2019 Cross Country
Section 2 Championships 11/4/19 at Saratoga State Park |
Boys: Class A, Class B, Class C, Class C/CC Split, Class D, Merge
Girls: Class A, Class B, Class C, Class C/CC Split, Class D, Merge
Sky's The Limit Track and Field HY-TEK's Meet Manager 2019 Section 2 Cross Country Championships - 11/1/2019 Saratoga Spa Park Last Completed Event Event 6 Boys 4892 Meter Run CC Class A ================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Ragone, Thomas 12 Niskayuna 5:02.3 15:18.87 1 2 O'Brien, Sean 12 Guilderland 5:03.2 15:21.62 2 3 Parsons, Jack 12 Guilderland 5:05.6 15:28.81 3 4 Shanahan, Ryan 12 Shenendehowa 5:05.9 15:29.76 4 5 Mendonca, Francisco 11 Shaker 5:07.4 15:34.29 5 6 Franjieh, Julian 10 Niskayuna 5:07.7 15:35.19 6 7 Tindale, Micah 10 Guilderland 5:07.9 15:35.87 7 8 Brimhall, Nathan 10 Shenendehowa 5:09.0 15:39.21 8 9 Spence, Bryan 12 Shenendehowa 5:09.2 15:39.78 9 10 Permaul, Shazim 12 Schenectady 5:10.3 15:43.17 10 11 Barbera, Anthony 11 Shenendehowa 5:11.1 15:45.59 11 12 Randall, T.J. 12 Shaker 5:11.6 15:47.16 12 13 Gent, Alexander 12 Guilderland 5:11.7 15:47.40 13 14 Tooker, Brady 11 Saratoga Springs 5:12.2 15:48.74 14 15 Tooker, Dawson 11 Saratoga Springs 5:15.7 15:59.63 15 16 Gronau, Kyle 12 Shenendehowa 5:16.4 16:01.69 16 17 Bianchi, Lorenzo 12 Shenendehowa 5:16.8 16:02.92 17 18 Garretson, Christopher 12 Shaker 5:17.0 16:03.58 18 19 Bush, Ryan 10 Saratoga Springs 5:17.4 16:04.84 19 20 Cooke, Griffin 12 Shenendehowa 5:17.8 16:05.94 20 21 Guerin, Ben 12 Ballston Spa 5:19.3 16:10.49 21 22 Malatesta, Daniel 10 Niskayuna 5:19.7 16:11.59 22 23 Levchenko, Vinny 11 Shaker 5:19.9 16:12.29 23 24 Glynn, Aidan 11 Shenendehowa 5:21.1 16:15.98 25 Cusato, Will 10 Guilderland 5:21.3 16:16.56 24 26 Pavelec, Daniel 11 Shaker 5:22.3 16:19.55 25 27 Mercado, Christian 12 Saratoga Springs 5:23.0 16:21.59 26 28 Pokat, Zach 12 Bethlehem Central 5:23.1 16:21.92 27 29 Engel, Noah 11 Queensbury 5:24.6 16:26.45 28 30 Garland, Patrick 12 Ballston Spa 5:25.8 16:30.09 29 31 Ledezma, Dan 12 Bethlehem Central 5:26.0 16:30.86 30 32 Hickey, Aidan 12 Shenendehowa 5:26.6 16:32.73 33 Decker, Devin 10 Schenectady 5:26.8 16:33.15 31 34 Diehl, Zack 11 Shaker 5:29.8 16:42.52 32 35 Vincelette, Jack 12 Bethlehem Central 5:30.7 16:45.14 33 36 Vazquez-Lopez, Rufino 12 Shaker 5:31.4 16:47.36 34 37 Schiavo, Jack 11 Niskayuna 5:31.5 16:47.58 35 38 Hickey, Nolan 12 Shenendehowa 5:32.2 16:49.74 39 Spanbauer, Daniel 12 Guilderland 5:32.3 16:50.04 36 40 Spanbauer, Gabe 12 Guilderland 5:32.4 16:50.33 37 41 Burke, Finn 9 Guilderland 5:32.6 16:50.91 42 Murphy, Dennis 11 Columbia (Sec 2) 5:32.8 16:51.47 38 43 Farnan, Evan 10 Columbia (Sec 2) 5:33.2 16:52.58 39 44 Navin, Casey 12 Saratoga Springs 5:34.6 16:57.04 40 45 Hayes, Lance 11 Queensbury 5:35.4 16:59.52 41 46 Thomas, Nicholas 8 Niskayuna 5:38.6 17:09.14 42 47 Flanagan, Evan 11 Colonie 5:38.7 17:09.51 43 48 Prehn, Troy 12 Saratoga Springs 5:39.5 17:11.96 44 49 Wallace, William 12 Colonie 5:39.6 17:12.18 45 50 Shaffe, Shifan 11 Saratoga Springs 5:39.8 17:12.76 46 51 Mascardi, Vincent 12 Ballston Spa 5:39.9 17:13.07 47 52 Nova, Dominic 12 Columbia (Sec 2) 5:40.0 17:13.32 48 53 Martinelli, Santino 11 Albany High School 5:40.5 17:14.98 49 54 Hayes, Eamonn 10 Bethlehem Central 5:40.8 17:15.79 50 55 Barthelmas, Evan 10 Saratoga Springs 5:41.9 17:19.15 56 Huff, Ethan 11 Ballston Spa 5:42.8 17:21.95 51 57 Fedele, Drew 12 Queensbury 5:43.3 17:23.55 52 58 Wade, Andrew 10 Ballston Spa 5:43.9 17:25.11 53 59 Davis, Nathan 10 Columbia (Sec 2) 5:44.3 17:26.44 54 60 Ardrey, Jaevon 11 Schenectady 5:44.4 17:26.83 55 61 Anderson, Ethan 10 Schenectady 5:44.6 17:27.25 56 62 Layer, Justin 11 Ballston Spa 5:45.0 17:28.56 57 63 Russell, Patrick 10 Queensbury 5:45.1 17:28.92 58 64 Friedman, Skyler 11 Bethlehem Central 5:45.2 17:29.22 59 65 Avery, Ian 12 Guilderland 5:45.3 17:29.58 66 Colonno, Alex 12 Bethlehem Central 5:45.5 17:30.08 60 67 Dunn, Ryan 10 Colonie 5:46.4 17:32.83 61 68 Breimer, Thomas 11 Columbia (Sec 2) 5:47.0 17:34.59 62 69 McNay, Aidan 12 Bethlehem Central 5:47.1 17:34.90 63 70 Darling, Alec 10 Ballston Spa 5:47.4 17:35.94 64 71 Czech, Josh 12 Saratoga Springs 5:47.7 17:36.69 72 Benki, Avaneesh 10 Niskayuna 5:49.1 17:41.12 65 73 Skufca, Evan 10 Niskayuna 5:49.3 17:41.72 66 74 Carlson, Luke 9 Bethlehem Central 5:50.5 17:45.17 75 Winston, Ezra 10 Bethlehem Central 5:51.7 17:48.91 76 Walz, Riley 12 Ballston Spa 5:51.8 17:49.19 77 Raymond, Charles 12 Ballston Spa 5:52.9 17:52.54 78 Harrington, Tyler 10 Queensbury 5:53.4 17:54.23 67 79 Pattison, Xander 11 Bethlehem Central 5:53.8 17:55.31 80 Vitali, Joseph 11 Columbia (Sec 2) 5:56.3 18:02.90 68 81 Ploss, Logan 11 Columbia (Sec 2) 5:57.9 18:07.91 69 82 Chittur, Neel 9 Albany High School 5:58.0 18:08.17 70 83 Powell, Evan 12 Queensbury 6:00.5 18:15.80 71 84 Lopez-Rodriguez, William 10 Schenectady 6:00.6 18:16.03 72 85 Freed, Chase 10 Queensbury 6:01.8 18:19.71 73 86 Sharma, Anuraag 11 Niskayuna 6:04.5 18:27.95 87 Judge, Matt 12 Colonie 6:05.2 18:29.97 74 88 Esmeris, Vernald 10 Niskayuna 6:06.4 18:33.51 89 Arket, Louis 12 Schenectady 6:06.5 18:33.90 75 90 Keller, Quinn 11 Colonie 6:07.0 18:35.46 76 91 Jenkin, Ben 8 Queensbury 6:07.7 18:37.61 92 Petramale, William 10 Colonie 6:08.0 18:38.45 77 93 Graber, Noah 11 Albany High School 6:08.5 18:40.06 78 94 Jones, Liam 10 Queensbury 6:08.7 18:40.70 95 Roper, Maxwell 12 Albany High School 6:08.8 18:41.01 79 96 Uzzo, Christian 11 Colonie 6:10.1 18:44.96 80 97 O'Connor, Simon 11 Columbia (Sec 2) 6:13.1 18:53.97 98 Yannone, Jacob 10 Columbia (Sec 2) 6:13.5 18:55.30 99 Suh, Micah 9 Shaker 6:14.3 18:57.71 100 Jenkin, Lucas 11 Queensbury 6:15.0 18:59.88 101 Gordon, Graham 11 Albany High School 6:15.3 19:00.77 81 102 Phillips, Ethan 12 Ballston Spa 6:17.3 19:06.88 103 Countermine, Daniel 11 Guilderland 6:21.2 19:18.50 104 Orcutt, Ryan 11 Columbia (Sec 2) 6:23.1 19:24.37 105 Fong, Isaac 12 Albany High School 6:23.5 19:25.75 82 106 Winslow, Justice 11 Colonie 6:25.7 19:32.36 107 Gottlieb, Maxim 12 Albany High School 6:27.7 19:38.36 83 108 Burns, Bret 9 Troy 6:34.1 19:57.73 109 Richard, Graham 9 Albany High School 6:36.0 20:03.76 110 Diaz, Jaejrian 10 Schenectady 6:36.4 20:04.81 84 111 Dickson, David 10 Schenectady 6:36.6 20:05.46 112 Zalucky, Jarad 11 Colonie 6:37.0 20:06.67 113 Ordonez, Alex 10 Troy 6:37.3 20:07.58 114 McNeil, Michael 10 Albany High School 6:46.7 20:36.01 115 Ugalde, Jose 12 Schenectady 7:05.6 21:33.72 116 Baker, Matthew 12 Albany High School 7:08.1 21:41.09 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Shenendehowa 48 4 8 9 11 16 17 20 Total Time: 1:18:36.03 Average: 15:43.21 2 Guilderland 49 2 3 7 13 24 36 37 Total Time: 1:18:30.26 Average: 15:42.06 3 Shaker 83 5 12 18 23 25 32 34 Total Time: 1:19:56.87 Average: 15:59.38 4 Niskayuna 106 1 6 22 35 42 65 66 Total Time: 1:21:02.37 Average: 16:12.48 5 Saratoga Springs 114 14 15 19 26 40 44 46 Total Time: 1:21:11.84 Average: 16:14.37 6 Bethlehem Central 199 27 30 33 50 59 60 63 Total Time: 1:24:22.93 Average: 16:52.59 7 Ballston Spa 201 21 29 47 51 53 57 64 Total Time: 1:24:40.71 Average: 16:56.15 8 Schenectady 224 10 31 55 56 72 75 84 Total Time: 1:25:26.43 Average: 17:05.29 9 Columbia (Sec 2) 241 38 39 48 54 62 68 69 Total Time: 1:25:58.40 Average: 17:11.68 10 Queensbury 246 28 41 52 58 67 71 73 Total Time: 1:26:12.67 Average: 17:14.54 11 Colonie 299 43 45 61 74 76 77 80 Total Time: 1:28:59.95 Average: 17:47.99 12 Albany High School 357 49 70 78 79 81 82 83 Total Time: 1:31:44.99 Average: 18:21.00
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Allison, Ryan 10 Burnt Hills- 5:01.3 15:15.85 1 2 Marchant, Will 12 Burnt Hills- 5:12.3 15:49.33 2 3 Greski, Noah 11 Scotia-Glenville 5:13.2 15:51.94 3 4 Ostrander, Kyle 12 Scotia-Glenville 5:13.8 15:53.75 4 5 Rounds, Matthew 9 Burnt Hills- 5:15.3 15:58.43 5 6 Board, Kevin 12 Burnt Hills- 5:15.6 15:59.13 6 7 Ubriaco, Dante 12 Burnt Hills- 5:22.9 16:21.43 7 8 Bonesteel, Noah 12 Averill Park 5:23.0 16:21.70 8 9 Tebano, Alex 11 Scotia-Glenville 5:23.5 16:23.18 9 10 Grock, Nick 10 Burnt Hills- 5:23.6 16:23.55 10 11 Dzikowicz, Trevor 11 Amsterdam 5:23.8 16:24.20 11 12 Williams, Evan 10 Christian Br 5:25.2 16:28.44 12 13 Troyan, Mikhail 12 Burnt Hills- 5:25.8 16:30.31 13 14 Hada, Vishal 12 Albany Academy 5:30.7 16:45.17 14 15 Gnat, Jake 11 Burnt Hills- 5:33.3 16:53.01 16 Hendricks, Sean 11 Christian Br 5:33.8 16:54.58 15 17 Madan, Jay 11 Albany Academy 5:34.0 16:55.06 16 18 Mangione, Jack 10 Christian Br 5:34.4 16:56.39 17 19 Scribner, Zackary 12 Burnt Hills- 5:34.7 16:57.23 20 Limoges, Adam 12 Averill Park 5:35.5 16:59.59 18 21 Stedman, Julian 9 Glens Falls 5:37.2 17:04.79 19 22 Kelly, Ross 11 Cohoes 5:37.3 17:05.15 20 23 Simeone, Joseph 10 Albany Academy 5:37.4 17:05.41 21 24 Greene, Tyler 10 Scotia-Glenville 5:39.7 17:12.52 22 25 Brooks, Alex 12 Mohonasen 5:42.5 17:21.02 23 26 Malenfant, Sean 11 Averill Park 5:43.3 17:23.35 24 27 Bianco, Phillip 9 Christian Br 5:44.2 17:26.20 25 28 Pino, Mike 11 Scotia-Glenville 5:44.7 17:27.60 26 29 Daley, Peyton 12 Hudson Falls 5:45.3 17:29.49 27 30 Casey, Keller 9 Burnt Hills- 5:45.6 17:30.30 31 Belcastro, Nathan 12 Mohonasen 5:46.6 17:33.35 28 32 Smith-Growick, Garrick 11 Mohonasen 5:50.3 17:44.73 29 33 Taylor, Aidan 11 South Glens Falls 5:50.8 17:46.36 30 34 Jenks, Dylan 11 Mohonasen 5:51.1 17:47.17 31 35 Miranda, Matthew 12 Schalmont 5:51.8 17:49.21 32 36 Trackey, Paul 12 Glens Falls 5:51.9 17:49.69 33 37 Gagnon, Billy 12 Scotia-Glenville 5:52.0 17:49.94 34 38 Bordeau, Sam 12 Glens Falls 5:52.8 17:52.43 35 39 Millete, Austin 12 Averill Park 5:53.2 17:53.58 36 40 Drucker, Aviv 10 Albany Academy 5:54.3 17:56.94 37 41 Polsinelli, Mike 12 Mohonasen 5:54.6 17:57.72 38 42 Morrissey, Logan 11 Mohonasen 5:57.0 18:05.06 39 43 Allen, Patrick 10 Scotia-Glenville 5:57.4 18:06.30 40 44 Phillips, Dylan 12 Gloversville 5:59.4 18:12.47 45 Reagan, Dalton 11 Schalmont 6:00.6 18:16.16 41 46 Hanhurst, Tyler 12 Scotia-Glenville 6:01.7 18:19.21 47 Brunelle, Colin 9 Averill Park 6:02.5 18:21.93 42 48 Escobar, Logan 12 Averill Park 6:03.2 18:23.91 43 49 Putnam, Jack 10 Glens Falls 6:05.6 18:31.13 44 50 Mangione, Thadeus 8 Christian Br 6:07.3 18:36.33 45 51 Jacobson, Roy-Jake 11 Averill Park 6:08.0 18:38.54 46 52 Ardis, Giovan 11 Schalmont 6:08.3 18:39.43 47 53 Philo, Tillman 10 South Glens Falls 6:09.2 18:42.30 48 54 Abatto, Nick 9 Christian Br 6:09.8 18:43.94 49 55 DeMarco, Nicholas 10 Albany Academy 6:10.3 18:45.61 50 56 Antonikowski, Roman 9 Christian Br 6:10.7 18:46.66 51 57 Abbott, Tim 8 Mohonasen 6:10.9 18:47.26 52 58 Page, Michael 11 South Glens Falls 6:11.0 18:47.72 53 59 McKenna, Jack 9 Christian Br 6:11.6 18:49.59 60 Li, Alex 11 Albany Academy 6:11.8 18:49.98 54 61 Dailey, John 10 Albany Academy 6:12.2 18:51.25 55 62 Bublak, Daniel 12 Amsterdam 6:12.7 18:52.85 56 63 DeCelle, Matthew 10 Cohoes 6:13.3 18:54.62 57 64 DeJulio, Matthew 9 Averill Park 6:16.7 19:04.88 65 Guthrie, Will 9 Albany Academy 6:16.8 19:05.25 66 Hodge, Ethan 11 Scotia-Glenville 6:16.9 19:05.53 67 Caldon, Zeke 10 Christian Br 6:18.2 19:09.43 68 Santiago, Joseph 10 Amsterdam 6:20.1 19:15.28 58 69 Rifenburg, Ty 11 Mohonasen 6:20.3 19:16.01 70 Willette, Nick 11 Schalmont 6:20.6 19:16.74 59 71 Chenette, Hayden 12 Averill Park 6:20.8 19:17.33 72 Pezzulo, John 9 Mohonasen 6:21.1 19:18.25 73 Graves, Kaleb 12 Scotia-Glenville 6:24.5 19:28.72 74 Vartuli, William 9 Albany Academy 6:28.1 19:39.51 75 Banks, Jordon 11 Schalmont 6:29.5 19:43.82 60 76 Sechler, Dylan 10 South Glens Falls 6:30.0 19:45.47 61 77 Verbicky, Ben 12 Notre Dame-B 6:31.1 19:48.81 78 Stachnik, Matthew 10 Amsterdam 6:32.1 19:51.82 62 79 Healy, Ryan 9 Glens Falls 6:34.4 19:58.86 63 80 Rafferty, Evan 10 South Glens Falls 6:34.6 19:59.48 64 81 Phillips, Hunter 10 Mohonasen 6:35.9 20:03.21 82 Leininger, Cowen 11 South Glens Falls 6:36.0 20:03.62 65 83 Stevens, Jordan 10 South Glens Falls 6:36.6 20:05.32 66 84 Dudley, Peter 10 Hudson Falls 6:38.1 20:10.15 67 85 Welch, Calvin 10 Lansingburgh 6:40.0 20:15.85 68 86 Knapick, Anthony 10 Notre Dame-B 6:41.8 20:21.17 87 Law, Bryce 12 South Glens Falls 6:42.7 20:23.91 88 Malone, Patrick 9 Schalmont 6:43.6 20:26.73 69 89 Storm, Ryan 12 Lansingburgh 6:43.7 20:27.04 70 90 Betrand, Connor 10 Cohoes 6:44.4 20:29.02 71 91 Clark, Jacob 9 Schalmont 6:45.3 20:31.77 72 92 Bowstead, Tom 10 Hudson Falls 6:50.5 20:47.84 73 93 Tamez, Caleb 11 Hudson Falls 6:54.9 21:01.12 74 94 Toomey, Joe 10 Christian Br 6:56.6 21:06.18 95 Daigneault, Caleb 10 South Glens Falls 6:58.3 21:11.44 96 Gregoire, Jameson 10 Cohoes 6:59.9 21:16.38 75 97 Santiago, Justin 9 Amsterdam 7:00.6 21:18.50 76 98 Kelly, Jack 8 Cohoes 7:02.1 21:22.90 77 99 Corso, Logan 10 South Glens Falls 7:26.7 22:37.71 100 Naish, Brady 10 Amsterdam 7:28.1 22:42.03 78 101 McFee, Jacob 9 Hudson Falls 7:29.0 22:44.86 79 102 Rodecker, Tyler 10 Amsterdam 7:32.3 22:54.67 80 103 Levin, Jack 9 Schalmont 7:36.9 23:08.67 104 Ganc, Joeseph 9 Lansingburgh 7:49.4 23:46.63 81 105 Zido, Lewis 11 Schalmont 7:52.1 23:54.84 106 Trainor, Seamus 12 Notre Dame-B 7:55.3 24:04.67 107 Cooper, James 10 Lansingburgh 8:01.5 24:23.44 82 108 Rawson, Ryan 10 Glens Falls 8:24.8 25:34.32 83 109 Lanahan, Dominic 9 Lansingburgh 8:30.8 25:52.46 84 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Burnt Hills-Ballston Lake 21 1 2 5 6 7 10 13 Total Time: 1:19:24.17 Average: 15:52.84 2 Scotia-Glenville 64 3 4 9 22 26 34 40 Total Time: 1:22:48.99 Average: 16:33.80 3 Christian Brothers Academ 114 12 15 17 25 45 49 51 Total Time: 1:26:21.94 Average: 17:16.39 4 Averill Park 128 8 18 24 36 42 43 46 Total Time: 1:27:00.15 Average: 17:24.03 5 Albany Academy 138 14 16 21 37 50 54 55 Total Time: 1:27:28.19 Average: 17:29.64 6 Mohonasen 149 23 28 29 31 38 39 52 Total Time: 1:28:23.99 Average: 17:40.80 7 Glens Falls 194 19 33 35 44 63 83 Total Time: 1:31:16.90 Average: 18:15.38 8 Schalmont 239 32 41 47 59 60 69 72 Total Time: 1:33:45.36 Average: 18:45.08 9 South Glens Falls 256 30 48 53 61 64 65 66 Total Time: 1:35:01.33 Average: 19:00.27 10 Amsterdam 263 11 56 58 62 76 78 80 Total Time: 1:35:42.65 Average: 19:08.53 11 Cohoes 300 20 57 71 75 77 Total Time: 1:39:08.07 Average: 19:49.62 12 Hudson Falls 320 27 67 73 74 79 Total Time: 1:42:13.46 Average: 20:26.70 13 Lansingburgh 385 68 70 81 82 84 Total Time: 1:54:45.42 Average: 22:57.09
