2014 Outdoor Track and Field Invitational Schedule |
If you want to add any entries or have any changes, please let me know at section2harrier@yahoo.com
Saturday, April 5th
|
Friday, April 11th
Niskayuna Medley Challenge @ Niskayuna H.S. - 4:30pm | Results |
Saturday, April 12th
|
Results | |
Niskayuna Warrior Classic @ Niskayuna H.S. - 9:00am | Results | |
Stillwater Relays @ Stillwater C.S. - 9:00am | Results |
Monday, April 14th
Colonial Council Relays @ Albany Academy | Results |
Thursday, April 17th
Fonda-Fultonville Steeplechase/Pentathlon Meet | Results |
Saturday, April 19th
Kiwanis Bi-County Meet @ Broadalbin-Perth C.S. | Results |
Fleet Feet Lady Eagles Invitational @ Bethlehem H.S. - 10:00am | Results |
TartanStrong Invitational @ Scotia-Glenville C.S. | Results |
Thursday-Saturday, April 24th-26th
Penn Relays @ Franklin Field | Meet Website |
Saturday, April 26th
Luciano Memorial Invitational @ Hudson Falls C.S. | Results |
Cohoes Relays @ Cohoes H.S. | Results |
Maple Hill Invitational @ Maple Hill H.S. | Results |
Tuesday, April 29th
Schenectady Invitationals-Girls @ Schenectady H.S. | Cancelled |
Burnt Hills Invitational-Girls @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S | Results |
Thursday, May 1st
Schenectady Invitational-Boys @ Schenectady H.S. | Cancelled |
Burnt Hills Invitational-Boys @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S. | Results |
Saturday, May 3rd
Colonie Relays @ Colonie H.S. | Results |
Fonda-Fultonville Relays @ Fonda-Fultonville C.S. | Results |
George Muse Relays @ Glens Falls H.S. | Results |
Marsh-Galotta Meet @ Middleburgh C.S. | Results |
Thursday, May 8th
Bemus Frosh/Soph Meet @ Greenwich C.S. | Results |
Saturday, May 10th
Queensbury Invitational @ Queensbury C.S. | Results |
Johnstown Invitational @ Knox Field, Johnstown Jr. H.S. | Results |
Tuesday, May 13th
Big 10 Championships-Girls @ Troy H.S. | Results |
Colonial Council Championships @ Lansingburgh H.S. | Results |
Western Athletic Conference Championships @ Fort Plain C.S. | Results |
Suburban Council Boys J.V. Championships @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S. | Results |
Wednesday, May 14th
Big 10 Championships-Boys @ Schenectady H.S. | Results |
Wasaren League Championships @ Stillwater C.S. | Results |
Thursday, May 15th
Foothills Council Championships @ Queensbury C.S. | Results |
Patroon Conference Championships @ Taconic Hills C.S. | Results |
Friday, May 16th
Schuylerville Classic @ Schuylerville C.S. | Results |
Fonda-Fultonville Frosh-Soph. @ Fonda-Fultonville C.S. | Cancelled |
Saturday, May 17th
William F. Eddy Meet @ Schenectady H.S. | Results |
Tuesday, May 20th
Group 1 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm | Results |
Wednesday, May 21st
Group 2 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm | Results |
Thursday, May 22nd
Group 3 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm | Results |
Friday, May 23rd
Group 4 Championships @ SUNY-Albany - 4:00pm | Results |
Saturday, May 24th
Group 5 Championships @ SUNY-Albany - 10:00am | Results |
Thursday May 29th & Friday, May 30th
Section 2 State Qualifiers @ SUNY-Albany - 4:00pm | Results |
Friday, June 6th & Saturday, June 7th
New York State Championships @ Cicero-North Syracuse (Section 3) | Results Section 2 Results |