer H.S.

Friday, April 11th

Niskayuna Medley Challenge @ Niskayuna H.S. - 4:30pm Results

Saturday, April 12th

C.B.A./LaSalle Relay Meet @ SUNY-Albany - 9:00am
Niskayuna Warrior Classic @ Niskayuna H.S. - 9:00am Results
Stillwater Relays @ Stillwater C.S. - 9:00am Results

Monday, April 14th

Colonial Council Relays @ Albany Academy Results

Thursday, April 17th

Fonda-Fultonville Steeplechase/Pentathlon Meet Results

Saturday, April 19th

Kiwanis Bi-County Meet @ Broadalbin-Perth C.S. Results
Fleet Feet Lady Eagles Invitational @ Bethlehem H.S. - 10:00am Results
TartanStrong Invitational @ Scotia-Glenville C.S. Results

Thursday-Saturday, April 24th-26th

Penn Relays @ Franklin Field Meet Website

Saturday, April 26th

Luciano Memorial Invitational @ Hudson Falls C.S. Results
Cohoes Relays @ Cohoes H.S. Results
Maple Hill Invitational @ Maple Hill H.S. Results

Tuesday, April 29th

Schenectady Invitationals-Girls @ Schenectady H.S. Cancelled
Burnt Hills Invitational-Girls @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S Results

Thursday, May 1st

Schenectady Invitational-Boys @ Schenectady H.S. Cancelled
Burnt Hills Invitational-Boys @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S. Results

Saturday, May 3rd

Colonie Relays @ Colonie H.S. Results
Fonda-Fultonville Relays @ Fonda-Fultonville C.S. Results
George Muse Relays @ Glens Falls H.S. Results
Marsh-Galotta Meet @ Middleburgh C.S. Results

Thursday, May 8th

Bemus Frosh/Soph Meet @ Greenwich C.S. Results

Saturday, May 10th

Queensbury Invitational @ Queensbury C.S. Results
Johnstown Invitational @ Knox Field, Johnstown Jr. H.S. Results

Tuesday, May 13th

Big 10 Championships-Girls @ Troy H.S. Results
Colonial Council Championships @ Lansingburgh H.S. Results
Western Athletic Conference Championships @ Fort Plain C.S. Results
Suburban Council Boys J.V. Championships @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S. Results

Wednesday, May 14th

Big 10 Championships-Boys @ Schenectady H.S. Results
Wasaren League Championships @ Stillwater C.S. Results

Thursday, May 15th

Foothills Council Championships @ Queensbury C.S. Results
Patroon Conference Championships @ Taconic Hills C.S. Results

Friday, May 16th

Schuylerville Classic @ Schuylerville C.S. Results
Fonda-Fultonville Frosh-Soph. @ Fonda-Fultonville C.S. Cancelled

Saturday, May 17th

William F. Eddy Meet @ Schenectady H.S. Results

Tuesday, May 20th

Group 1 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm Results

Wednesday, May 21st

Group 2 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm Results

Thursday, May 22nd

Group 3 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm Results

Friday, May 23rd

Group 4 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm Results

Saturday, May 24th

Group 5 Championships @ SUNY-Albany - 10:00am Results

Thursday May 29th & Friday, May 30th

Section 2 State Qualifiers @ SUNY-Albany - 4:00pm Results

Friday, June 6th & Saturday, June 7th

New York State Championships @ Cicero-North Syracuse (Section 3) Results     Section 2 Results