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Hayes, Gitch 10 LaSalle Inst 5:07.4 15:34.20 1 2 Viscosi, Shane 11 Fonda-Fultonville 5:23.7 16:23.85 2 3 Russell, Ryan 11 Greenville 5:31.4 16:47.36 3 4 Melita, Bennett 9 Fonda-Fultonville 5:35.7 17:00.34 4 5 Headen, Daryl 10 Schuylerville 5:37.3 17:05.31 5 6 Gannon, John 12 Stillwater 5:38.1 17:07.60 6 7 Daley, Spencer 12 Catholic Cen 5:42.8 17:21.81 7 8 Russo, Eli 8 Taconic Hills 5:44.3 17:26.43 8 9 Foote, Charles 10 Cobleskill-R 5:45.0 17:28.44 9 10 Catapano, John 12 Greenville 5:46.1 17:31.88 10 11 Cavagnaro, Trevor 11 Ichabod Crane 5:46.8 17:34.15 11 12 Metcalf, Gavin 11 Greenville 5:47.9 17:37.42 12 13 Dettenrider, Mattheu 8 Fonda-Fultonville 5:48.5 17:39.19 13 14 Gabriel, Gianni 10 LaSalle Inst 5:49.8 17:43.30 14 15 Pearce, Christian 12 Fonda-Fultonville 5:51.7 17:49.10 15 16 Gemmill, Cameron 11 Catholic Cen 5:52.2 17:50.45 16 17 Macdonald, Collin 12 Hoosick Falls 5:52.4 17:51.09 18 Ethier, Tristan 9 Cobleskill-R 5:53.2 17:53.46 17 19 Barber, Paul 12 Catholic Cen 5:54.4 17:57.31 18 20 Hover, Jermey 10 Rensselaer 5:55.0 17:59.00 19 21 Belden, Cody 11 Schuylerville 5:55.1 17:59.33 20 22 Ziehm, Jacob 9 Greenwich Central 5:55.8 18:01.28 23 Cwiakala, Alex 10 Johnstown 5:56.7 18:04.03 21 24 McGloine, Patrick 11 Schuylerville 5:57.2 18:05.56 22 25 Dylong, Daniel 11 Broadalbin-Perth 5:58.1 18:08.44 23 26 Couperus, Connor 9 Broadalbin-Perth 5:58.3 18:09.13 24 27 Farbaniec, Daniel 10 Schuylerville 5:58.5 18:09.72 25 28 Race, Scott 11 Ichabod Crane 5:58.7 18:10.25 26 29 Ciancio, Aidan 12 LaSalle Inst 6:00.2 18:14.68 27 30 Baumann, Thomas 9 Greenville 6:01.4 18:18.31 28 31 Riordon, Nathan 10 Catskill 6:02.1 18:20.51 32 Martin, Andrew 12 LaSalle Inst 6:03.9 18:26.12 29 33 Paul, Alex 10 Ichabod Crane 6:04.1 18:26.80 30 34 Downing, Tyler 9 Johnstown 6:04.4 18:27.43 31 35 Kosich, Finn 9 Greenville 6:05.6 18:31.22 32 36 Granger, Paul 9 Corinth 6:05.7 18:31.55 33 37 Peck, Josh 12 Johnstown 6:05.9 18:32.14 34 38 Reilly, Nick 11 Voorheesville 6:06.3 18:33.27 35 39 Cline, Trevor 11 Fonda-Fultonville 6:06.7 18:34.48 36 40 Meddaugh, John 9 Ravena 6:07.0 18:35.46 37 41 Sanges, Ty 8 Fonda-Fultonville 6:07.5 18:36.94 38 42 Tapler, Dantes 11 Ichabod Crane 6:07.7 18:37.54 39 43 Nack, Mason 12 Taconic Hills 6:08.5 18:39.95 40 44 Wesley, Jake 12 Johnstown 6:08.6 18:40.46 41 45 Smith, Micah 12 Broadalbin-Perth 6:09.9 18:44.23 42 46 Barkley, Nick 10 Ichabod Crane 6:11.5 18:49.13 43 47 Thompson, Kyle 11 Greenville 6:11.9 18:50.47 44 48 Badrie, Krishan 10 LaSalle Inst 6:12.5 18:52.14 45 49 Buchner, Connor 9 Catholic Cen 6:12.9 18:53.25 46 50 Payant, Zachary 10 Schuylerville 6:13.5 18:55.33 47 51 Cotton, Nate 12 Johnstown 6:13.6 18:55.65 48 52 Vecellio, Michael 12 Ichabod Crane 6:14.0 18:56.70 49 53 Hanson, Tyler 12 Corinth 6:14.4 18:58.06 50 54 Hansen, Ethan 12 Voorheesville 6:15.6 19:01.69 51 55 Regan, Alex 12 Ichabod Crane 6:15.8 19:02.24 52 56 Maddalone, Jeff 10 LaSalle Inst 6:16.4 19:04.05 53 57 Wintermute, Seth 11 Fort Plain 6:17.1 19:06.12 54 58 DiGiovanni, Dante 12 Cairo-Durham 6:17.5 19:07.45 59 Dederick, Sam 11 Greenville 6:18.0 19:08.97 55 60 Bobowski, Garrett 9 Johnstown 6:18.4 19:10.04 56 61 Treis, Dexter 11 Cobleskill-R 6:20.0 19:15.01 57 62 Lucarelli, Gabe 11 LaSalle Inst 6:20.4 19:16.15 58 63 Howard, Trevor 12 Fort Plain 6:20.8 19:17.32 59 64 Smith, Connor 11 Voorheesville 6:20.9 19:17.65 60 65 Susi, Charles 11 Fonda-Fultonville 6:21.7 19:20.21 61 66 Pecora, Jeb 12 Ravena 6:23.3 19:24.91 62 67 Kirkwood, Jack 12 Stillwater 6:23.4 19:25.30 63 68 Brooker, Nathan 11 Cobleskill-R 6:23.6 19:25.88 64 69 Draper, Cody 12 Johnstown 6:23.9 19:26.70 65 70 Fleming, Eero 11 Coxsackie-Athens 6:24.3 19:28.03 66 71 Rarick, Christopher 11 Ravena 6:24.4 19:28.47 67 72 Elliott, Eric 12 Fort Plain 6:24.6 19:28.90 68 73 Verna, Gian 12 LaSalle Inst 6:24.8 19:29.43 74 Feit, Brandon 12 Greenville 6:25.1 19:30.45 75 Perna, Jordan 12 Broadalbin-Perth 6:25.4 19:31.40 69 76 Burnham, Owen 11 Whitehall 6:25.7 19:32.34 70 77 Wikstrom, Samuel 12 Voorheesville 6:25.8 19:32.75 71 78 Herrick, Blaine 8 Broadalbin-Perth 6:26.0 19:33.20 72 79 Sirchia, Hayden 10 Corinth 6:26.1 19:33.59 73 80 Ubillo, Gian-Luca 11 Schuylerville 6:27.3 19:37.26 74 81 Moon, Darren 9 Ichabod Crane 6:27.8 19:38.71 82 Murray, Colin 9 Greenwich Central 6:27.9 19:39.08 83 Birchmore, Harry 12 Whitehall 6:28.1 19:39.49 75 84 Taylor, Riley 10 Hudson 6:29.2 19:42.90 85 Musillo, Nicolas 11 Broadalbin-Perth 6:29.4 19:43.44 76 86 Rowinski, Stephen 11 Schuylerville 6:30.0 19:45.34 77 87 Rowinski, Jacob 9 Schuylerville 6:30.4 19:46.69 88 Walsh, Alex 11 Coxsackie-Athens 6:30.6 19:47.08 78 89 Farley, Nicholas 12 Catholic Cen 6:30.7 19:47.44 79 90 Moraci, Sam 11 Stillwater 6:32.5 19:52.97 80 91 Cline, Tristan 8 Fonda-Fultonville 6:33.1 19:54.82 92 Harris, Michael 10 Fort Plain 6:33.2 19:55.15 81 93 Zeeb, Tyler 12 Cairo-Durham 6:34.0 19:57.51 94 Barnes, Nick 9 Greenville 6:34.6 19:59.43 95 Ciancio, Ryan 10 LaSalle Inst 6:35.0 20:00.65 96 Bink, Matt 10 Greenwich Central 6:35.5 20:02.15 97 Ghorayeb, Amoun 9 Stillwater 6:36.0 20:03.73 82 98 Mummenthy, Andrew 11 Cobleskill-R 6:36.2 20:04.22 83 99 Rotondi, Nicholas 10 LaSalle Inst 6:36.9 20:06.44 100 Wall, Ian 10 Ichabod Crane 6:37.4 20:07.88 101 Hughes, Joshua 10 Broadalbin-Perth 6:37.8 20:08.98 84 102 Gould, Jordan 11 Whitehall 6:37.9 20:09.30 85 103 Phillips, Logan 11 Taconic Hills 6:40.8 20:18.32 86 104 Van Hoesen, Russell 11 Coxsackie-Athens 6:41.0 20:18.89 87 105 Krause, Devin 11 Rensselaer 6:41.7 20:20.85 88 106 Langer, Isaac 11 Taconic Hills 6:43.2 20:25.64 89 107 Tokarski, Ashton 9 Corinth 6:43.4 20:26.01 90 108 Martina, Jack 10 Corinth 6:43.5 20:26.38 91 109 Kretzschmar, Andrew 12 Rensselaer 6:44.2 20:28.40 92 110 Ferrara, Justin 12 Johnstown 6:44.3 20:28.92 111 Lutz, Will 10 Stillwater 6:44.6 20:29.77 93 112 Mahoney, Brendan 11 Voorheesville 6:44.8 20:30.22 94 113 Yocum, Ryan 11 Schuylerville 6:45.5 20:32.45 114 Simmons, Jon 12 Broadalbin-Perth 6:45.7 20:33.16 115 Haynes, Kaden 9 Cobleskill-R 6:46.9 20:36.87 95 116 Schopmeier, Ryan 12 Fonda-Fultonville 6:47.4 20:38.15 117 Revell, Ryan 11 Greenville 6:47.6 20:38.82 118 Niles, Dillon 11 Greenwich Central 6:48.1 20:40.41 119 Antalek, Matt 12 Ichabod Crane 6:48.2 20:40.73 120 Homer, Gryphon 11 Voorheesville 6:48.9 20:42.90 96 121 Kretser, Martin 9 Fort Plain 6:51.3 20:50.11 97 122 Mcclements, Aaron 12 Stillwater 6:51.8 20:51.61 98 123 Tarik, Azzan 12 Cairo-Durham 6:52.1 20:52.49 124 Loughlin, Kenan 9 Catholic Cen 6:52.8 20:54.80 99 125 Foutch, Dylan 12 Taconic Hills 6:54.1 20:58.51 100 126 Rizzo, Vinnie 9 Johnstown 6:54.5 20:59.91 127 Barcher, Joe 10 Catholic Cen 6:56.2 21:05.15 101 128 Gyldenvand, Max 11 Johnstown 6:57.2 21:07.91 129 Davies, Logan 11 Catskill 6:57.8 21:09.96 130 Tyler, Cody 10 Ravena 7:00.8 21:18.93 102 131 Scheels, Cole 10 Voorheesville 7:01.4 21:20.92 103 132 Claus, Liam 11 Schuylerville 7:01.5 21:21.22 133 Fisher, Griffin 10 Catskill 7:02.4 21:23.96 134 Johnson, Quinn 9 Whitehall 7:02.6 21:24.54 104 135 Gregory, Kenneth 10 Hoosick Falls 7:02.9 21:25.53 136 Buyantuyev, Semyon 11 Voorheesville 7:03.5 21:27.21 137 Pietryka, Matt 10 Whitehall 7:05.1 21:32.01 105 138 Laporta, Antonia 9 Catholic Cen 7:06.1 21:35.22 139 Leone, Gabriel 10 Broadalbin-Perth 7:06.4 21:36.04 140 Danz, Connor 10 Catholic Cen 7:12.7 21:55.20 141 Rehberg, Jace 10 Cobleskill-R 7:13.0 21:56.07 106 142 Plass, Collin 10 Coxsackie-Athens 7:13.1 21:56.45 107 143 Barlow, Michael 11 Fort Plain 7:14.3 22:00.04 108 144 Miner, Corey 12 Cobleskill-R 7:17.7 22:10.46 145 Doubleday, Nevan 9 Stillwater 7:18.0 22:11.17 109 146 Sunderland, Kurt 10 Fort Plain 7:19.2 22:14.87 110 147 Rice, Michael 9 Cobleskill-R 7:20.5 22:18.88 148 Wells, Fallon 12 Fort Plain 7:20.9 22:20.08 149 Conners, Scott 10 Ravena 7:23.5 22:27.99 111 150 Towns, Jordan 12 Coxsackie-Athens 7:23.8 22:28.79 112 151 Holland, Thomas 9 Broadalbin-Perth 7:23.9 22:29.25 152 Homer, Phoenix 10 Voorheesville 7:24.3 22:30.40 153 Hall, John 11 Fonda-Fultonville 7:33.2 22:57.35 154 Barber, Matt 10 Catholic Cen 7:37.0 23:08.98 155 Dutkiewicz, Aidan 10 Voorheesville 7:38.7 23:14.08 156 Rivenburgh, Matthew 11 Catskill 7:40.9 23:20.84 157 Jones, Max 10 Corinth 7:42.0 23:24.38 113 158 Peterson, Cole 12 Corinth 7:43.6 23:28.96 114 159 Blaich, Michael 12 Corinth 7:46.9 23:39.22 160 Hurley, James 10 Rensselaer 7:47.0 23:39.58 115 161 Archambeault, Hadyn 10 Mechanicvill 7:49.4 23:46.85 162 Valentino, Brayden 9 Coxsackie-Athens 8:01.0 24:21.99 116 163 Breese, Aidan 12 Hoosick Falls 8:09.7 24:48.41 164 Allen, Jacob 9 Coxsackie-Athens 8:23.3 25:29.75 117 165 Padilla, Jose 9 Rensselaer 8:33.5 26:00.91 118 166 Russell, Chris 11 Taconic Hills 8:52.4 26:58.19 119 167 Slingerland, Ryan 9 Rensselaer 9:08.0 27:45.68 120 168 Vota, Addison 12 Coxsackie-Athens 9:09.5 27:50.17 169 Balch, Noah 12 Whitehall 9:10.8 27:54.25 121 170 Bakemeier, Preston 9 Whitehall 9:12.9 28:00.62 122 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Fonda-Fultonville 70 2 4 13 15 36 38 61 Total Time: 1:27:26.96 Average: 17:29.40 2 Greenville 85 3 10 12 28 32 44 55 Total Time: 1:28:46.19 Average: 17:45.24 3 LaSalle Institute (Troy) 116 1 14 27 29 45 53 58 Total Time: 1:28:50.44 Average: 17:46.09 4 Schuylerville 119 5 20 22 25 47 74 77 Total Time: 1:30:15.25 Average: 18:03.05 5 Ichabod Crane 149 11 26 30 39 43 49 52 Total Time: 1:31:37.87 Average: 18:19.58 6 Catholic Central (Troy) 166 7 16 18 46 79 99 101 Total Time: 1:31:50.26 Average: 18:22.06 7 Johnstown 175 21 31 34 41 48 56 65 Total Time: 1:32:39.71 Average: 18:31.95 8 Broadalbin-Perth 230 23 24 42 69 72 76 84 Total Time: 1:34:06.40 Average: 18:49.28 9 Cobleskill-Richmondville 230 9 17 57 64 83 95 106 Total Time: 1:34:07.01 Average: 18:49.41 10 Voorheesville 311 35 51 60 71 94 96 103 Total Time: 1:36:55.58 Average: 19:23.12 11 Taconic Hills 323 8 40 86 89 100 119 Total Time: 1:37:48.85 Average: 19:33.77 12 Stillwater 324 6 63 80 82 93 98 109 Total Time: 1:36:59.37 Average: 19:23.88 13 Corinth 337 33 50 73 90 91 113 114 Total Time: 1:37:55.59 Average: 19:35.12 14 Fort Plain 359 54 59 68 81 97 108 110 Total Time: 1:38:37.60 Average: 19:43.52 15 Ravena 379 37 62 67 102 111 Total Time: 1:41:15.76 Average: 20:15.16 16 Rensselaer 432 19 88 92 115 118 120 Total Time: 1:48:28.74 Average: 21:41.75 17 Whitehall 439 70 75 85 104 105 121 122 Total Time: 1:42:17.68 Average: 20:27.54 18 Coxsackie-Athens 450 66 78 87 107 112 116 117 Total Time: 1:43:59.24 Average: 20:47.85
Class C/CC Split Boys
======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= CLASS C Results 4892 Run 1 Viscosi, Shane 11 Fonda-Fultonville 16:23.85 1 2 Russell, Ryan 11 Greenville 16:47.36 2 3 Melita, Bennett 9 Fonda-Fultonville 17:00.34 3 4 Gannon, John 12 Stillwater 17:07.60 4 5 Daley, Spencer 12 Catholic Cen 17:21.81 5 6 Catapano, John 12 Greenville 17:31.88 6 7 Metcalf, Gavin 11 Greenville 17:37.42 7 8 Dettenrider, Mattheu 8 Fonda-Fultonville 17:39.19 8 9 Pearce, Christian 12 Fonda-Fultonville 17:49.10 9 10 Gemmill, Cameron 11 Catholic Cen 17:50.45 10 11 Macdonald, Collin 12 Hoosick Falls 17:51.09 12 Barber, Paul 12 Catholic Cen 17:57.31 11 13 Hover, Jermey 10 Rensselaer 17:59.00 12 14 Ziehm, Jacob 9 Greenwich Central 18:01.28 15 Baumann, Thomas 9 Greenville 18:18.31 13 16 Kosich, Finn 9 Greenville 18:31.22 14 17 Granger, Paul 9 Corinth 18:31.55 15 18 Reilly, Nick 11 Voorheesville 18:33.27 16 19 Cline, Trevor 11 Fonda-Fultonville 18:34.48 17 20 Sanges, Ty 8 Fonda-Fultonville 18:36.94 18 21 Thompson, Kyle 11 Greenville 18:50.47 19 22 Buchner, Connor 9 Catholic Cen 18:53.25 20 23 Hanson, Tyler 12 Corinth 18:58.06 21 24 Hansen, Ethan 12 Voorheesville 19:01.69 22 25 Wintermute, Seth 11 Fort Plain 19:06.12 23 26 DiGiovanni, Dante 12 Cairo-Durham 19:07.45 27 Dederick, Sam 11 Greenville 19:08.97 24 28 Howard, Trevor 12 Fort Plain 19:17.32 25 29 Smith, Connor 11 Voorheesville 19:17.65 26 30 Susi, Charles 11 Fonda-Fultonville 19:20.21 27 31 Kirkwood, Jack 12 Stillwater 19:25.30 28 32 Fleming, Eero 11 Coxsackie-Athens 19:28.03 29 33 Elliott, Eric 12 Fort Plain 19:28.90 30 34 Feit, Brandon 12 Greenville 19:30.45 35 Burnham, Owen 11 Whitehall 19:32.34 31 36 Wikstrom, Samuel 12 Voorheesville 19:32.75 32 37 Sirchia, Hayden 10 Corinth 19:33.59 33 38 Murray, Colin 9 Greenwich Central 19:39.08 39 Birchmore, Harry 12 Whitehall 19:39.49 34 40 Walsh, Alex 11 Coxsackie-Athens 19:47.08 35 41 Farley, Nicholas 12 Catholic Cen 19:47.44 36 42 Moraci, Sam 11 Stillwater 19:52.97 37 43 Cline, Tristan 8 Fonda-Fultonville 19:54.82 44 Harris, Michael 10 Fort Plain 19:55.15 38 45 Zeeb, Tyler 12 Cairo-Durham 19:57.51 46 Barnes, Nick 9 Greenville 19:59.43 47 Bink, Matt 10 Greenwich Central 20:02.15 48 Ghorayeb, Amoun 9 Stillwater 20:03.73 39 49 Gould, Jordan 11 Whitehall 20:09.30 40 50 Van Hoesen, Russell 11 Coxsackie-Athens 20:18.89 41 51 Krause, Devin 11 Rensselaer 20:20.85 42 52 Tokarski, Ashton 9 Corinth 20:26.01 43 53 Martina, Jack 10 Corinth 20:26.38 44 54 Kretzschmar, Andrew 12 Rensselaer 20:28.40 45 55 Lutz, Will 10 Stillwater 20:29.77 46 56 Mahoney, Brendan 11 Voorheesville 20:30.22 47 57 Schopmeier, Ryan 12 Fonda-Fultonville 20:38.15 58 Revell, Ryan 11 Greenville 20:38.82 59 Niles, Dillon 11 Greenwich Central 20:40.41 60 Homer, Gryphon 11 Voorheesville 20:42.90 48 61 Kretser, Martin 9 Fort Plain 20:50.11 49 62 Mcclements, Aaron 12 Stillwater 20:51.61 50 63 Tarik, Azzan 12 Cairo-Durham 20:52.49 64 Loughlin, Kenan 9 Catholic Cen 20:54.80 51 65 Barcher, Joe 10 Catholic Cen 21:05.15 52 66 Scheels, Cole 10 Voorheesville 21:20.92 53 67 Johnson, Quinn 9 Whitehall 21:24.54 54 68 Gregory, Kenneth 10 Hoosick Falls 21:25.53 69 Buyantuyev, Semyon 11 Voorheesville 21:27.21 70 Pietryka, Matt 10 Whitehall 21:32.01 55 71 Laporta, Antonia 9 Catholic Cen 21:35.22 72 Danz, Connor 10 Catholic Cen 21:55.20 73 Plass, Collin 10 Coxsackie-Athens 21:56.45 56 74 Barlow, Michael 11 Fort Plain 22:00.04 57 75 Doubleday, Nevan 9 Stillwater 22:11.17 58 76 Sunderland, Kurt 10 Fort Plain 22:14.87 59 77 Wells, Fallon 12 Fort Plain 22:20.08 78 Towns, Jordan 12 Coxsackie-Athens 22:28.79 60 79 Homer, Phoenix 10 Voorheesville 22:30.40 80 Hall, John 11 Fonda-Fultonville 22:57.35 81 Barber, Matt 10 Catholic Cen 23:08.98 82 Dutkiewicz, Aidan 10 Voorheesville 23:14.08 83 Jones, Max 10 Corinth 23:24.38 61 84 Peterson, Cole 12 Corinth 23:28.96 62 85 Blaich, Michael 12 Corinth 23:39.22 86 Hurley, James 10 Rensselaer 23:39.58 63 87 Valentino, Brayden 9 Coxsackie-Athens 24:21.99 64 88 Breese, Aidan 12 Hoosick Falls 24:48.41 89 Allen, Jacob 9 Coxsackie-Athens 25:29.75 65 90 Padilla, Jose 9 Rensselaer 26:00.91 66 91 Slingerland, Ryan 9 Rensselaer 27:45.68 67 92 Vota, Addison 12 Coxsackie-Athens 27:50.17 93 Balch, Noah 12 Whitehall 27:54.25 68 94 Bakemeier, Preston 9 Whitehall 28:00.62 69 CLASS CC Results 4892 Run 1 Hayes, Gitch 10 LaSalle Inst 15:34.20 1 2 Headen, Daryl 10 Schuylerville 17:05.31 2 3 Russo, Eli 8 Taconic Hills 17:26.43 3 4 Foote, Charles 10 Cobleskill-R 17:28.44 4 5 Cavagnaro, Trevor 11 Ichabod Crane 17:34.15 5 6 Gabriel, Gianni 10 LaSalle Inst 17:43.30 6 7 Ethier, Tristan 9 Cobleskill-R 17:53.46 7 8 Belden, Cody 11 Schuylerville 17:59.33 8 9 Cwiakala, Alex 10 Johnstown 18:04.03 9 10 McGloine, Patrick 11 Schuylerville 18:05.56 10 11 Dylong, Daniel 11 Broadalbin-Perth 18:08.44 11 12 Couperus, Connor 9 Broadalbin-Perth 18:09.13 12 13 Farbaniec, Daniel 10 Schuylerville 18:09.72 13 14 Race, Scott 11 Ichabod Crane 18:10.25 14 15 Ciancio, Aidan 12 LaSalle Inst 18:14.68 15 16 Riordon, Nathan 10 Catskill 18:20.51 17 Martin, Andrew 12 LaSalle Inst 18:26.12 16 18 Paul, Alex 10 Ichabod Crane 18:26.80 17 19 Downing, Tyler 9 Johnstown 18:27.43 18 20 Peck, Josh 12 Johnstown 18:32.14 19 21 Meddaugh, John 9 Ravena 18:35.46 20 22 Tapler, Dantes 11 Ichabod Crane 18:37.54 21 23 Nack, Mason 12 Taconic Hills 18:39.95 22 24 Wesley, Jake 12 Johnstown 18:40.46 23 25 Smith, Micah 12 Broadalbin-Perth 18:44.23 24 26 Barkley, Nick 10 Ichabod Crane 18:49.13 25 27 Badrie, Krishan 10 LaSalle Inst 18:52.14 26 28 Payant, Zachary 10 Schuylerville 18:55.33 27 29 Cotton, Nate 12 Johnstown 18:55.65 28 30 Vecellio, Michael 12 Ichabod Crane 18:56.70 29 31 Regan, Alex 12 Ichabod Crane 19:02.24 30 32 Maddalone, Jeff 10 LaSalle Inst 19:04.05 31 33 Bobowski, Garrett 9 Johnstown 19:10.04 32 34 Treis, Dexter 11 Cobleskill-R 19:15.01 33 35 Lucarelli, Gabe 11 LaSalle Inst 19:16.15 34 36 Pecora, Jeb 12 Ravena 19:24.91 35 37 Brooker, Nathan 11 Cobleskill-R 19:25.88 36 38 Draper, Cody 12 Johnstown 19:26.70 37 39 Rarick, Christopher 11 Ravena 19:28.47 38 40 Verna, Gian 12 LaSalle Inst 19:29.43 41 Perna, Jordan 12 Broadalbin-Perth 19:31.40 39 42 Herrick, Blaine 8 Broadalbin-Perth 19:33.20 40 43 Ubillo, Gian-Luca 11 Schuylerville 19:37.26 41 44 Moon, Darren 9 Ichabod Crane 19:38.71 45 Taylor, Riley 10 Hudson 19:42.90 46 Musillo, Nicolas 11 Broadalbin-Perth 19:43.44 42 47 Rowinski, Stephen 11 Schuylerville 19:45.34 43 48 Rowinski, Jacob 9 Schuylerville 19:46.69 49 Ciancio, Ryan 10 LaSalle Inst 20:00.65 50 Mummenthy, Andrew 11 Cobleskill-R 20:04.22 44 51 Rotondi, Nicholas 10 LaSalle Inst 20:06.44 52 Wall, Ian 10 Ichabod Crane 20:07.88 53 Hughes, Joshua 10 Broadalbin-Perth 20:08.98 45 54 Phillips, Logan 11 Taconic Hills 20:18.32 46 55 Langer, Isaac 11 Taconic Hills 20:25.64 47 56 Ferrara, Justin 12 Johnstown 20:28.92 57 Yocum, Ryan 11 Schuylerville 20:32.45 58 Simmons, Jon 12 Broadalbin-Perth 20:33.16 59 Haynes, Kaden 9 Cobleskill-R 20:36.87 48 60 Antalek, Matt 12 Ichabod Crane 20:40.73 61 Foutch, Dylan 12 Taconic Hills 20:58.51 49 62 Rizzo, Vinnie 9 Johnstown 20:59.91 63 Gyldenvand, Max 11 Johnstown 21:07.91 64 Davies, Logan 11 Catskill 21:09.96 65 Tyler, Cody 10 Ravena 21:18.93 50 66 Claus, Liam 11 Schuylerville 21:21.22 67 Fisher, Griffin 10 Catskill 21:23.96 68 Leone, Gabriel 10 Broadalbin-Perth 21:36.04 69 Rehberg, Jace 10 Cobleskill-R 21:56.07 51 70 Miner, Corey 12 Cobleskill-R 22:10.46 71 Rice, Michael 9 Cobleskill-R 22:18.88 72 Conners, Scott 10 Ravena 22:27.99 52 73 Holland, Thomas 9 Broadalbin-Perth 22:29.25 74 Rivenburgh, Matthew 11 Catskill 23:20.84 75 Archambeault, Hadyn 10 Mechanicvill 23:46.85 76 Russell, Chris 11 Taconic Hills 26:58.19 53 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= CLASS C Results 4892 Run 1 Fonda-Fultonville 38 1 3 8 9 17 18 27 Total Time: 1:27:26.96 Average: 17:29.40 2 Greenville 42 2 6 7 13 14 19 24 Total Time: 1:28:46.19 Average: 17:45.24 3 Catholic Central (Troy) 82 5 10 11 20 36 51 52 Total Time: 1:31:50.26 Average: 18:22.06 4 Voorheesville 143 16 22 26 32 47 48 53 Total Time: 1:36:55.58 Average: 19:23.12 5 Stillwater 154 4 28 37 39 46 50 58 Total Time: 1:36:59.37 Average: 19:23.88 6 Corinth 156 15 21 33 43 44 61 62 Total Time: 1:37:55.59 Average: 19:35.12 7 Fort Plain 165 23 25 30 38 49 57 59 Total Time: 1:38:37.60 Average: 19:43.52 8 Whitehall 214 31 34 40 54 55 68 69 Total Time: 1:42:17.68 Average: 20:27.54 9 Coxsackie-Athens 221 29 35 41 56 60 64 65 Total Time: 1:43:59.24 Average: 20:47.85 10 Rensselaer 228 12 42 45 63 66 67 Total Time: 1:48:28.74 Average: 21:41.75 CLASS CC Results 4892 Run 1 Schuylerville 60 2 8 10 13 27 41 43 Total Time: 1:30:15.25 Average: 18:03.05 2 LaSalle Institute (Troy) 64 1 6 15 16 26 31 34 Total Time: 1:28:50.44 Average: 17:46.09 3 Ichabod Crane 82 5 14 17 21 25 29 30 Total Time: 1:31:37.87 Average: 18:19.58 4 Johnstown 97 9 18 19 23 28 32 37 Total Time: 1:32:39.71 Average: 18:31.95 5 Cobleskill-Richmondville 124 4 7 33 36 44 48 51 Total Time: 1:34:07.01 Average: 18:49.41 6 Broadalbin-Perth 126 11 12 24 39 40 42 45 Total Time: 1:34:06.40 Average: 18:49.28 7 Taconic Hills 167 3 22 46 47 49 53 Total Time: 1:37:48.85 Average: 19:33.77 8 Ravena 195 20 35 38 50 52 Total Time: 1:41:15.76 Average: 20:15.16
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Drescher, Andrew 12 Duanesburg 5:17.7 16:05.50 1 2 Decker, Holden 12 Galway 5:25.3 16:28.56 3 Albanese, Noah 12 Maple Hill 5:34.9 16:57.98 2 4 Abdella, Cameron 9 Mayfield 5:37.7 17:06.36 3 5 Cocozza, Joseph 12 Lake George 5:38.4 17:08.38 4 6 O'Keefe, Jake 10 Lake George 5:40.8 17:15.70 5 7 Douglas, Collin 12 Berlin 5:43.4 17:23.78 6 8 Jeralds, Caleb 12 Chatham Central 5:47.3 17:35.73 7 9 Ruberti, Trevor 9 Mayfield 5:49.7 17:42.97 8 10 DeFayette, Josh 12 Lake George 5:50.8 17:46.34 9 11 Maxwell, Langford 11 Chatham Central 5:51.1 17:47.06 10 12 Lints, Austin 12 Schoharie 5:52.4 17:50.95 13 Jeralds, Tobias 10 Chatham Central 5:52.8 17:52.22 11 14 Basile, Peter 11 Maple Hill 5:56.5 18:03.67 12 15 Coons, Matt 11 Duanesburg 5:57.0 18:05.12 13 16 Munson, Paul 12 Duanesburg 5:59.5 18:12.76 14 17 Quinn, Cameron 11 Germantown 6:00.1 18:14.52 15 18 Reynolds, Logan 10 Hartford 6:00.2 18:14.86 19 Olson, Aidan 11 Lake George 6:00.3 18:15.09 16 20 Jeralds, Timmy 9 Chatham Central 6:02.3 18:21.14 17 21 Shader, Nathan 11 Maple Hill 6:03.8 18:25.88 18 22 Arno, Cole 10 Maple Hill 6:04.3 18:27.34 19 23 Herrick, Isaac 10 Lake George 6:04.4 18:27.65 20 24 Loughlin, Michael 11 Berlin 6:04.9 18:29.00 21 25 Unkauf, Jack 12 Lake George 6:05.2 18:30.13 22 26 Kluck, Matt 10 Berlin 6:05.3 18:30.45 23 27 Flowers, Jackson 12 Berlin 6:05.4 18:30.67 24 28 Munn, Adam 10 Saratoga Catholic 6:07.0 18:35.44 25 29 Steele, Reese 12 Maple Hill 6:07.6 18:37.40 26 30 Fraser, Jon 12 Hadley-Luzerne 6:09.0 18:41.53 27 31 Fahey Stack, Liam 9 Lake George 6:09.1 18:41.93 28 32 Atanasov, George 12 Duanesburg 6:09.5 18:43.06 29 33 Holsapple, Caden 11 Chatham Central 6:10.5 18:46.03 30 34 Moulton, Connor 10 Hadley-Luzerne 6:10.5 18:46.25 31 35 Smith, Gavin 11 North Warren 6:11.1 18:47.83 32 36 Smith, Gabe 12 North Warren 6:12.8 18:53.24 33 37 Skiff, Conor 12 Duanesburg 6:13.8 18:56.11 34 38 Jourden, Braydon 10 Mayfield 6:14.3 18:57.61 35 39 Burns, Samuel 8 Lake George 6:15.9 19:02.56 40 Sherwin, Thomas 10 Saratoga Catholic 6:19.6 19:13.89 36 41 Allen, Shawn 12 Mayfield 6:20.0 19:14.86 37 42 Bungay, Brandon 11 Berne-Knox-Westerlo 6:23.2 19:24.82 43 Olden, Brayden 11 Warrensburg 6:25.0 19:30.03 38 44 Ritter, Malachi 12 Berlin 6:26.3 19:34.12 39 45 Wilsey, Porter 10 Duanesburg 6:26.4 19:34.37 40 46 Bulan, Christopher 10 Maple Hill 6:27.7 19:38.47 41 47 Kinnicut, Jake 10 Hoosic Valley 6:27.8 19:38.72 42 48 Hendricks, Dan 9 Berlin 6:29.2 19:42.88 43 49 Bungay, Ryan 11 Berne-Knox-Westerlo 6:29.2 19:43.09 50 DeMarco, Matthew 10 Berne-Knox-Westerlo 6:30.4 19:46.70 51 Jardine, Seth 12 Lake George 6:30.9 19:48.02 52 Jordan, Hunter 11 North Warren 6:31.2 19:49.06 44 53 Hilbert, Nathan 9 Warrensburg 6:32.0 19:51.33 45 54 McDonald, Michael 11 Saratoga Catholic 6:34.6 19:59.22 46 55 McIntosh, Lukas 10 Maple Hill 6:34.6 19:59.48 47 56 Orr, Cameron 10 Lake George 6:35.7 20:02.77 57 Day, Hayden 11 Saratoga Catholic 6:37.7 20:08.72 48 58 Wayman-Bender, Dylan 9 Schoharie 6:37.9 20:09.45 59 Ben, Bulan 12 Maple Hill 6:38.5 20:11.19 60 Yando, Shane 12 Hoosic Valley 6:38.6 20:11.52 49 61 Hyde, Murphy 9 Duanesburg 6:38.7 20:11.89 50 62 Roberts, Derek 12 Chatham Central 6:39.6 20:14.57 51 63 Hilton, James 10 Galway 6:39.9 20:15.53 64 Ackerman, Kevin 12 Maple Hill 6:40.6 20:17.75 65 Kalbfliesh, Andrew 12 Hoosic Valley 6:43.4 20:26.05 52 66 Monroe, Collin 10 North Warren 6:44.6 20:29.67 53 67 Parker, Nick 11 Warrensburg 6:45.0 20:31.08 54 68 Hughes, Liam 9 Hadley-Luzerne 6:45.3 20:31.82 55 69 Baneni Jr, Daniel 10 Chatham Central 6:47.5 20:38.56 56 70 Kakaty, Ken 10 Saratoga Catholic 6:48.0 20:40.08 57 71 Haner, Brycen 10 Chatham Central 6:48.6 20:41.79 72 Anderson, David 10 North Warren 6:50.3 20:47.09 58 73 Smith, Hunter 8 Berne-Knox-Westerlo 6:52.3 20:53.29 74 Wynkoop, Caleb 12 Germantown 6:52.8 20:54.83 59 75 Hallam, Jack 10 Hoosic Valley 6:56.5 21:05.87 60 76 Smigen, Michael 9 Mayfield 6:58.8 21:13.00 61 77 Rifenburg, Brandon 12 Berlin 6:59.1 21:13.98 62 78 Reynolds, Leon 10 Hadley-Luzerne 6:59.5 21:15.11 63 79 Svec, Dylan 10 Hoosic Valley 7:00.2 21:17.08 64 80 Jarvis, Caden 10 Hoosic Valley 7:00.5 21:18.01 65 81 Lambert, Aiden 11 Saratoga Catholic 7:02.5 21:24.10 66 82 Repicky, Keenan 9 Schoharie 7:08.0 21:40.76 83 Atkinson, Maklo 10 Hadley-Luzerne 7:10.1 21:47.20 67 84 Mallory, Brian 12 Duanesburg 7:10.4 21:48.27 85 Vogt, Chris 10 Duanesburg 7:11.0 21:49.95 86 Villano, Thomas 8 Galway 7:11.4 21:51.37 87 Kingsley, Lucas 9 Argyle 7:11.7 21:52.06 88 Unterborg, Jonathan 12 Germantown 7:13.7 21:58.31 68 89 Morris, Gage 10 North Warren 7:13.8 21:58.55 69 90 Wade, Jason 10 Hartford 7:13.9 21:58.75 91 Shinozaki, Laimis 11 Germantown 7:14.4 22:00.40 70 92 Stevenson, Trenton 11 Oppenheim-Ephratah 7:16.0 22:05.29 93 Neal, Wolfgang 12 North Warren 7:16.6 22:07.14 71 94 Frost, Haydon 12 Argyle 7:17.3 22:09.26 95 Donnelly, Matthew 10 Maple Hill 7:18.7 22:13.42 96 Murphy, Avery 11 North Warren 7:20.2 22:18.09 97 Jennings, Nick 11 Chatham Central 7:27.3 22:39.51 98 Wallace, James 11 Warrensburg 7:27.6 22:40.55 72 99 Peet, Carson 9 North Warren 7:30.4 22:48.91 100 Merk, Dylan 9 Mayfield 7:33.1 22:57.25 73 101 Templeton, Landon 10 Warrensburg 7:41.7 23:23.41 74 102 Bolton, Wes 10 North Warren 7:45.6 23:35.31 103 Jordan, Ben 11 Galway 7:48.4 23:43.66 104 Bathrick, Bryan 12 Germantown 7:59.7 24:18.00 75 105 Marotta, Cameron 10 Hoosic Valley 8:01.5 24:23.39 76 106 Smith, Anthony 12 Germantown 8:01.5 24:23.64 77 107 Green, Michael 9 Oppenheim-Ephratah 8:12.2 24:56.07 108 Werner, Isaac 11 Germantown 8:26.1 25:38.24 78 109 Oakes, Philip 11 Berlin 8:39.2 26:17.97 110 Reutenauer, Jacob 11 Chatham Central 8:58.2 27:15.93 111 Howland, Connor 11 Schoharie 8:59.2 27:18.88 112 Pezze, Courtland 12 Germantown 9:04.1 27:33.68 113 Levine-Grace, Jackson 9 Mayfield 9:11.2 27:55.32 79 114 Nix, Justin 10 Hartford 9:59.3 30:21.69 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Lake George 54 4 5 9 16 20 22 28 Total Time: 1:28:53.16 Average: 17:46.64 2 Chatham Central 75 7 10 11 17 30 51 56 Total Time: 1:30:22.18 Average: 18:04.44 3 Maple Hill 77 2 12 18 19 26 41 47 Total Time: 1:30:32.27 Average: 18:06.46 4 Duanesburg 91 1 13 14 29 34 40 50 Total Time: 1:30:02.55 Average: 18:00.51 5 Berlin 113 6 21 23 24 39 43 62 Total Time: 1:32:28.02 Average: 18:29.61 6 Mayfield 144 3 8 35 37 61 73 79 Total Time: 1:34:14.80 Average: 18:50.96 7 Saratoga Catholic 212 25 36 46 48 57 66 Total Time: 1:38:37.35 Average: 19:43.47 8 North Warren - Johnsburg 220 32 33 44 53 58 69 71 Total Time: 1:38:46.89 Average: 19:45.38 9 Hadley-Luzerne 243 27 31 55 63 67 Total Time: 1:41:01.91 Average: 20:12.39 10 Hoosic Valley 267 42 49 52 60 64 65 76 Total Time: 1:42:39.24 Average: 20:31.85 11 Warrensburg 283 38 45 54 72 74 Total Time: 1:45:56.40 Average: 21:11.28 12 Germantown 287 15 59 68 70 75 77 78 Total Time: 1:47:26.06 Average: 21:29.22
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Kurto, Ella 10 Saratoga Springs 5:36.4 17:02.30 1 2 DeMars, Faith 12 Ballston Spa 5:43.7 17:24.54 2 3 Wheeler, Sheridan 9 Saratoga Springs 5:43.8 17:24.92 3 4 Dennis, Jada 12 Shenendehowa 5:44.5 17:27.09 4 5 Griffin, Leonni 8 Shaker 5:46.1 17:31.81 5 6 Mariano, Tori 12 Shaker 5:47.0 17:34.78 6 7 Wheeler, Mckinley 9 Saratoga Springs 5:49.1 17:41.10 7 8 Davis, Rylee 9 Bethlehem Central 5:49.8 17:43.23 8 9 Belisle, Anya 8 Saratoga Springs 5:51.3 17:47.85 9 10 Hart, McKenzie 9 Saratoga Springs 5:53.1 17:53.17 10 11 Roeder, Gillian 12 Bethlehem Central 5:54.3 17:56.86 11 12 Mongan, Catherine 10 Saratoga Springs 5:55.7 18:01.11 12 13 Kebbede, Liyat 10 Niskayuna 5:57.3 18:05.94 13 14 Bush, Emily 8 Saratoga Springs 5:57.7 18:07.16 14 15 Belleville, Hannah 12 Shenendehowa 6:00.4 18:15.51 15 16 Dennis, Jade 12 Shenendehowa 6:02.7 18:22.51 16 17 Hesler, Katharine 12 Niskayuna 6:03.7 18:25.56 17 18 Smith, Skyler 10 Niskayuna 6:05.0 18:29.46 18 19 Boler, Erin 9 Niskayuna 6:05.3 18:30.32 19 20 Hodge, Rachel 12 Bethlehem Central 6:06.7 18:34.46 20 21 Hotaling, Luccabella 10 Shenendehowa 6:10.8 18:47.01 21 22 Hart, Alycia 8 Saratoga Springs 6:13.4 18:55.04 23 Curtis, Amanda 9 Shenendehowa 6:14.3 18:57.59 22 24 Knott, Skyler 9 Shenendehowa 6:14.6 18:58.55 23 25 DeMeo, Christina 11 Saratoga Springs 6:14.7 18:58.78 26 Miles, Olivia 12 Shaker 6:15.9 19:02.41 24 27 Comito, McKenzie 12 Shenendehowa 6:17.2 19:06.48 25 28 Sinnott, Kara 9 Shenendehowa 6:18.5 19:10.28 29 Penna, Natalie 12 Albany High School 6:19.1 19:12.27 26 30 O'Meara, Charlotte 7 Bethlehem Central 6:20.4 19:16.14 27 31 Bashant, Ruby 11 Ballston Spa 6:21.0 19:18.00 28 32 Moxon, Abigail 9 Columbia (Sec 2) 6:21.9 19:20.74 29 33 Levy, Dalia 11 Albany High School 6:22.0 19:20.98 30 34 Miles, Madelyn 10 Shaker 6:22.7 19:23.29 31 35 Matthews, Kiley 10 Columbia (Sec 2) 6:22.9 19:23.65 32 36 Mclaughlin, Brenna 9 Shenendehowa 6:23.2 19:24.71 37 Bisognano, Sophia 12 Colonie 6:24.8 19:29.59 33 38 Boler, Sophia 10 Niskayuna 6:25.1 19:30.47 34 39 Thomas, Abigail 10 Niskayuna 6:26.4 19:34.56 35 40 Fajen, Shea 8 Columbia (Sec 2) 6:27.5 19:37.80 36 41 Conway, Maeve 8 Bethlehem Central 6:27.8 19:38.62 37 42 Bolke, Annie 9 Bethlehem Central 6:28.2 19:39.82 38 43 Powers, Maddie 9 Queensbury 6:29.4 19:43.63 39 44 Knapp, Madelyne 10 Columbia (Sec 2) 6:29.9 19:44.95 40 45 Chateauneuf, Nathalie 10 Ballston Spa 6:30.3 19:46.33 41 46 Keller, Addison 7 Colonie 6:31.0 19:48.39 42 47 Scanlan, Kate 10 Guilderland 6:31.3 19:49.30 43 48 Rust, Sofia 9 Ballston Spa 6:31.4 19:49.52 44 49 McClaine, Mia 7 Colonie 6:31.8 19:50.92 45 50 Korniss, Lilla 9 Shaker 6:31.9 19:51.22 46 51 Lupe, Emma 8 Colonie 6:32.0 19:51.54 47 52 Shiang, Orit 10 Niskayuna 6:32.7 19:53.45 48 53 Grossman, Katie 11 Bethlehem Central 6:33.0 19:54.52 49 54 Fera, Avery 9 Troy 6:33.5 19:55.95 55 McKinley, Lee 9 Ballston Spa 6:33.7 19:56.69 50 56 Kearns, Alyssa 8 Shaker 6:34.0 19:57.64 51 57 Frankenfield, Julianna 8 Colonie 6:34.5 19:58.93 52 58 Dougherty, Kamryn 7 Columbia (Sec 2) 6:35.1 20:01.02 53 59 McGeough-Gamache, Payton 8 Colonie 6:39.1 20:12.98 54 60 Irwin, Elizabeth 10 Guilderland 6:39.4 20:13.81 55 61 Cuneo, Claire 9 Saratoga Springs 6:42.1 20:22.04 62 Howard, Tyler 12 Guilderland 6:42.4 20:23.12 56 63 Smith, Emily 12 Bethlehem Central 6:43.2 20:25.48 64 Kosier, Alexa 7 Guilderland 6:43.8 20:27.19 57 65 Bullington, Ciara 10 Shaker 6:44.5 20:29.43 58 66 Dollar, Brianna 11 Albany High School 6:44.6 20:29.64 59 67 Dicerbo, Johanna 12 Niskayuna 6:46.0 20:33.92 68 Melanson, Lindsay 10 Guilderland 6:46.9 20:36.80 60 69 Korniss, Virag 12 Shaker 6:48.4 20:41.16 70 Irwin, Erika 9 Guilderland 6:48.5 20:41.51 61 71 Klingbeil, Kyla 9 Shenendehowa 6:48.6 20:41.97 72 Wang, Julia 12 Colonie 6:50.1 20:46.45 62 73 Skylstad, Olivia 12 Ballston Spa 6:50.2 20:46.86 63 74 Farnan, Abigail 12 Columbia (Sec 2) 6:50.4 20:47.26 64 75 Mongelli, Sara 9 Niskayuna 6:50.6 20:47.90 76 Cahill, Liz 10 Colonie 6:51.4 20:50.42 77 Milman, Meredith 11 Ballston Spa 6:52.1 20:52.69 65 78 Graham, Kirstin 10 Bethlehem Central 6:52.8 20:54.68 79 McCutchen, Jenna 12 Shaker 6:53.7 20:57.35 80 Dedorssan, Filippa 12 Columbia (Sec 2) 6:56.6 21:06.25 66 81 McFerran, Grace 12 Guilderland 6:56.9 21:07.18 67 82 Gorevich, Julia 7 Guilderland 6:57.4 21:08.76 83 Gepfert, Emma 10 Colonie 6:58.1 21:10.76 84 Manley, Audrey 9 Bethlehem Central 6:58.7 21:12.77 85 Beck, Ashley 9 Ballston Spa 6:59.1 21:13.76 86 Bozcar, Martyna 12 Queensbury 6:59.7 21:15.81 68 87 Benware, Hayley 10 Queensbury 7:01.7 21:21.73 69 88 Adami, Savannah 11 Guilderland 7:02.2 21:23.33 89 McNamara, Shea 11 Ballston Spa 7:03.6 21:27.61 90 Hrelja, Lejla 11 Colonie 7:03.9 21:28.48 91 Burns, Caroline 11 Guilderland 7:05.6 21:33.53 92 Millar, Kaylie 9 Columbia (Sec 2) 7:06.7 21:36.95 93 Mower, Shauna 9 Queensbury 7:06.8 21:37.20 70 94 Lamont, Hannah 8 Albany High School 7:06.9 21:37.49 71 95 Doin, Abby 12 Queensbury 7:12.6 21:54.77 72 96 Knapp, Ellie 8 Columbia (Sec 2) 7:13.4 21:57.26 97 Kebade, Zelalem 12 Albany High School 7:16.0 22:05.26 73 98 O'Connell, Lillian 12 Niskayuna 7:19.4 22:15.66 99 Dahl, MacKenzie 10 Ballston Spa 7:21.2 22:21.11 100 Calby, Claudia 10 Queensbury 7:21.3 22:21.30 74 101 O'Donnell, Paige 11 Queensbury 7:24.7 22:31.80 75 102 Shamlian, Ellie 12 Shaker 7:27.3 22:39.65 103 Chinsammy, Amy 11 Schenectady 7:27.5 22:40.18 76 104 Reed, Gabby 11 Queensbury 7:31.6 22:52.54 105 Kelly, Grace 9 Albany High School 7:32.8 22:56.32 77 106 Eppidico, Grace 11 Queensbury 7:35.8 23:05.52 107 Andrasy, Madison 12 Schenectady 7:38.2 23:12.58 78 108 Ochart, Yvonne 12 Schenectady 7:41.9 23:23.89 79 109 Erwell, Camdyn 9 Columbia (Sec 2) 7:43.9 23:30.00 110 Colafati, Amelia 12 Albany High School 7:47.6 23:41.28 80 111 Campopiano, Ella 12 Queensbury 7:54.6 24:02.43 112 Tierney, Sarah 11 Albany High School 8:04.2 24:31.78 113 Monge, Aneysha 9 Schenectady 8:51.0 26:53.90 81 114 Barcomb, Sophia 12 Schenectady 8:51.0 26:54.12 82 115 Hubbell, Ella 11 Albany High School 9:04.8 27:35.86 116 Hubbell, Adeline 8 Albany High School 9:12.1 27:58.22 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Saratoga Springs 30 1 3 7 9 10 12 14 Total Time: 1:27:49.34 Average: 17:33.87 2 Shenendehowa 78 4 15 16 21 22 23 25 Total Time: 1:31:49.71 Average: 18:21.95 3 Niskayuna 101 13 17 18 19 34 35 48 Total Time: 1:33:01.75 Average: 18:36.35 4 Bethlehem Central 103 8 11 20 27 37 38 49 Total Time: 1:33:09.31 Average: 18:37.87 5 Shaker 112 5 6 24 31 46 51 58 Total Time: 1:33:23.51 Average: 18:40.71 6 Ballston Spa 165 2 28 41 44 50 63 65 Total Time: 1:36:15.08 Average: 19:15.02 7 Columbia (Sec 2) 190 29 32 36 40 53 64 66 Total Time: 1:38:08.16 Average: 19:37.64 8 Colonie 219 33 42 45 47 52 54 62 Total Time: 1:38:59.37 Average: 19:47.88 9 Albany High School 259 26 30 59 71 73 77 80 Total Time: 1:42:45.64 Average: 20:33.13 10 Guilderland 271 43 55 56 57 60 61 67 Total Time: 1:41:30.22 Average: 20:18.05 11 Queensbury 318 39 68 69 70 72 74 75 Total Time: 1:45:53.14 Average: 21:10.63 12 Schenectady 396 76 78 79 81 82 Total Time: 2:03:04.67 Average: 24:36.94
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Sherman, Kate 11 Mohonasen 5:56.7 18:04.03 1 2 Barsalow, Logan 9 Averill Park 6:01.9 18:20.11 2 3 James, Stephanie 9 Scotia-Glenville 6:03.8 18:25.68 3 4 Paolino, Mia 8 Burnt Hills- 6:06.0 18:32.50 4 5 Vendetti, Jamisen 10 Burnt Hills- 6:08.7 18:40.49 5 6 Berg, Emily 10 Burnt Hills- 6:09.1 18:41.70 6 7 Sinisgalli, Emma 12 Mohonasen 6:11.1 18:47.91 7 8 Smith, Josie 10 Emma Willard 6:12.7 18:52.66 8 9 Dailey, Skylar 12 Emma Willard 6:14.1 18:57.01 9 10 Miller, Rachel 7 Mohonasen 6:15.4 19:00.89 10 11 Vogel, Isabel 10 Burnt Hills- 6:16.4 19:03.94 11 12 Sawyer, Natalia 10 Mohonasen 6:19.5 19:13.48 12 13 Krogh, Delaney 11 Scotia-Glenville 6:29.9 19:45.06 13 14 Whited, Madison 11 Burnt Hills- 6:31.2 19:49.01 14 15 Smith, Madison 11 Burnt Hills- 6:32.4 19:52.80 15 16 Guthrie, Annie 10 Emma Willard 6:36.5 20:04.99 16 17 Miller, Zoe 8 Mohonasen 6:38.2 20:10.39 17 18 Mcclosky, Billie 12 Burnt Hills- 6:39.6 20:14.59 18 19 Rounds, Lindsey 11 Burnt Hills- 6:43.1 20:25.32 20 June, Mya 11 Schalmont 6:44.4 20:29.12 21 Culliton, Katie 12 Glens Falls 6:49.2 20:43.63 19 22 Bailey, Christa 12 Mohonasen 6:52.7 20:54.36 20 23 Stoeckl, Loriana 10 Burnt Hills- 6:54.9 21:01.03 24 Colvin, Marissa 10 South Glens Falls 6:55.0 21:01.28 21 25 Sondrup, Kayla 12 Amsterdam 7:00.0 21:16.52 22 26 Donlon, Theresa 12 Academy of t 7:00.9 21:19.38 23 27 Skiba, Gabrielle 12 Averill Park 7:03.6 21:27.42 24 28 Marriner, Abby 7 Mohonasen 7:04.1 21:28.89 25 29 Cartier, Piper 10 Mohonasen 7:04.8 21:31.24 30 Desharnais, Eileen 10 Academy of t 7:05.6 21:33.64 26 31 Trackey, Helena 10 Glens Falls 7:06.9 21:37.56 27 32 Lagomarsino, Cece 12 Emma Willard 7:07.1 21:38.03 28 33 Meyers, Lauren 12 Averill Park 7:07.2 21:38.50 29 34 Wheeler, Annabelle 9 Scotia-Glenville 7:08.9 21:43.74 30 35 Verbicky, Sophia 9 Notre Dame-B 7:10.8 21:49.38 36 Wheeler, Olivia 12 Scotia-Glenville 7:12.0 21:52.90 31 37 Lewis, Hannah 11 Burnt Hills- 7:12.4 21:54.27 38 Mazzaco, Kimberly 9 Averill Park 7:13.8 21:58.64 32 39 Quist, Bethany 11 Emma Willard 7:15.4 22:03.50 33 40 Winter, Rhea 12 Gloversville 7:15.6 22:03.88 41 Hammond, Kara 12 South Glens Falls 7:15.7 22:04.38 34 42 Mazzaco, Marisa 9 Averill Park 7:16.5 22:06.72 35 43 Wing, Sarah 11 Averill Park 7:18.0 22:11.26 36 44 Lieberth, Katherine 9 Glens Falls 7:18.3 22:12.31 37 45 Julien, Mackenzie 12 Averill Park 7:20.9 22:20.04 38 46 Distefano, Andrea 11 South Glens Falls 7:21.9 22:23.10 39 47 Ottman, Livingston 10 Academy of t 7:25.1 22:32.91 40 48 Killian, Alivia 9 South Glens Falls 7:26.6 22:37.54 41 49 Schraa, Mackenzie 10 Scotia-Glenville 7:26.8 22:37.90 42 50 Marshall, Brook 11 Amsterdam 7:28.9 22:44.48 43 51 Yeager, Ariana 12 Glens Falls 7:30.0 22:47.77 44 52 Drindak, Adrianna 10 Academy of t 7:30.2 22:48.47 45 53 Bouffard, Josilyn 11 South Glens Falls 7:30.4 22:49.09 46 54 Guillet, Sylvia 10 Glens Falls 7:31.9 22:53.63 47 55 Dupuis, Violet 8 Averill Park 7:32.3 22:54.70 56 Montgomerey, Molly 10 Schalmont 7:32.7 22:55.97 57 Durant, Maddie 12 Scotia-Glenville 7:33.8 22:59.39 48 58 Hogan, Tessa 9 South Glens Falls 7:34.5 23:01.43 49 59 Dreslin, Nora 10 Academy of t 7:34.8 23:02.39 50 60 Barret, Shaelah 11 Cohoes 7:35.2 23:03.45 51 61 Szcezpanik, Sydney 11 Amsterdam 7:36.1 23:06.18 52 62 Li, Felicity 12 Emma Willard 7:37.0 23:09.12 53 63 Supaul, Bonnieta 10 Mohonasen 7:39.4 23:16.47 64 Smith, Jenaya 11 Cohoes 7:40.3 23:19.10 54 65 Brown, Alexis 9 Mohonasen 7:41.4 23:22.29 66 Ma, Anita 9 Emma Willard 7:41.7 23:23.36 55 67 Seaman, Rachel 12 South Glens Falls 7:46.0 23:36.43 56 68 Savaria, Elaine 8 Cohoes 7:52.3 23:55.40 57 69 Opalka, Amanda 9 Cohoes 7:58.0 24:12.87 58 70 Grybos, Skylar 12 Amsterdam 7:58.5 24:14.50 59 71 Huang, Nika 11 Emma Willard 7:58.7 24:14.91 72 Kelly, Briana 9 Amsterdam 8:00.0 24:18.87 60 73 Marinov, Alinah 11 Amsterdam 8:07.1 24:40.52 61 74 DeLucia, Gabriella 9 Schalmont 8:07.9 24:42.82 75 Brown, Makayla 11 Amsterdam 8:15.1 25:04.86 62 76 Ring, Madalyn 11 South Glens Falls 8:16.4 25:08.84 77 Guzzo, Anna 12 Notre Dame-B 8:20.5 25:21.26 78 Mohanlal, Autumn 11 South Glens Falls 8:20.9 25:22.54 79 LeBlanc, Julia 8 Cohoes 8:30.2 25:50.68 63 80 Smith, Josie 11 Amsterdam 8:36.9 26:11.18 81 Coughlin, Sinead 10 Academy of t 8:37.8 26:13.98 64 82 Wierzbowski, Kirsten 11 Scotia-Glenville 8:40.2 26:21.27 65 83 Kienzle, Meaghan 11 Notre Dame-B 8:58.9 27:17.86 84 McDaniel, Delaney 10 South Glens Falls 9:22.7 28:30.20 85 O'Hea, Lisandra 10 Notre Dame-B 10:03.6 30:34.75 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Burnt Hills-Ballston Lake 40 4 5 6 11 14 15 18 Total Time: 1:34:47.64 Average: 18:57.53 2 Mohonasen 47 1 7 10 12 17 20 25 Total Time: 1:35:16.70 Average: 19:03.34 3 Emma Willard 94 8 9 16 28 33 53 55 Total Time: 1:41:36.19 Average: 20:19.24 4 Scotia-Glenville 119 3 13 30 31 42 48 65 Total Time: 1:44:25.28 Average: 20:53.06 5 Averill Park 122 2 24 29 32 35 36 38 Total Time: 1:45:31.39 Average: 21:06.28 6 Glens Falls 174 19 27 37 44 47 Total Time: 1:50:14.90 Average: 22:02.98 7 South Glens Falls 181 21 34 39 41 46 49 56 Total Time: 1:50:55.39 Average: 22:11.08 8 Academy of the Holy Names 184 23 26 40 45 50 64 Total Time: 1:51:16.80 Average: 22:15.36 9 Amsterdam 236 22 43 52 59 60 61 62 Total Time: 1:55:40.55 Average: 23:08.11 10 Cohoes 283 51 54 57 58 63 Total Time: 2:00:21.50 Average: 24:04.30
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Wright, Brynne 12 Greenwich Central 5:51.0 17:46.91 1 2 Fitzmaurice, Tess 11 Greenville 6:02.6 18:22.21 2 3 Collins, Quinn 12 Greenwich Central 6:12.3 18:51.56 3 4 Wright, Brooke 12 Greenwich Central 6:14.3 18:57.58 4 5 Wright, Teagan 9 Greenwich Central 6:22.5 19:22.73 5 6 Sayahi, Mariem 9 Voorheesville 6:24.9 19:30.02 6 7 Skiff, Emily 10 Greenwich Central 6:27.7 19:38.26 7 8 Goyette, Alexandrea 12 Greenville 6:31.4 19:49.73 8 9 Vianese, Megan 9 Schuylerville 6:33.9 19:57.16 9 10 Bain, Bailey 9 Greenwich Central 6:37.3 20:07.49 10 11 Clear, Haley 11 Fonda-Fultonville 6:37.8 20:08.99 11 12 Cronin, Emma 12 Greenwich Central 6:38.5 20:11.10 12 13 Oligny-Leggett, Olivia 12 Ichabod Crane 6:40.5 20:17.44 13 14 Wall, Emily 12 Ichabod Crane 6:42.9 20:24.64 14 15 Smith, Sydney 12 Greenville 6:43.2 20:25.48 15 16 Smith, Sarah 11 Broadalbin-Perth 6:45.4 20:32.15 16 17 Frasier, Emma 9 Broadalbin-Perth 6:48.3 20:40.97 17 18 Urbanski, Jenna 12 Stillwater 6:48.5 20:41.50 18 19 Frank, Kyleigh 12 Stillwater 6:50.9 20:49.03 19 20 Slade, Victoria 10 Ichabod Crane 6:51.2 20:49.83 20 21 Norton, Michelle 10 Ravena 6:53.1 20:55.53 22 Johnson, Emily 12 Cobleskill-R 6:53.3 20:56.34 21 23 Johnson, Morgan 8 Cobleskill-R 6:53.9 20:57.99 22 24 Butler, Dani 10 Cobleskill-R 6:55.3 21:02.33 23 25 Dunbar, Rylee 9 Corinth 6:55.6 21:03.34 26 Martino, Analisa 11 Ichabod Crane 6:56.7 21:06.50 24 27 Tracey, Khalifah 12 Greenville 6:57.2 21:07.99 25 28 Howard, Clare 11 Taconic Hills 6:58.9 21:13.25 29 Madsen, Lauren 11 Taconic Hills 6:59.1 21:13.78 30 Tomlinson, Haley 8 Broadalbin-Perth 6:59.9 21:16.19 26 31 Young, Julia 9 Voorheesville 7:00.3 21:17.56 27 32 McCarthy, Caitlin 9 Voorheesville 7:01.7 21:21.88 28 33 Vautrin, Anya 11 Schuylerville 7:03.6 21:27.44 29 34 Ingerson, Morgen 12 Albany Academy 7:04.0 21:28.79 30 35 Iacabucci, Victoria 10 Voorheesville 7:04.3 21:29.67 31 36 Gagne, Trisha 12 Cairo-Durham 7:04.7 21:30.95 37 Murphy, Emma 7 Broadalbin-Perth 7:05.5 21:33.22 32 38 Parnell, Anika 12 Corinth 7:06.1 21:35.07 39 Holland, Olivia 10 Cobleskill-R 7:06.4 21:35.98 33 40 Pettit, Skylar 11 Greenville 7:07.3 21:38.90 34 41 Locci, Jacey 8 Stillwater 7:09.2 21:44.44 35 42 Wank, Jess 11 Greenville 7:11.0 21:50.00 36 43 Cooney, Kara 10 Albany Academy 7:11.9 21:52.65 37 44 Brick, Merrin 9 Voorheesville 7:12.2 21:53.79 38 45 VanDyke, Samantha 9 Catskill 7:12.6 21:54.78 46 Locci, Gianna 10 Stillwater 7:13.8 21:58.44 39 47 Phillips, Lauren 9 Broadalbin-Perth 7:14.2 21:59.78 40 48 Avery, Cusack 11 Fonda-Fultonville 7:14.9 22:02.01 41 49 Hampston, Anna 10 Voorheesville 7:15.0 22:02.29 42 50 Iannotti, Caroline 11 Broadalbin-Perth 7:15.2 22:02.66 43 51 Doolan, Caroline 12 Albany Academy 7:15.3 22:02.98 44 52 Nesbitt, Paige 9 Schuylerville 7:16.1 22:05.55 45 53 Letzring, Lillian 9 Schuylerville 7:16.7 22:07.41 46 54 Kappel, Melody 11 Greenville 7:17.2 22:08.88 47 55 Brady, Bethany 9 Ichabod Crane 7:18.3 22:12.06 48 56 Snell, Kimberlee 10 Fonda-Fultonville 7:19.9 22:17.03 49 57 Nesbitt, Emma 12 Schuylerville 7:21.1 22:20.67 50 58 Karker, Emma 12 Fort Plain 7:24.4 22:30.66 51 59 Russo, Lily 11 Taconic Hills 7:27.1 22:38.90 60 Kirgan, Chloe 9 Voorheesville 7:27.4 22:39.88 52 61 Jordan, Ramona 11 Greenwich Central 7:29.7 22:46.74 62 Lin, Erica 9 Broadalbin-Perth 7:30.4 22:49.02 53 63 DesRoches, Kendyl 11 Cobleskill-R 7:31.0 22:50.90 54 64 Murphy, Samantha 11 Broadalbin-Perth 7:33.7 22:59.05 65 Broderick, Alina 10 Albany Academy 7:34.2 23:00.43 55 66 Panoushek, Kaitlynn 11 Whitehall 7:35.2 23:03.50 67 Phillips, Sarah 11 Albany Academy 7:35.8 23:05.35 56 68 Peroni, Arianna 12 Greenwich Central 7:37.1 23:09.49 69 Rodriguez, Helena 9 Rensselaer 7:38.1 23:12.42 70 Stampalia, Sophia 12 Voorheesville 7:41.4 23:22.41 71 Quinto, Melania 10 Ravena 7:42.7 23:26.39 72 Hampston, Katie 12 Voorheesville 7:44.8 23:32.61 73 Robinson, Ella 11 Fort Plain 7:45.3 23:34.17 57 74 Ryder, Devonne 10 Voorheesville 7:49.6 23:47.47 75 Green, Ilana 9 Albany Academy 7:51.4 23:52.87 58 76 Gonzalez, Isis 9 Catskill 7:51.8 23:53.90 77 Alexanian, Sydney 12 Schuylerville 7:51.9 23:54.37 59 78 O'Rourke, Emma Grace 12 Schuylerville 7:55.2 24:04.25 60 79 Tyler, Ava 11 Broadalbin-Perth 7:56.7 24:08.87 80 Barlow, Samantha 9 Fort Plain 7:56.8 24:09.12 61 81 VanCott, Riley 9 Schuylerville 7:58.9 24:15.67 82 Seabury, Maris 12 Ichabod Crane 8:00.1 24:19.15 62 83 Grace, Rebecca 9 Ichabod Crane 8:01.1 24:22.15 63 84 Epstein, Jessica 11 Albany Academy 8:01.8 24:24.50 64 85 Northrop, Eleni 12 Mechanicvill 8:03.1 24:28.23 65 86 Macdonald, Faye 12 Hoosick Falls 8:05.1 24:34.57 87 Payne, Andrea 10 Ichabod Crane 8:05.3 24:35.14 88 Gillan, Elaine 11 Rensselaer 8:05.8 24:36.73 89 Smith, Grace 9 Broadalbin-Perth 8:07.2 24:40.97 90 Mayo, Rebecca 10 Stillwater 8:07.6 24:42.13 66 91 Davies, Sarah 11 Catskill 8:10.6 24:51.27 92 James, Delena 11 Fonda-Fultonville 8:11.6 24:54.10 67 93 Thomson, Madison 10 Fonda-Fultonville 8:12.3 24:56.48 68 94 Chincola, Nadia 10 Greenwich Central 8:14.3 25:02.49 95 Cushman, Kara 10 Hoosick Falls 8:19.8 25:19.15 96 Spohn, Haeley 9 Cobleskill-R 8:20.5 25:21.29 69 97 O'Brien, Brooke 10 Albany Academy 8:23.5 25:30.39 98 Thompson, Morgan 11 Corinth 8:25.4 25:36.14 99 Amadore, tessa 10 Albany Academy 8:28.8 25:46.57 100 Hilbert, Nicole 10 Ichabod Crane 8:30.2 25:50.73 101 Meredith, Hannah 11 Ichabod Crane 8:32.9 25:58.91 102 Charboneau, Emma 9 Fonda-Fultonville 8:35.2 26:06.02 70 103 Jones, Jaleina 12 Ravena 8:37.0 26:11.45 104 Thibodeau, Natalie 9 Fort Plain 8:37.6 26:13.36 71 105 Davies, Abigail 10 Rensselaer 8:42.4 26:27.97 106 Shanley, Angelina 9 Catskill 8:42.8 26:29.02 107 Trotter, Aleah 11 Mechanicvill 8:42.9 26:29.48 72 108 Downs, Natalia 9 Fort Plain 8:43.1 26:29.92 73 109 Del Vecchio, Isabella 10 Coxsackie-Athens 8:47.2 26:42.40 110 Baxter, Eliza 12 Coxsackie-Athens 8:48.7 26:47.10 111 Claeys, Rosie 11 Mechanicvill 8:52.6 26:58.82 74 112 Hanson, Kianna 11 Fonda-Fultonville 8:58.5 27:16.90 75 113 Austin, Morgan 11 Whitehall 9:00.1 27:21.71 114 Carter, Jade 12 Albany Academy 9:00.9 27:23.95 115 Feltman, Madeline 11 Greenville 9:10.4 27:53.10 116 Chan, Emily 12 Mechanicvill 9:22.3 28:29.17 76 117 Richards, Jillian 10 Corinth 9:28.1 28:46.75 118 Stearns, Kaitlyn 9 Fonda-Fultonville 9:34.7 29:06.91 119 Freeman, Kaylee 10 Fonda-Fultonville 9:35.1 29:07.92 120 Walker, Kayla 10 Mechanicvill 9:41.7 29:28.24 77 121 Burkhouse, Layla 11 Mechanicvill 10:25.9 31:42.40 78 122 Yun, Evelyn 10 Fonda-Fultonville 10:37.7 32:18.30 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Greenwich Central 20 1 3 4 5 7 10 12 Total Time: 1:34:37.04 Average: 18:55.41 2 Greenville 84 2 8 15 25 34 36 47 Total Time: 1:41:24.31 Average: 20:16.87 3 Ichabod Crane 119 13 14 20 24 48 62 63 Total Time: 1:44:50.47 Average: 20:58.10 4 Voorheesville 130 6 27 28 31 38 42 52 Total Time: 1:45:32.92 Average: 21:06.59 5 Broadalbin-Perth 131 16 17 26 32 40 43 53 Total Time: 1:46:02.32 Average: 21:12.47 6 Cobleskill-Richmondville 153 21 22 23 33 54 69 Total Time: 1:47:23.54 Average: 21:28.71 7 Stillwater 177 18 19 35 39 66 Total Time: 1:49:55.54 Average: 21:59.11 8 Schuylerville 179 9 29 45 46 50 59 60 Total Time: 1:47:58.23 Average: 21:35.65 9 Albany Academy 222 30 37 44 55 56 58 64 Total Time: 1:51:30.20 Average: 22:18.04 10 Fonda-Fultonville 236 11 41 49 67 68 70 75 Total Time: 1:54:18.61 Average: 22:51.73 11 Fort Plain 313 51 57 61 71 73 Total Time: 2:02:57.23 Average: 24:35.45 12 Mechanicville Central 364 65 72 74 76 77 78 Total Time: 2:15:53.94 Average: 27:10.79
Class C/CC Split Girls
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== CLASS C Results 4892 Run 1 Wright, Brynne 12 Greenwich Central 5:51.0 17:46.91 1 2 Fitzmaurice, Tess 11 Greenville 6:02.6 18:22.21 2 3 Collins, Quinn 12 Greenwich Central 6:12.3 18:51.56 3 4 Wright, Brooke 12 Greenwich Central 6:14.3 18:57.58 4 5 Wright, Teagan 9 Greenwich Central 6:22.5 19:22.73 5 6 Sayahi, Mariem 9 Voorheesville 6:24.9 19:30.02 6 7 Skiff, Emily 10 Greenwich Central 6:27.7 19:38.26 7 8 Goyette, Alexandrea 12 Greenville 6:31.4 19:49.73 8 9 Bain, Bailey 9 Greenwich Central 6:37.3 20:07.49 9 10 Clear, Haley 11 Fonda-Fultonville 6:37.8 20:08.99 10 11 Cronin, Emma 12 Greenwich Central 6:38.5 20:11.10 11 12 Smith, Sydney 12 Greenville 6:43.2 20:25.48 12 13 Urbanski, Jenna 12 Stillwater 6:48.5 20:41.50 13 14 Frank, Kyleigh 12 Stillwater 6:50.9 20:49.03 14 15 Dunbar, Rylee 9 Corinth 6:55.6 21:03.34 16 Tracey, Khalifah 12 Greenville 6:57.2 21:07.99 15 17 Young, Julia 9 Voorheesville 7:00.3 21:17.56 16 18 McCarthy, Caitlin 9 Voorheesville 7:01.7 21:21.88 17 19 Iacabucci, Victoria 10 Voorheesville 7:04.3 21:29.67 18 20 Gagne, Trisha 12 Cairo-Durham 7:04.7 21:30.95 21 Parnell, Anika 12 Corinth 7:06.1 21:35.07 22 Pettit, Skylar 11 Greenville 7:07.3 21:38.90 19 23 Locci, Jacey 8 Stillwater 7:09.2 21:44.44 20 24 Wank, Jess 11 Greenville 7:11.0 21:50.00 21 25 Brick, Merrin 9 Voorheesville 7:12.2 21:53.79 22 26 Locci, Gianna 10 Stillwater 7:13.8 21:58.44 23 27 Avery, Cusack 11 Fonda-Fultonville 7:14.9 22:02.01 24 28 Hampston, Anna 10 Voorheesville 7:15.0 22:02.29 25 29 Kappel, Melody 11 Greenville 7:17.2 22:08.88 26 30 Snell, Kimberlee 10 Fonda-Fultonville 7:19.9 22:17.03 27 31 Karker, Emma 12 Fort Plain 7:24.4 22:30.66 28 32 Kirgan, Chloe 9 Voorheesville 7:27.4 22:39.88 29 33 Jordan, Ramona 11 Greenwich Central 7:29.7 22:46.74 34 Panoushek, Kaitlynn 11 Whitehall 7:35.2 23:03.50 35 Peroni, Arianna 12 Greenwich Central 7:37.1 23:09.49 36 Rodriguez, Helena 9 Rensselaer 7:38.1 23:12.42 37 Stampalia, Sophia 12 Voorheesville 7:41.4 23:22.41 38 Hampston, Katie 12 Voorheesville 7:44.8 23:32.61 39 Robinson, Ella 11 Fort Plain 7:45.3 23:34.17 30 40 Ryder, Devonne 10 Voorheesville 7:49.6 23:47.47 41 Barlow, Samantha 9 Fort Plain 7:56.8 24:09.12 31 42 Macdonald, Faye 12 Hoosick Falls 8:05.1 24:34.57 43 Gillan, Elaine 11 Rensselaer 8:05.8 24:36.73 44 Mayo, Rebecca 10 Stillwater 8:07.6 24:42.13 32 45 James, Delena 11 Fonda-Fultonville 8:11.6 24:54.10 33 46 Thomson, Madison 10 Fonda-Fultonville 8:12.3 24:56.48 34 47 Chincola, Nadia 10 Greenwich Central 8:14.3 25:02.49 48 Cushman, Kara 10 Hoosick Falls 8:19.8 25:19.15 49 Thompson, Morgan 11 Corinth 8:25.4 25:36.14 50 Charboneau, Emma 9 Fonda-Fultonville 8:35.2 26:06.02 35 51 Thibodeau, Natalie 9 Fort Plain 8:37.6 26:13.36 36 52 Davies, Abigail 10 Rensselaer 8:42.4 26:27.97 53 Downs, Natalia 9 Fort Plain 8:43.1 26:29.92 37 54 Del Vecchio, Isabella 10 Coxsackie-Athens 8:47.2 26:42.40 55 Baxter, Eliza 12 Coxsackie-Athens 8:48.7 26:47.10 56 Hanson, Kianna 11 Fonda-Fultonville 8:58.5 27:16.90 38 57 Austin, Morgan 11 Whitehall 9:00.1 27:21.71 58 Feltman, Madeline 11 Greenville 9:10.4 27:53.10 59 Richards, Jillian 10 Corinth 9:28.1 28:46.75 60 Stearns, Kaitlyn 9 Fonda-Fultonville 9:34.7 29:06.91 61 Freeman, Kaylee 10 Fonda-Fultonville 9:35.1 29:07.92 62 Yun, Evelyn 10 Fonda-Fultonville 10:37.7 32:18.30 CLASS CC Results 4892 Run 1 Vianese, Megan 9 Schuylerville 6:33.9 19:57.16 1 2 Oligny-Leggett, Olivia 12 Ichabod Crane 6:40.5 20:17.44 2 3 Wall, Emily 12 Ichabod Crane 6:42.9 20:24.64 3 4 Smith, Sarah 11 Broadalbin-Perth 6:45.4 20:32.15 4 5 Frasier, Emma 9 Broadalbin-Perth 6:48.3 20:40.97 5 6 Slade, Victoria 10 Ichabod Crane 6:51.2 20:49.83 6 7 Norton, Michelle 10 Ravena 6:53.1 20:55.53 8 Johnson, Emily 12 Cobleskill-R 6:53.3 20:56.34 7 9 Johnson, Morgan 8 Cobleskill-R 6:53.9 20:57.99 8 10 Butler, Dani 10 Cobleskill-R 6:55.3 21:02.33 9 11 Martino, Analisa 11 Ichabod Crane 6:56.7 21:06.50 10 12 Howard, Clare 11 Taconic Hills 6:58.9 21:13.25 13 Madsen, Lauren 11 Taconic Hills 6:59.1 21:13.78 14 Tomlinson, Haley 8 Broadalbin-Perth 6:59.9 21:16.19 11 15 Vautrin, Anya 11 Schuylerville 7:03.6 21:27.44 12 16 Ingerson, Morgen 12 Albany Academy 7:04.0 21:28.79 13 17 Murphy, Emma 7 Broadalbin-Perth 7:05.5 21:33.22 14 18 Holland, Olivia 10 Cobleskill-R 7:06.4 21:35.98 15 19 Cooney, Kara 10 Albany Academy 7:11.9 21:52.65 16 20 VanDyke, Samantha 9 Catskill 7:12.6 21:54.78 21 Phillips, Lauren 9 Broadalbin-Perth 7:14.2 21:59.78 17 22 Iannotti, Caroline 11 Broadalbin-Perth 7:15.2 22:02.66 18 23 Doolan, Caroline 12 Albany Academy 7:15.3 22:02.98 19 24 Nesbitt, Paige 9 Schuylerville 7:16.1 22:05.55 20 25 Letzring, Lillian 9 Schuylerville 7:16.7 22:07.41 21 26 Brady, Bethany 9 Ichabod Crane 7:18.3 22:12.06 22 27 Nesbitt, Emma 12 Schuylerville 7:21.1 22:20.67 23 28 Russo, Lily 11 Taconic Hills 7:27.1 22:38.90 29 Lin, Erica 9 Broadalbin-Perth 7:30.4 22:49.02 24 30 DesRoches, Kendyl 11 Cobleskill-R 7:31.0 22:50.90 25 31 Murphy, Samantha 11 Broadalbin-Perth 7:33.7 22:59.05 32 Broderick, Alina 10 Albany Academy 7:34.2 23:00.43 26 33 Phillips, Sarah 11 Albany Academy 7:35.8 23:05.35 27 34 Quinto, Melania 10 Ravena 7:42.7 23:26.39 35 Green, Ilana 9 Albany Academy 7:51.4 23:52.87 28 36 Gonzalez, Isis 9 Catskill 7:51.8 23:53.90 37 Alexanian, Sydney 12 Schuylerville 7:51.9 23:54.37 29 38 O'Rourke, Emma Grace 12 Schuylerville 7:55.2 24:04.25 30 39 Tyler, Ava 11 Broadalbin-Perth 7:56.7 24:08.87 40 VanCott, Riley 9 Schuylerville 7:58.9 24:15.67 41 Seabury, Maris 12 Ichabod Crane 8:00.1 24:19.15 31 42 Grace, Rebecca 9 Ichabod Crane 8:01.1 24:22.15 32 43 Epstein, Jessica 11 Albany Academy 8:01.8 24:24.50 33 44 Northrop, Eleni 12 Mechanicvill 8:03.1 24:28.23 34 45 Payne, Andrea 10 Ichabod Crane 8:05.3 24:35.14 46 Smith, Grace 9 Broadalbin-Perth 8:07.2 24:40.97 47 Davies, Sarah 11 Catskill 8:10.6 24:51.27 48 Spohn, Haeley 9 Cobleskill-R 8:20.5 25:21.29 35 49 O'Brien, Brooke 10 Albany Academy 8:23.5 25:30.39 50 Amadore, tessa 10 Albany Academy 8:28.8 25:46.57 51 Hilbert, Nicole 10 Ichabod Crane 8:30.2 25:50.73 52 Meredith, Hannah 11 Ichabod Crane 8:32.9 25:58.91 53 Jones, Jaleina 12 Ravena 8:37.0 26:11.45 54 Shanley, Angelina 9 Catskill 8:42.8 26:29.02 55 Trotter, Aleah 11 Mechanicvill 8:42.9 26:29.48 36 56 Claeys, Rosie 11 Mechanicvill 8:52.6 26:58.82 37 57 Carter, Jade 12 Albany Academy 9:00.9 27:23.95 58 Chan, Emily 12 Mechanicvill 9:22.3 28:29.17 38 59 Walker, Kayla 10 Mechanicvill 9:41.7 29:28.24 39 60 Burkhouse, Layla 11 Mechanicvill 10:25.9 31:42.40 40 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= CLASS C Results 4892 Run 1 Greenwich Central 20 1 3 4 5 7 9 11 Total Time: 1:34:37.04 Average: 18:55.41 2 Greenville 56 2 8 12 15 19 21 26 Total Time: 1:41:24.31 Average: 20:16.87 3 Voorheesville 79 6 16 17 18 22 25 29 Total Time: 1:45:32.92 Average: 21:06.59 4 Stillwater 102 13 14 20 23 32 Total Time: 1:49:55.54 Average: 21:59.11 5 Fonda-Fultonville 128 10 24 27 33 34 35 38 Total Time: 1:54:18.61 Average: 22:51.73 6 Fort Plain 162 28 30 31 36 37 Total Time: 2:02:57.23 Average: 24:35.45 CLASS CC Results 4892 Run 1 Ichabod Crane 43 2 3 6 10 22 31 32 Total Time: 1:44:50.47 Average: 20:58.10 2 Broadalbin-Perth 51 4 5 11 14 17 18 24 Total Time: 1:46:02.32 Average: 21:12.47 3 Cobleskill-Richmondville 64 7 8 9 15 25 35 Total Time: 1:47:23.54 Average: 21:28.71 4 Schuylerville 77 1 12 20 21 23 29 30 Total Time: 1:47:58.23 Average: 21:35.65 5 Albany Academy 101 13 16 19 26 27 28 33 Total Time: 1:51:30.20 Average: 22:18.04 6 Mechanicville Central 184 34 36 37 38 39 40 Total Time: 2:15:53.94 Average: 27:10.79
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Relyea, Madison 11 Mayfield 6:05.6 18:31.21 1 2 Pusateri, Angelina 9 Maple Hill 6:16.5 19:04.31 3 Czub, Lily 9 Hoosic Valley 6:17.6 19:07.83 2 4 Puzulis, Michelle 11 Berne-Knox-Westerlo 6:26.2 19:33.88 3 5 Corbett, Elsie 9 Berlin 6:32.0 19:51.45 4 6 Radyn, Elizabeth 11 Lake George 6:32.9 19:54.20 5 7 Gulick, Isabelle 12 Argyle 6:34.8 20:00.01 8 Jordan, Emma 9 Galway 6:36.7 20:05.75 9 Schreiner, Katrin 10 Hadley-Luzerne 6:50.9 20:48.88 6 10 Beckwith, Hailey 11 Berlin 6:52.3 20:53.29 7 11 Misiaszek, Skylar 11 Maple Hill 6:56.5 21:06.01 12 Hills, Brady 10 Berlin 6:59.2 21:14.06 8 13 Giumarra, Sadie 9 Berlin 6:59.8 21:15.94 9 14 Ascioti, Melody 11 Catholic Cen 7:02.2 21:23.21 10 15 Halloran, Fianna 9 Mayfield 7:03.2 21:26.20 11 16 McLarty, Taylor 10 Lake George 7:03.4 21:26.89 12 17 Squires, Sophia 8 Hoosic Valley 7:05.6 21:33.53 13 18 Rose, Scarlett 10 Schoharie 7:08.0 21:40.91 19 Cronin, Katie 10 Saratoga Catholic 7:12.7 21:55.08 14 20 Bjelica, Tatjana 9 Mayfield 7:13.2 21:56.83 15 21 Crossett, Cecelia 12 Berne-Knox-Westerlo 7:16.9 22:07.94 16 22 Michalski, Olivia 9 Mayfield 7:21.7 22:22.64 17 23 Bruno, Maya 11 Lake George 7:21.8 22:22.86 18 24 Freeguard, Alyssa 10 Hartford 7:23.5 22:27.89 25 Lucid, Mackenzie 11 North Warren 7:23.6 22:28.28 19 26 Mundell, Caroline 12 Berne-Knox-Westerlo 7:24.0 22:29.61 20 27 Archambeault, Jessica 10 Duanesburg 7:24.5 22:31.13 21 28 Stark, Mattison 9 Lake George 7:25.2 22:33.19 22 29 Powers, Lilliana 9 Mayfield 7:25.9 22:35.29 23 30 Mattfeld, Sarah 11 Catholic Cen 7:27.1 22:38.98 24 31 Glascock, Grace 10 North Warren 7:27.5 22:40.04 25 32 Bates, Alison 8 Duanesburg 7:27.5 22:40.31 26 33 Eckel, Kailee 10 Maple Hill 7:29.8 22:47.16 34 Sisk, Calleigh 8 Saratoga Catholic 7:32.6 22:55.75 27 35 Hanlon, Katelyn 9 Hadley-Luzerne 7:33.8 22:59.34 28 36 Bick, Morgan 11 Catholic Cen 7:34.0 23:00.03 29 37 Stevens, Sarah 12 North Warren 7:34.4 23:00.99 30 38 Krein, Maria 12 Germantown 7:37.9 23:11.86 39 Lints, Zoey 9 Schoharie 7:39.0 23:15.08 40 Wright, Chelsea 11 North Warren 7:39.9 23:18.00 31 41 Rokjer, Samantha 9 Berlin 7:42.1 23:24.68 32 42 MacDermid, Morgan 12 Lake George 7:45.7 23:35.49 33 43 Monroe, Lauren 12 North Warren 7:49.4 23:46.70 34 44 VanDenburgh, Sarah 11 Catholic Cen 7:52.7 23:56.63 35 45 Goss, Cameron 11 Berne-Knox-Westerlo 7:55.3 24:04.60 36 46 Millington, Sheridan 12 North Warren 7:58.3 24:13.71 37 47 Dourin, Morgan 11 Galway 7:59.0 24:15.99 48 Mitchell, Alanna 11 Duanesburg 8:00.8 24:21.28 38 49 Rodrigue, Vanessa 12 Berne-Knox-Westerlo 8:02.1 24:25.47 39 50 Ridgeway, Isabelle 10 Maple Hill 8:04.0 24:30.98 51 McGinn Unkauf, Aveleen 11 Lake George 8:05.3 24:35.08 40 52 Rose, Katie 10 Hoosic Valley 8:12.7 24:57.52 41 53 Jarvis, Arianna 10 Hoosic Valley 8:15.6 25:06.30 42 54 Vavrina, Savannah 12 Germantown 8:16.0 25:07.58 55 Moore, Brooke 10 Duanesburg 8:16.5 25:09.01 43 56 Hendricks, Ariana 11 Berlin 8:23.2 25:29.60 44 57 Mengel, Samantha 12 Berne-Knox-Westerlo 8:23.5 25:30.53 45 58 Zacharewicz, Emma 11 Saratoga Catholic 8:23.9 25:31.59 46 59 Prevost, Malia 11 Warrensburg 8:24.9 25:34.59 60 Leonardi, Jenna 12 Schoharie 8:26.6 25:39.76 61 Swedish, Ellicia 11 Catholic Cen 8:27.7 25:43.28 47 62 Wells, Becca 12 Hadley-Luzerne 8:28.5 25:45.49 48 63 Ohl, Maddy 8 Hoosic Valley 8:29.3 25:48.12 49 64 LaFontaine, Delaney 11 Mayfield 8:31.8 25:55.50 50 65 Rohne, Madelyn 12 Saratoga Catholic 8:34.7 26:04.37 51 66 Gill, Danielle 9 Saratoga Catholic 8:35.8 26:07.90 52 67 Fasulo, Gianna 9 Lake George 8:43.5 26:31.13 53 68 Frazier-Lee, Olivia 10 Warrensburg 8:46.6 26:40.65 69 Simpson, Olivia 11 Berne-Knox-Westerlo 8:50.1 26:51.16 54 70 George, Arianna 9 Oppenheim-Ephratah 8:58.8 27:17.71 71 Haverly, Jessica 10 Lake George 9:03.8 27:32.91 72 Kantrowitz, Kimber 8 Duanesburg 9:04.2 27:34.25 55 73 Motler, Caroline 12 Saratoga Catholic 9:12.9 28:00.68 56 74 Shupe, Jordan 12 Berlin 9:17.3 28:13.80 57 75 Corr, Erin 9 North Warren 9:17.9 28:15.80 58 76 Mariani, Emma 7 Galway 9:19.7 28:21.20 77 Howland, Kimberly 10 Berne-Knox-Westerlo 9:37.9 29:16.55 78 Sickles, Amara 9 Germantown 9:40.3 29:23.85 79 Pape, Alexis 9 Lake George 9:52.8 30:01.75 80 Mather, Zoe 10 Lake George 9:56.8 30:14.12 81 Barker, Emmaline 10 Hartford 10:00.7 30:25.90 82 Clarkson, Shaylee 10 Hoosic Valley 10:05.4 30:40.10 59 83 Chromczak, Trinity 9 Oppenheim-Ephratah 10:13.6 31:05.16 84 Allan, Elizabeth 10 Hadley-Luzerne 10:14.4 31:07.64 60 85 Sanchez, Charlotte 12 Hadley-Luzerne 12:12.8 37:07.43 61 86 Livingston, Kayla 10 Hartford 12:21.3 37:33.10 87 Christensen, Margaret 10 Oppenheim-Ephratah 12:26.8 37:49.87 88 Stearns, Deanna 12 Argyle 12:48.1 38:54.77 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Berlin 60 4 7 8 9 32 44 57 Total Time: 1:46:39.42 Average: 21:19.89 2 Mayfield 67 1 11 15 17 23 50 Total Time: 1:46:52.17 Average: 21:22.44 3 Lake George 90 5 12 18 22 33 40 53 Total Time: 1:49:52.63 Average: 21:58.53 4 Berne-Knox-Westerlo 114 3 16 20 36 39 45 54 Total Time: 1:52:41.50 Average: 22:32.30 5 North Warren - Johnsburg 139 19 25 30 31 34 37 58 Total Time: 1:55:14.01 Average: 23:02.81 6 Catholic Central (Troy) 145 10 24 29 35 47 Total Time: 1:56:42.13 Average: 23:20.43 7 Hoosic Valley 147 2 13 41 42 49 59 Total Time: 1:56:33.30 Average: 23:18.66 8 Duanesburg 183 21 26 38 43 55 Total Time: 2:02:15.98 Average: 24:27.20 9 Saratoga Catholic 190 14 27 46 51 52 56 Total Time: 2:02:34.69 Average: 24:30.94 10 Hadley-Luzerne 203 6 28 48 60 61 Total Time: 2:17:48.78 Average: 27:33.76
Boys Merge
Sky's The Limit Track and Field Hy-Tek's MEET MANAGER 3:26 PM 11/4/2019 Page 1
2019 Section 2 Cross Country Championships - 11/1/2019
Saratoga Spa Park
Results
Event 10 Boys 4892 Yard Run CC BOYS MERGE
==============================================================================================
Name Year School Seed Avg 1K Finals H# Points
==============================================================================================
Results - Men
1 Allison, Ryan 10 Burnt Hills- 3:24.8 15:15.85 26 1
2 Ragone, Thomas 12 Niskayuna 3:25.5 15:18.87 14 2
3 O'Brien, Sean 12 Guilderland 3:26.1 15:21.62 14 3
4 Parsons, Jack 12 Guilderland 3:27.7 15:28.81 14 4
5 Shanahan, Ryan 12 Shenendehowa 3:27.9 15:29.76 14 5
6 Hayes, Gitch 10 LaSalle Inst 3:28.9 15:34.20 37 6
7 Mendonca, Francisco 11 Shaker 3:28.9 15:34.29 14 7
8 Franjieh, Julian 10 Niskayuna 3:29.1 15:35.19 14 8
9 Tindale, Micah 10 Guilderland 3:29.3 15:35.87 14 9
10 Brimhall, Nathan 10 Shenendehowa 3:30.0 15:39.21 14 10
11 Spence, Bryan 12 Shenendehowa 3:30.1 15:39.78 14 11
12 Permaul, Shazim 12 Schenectady 3:30.9 15:43.17 14 12
13 Barbera, Anthony 11 Shenendehowa 3:31.4 15:45.59 15 13
14 Randall, T.J. 12 Shaker 3:31.8 15:47.16 15 14
15 Gent, Alexander 12 Guilderland 3:31.8 15:47.40 15 15
16 Tooker, Brady 11 Saratoga Springs 3:32.1 15:48.74 15 16
17 Marchant, Will 12 Burnt Hills- 3:32.3 15:49.33 26 17
18 Greski, Noah 11 Scotia-Glenville 3:32.8 15:51.94 26 18
19 Ostrander, Kyle 12 Scotia-Glenville 3:33.3 15:53.75 26 19
20 Rounds, Matthew 9 Burnt Hills- 3:34.3 15:58.43 26 20
21 Board, Kevin 12 Burnt Hills- 3:34.5 15:59.13 26 21
22 Tooker, Dawson 11 Saratoga Springs 3:34.6 15:59.63 15 22
23 Gronau, Kyle 12 Shenendehowa 3:35.0 16:01.69 15 23
24 Bianchi, Lorenzo 12 Shenendehowa 3:35.3 16:02.92 15 24
25 Garretson, Christopher 12 Shaker 3:35.4 16:03.58 15 25
26 Bush, Ryan 10 Saratoga Springs 3:35.7 16:04.84 15 26
27 Drescher, Andrew 12 Duanesburg 3:35.9 16:05.50 2 27
28 Cooke, Griffin 12 Shenendehowa 3:36.0 16:05.94 15 28
29 Guerin, Ben 12 Ballston Spa 3:37.0 16:10.49 16 29
30 Malatesta, Daniel 10 Niskayuna 3:37.2 16:11.59 16 30
31 Levchenko, Vinny 11 Shaker 3:37.4 16:12.29 16 31
32 Glynn, Aidan 11 Shenendehowa 3:38.2 16:15.98 16
33 Cusato, Will 10 Guilderland 3:38.4 16:16.56 16 32
34 Pavelec, Daniel 11 Shaker 3:39.0 16:19.55 16 33
35 Ubriaco, Dante 12 Burnt Hills- 3:39.4 16:21.43 26 34
36 Mercado, Christian 12 Saratoga Springs 3:39.5 16:21.59 16 35
37 Bonesteel, Noah 12 Averill Park 3:39.5 16:21.70 26 36
38 Pokat, Zach 12 Bethlehem Central 3:39.5 16:21.92 16 37
39 Tebano, Alex 11 Scotia-Glenville 3:39.8 16:23.18 26 38
40 Grock, Nick 10 Burnt Hills- 3:39.9 16:23.55 26 39
41 Viscosi, Shane 11 Fonda-Fultonville 3:40.0 16:23.85 37 40
42 Dzikowicz, Trevor 11 Amsterdam 3:40.1 16:24.20 27 41
43 Engel, Noah 11 Queensbury 3:40.6 16:26.45 16 42
44 Williams, Evan 10 Christian Br 3:41.0 16:28.44 27 43
45 Decker, Holden 12 Galway 3:41.0 16:28.56 2
46 Garland, Patrick 12 Ballston Spa 3:41.4 16:30.09 16 44
47 Troyan, Mikhail 12 Burnt Hills- 3:41.4 16:30.31 27 45
48 Ledezma, Dan 12 Bethlehem Central 3:41.5 16:30.86 17 46
49 Hickey, Aidan 12 Shenendehowa 3:42.0 16:32.73 17
50 Decker, Devin 10 Schenectady 3:42.1 16:33.15 17 47
51 Diehl, Zack 11 Shaker 3:44.2 16:42.52 17 48
52 Vincelette, Jack 12 Bethlehem Central 3:44.7 16:45.14 17 49
53 Hada, Vishal 12 Albany Academy 3:44.7 16:45.17 27 50
54 Russell, Ryan 11 Greenville 3:45.2 16:47.36 37 52
54 Vazquez-Lopez, Rufino 12 Shaker 3:45.2 16:47.36 17 51
56 Schiavo, Jack 11 Niskayuna 3:45.3 16:47.58 17 53
57 Hickey, Nolan 12 Shenendehowa 3:45.8 16:49.74 17
58 Spanbauer, Daniel 12 Guilderland 3:45.8 16:50.04 17 54
59 Spanbauer, Gabe 12 Guilderland 3:45.9 16:50.33 17 55
60 Burke, Finn 9 Guilderland 3:46.0 16:50.91 18
61 Murphy, Dennis 11 Columbia (Sec 2) 3:46.2 16:51.47 18 56
62 Farnan, Evan 10 Columbia (Sec 2) 3:46.4 16:52.58 18 57
63 Gnat, Jake 11 Burnt Hills- 3:46.5 16:53.01 27
64 Hendricks, Sean 11 Christian Br 3:46.9 16:54.58 27 58
65 Madan, Jay 11 Albany Academy 3:47.0 16:55.06 27 59
66 Mangione, Jack 10 Christian Br 3:47.3 16:56.39 27 60
67 Navin, Casey 12 Saratoga Springs 3:47.4 16:57.04 18 61
68 Scribner, Zackary 12 Burnt Hills- 3:47.4 16:57.23 27
69 Albanese, Noah 12 Maple Hill 3:47.6 16:57.98 2 62
70 Hayes, Lance 11 Queensbury 3:48.0 16:59.52 18 63
71 Limoges, Adam 12 Averill Park 3:48.0 16:59.59 27 64
72 Melita, Bennett 9 Fonda-Fultonville 3:48.1 17:00.34 37 65
73 Stedman, Julian 9 Glens Falls 3:49.1 17:04.79 28 66
74 Kelly, Ross 11 Cohoes 3:49.2 17:05.15 28 67
75 Headen, Daryl 10 Schuylerville 3:49.2 17:05.31 37 68
76 Simeone, Joseph 10 Albany Academy 3:49.3 17:05.41 28 69
77 Abdella, Cameron 9 Mayfield 3:49.5 17:06.36 2 70
78 Gannon, John 12 Stillwater 3:49.8 17:07.60 37 71
79 Cocozza, Joseph 12 Lake George 3:49.9 17:08.38 2 72
80 Thomas, Nicholas 8 Niskayuna 3:50.1 17:09.14 18 73
81 Flanagan, Evan 11 Colonie 3:50.2 17:09.51 18 74
82 Prehn, Troy 12 Saratoga Springs 3:50.7 17:11.96 18 75
83 Wallace, William 12 Colonie 3:50.8 17:12.18 18 76
84 Greene, Tyler 10 Scotia-Glenville 3:50.9 17:12.52 28 77
85 Shaffe, Shifan 11 Saratoga Springs 3:50.9 17:12.76 18 78
86 Mascardi, Vincent 12 Ballston Spa 3:51.0 17:13.07 19 79
87 Nova, Dominic 12 Columbia (Sec 2) 3:51.0 17:13.32 19 80
88 Martinelli, Santino 11 Albany High School 3:51.4 17:14.98 19 81
89 O'Keefe, Jake 10 Lake George 3:51.6 17:15.70 2 82
90 Hayes, Eamonn 10 Bethlehem Central 3:51.6 17:15.79 19 83
91 Barthelmas, Evan 10 Saratoga Springs 3:52.3 17:19.15 19
92 Brooks, Alex 12 Mohonasen 3:52.8 17:21.02 28 84
93 Daley, Spencer 12 Catholic Cen 3:52.9 17:21.81 37 85
94 Huff, Ethan 11 Ballston Spa 3:53.0 17:21.95 19 86
95 Malenfant, Sean 11 Averill Park 3:53.3 17:23.35 28 87
96 Fedele, Drew 12 Queensbury 3:53.3 17:23.55 19 88
97 Douglas, Collin 12 Berlin 3:53.4 17:23.78 2 89
98 Wade, Andrew 10 Ballston Spa 3:53.7 17:25.11 19 90
99 Bianco, Phillip 9 Christian Br 3:53.9 17:26.20 28 91
100 Russo, Eli 8 Taconic Hills 3:54.0 17:26.43 37 92
101 Davis, Nathan 10 Columbia (Sec 2) 3:54.0 17:26.44 19 93
102 Ardrey, Jaevon 11 Schenectady 3:54.1 17:26.83 19 94
103 Anderson, Ethan 10 Schenectady 3:54.2 17:27.25 20 95
104 Pino, Mike 11 Scotia-Glenville 3:54.2 17:27.60 28 96
105 Foote, Charles 10 Cobleskill-R 3:54.4 17:28.44 37 97
106 Layer, Justin 11 Ballston Spa 3:54.4 17:28.56 20 98
107 Russell, Patrick 10 Queensbury 3:54.5 17:28.92 20 99
108 Friedman, Skyler 11 Bethlehem Central 3:54.6 17:29.22 20 100
109 Daley, Peyton 12 Hudson Falls 3:54.7 17:29.49 28 101
110 Avery, Ian 12 Guilderland 3:54.7 17:29.58 20
111 Colonno, Alex 12 Bethlehem Central 3:54.8 17:30.08 20 102
112 Casey, Keller 9 Burnt Hills- 3:54.8 17:30.30 28
113 Catapano, John 12 Greenville 3:55.2 17:31.88 37 103
114 Dunn, Ryan 10 Colonie 3:55.4 17:32.83 20 104
115 Belcastro, Nathan 12 Mohonasen 3:55.5 17:33.35 29 105
116 Cavagnaro, Trevor 11 Ichabod Crane 3:55.7 17:34.15 38 106
117 Breimer, Thomas 11 Columbia (Sec 2) 3:55.8 17:34.59 20 107
118 McNay, Aidan 12 Bethlehem Central 3:55.9 17:34.90 20 108
119 Jeralds, Caleb 12 Chatham Central 3:56.0 17:35.73 2 109
120 Darling, Alec 10 Ballston Spa 3:56.1 17:35.94 20 110
121 Czech, Josh 12 Saratoga Springs 3:56.3 17:36.69 21
122 Metcalf, Gavin 11 Greenville 3:56.4 17:37.42 38 111
123 Dettenrider, Mattheu 8 Fonda-Fultonville 3:56.8 17:39.19 38 112
124 Benki, Avaneesh 10 Niskayuna 3:57.3 17:41.12 21 113
125 Skufca, Evan 10 Niskayuna 3:57.4 17:41.72 21 114
126 Ruberti, Trevor 9 Mayfield 3:57.7 17:42.97 2 115
127 Gabriel, Gianni 10 LaSalle Inst 3:57.7 17:43.30 38 116
128 Smith-Growick, Garrick 11 Mohonasen 3:58.1 17:44.73 29 117
129 Carlson, Luke 9 Bethlehem Central 3:58.2 17:45.17 21
130 DeFayette, Josh 12 Lake George 3:58.4 17:46.34 2 118
131 Taylor, Aidan 11 South Glens Falls 3:58.4 17:46.36 29 119
132 Maxwell, Langford 11 Chatham Central 3:58.6 17:47.06 3 120
133 Jenks, Dylan 11 Mohonasen 3:58.6 17:47.17 29 121
134 Winston, Ezra 10 Bethlehem Central 3:59.0 17:48.91 21
135 Pearce, Christian 12 Fonda-Fultonville 3:59.0 17:49.10 38 122
136 Walz, Riley 12 Ballston Spa 3:59.1 17:49.19 21
137 Miranda, Matthew 12 Schalmont 3:59.1 17:49.21 29 123
138 Trackey, Paul 12 Glens Falls 3:59.2 17:49.69 29 124
139 Gagnon, Billy 12 Scotia-Glenville 3:59.2 17:49.94 29 125
140 Gemmill, Cameron 11 Catholic Cen 3:59.3 17:50.45 38 126
141 Lints, Austin 12 Schoharie 3:59.5 17:50.95 3
142 Macdonald, Collin 12 Hoosick Falls 3:59.5 17:51.09 38
143 Jeralds, Tobias 10 Chatham Central 3:59.7 17:52.22 3 127
144 Bordeau, Sam 12 Glens Falls 3:59.8 17:52.43 29 128
145 Raymond, Charles 12 Ballston Spa 3:59.8 17:52.54 21
146 Ethier, Tristan 9 Cobleskill-R 4:00.0 17:53.46 38 129
147 Millete, Austin 12 Averill Park 4:00.0 17:53.58 29 130
148 Harrington, Tyler 10 Queensbury 4:00.2 17:54.23 21 131
149 Pattison, Xander 11 Bethlehem Central 4:00.4 17:55.31 21
150 Drucker, Aviv 10 Albany Academy 4:00.8 17:56.94 29 132
151 Barber, Paul 12 Catholic Cen 4:00.9 17:57.31 38 133
152 Polsinelli, Mike 12 Mohonasen 4:01.0 17:57.72 30 134
153 Hover, Jermey 10 Rensselaer 4:01.3 17:59.00 38 135
154 Belden, Cody 11 Schuylerville 4:01.3 17:59.33 39 136
155 Ziehm, Jacob 9 Greenwich Central 4:01.8 18:01.28 39
156 Vitali, Joseph 11 Columbia (Sec 2) 4:02.1 18:02.90 21 137
157 Basile, Peter 11 Maple Hill 4:02.3 18:03.67 3 138
158 Cwiakala, Alex 10 Johnstown 4:02.4 18:04.03 39 139
159 Morrissey, Logan 11 Mohonasen 4:02.6 18:05.06 30 140
160 Coons, Matt 11 Duanesburg 4:02.6 18:05.12 3 141
161 McGloine, Patrick 11 Schuylerville 4:02.7 18:05.56 39 142
162 Allen, Patrick 10 Scotia-Glenville 4:02.9 18:06.30 30 143
163 Ploss, Logan 11 Columbia (Sec 2) 4:03.2 18:07.91 22 144
164 Chittur, Neel 9 Albany High School 4:03.3 18:08.17 22 145
165 Dylong, Daniel 11 Broadalbin-Perth 4:03.4 18:08.44 39 146
166 Couperus, Connor 9 Broadalbin-Perth 4:03.5 18:09.13 39 147
167 Farbaniec, Daniel 10 Schuylerville 4:03.6 18:09.72 39 148
168 Race, Scott 11 Ichabod Crane 4:03.8 18:10.25 39 149
169 Phillips, Dylan 12 Gloversville 4:04.3 18:12.47 30
170 Munson, Paul 12 Duanesburg 4:04.3 18:12.76 3 150
171 Quinn, Cameron 11 Germantown 4:04.7 18:14.52 3 151
172 Ciancio, Aidan 12 LaSalle Inst 4:04.8 18:14.68 39 152
173 Reynolds, Logan 10 Hartford 4:04.8 18:14.86 3
174 Olson, Aidan 11 Lake George 4:04.8 18:15.09 3 153
175 Powell, Evan 12 Queensbury 4:05.0 18:15.80 22 154
176 Lopez-Rodriguez, William 10 Schenectady 4:05.1 18:16.03 22 155
177 Reagan, Dalton 11 Schalmont 4:05.1 18:16.16 30 156
178 Baumann, Thomas 9 Greenville 4:05.6 18:18.31 39 157
179 Hanhurst, Tyler 12 Scotia-Glenville 4:05.8 18:19.21 30
180 Freed, Chase 10 Queensbury 4:05.9 18:19.71 22 158
181 Riordon, Nathan 10 Catskill 4:06.1 18:20.51 40
182 Jeralds, Timmy 9 Chatham Central 4:06.2 18:21.14 3 159
183 Brunelle, Colin 9 Averill Park 4:06.4 18:21.93 30 160
184 Escobar, Logan 12 Averill Park 4:06.8 18:23.91 30 161
185 Shader, Nathan 11 Maple Hill 4:07.3 18:25.88 4 162
186 Martin, Andrew 12 LaSalle Inst 4:07.3 18:26.12 40 163
187 Paul, Alex 10 Ichabod Crane 4:07.5 18:26.80 40 164
188 Arno, Cole 10 Maple Hill 4:07.6 18:27.34 4 165
189 Downing, Tyler 9 Johnstown 4:07.6 18:27.43 40 166
190 Herrick, Isaac 10 Lake George 4:07.7 18:27.65 4 167
191 Sharma, Anuraag 11 Niskayuna 4:07.7 18:27.95 22
192 Loughlin, Michael 11 Berlin 4:08.0 18:29.00 4 168
193 Judge, Matt 12 Colonie 4:08.2 18:29.97 22 169
194 Unkauf, Jack 12 Lake George 4:08.2 18:30.13 4 170
195 Kluck, Matt 10 Berlin 4:08.3 18:30.45 4 171
196 Flowers, Jackson 12 Berlin 4:08.3 18:30.67 4 172
197 Putnam, Jack 10 Glens Falls 4:08.4 18:31.13 30 173
198 Kosich, Finn 9 Greenville 4:08.5 18:31.22 40 174
199 Granger, Paul 9 Corinth 4:08.5 18:31.55 40 175
200 Peck, Josh 12 Johnstown 4:08.7 18:32.14 40 176
201 Reilly, Nick 11 Voorheesville 4:08.9 18:33.27 40 177
202 Esmeris, Vernald 10 Niskayuna 4:09.0 18:33.51 22
203 Arket, Louis 12 Schenectady 4:09.1 18:33.90 22 178
204 Cline, Trevor 11 Fonda-Fultonville 4:09.2 18:34.48 40 179
205 Munn, Adam 10 Saratoga Catholic 4:09.4 18:35.44 4 180
206 Meddaugh, John 9 Ravena 4:09.4 18:35.46 40 182
206 Keller, Quinn 11 Colonie 4:09.4 18:35.46 22 181
208 Mangione, Thadeus 8 Christian Br 4:09.6 18:36.33 30 183
209 Sanges, Ty 8 Fonda-Fultonville 4:09.7 18:36.94 41 184
210 Steele, Reese 12 Maple Hill 4:09.8 18:37.40 4 185
211 Tapler, Dantes 11 Ichabod Crane 4:09.9 18:37.54 41 186
212 Jenkin, Ben 8 Queensbury 4:09.9 18:37.61 23
213 Petramale, William 10 Colonie 4:10.1 18:38.45 23 187
214 Jacobson, Roy-Jake 11 Averill Park 4:10.1 18:38.54 31 188
215 Ardis, Giovan 11 Schalmont 4:10.3 18:39.43 31 189
216 Nack, Mason 12 Taconic Hills 4:10.4 18:39.95 41 190
217 Graber, Noah 11 Albany High School 4:10.4 18:40.06 23 191
218 Wesley, Jake 12 Johnstown 4:10.5 18:40.46 41 192
219 Jones, Liam 10 Queensbury 4:10.6 18:40.70 23
220 Roper, Maxwell 12 Albany High School 4:10.6 18:41.01 23 193
221 Fraser, Jon 12 Hadley-Luzerne 4:10.8 18:41.53 4 194
222 Fahey Stack, Liam 9 Lake George 4:10.8 18:41.93 5 195
223 Philo, Tillman 10 South Glens Falls 4:10.9 18:42.30 31 196
224 Atanasov, George 12 Duanesburg 4:11.1 18:43.06 5 197
225 Abatto, Nick 9 Christian Br 4:11.3 18:43.94 31 198
226 Smith, Micah 12 Broadalbin-Perth 4:11.4 18:44.23 41 199
227 Uzzo, Christian 11 Colonie 4:11.5 18:44.96 23 200
228 DeMarco, Nicholas 10 Albany Academy 4:11.7 18:45.61 31 201
229 Holsapple, Caden 11 Chatham Central 4:11.8 18:46.03 5 202
230 Moulton, Connor 10 Hadley-Luzerne 4:11.8 18:46.25 5 203
231 Antonikowski, Roman 9 Christian Br 4:11.9 18:46.66 31 204
232 Abbott, Tim 8 Mohonasen 4:12.0 18:47.26 31 205
233 Page, Michael 11 South Glens Falls 4:12.1 18:47.72 31 206
234 Smith, Gavin 11 North Warren 4:12.2 18:47.83 5 207
235 Barkley, Nick 10 Ichabod Crane 4:12.5 18:49.13 41 208
236 McKenna, Jack 9 Christian Br 4:12.6 18:49.59 31
237 Li, Alex 11 Albany Academy 4:12.6 18:49.98 31 209
238 Thompson, Kyle 11 Greenville 4:12.8 18:50.47 41 210
239 Dailey, John 10 Albany Academy 4:12.9 18:51.25 32 211
240 Badrie, Krishan 10 LaSalle Inst 4:13.1 18:52.14 41 212
241 Bublak, Daniel 12 Amsterdam 4:13.3 18:52.85 32 213
242 Smith, Gabe 12 North Warren 4:13.4 18:53.24 5 214
243 Buchner, Connor 9 Catholic Cen 4:13.4 18:53.25 41 215
244 O'Connor, Simon 11 Columbia (Sec 2) 4:13.5 18:53.97 23
245 DeCelle, Matthew 10 Cohoes 4:13.7 18:54.62 32 216
246 Yannone, Jacob 10 Columbia (Sec 2) 4:13.8 18:55.30 23
247 Payant, Zachary 10 Schuylerville 4:13.8 18:55.33 41 217
248 Cotton, Nate 12 Johnstown 4:13.9 18:55.65 42 218
249 Skiff, Conor 12 Duanesburg 4:14.0 18:56.11 5 219
250 Vecellio, Michael 12 Ichabod Crane 4:14.2 18:56.70 42 220
251 Jourden, Braydon 10 Mayfield 4:14.4 18:57.61 5 221
252 Suh, Micah 9 Shaker 4:14.4 18:57.71 23
253 Hanson, Tyler 12 Corinth 4:14.5 18:58.06 42 222
254 Jenkin, Lucas 11 Queensbury 4:14.9 18:59.88 23
255 Gordon, Graham 11 Albany High School 4:15.1 19:00.77 24 223
256 Hansen, Ethan 12 Voorheesville 4:15.3 19:01.69 42 224
257 Regan, Alex 12 Ichabod Crane 4:15.4 19:02.24 42 225
258 Burns, Samuel 8 Lake George 4:15.5 19:02.56 5
259 Maddalone, Jeff 10 LaSalle Inst 4:15.8 19:04.05 42 226
260 DeJulio, Matthew 9 Averill Park 4:16.0 19:04.88 32
261 Guthrie, Will 9 Albany Academy 4:16.1 19:05.25 32
262 Hodge, Ethan 11 Scotia-Glenville 4:16.1 19:05.53 32
263 Wintermute, Seth 11 Fort Plain 4:16.3 19:06.12 42 227
264 Phillips, Ethan 12 Ballston Spa 4:16.4 19:06.88 24
265 DiGiovanni, Dante 12 Cairo-Durham 4:16.6 19:07.45 42
266 Dederick, Sam 11 Greenville 4:16.9 19:08.97 42 228
267 Caldon, Zeke 10 Christian Br 4:17.0 19:09.43 32
268 Bobowski, Garrett 9 Johnstown 4:17.1 19:10.04 42 229
269 Sherwin, Thomas 10 Saratoga Catholic 4:18.0 19:13.89 5 230
270 Allen, Shawn 12 Mayfield 4:18.2 19:14.86 6 231
271 Treis, Dexter 11 Cobleskill-R 4:18.2 19:15.01 43 232
272 Santiago, Joseph 10 Amsterdam 4:18.3 19:15.28 32 233
273 Rifenburg, Ty 11 Mohonasen 4:18.5 19:16.01 32
274 Lucarelli, Gabe 11 LaSalle Inst 4:18.5 19:16.15 43 234
275 Willette, Nick 11 Schalmont 4:18.6 19:16.74 32 235
276 Howard, Trevor 12 Fort Plain 4:18.8 19:17.32 43 236
277 Chenette, Hayden 12 Averill Park 4:18.8 19:17.33 33
278 Smith, Connor 11 Voorheesville 4:18.8 19:17.65 43 237
279 Pezzulo, John 9 Mohonasen 4:19.0 19:18.25 33
280 Countermine, Daniel 11 Guilderland 4:19.0 19:18.50 24
281 Susi, Charles 11 Fonda-Fultonville 4:19.4 19:20.21 43 238
282 Orcutt, Ryan 11 Columbia (Sec 2) 4:20.3 19:24.37 24
283 Bungay, Brandon 11 Berne-Knox-Westerlo 4:20.4 19:24.82 6
284 Pecora, Jeb 12 Ravena 4:20.5 19:24.91 43 239
285 Kirkwood, Jack 12 Stillwater 4:20.5 19:25.30 43 240
286 Fong, Isaac 12 Albany High School 4:20.6 19:25.75 24 241
287 Brooker, Nathan 11 Cobleskill-R 4:20.7 19:25.88 43 242
288 Draper, Cody 12 Johnstown 4:20.9 19:26.70 43 243
289 Fleming, Eero 11 Coxsackie-Athens 4:21.2 19:28.03 43 244
290 Rarick, Christopher 11 Ravena 4:21.3 19:28.47 44 245
291 Graves, Kaleb 12 Scotia-Glenville 4:21.3 19:28.72 33
292 Elliott, Eric 12 Fort Plain 4:21.3 19:28.90 44 246
293 Verna, Gian 12 LaSalle Inst 4:21.5 19:29.43 44
294 Olden, Brayden 11 Warrensburg 4:21.6 19:30.03 6 247
295 Feit, Brandon 12 Greenville 4:21.7 19:30.45 44
296 Perna, Jordan 12 Broadalbin-Perth 4:21.9 19:31.40 44 248
297 Burnham, Owen 11 Whitehall 4:22.1 19:32.34 44 249
298 Winslow, Justice 11 Colonie 4:22.1 19:32.36 24
299 Wikstrom, Samuel 12 Voorheesville 4:22.2 19:32.75 44 250
300 Herrick, Blaine 8 Broadalbin-Perth 4:22.3 19:33.20 44 251
301 Sirchia, Hayden 10 Corinth 4:22.4 19:33.59 44 252
302 Ritter, Malachi 12 Berlin 4:22.5 19:34.12 6 253
303 Wilsey, Porter 10 Duanesburg 4:22.6 19:34.37 6 254
304 Ubillo, Gian-Luca 11 Schuylerville 4:23.2 19:37.26 44 255
305 Gottlieb, Maxim 12 Albany High School 4:23.5 19:38.36 24 256
306 Bulan, Christopher 10 Maple Hill 4:23.5 19:38.47 6 257
307 Moon, Darren 9 Ichabod Crane 4:23.5 19:38.71 45
308 Kinnicut, Jake 10 Hoosic Valley 4:23.5 19:38.72 6 258
309 Murray, Colin 9 Greenwich Central 4:23.6 19:39.08 45
310 Birchmore, Harry 12 Whitehall 4:23.7 19:39.49 45 259
311 Vartuli, William 9 Albany Academy 4:23.7 19:39.51 33
312 Hendricks, Dan 9 Berlin 4:24.5 19:42.88 6 260
313 Taylor, Riley 10 Hudson 4:24.5 19:42.90 45
314 Bungay, Ryan 11 Berne-Knox-Westerlo 4:24.5 19:43.09 6
315 Musillo, Nicolas 11 Broadalbin-Perth 4:24.6 19:43.44 45 261
316 Banks, Jordon 11 Schalmont 4:24.7 19:43.82 33 262
317 Rowinski, Stephen 11 Schuylerville 4:25.0 19:45.34 45 263
318 Sechler, Dylan 10 South Glens Falls 4:25.1 19:45.47 33 264
319 Rowinski, Jacob 9 Schuylerville 4:25.3 19:46.69 45
320 DeMarco, Matthew 10 Berne-Knox-Westerlo 4:25.3 19:46.70 6
321 Walsh, Alex 11 Coxsackie-Athens 4:25.4 19:47.08 45 265
322 Farley, Nicholas 12 Catholic Cen 4:25.5 19:47.44 45 266
323 Jardine, Seth 12 Lake George 4:25.6 19:48.02 7
324 Verbicky, Ben 12 Notre Dame-B 4:25.8 19:48.81 33
325 Jordan, Hunter 11 North Warren 4:25.9 19:49.06 7 267
326 Hilbert, Nathan 9 Warrensburg 4:26.4 19:51.33 7 268
327 Stachnik, Matthew 10 Amsterdam 4:26.5 19:51.82 33 269
328 Moraci, Sam 11 Stillwater 4:26.7 19:52.97 45 270
329 Cline, Tristan 8 Fonda-Fultonville 4:27.1 19:54.82 46
330 Harris, Michael 10 Fort Plain 4:27.2 19:55.15 46 271
331 Zeeb, Tyler 12 Cairo-Durham 4:27.7 19:57.51 46
332 Burns, Bret 9 Troy 4:27.8 19:57.73 24
333 Healy, Ryan 9 Glens Falls 4:28.0 19:58.86 33 272
334 McDonald, Michael 11 Saratoga Catholic 4:28.1 19:59.22 7 273
335 Barnes, Nick 9 Greenville 4:28.2 19:59.43 46
336 McIntosh, Lukas 10 Maple Hill 4:28.2 19:59.48 7 274
336 Rafferty, Evan 10 South Glens Falls 4:28.2 19:59.48 33 275
338 Ciancio, Ryan 10 LaSalle Inst 4:28.4 20:00.65 46
339 Bink, Matt 10 Greenwich Central 4:28.8 20:02.15 46
340 Orr, Cameron 10 Lake George 4:28.9 20:02.77 7
341 Phillips, Hunter 10 Mohonasen 4:29.0 20:03.21 34
342 Leininger, Cowen 11 South Glens Falls 4:29.1 20:03.62 34 276
343 Ghorayeb, Amoun 9 Stillwater 4:29.1 20:03.73 46 277
344 Richard, Graham 9 Albany High School 4:29.1 20:03.76 24
345 Mummenthy, Andrew 11 Cobleskill-R 4:29.2 20:04.22 46 278
346 Diaz, Jaejrian 10 Schenectady 4:29.4 20:04.81 24 279
347 Stevens, Jordan 10 South Glens Falls 4:29.5 20:05.32 34 280
348 Dickson, David 10 Schenectady 4:29.5 20:05.46 25
349 Rotondi, Nicholas 10 LaSalle Inst 4:29.7 20:06.44 46
350 Zalucky, Jarad 11 Colonie 4:29.8 20:06.67 25
351 Ordonez, Alex 10 Troy 4:30.0 20:07.58 25
352 Wall, Ian 10 Ichabod Crane 4:30.1 20:07.88 46
353 Day, Hayden 11 Saratoga Catholic 4:30.3 20:08.72 7 281
354 Hughes, Joshua 10 Broadalbin-Perth 4:30.3 20:08.98 47 282
355 Gould, Jordan 11 Whitehall 4:30.4 20:09.30 47 283
356 Wayman-Bender, Dylan 9 Schoharie 4:30.4 20:09.45 7
357 Dudley, Peter 10 Hudson Falls 4:30.6 20:10.15 34 284
358 Ben, Bulan 12 Maple Hill 4:30.8 20:11.19 7
359 Yando, Shane 12 Hoosic Valley 4:30.9 20:11.52 7 285
360 Hyde, Murphy 9 Duanesburg 4:31.0 20:11.89 8 286
361 Roberts, Derek 12 Chatham Central 4:31.6 20:14.57 8 287
362 Hilton, James 10 Galway 4:31.8 20:15.53 8
363 Welch, Calvin 10 Lansingburgh 4:31.8 20:15.85 34 288
364 Ackerman, Kevin 12 Maple Hill 4:32.3 20:17.75 8
365 Phillips, Logan 11 Taconic Hills 4:32.4 20:18.32 47 289
366 Van Hoesen, Russell 11 Coxsackie-Athens 4:32.5 20:18.89 47 290
367 Krause, Devin 11 Rensselaer 4:33.0 20:20.85 47 291
368 Knapick, Anthony 10 Notre Dame-B 4:33.0 20:21.17 34
369 Law, Bryce 12 South Glens Falls 4:33.6 20:23.91 34
370 Langer, Isaac 11 Taconic Hills 4:34.0 20:25.64 47 292
371 Tokarski, Ashton 9 Corinth 4:34.1 20:26.01 47 293
372 Kalbfliesh, Andrew 12 Hoosic Valley 4:34.1 20:26.05 8 294
373 Martina, Jack 10 Corinth 4:34.2 20:26.38 47 295
374 Malone, Patrick 9 Schalmont 4:34.3 20:26.73 34 296
375 Storm, Ryan 12 Lansingburgh 4:34.3 20:27.04 34 297
376 Kretzschmar, Andrew 12 Rensselaer 4:34.7 20:28.40 47 298
377 Ferrara, Justin 12 Johnstown 4:34.8 20:28.92 47
378 Betrand, Connor 10 Cohoes 4:34.8 20:29.02 34 299
379 Monroe, Collin 10 North Warren 4:34.9 20:29.67 8 300
380 Lutz, Will 10 Stillwater 4:35.0 20:29.77 48 301
381 Mahoney, Brendan 11 Voorheesville 4:35.1 20:30.22 48 302
382 Parker, Nick 11 Warrensburg 4:35.2 20:31.08 8 303
383 Clark, Jacob 9 Schalmont 4:35.4 20:31.77 35 304
384 Hughes, Liam 9 Hadley-Luzerne 4:35.4 20:31.82 8 305
385 Yocum, Ryan 11 Schuylerville 4:35.6 20:32.45 48
386 Simmons, Jon 12 Broadalbin-Perth 4:35.7 20:33.16 48
387 McNeil, Michael 10 Albany High School 4:36.4 20:36.01 25
388 Haynes, Kaden 9 Cobleskill-R 4:36.5 20:36.87 48 306
389 Schopmeier, Ryan 12 Fonda-Fultonville 4:36.8 20:38.15 48
390 Baneni Jr, Daniel 10 Chatham Central 4:36.9 20:38.56 8 307
391 Revell, Ryan 11 Greenville 4:37.0 20:38.82 48
392 Kakaty, Ken 10 Saratoga Catholic 4:37.3 20:40.08 8 308
393 Niles, Dillon 11 Greenwich Central 4:37.3 20:40.41 48
394 Antalek, Matt 12 Ichabod Crane 4:37.4 20:40.73 48
395 Haner, Brycen 10 Chatham Central 4:37.6 20:41.79 9
396 Homer, Gryphon 11 Voorheesville 4:37.9 20:42.90 48 309
397 Anderson, David 10 North Warren 4:38.8 20:47.09 9 310
398 Bowstead, Tom 10 Hudson Falls 4:39.0 20:47.84 35 311
399 Kretser, Martin 9 Fort Plain 4:39.5 20:50.11 49 312
400 Mcclements, Aaron 12 Stillwater 4:39.8 20:51.61 49 313
401 Tarik, Azzan 12 Cairo-Durham 4:40.0 20:52.49 49
402 Smith, Hunter 8 Berne-Knox-Westerlo 4:40.2 20:53.29 9
403 Loughlin, Kenan 9 Catholic Cen 4:40.6 20:54.80 49 314
404 Wynkoop, Caleb 12 Germantown 4:40.6 20:54.83 9 315
405 Foutch, Dylan 12 Taconic Hills 4:41.4 20:58.51 49 316
406 Rizzo, Vinnie 9 Johnstown 4:41.7 20:59.91 49
407 Tamez, Caleb 11 Hudson Falls 4:42.0 21:01.12 35 317
408 Barcher, Joe 10 Catholic Cen 4:42.9 21:05.15 49 318
409 Hallam, Jack 10 Hoosic Valley 4:43.0 21:05.87 9 319
410 Toomey, Joe 10 Christian Br 4:43.1 21:06.18 35
411 Gyldenvand, Max 11 Johnstown 4:43.5 21:07.91 49
412 Davies, Logan 11 Catskill 4:43.9 21:09.96 49
413 Daigneault, Caleb 10 South Glens Falls 4:44.3 21:11.44 35
414 Smigen, Michael 9 Mayfield 4:44.6 21:13.00 9 320
415 Rifenburg, Brandon 12 Berlin 4:44.8 21:13.98 9 321
416 Reynolds, Leon 10 Hadley-Luzerne 4:45.1 21:15.11 9 322
417 Gregoire, Jameson 10 Cohoes 4:45.4 21:16.38 35 323
418 Svec, Dylan 10 Hoosic Valley 4:45.5 21:17.08 9 324
419 Jarvis, Caden 10 Hoosic Valley 4:45.7 21:18.01 9 325
420 Santiago, Justin 9 Amsterdam 4:45.9 21:18.50 35 326
421 Tyler, Cody 10 Ravena 4:45.9 21:18.93 49 327
422 Scheels, Cole 10 Voorheesville 4:46.4 21:20.92 50 328
423 Claus, Liam 11 Schuylerville 4:46.5 21:21.22 50
424 Kelly, Jack 8 Cohoes 4:46.8 21:22.90 35 329
425 Fisher, Griffin 10 Catskill 4:47.1 21:23.96 50
426 Lambert, Aiden 11 Saratoga Catholic 4:47.1 21:24.10 10 330
427 Johnson, Quinn 9 Whitehall 4:47.2 21:24.54 50 331
428 Gregory, Kenneth 10 Hoosick Falls 4:47.4 21:25.53 50
429 Buyantuyev, Semyon 11 Voorheesville 4:47.8 21:27.21 50
430 Pietryka, Matt 10 Whitehall 4:48.9 21:32.01 50 332
431 Ugalde, Jose 12 Schenectady 4:49.3 21:33.72 25
432 Laporta, Antonia 9 Catholic Cen 4:49.6 21:35.22 50
433 Leone, Gabriel 10 Broadalbin-Perth 4:49.8 21:36.04 50
434 Repicky, Keenan 9 Schoharie 4:50.8 21:40.76 10
435 Baker, Matthew 12 Albany High School 4:50.9 21:41.09 25
436 Atkinson, Maklo 10 Hadley-Luzerne 4:52.3 21:47.20 10 333
437 Mallory, Brian 12 Duanesburg 4:52.5 21:48.27 10
438 Vogt, Chris 10 Duanesburg 4:52.9 21:49.95 10
439 Villano, Thomas 8 Galway 4:53.2 21:51.37 10
440 Kingsley, Lucas 9 Argyle 4:53.4 21:52.06 10
441 Danz, Connor 10 Catholic Cen 4:54.1 21:55.20 50
442 Rehberg, Jace 10 Cobleskill-R 4:54.2 21:56.07 51 334
443 Plass, Collin 10 Coxsackie-Athens 4:54.3 21:56.45 51 335
444 Unterborg, Jonathan 12 Germantown 4:54.8 21:58.31 10 336
445 Morris, Gage 10 North Warren 4:54.8 21:58.55 10 337
446 Wade, Jason 10 Hartford 4:54.8 21:58.75 10
447 Barlow, Michael 11 Fort Plain 4:55.1 22:00.04 51 338
448 Shinozaki, Laimis 11 Germantown 4:55.2 22:00.40 11 339
449 Stevenson, Trenton 11 Oppenheim-Ephratah 4:56.3 22:05.29 11
450 Neal, Wolfgang 12 North Warren 4:56.7 22:07.14 11 340
451 Frost, Haydon 12 Argyle 4:57.2 22:09.26 11
452 Miner, Corey 12 Cobleskill-R 4:57.5 22:10.46 51
453 Doubleday, Nevan 9 Stillwater 4:57.6 22:11.17 51 341
454 Donnelly, Matthew 10 Maple Hill 4:58.1 22:13.42 11
455 Sunderland, Kurt 10 Fort Plain 4:58.5 22:14.87 51 342
456 Murphy, Avery 11 North Warren 4:59.2 22:18.09 11
457 Rice, Michael 9 Cobleskill-R 4:59.3 22:18.88 51
458 Wells, Fallon 12 Fort Plain 4:59.6 22:20.08 51
459 Conners, Scott 10 Ravena 5:01.4 22:27.99 51 343
460 Towns, Jordan 12 Coxsackie-Athens 5:01.6 22:28.79 51 344
461 Holland, Thomas 9 Broadalbin-Perth 5:01.7 22:29.25 52
462 Homer, Phoenix 10 Voorheesville 5:01.9 22:30.40 52
463 Corso, Logan 10 South Glens Falls 5:03.6 22:37.71 35
464 Jennings, Nick 11 Chatham Central 5:04.0 22:39.51 11
465 Wallace, James 11 Warrensburg 5:04.2 22:40.55 11 345
466 Naish, Brady 10 Amsterdam 5:04.5 22:42.03 35 346
467 McFee, Jacob 9 Hudson Falls 5:05.2 22:44.86 36 347
468 Peet, Carson 9 North Warren 5:06.1 22:48.91 11
469 Rodecker, Tyler 10 Amsterdam 5:07.3 22:54.67 36 348
470 Merk, Dylan 9 Mayfield 5:07.9 22:57.25 11 349
471 Hall, John 11 Fonda-Fultonville 5:07.9 22:57.35 52
472 Levin, Jack 9 Schalmont 5:10.5 23:08.67 36
473 Barber, Matt 10 Catholic Cen 5:10.5 23:08.98 52
474 Dutkiewicz, Aidan 10 Voorheesville 5:11.7 23:14.08 52
475 Rivenburgh, Matthew 11 Catskill 5:13.2 23:20.84 52
476 Templeton, Landon 10 Warrensburg 5:13.8 23:23.41 12 350
477 Jones, Max 10 Corinth 5:14.0 23:24.38 52 351
478 Peterson, Cole 12 Corinth 5:15.0 23:28.96 52 352
479 Bolton, Wes 10 North Warren 5:16.4 23:35.31 12
480 Blaich, Michael 12 Corinth 5:17.3 23:39.22 52
481 Hurley, James 10 Rensselaer 5:17.4 23:39.58 52 353
482 Jordan, Ben 11 Galway 5:18.3 23:43.66 12
483 Ganc, Joeseph 9 Lansingburgh 5:19.0 23:46.63 36 354
484 Archambeault, Hadyn 10 Mechanicvill 5:19.0 23:46.85 53
485 Zido, Lewis 11 Schalmont 5:20.8 23:54.84 36
486 Trainor, Seamus 12 Notre Dame-B 5:23.0 24:04.67 36
487 Bathrick, Bryan 12 Germantown 5:26.0 24:18.00 12 355
488 Valentino, Brayden 9 Coxsackie-Athens 5:26.9 24:21.99 53 356
489 Marotta, Cameron 10 Hoosic Valley 5:27.2 24:23.39 12 357
490 Cooper, James 10 Lansingburgh 5:27.2 24:23.44 36 358
491 Smith, Anthony 12 Germantown 5:27.2 24:23.64 12 359
492 Breese, Aidan 12 Hoosick Falls 5:32.8 24:48.41 53
493 Green, Michael 9 Oppenheim-Ephratah 5:34.5 24:56.07 12
494 Allen, Jacob 9 Coxsackie-Athens 5:42.0 25:29.75 53 360
495 Rawson, Ryan 10 Glens Falls 5:43.0 25:34.32 36 361
496 Werner, Isaac 11 Germantown 5:43.9 25:38.24 12 362
497 Lanahan, Dominic 9 Lansingburgh 5:47.1 25:52.46 36 363
498 Padilla, Jose 9 Rensselaer 5:49.0 26:00.91 53 364
499 Oakes, Philip 11 Berlin 5:52.8 26:17.97 12
500 Russell, Chris 11 Taconic Hills 6:01.8 26:58.19 53 365
501 Reutenauer, Jacob 11 Chatham Central 6:05.8 27:15.93 12
502 Howland, Connor 11 Schoharie 6:06.4 27:18.88 13
503 Pezze, Courtland 12 Germantown 6:09.7 27:33.68 13
504 Slingerland, Ryan 9 Rensselaer 6:12.4 27:45.68 53 366
505 Vota, Addison 12 Coxsackie-Athens 6:13.4 27:50.17 53
506 Balch, Noah 12 Whitehall 6:14.3 27:54.25 53 367
507 Levine-Grace, Jackson 9 Mayfield 6:14.6 27:55.32 13 368
508 Bakemeier, Preston 9 Whitehall 6:15.7 28:00.62 53 369
509 Nix, Justin 10 Hartford 6:47.3 30:21.69 13
-- Unknown, Runner unnattached 12:17.8 DQ 1
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Shenendehowa 62 5 10 11 13 23 24 28
Total Time: 1:18:36.03
Average: 15:43.21
2 Guilderland 63 3 4 9 15 32 54 55
Total Time: 1:18:30.26
Average: 15:42.06
3 Burnt Hills-Ballston Lake 93 1 17 20 21 34 39 45
Total Time: 1:19:24.17
Average: 15:52.84
4 Shaker 110 7 14 25 31 33 48 51
Total Time: 1:19:56.87
Average: 15:59.38
5 Saratoga Springs 160 16 22 26 35 61 75 78
Total Time: 1:21:11.84
Average: 16:14.37
6 Niskayuna 166 2 8 30 53 73 113 114
Total Time: 1:21:02.37
Average: 16:12.48
7 Scotia-Glenville 248 18 19 38 77 96 125 143
Total Time: 1:22:48.99
Average: 16:33.80
8 Bethlehem Central 315 37 46 49 83 100 102 108
Total Time: 1:24:22.93
Average: 16:52.59
9 Ballston Spa 328 29 44 79 86 90 98 110
Total Time: 1:24:40.71
Average: 16:56.15
10 Columbia (Sec 2) 393 56 57 80 93 107 137 144
Total Time: 1:25:58.40
Average: 17:11.68
11 Schenectady 403 12 47 94 95 155 178 279
Total Time: 1:25:26.43
Average: 17:05.29
12 Queensbury 423 42 63 88 99 131 154 158
Total Time: 1:26:12.67
Average: 17:14.54
13 Christian Brothers Academ 435 43 58 60 91 183 198 204
Total Time: 1:26:21.94
Average: 17:16.39
14 Averill Park 477 36 64 87 130 160 161 188
Total Time: 1:27:00.15
Average: 17:24.03
15 Albany Academy 511 50 59 69 132 201 209 211
Total Time: 1:27:28.19
Average: 17:29.64
16 Fonda-Fultonville 518 40 65 112 122 179 184 238
Total Time: 1:27:26.96
Average: 17:29.40
17 Mohonasen 561 84 105 117 121 134 140 205
Total Time: 1:28:23.99
Average: 17:40.80
18 Lake George 592 72 82 118 153 167 170 195
Total Time: 1:28:53.16
Average: 17:46.64
19 Greenville 597 52 103 111 157 174 210 228
Total Time: 1:28:46.19
Average: 17:45.24
20 Colonie 604 74 76 104 169 181 187 200
Total Time: 1:28:59.95
Average: 17:47.99
21 LaSalle Institute (Troy) 649 6 116 152 163 212 226 234
Total Time: 1:28:50.44
Average: 17:46.09
22 Schuylerville 711 68 136 142 148 217 255 263
Total Time: 1:30:15.25
Average: 18:03.05
23 Maple Hill 712 62 138 162 165 185 257 274
Total Time: 1:30:32.27
Average: 18:06.46
24 Chatham Central 717 109 120 127 159 202 287 307
Total Time: 1:30:22.18
Average: 18:04.44
25 Duanesburg 734 27 141 150 197 219 254 286
Total Time: 1:30:02.55
Average: 18:00.51
26 Glens Falls 763 66 124 128 173 272 361
Total Time: 1:31:16.90
Average: 18:15.38
27 Ichabod Crane 813 106 149 164 186 208 220 225
Total Time: 1:31:37.87
Average: 18:19.58
28 Catholic Central (Troy) 825 85 126 133 215 266 314 318
Total Time: 1:31:50.26
Average: 18:22.06
29 Albany High School 833 81 145 191 193 223 241 256
Total Time: 1:31:44.99
Average: 18:21.00
30 Berlin 853 89 168 171 172 253 260 321
Total Time: 1:32:28.02
Average: 18:29.61
31 Johnstown 891 139 166 176 192 218 229 243
Total Time: 1:32:39.71
Average: 18:31.95
32 Mayfield 957 70 115 221 231 320 349 368
Total Time: 1:34:14.80
Average: 18:50.96
33 Schalmont 965 123 156 189 235 262 296 304
Total Time: 1:33:45.36
Average: 18:45.08
34 Cobleskill-Richmondville 978 97 129 232 242 278 306 334
Total Time: 1:34:07.01
Average: 18:49.41
35 Broadalbin-Perth 991 146 147 199 248 251 261 282
Total Time: 1:34:06.40
Average: 18:49.28
36 South Glens Falls 1060 119 196 206 264 275 276 280
Total Time: 1:35:01.33
Average: 19:00.27
37 Amsterdam 1082 41 213 233 269 326 346 348
Total Time: 1:35:42.65
Average: 19:08.53
38 Stillwater 1159 71 240 270 277 301 313 341
Total Time: 1:36:59.37
Average: 19:23.88
39 Taconic Hills 1179 92 190 289 292 316 365
Total Time: 1:37:48.85
Average: 19:33.77
40 Voorheesville 1190 177 224 237 250 302 309 328
Total Time: 1:36:55.58
Average: 19:23.12
41 Cohoes 1234 67 216 299 323 329
Total Time: 1:39:08.07
Average: 19:49.62
42 Corinth 1237 175 222 252 293 295 351 352
Total Time: 1:37:55.59
Average: 19:35.12
43 Saratoga Catholic 1272 180 230 273 281 308 330
Total Time: 1:38:37.35
Average: 19:43.47
44 Fort Plain 1292 227 236 246 271 312 338 342
Total Time: 1:38:37.60
Average: 19:43.52
45 North Warren - Johnsburg 1298 207 214 267 300 310 337 340
Total Time: 1:38:46.89
Average: 19:45.38
46 Ravena 1336 182 239 245 327 343
Total Time: 1:41:15.76
Average: 20:15.16
47 Hadley-Luzerne 1357 194 203 305 322 333
Total Time: 1:41:01.91
Average: 20:12.39
48 Hudson Falls 1360 101 284 311 317 347
Total Time: 1:42:13.46
Average: 20:26.70
49 Rensselaer 1441 135 291 298 353 364 366
Total Time: 1:48:28.74
Average: 21:41.75
50 Whitehall 1454 249 259 283 331 332 367 369
Total Time: 1:42:17.68
Average: 20:27.54
51 Coxsackie-Athens 1478 244 265 290 335 344 356 360
Total Time: 1:43:59.24
Average: 20:47.85
52 Hoosic Valley 1480 258 285 294 319 324 325 357
Total Time: 1:42:39.24
Average: 20:31.85
53 Germantown 1496 151 315 336 339 355 359 362
Total Time: 1:47:26.06
Average: 21:29.22
54 Warrensburg 1513 247 268 303 345 350
Total Time: 1:45:56.40
Average: 21:11.28
55 Lansingburgh 1660 288 297 354 358 363
Total Time: 1:54:45.42
Average: 22:57.09