2017-18 Indoor Track
League Meet #4A
at H.V.C.C. - 12/17/17

Back to Main Page

Jump to Boys Results

Licensed to Sky's The Limit Track and Field
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/18/2017 12:18 AM
      2017-2018 Tri County Indoor Track League - 12/16/2017 to 12/17/2017      
                                League Meet 4A                                 
                        Hudson Valley Community College                        
                                    Results      
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Guilderland High School    179        2) Amsterdam High School      69   
    3) Colonie High School         58        4) Schenectady High School    54   
    5) Albany Academy for Girls    37        6) Cairo-Durham               35   
    7) Stillwater Central School   12                                                                           
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   445 Durant, Hannah      12 Guilderland High                   7.6h   1  10   
  2  1915 Whyte, Kadie Ann    so Schenectady High                   7.7h   1   8   
  3  2259 Sakoulas, Eleanna   SR Albany Academy f                   7.7h   2   6   
  4  1909 Roberts, Shreri-Da  sr Schenectady High                   8.0h   1   4   
  5   464 Muamba, Josette     12 Guilderland High                   8.0h   2   2   
  6   467 Ojukwa, Ifeyinwa    12 Guilderland High                   8.0h   2   1   
  7   264 Chau, Annalee       SR Colonie High Sch                   8.1h   4 
  8   431 Brown, Kiya         11 Guilderland High                  x8.2h   3 
  9  1884 Davis, Christina    JR Schenectady High                   8.2h   3 
 10   273 Garzone, Rachel      8 Colonie High Sch                   8.3h   1 
 11   279 Masse, Sarah        SO Colonie High Sch                   8.3h   4 
 12  2093 Rose, Keisha         9 Amsterdam HS                       8.5h   6 
 13  2240 Carter, Jade        SO Albany Academy f                   8.6h   5 
 14  2091 Oleksak, Madison    10 Amsterdam HS                       8.6h   3 
 15   485 Thompson, Taylor    10 Guilderland High                  x8.6h   4 
 16  2075 Dayian, Sofia       10 Amsterdam HS                       8.7h   2 
 17  1778 Diaz, Nicole        JR Cairo-Durham                       8.9h   5 
 18  2239 Blancovich, Vicki   SO Albany Academy f                   9.0h   6 
 19  2073 Castillo, Francesc  12 Amsterdam HS                      x9.1h   5 
 20   295 Scott, Helen        SO Colonie High Sch                  x9.1h   5 
 21  3463 Torres, Leah        SO Cairo-Durham                       9.2h   4 
 22  2090 Mercado, Tamily     10 Amsterdam HS                      x9.7h   3 
 23  1820 Lescault, Tayler    JR Stillwater Centr                   9.8h   6 
 24  2264 Yaghi, Eve          SO Albany Academy f                 x10.0h   6 
 25   291 Rehan, Leeza        SO Colonie High Sch                 x10.0h   6 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  2096 Santiago, Lauren    11 Amsterdam HS                      44.1h   1  10   
  2  2259 Sakoulas, Eleanna   SR Albany Academy f                  45.7h   1   8   
  3  1909 Roberts, Shreri-Da  sr Schenectady High                  47.8h   3   6   
  4   425 Adami, Savannah      9 Guilderland High                  48.3h   2   4   
  5  1901 Murray, Shakura     JR Schenectady High                  48.4h   4   2   
  6   458 Howard, Tyler       10 Guilderland High                  48.6h   1   1   
  7  1915 Whyte, Kadie Ann    so Schenectady High                  48.8h   4 
  8   271 Fields, Brianna     JR Colonie High Sch                  49.7h   2 
  9  1914 Webber, Nailea      fr Schenectady High                 x49.9h   3 
 10  2252 Milliken, Mia       JR Albany Academy f                  50.7h   5 
 11   464 Muamba, Josette     12 Guilderland High                  51.0h   2 
 12  2245 Epstein, Jessica    FR Albany Academy f                  51.6h   4 
 13   257 Bogdanowicz, Kylie   8 Colonie High Sch                  51.7h   6 
 14   485 Thompson, Taylor    10 Guilderland High                 x52.6h   5 
 15  2246 Forbes, Maddie      FR Albany Academy f                 x52.8h   5 
 16  1780 Feeney, Katie       SR Cairo-Durham                      52.9h   5 
 17  1884 Davis, Christina    JR Schenectady High                 x53.3h   5 
 18  1829 Tanner, Lily         8 Stillwater Centr                  53.3h   6 
 19  3463 Torres, Leah        SO Cairo-Durham                      53.6h   3 
 20  2091 Oleksak, Madison    10 Amsterdam HS                      54.2h   7 
 21   297 Singe, India         8 Colonie High Sch                  54.5h   7 
 22   267 David, McKenzie      7 Colonie High Sch                 x54.8h   7 
 23  2082 Kaminski, Samantha  11 Amsterdam HS                      55.1h   6 
 24   260 Cain, Jaydiell       7 Colonie High Sch                 x55.4h   6 
 25  1787 Kleinmeier, Holly   SR Cairo-Durham                      56.2h   6 
 26   293 Russell, Danielle   FR Colonie High Sch                 x59.7h   7 
 
Girls 600 Meter Run Frosh
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   486 Thomson, Ava         9 Guilderland High                2:01.0h  
  2   461 Leader, Jane         9 Guilderland High                2:01.4h  
  3   299 Stewart, Anastacia   7 Colonie High Sch                2:02.4h  
  4   305 Travis, Mackenzie   FR Colonie High Sch                2:03.7h  
  5   292 Renko, Liz           8 Colonie High Sch                2:04.9h  
  6   254 Bennett, Genevieve   8 Colonie High Sch               x2:15.4h  
  7   275 Haggerty, Kayleigh  FR Colonie High Sch               x2:23.0h  
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   488 Vellekoop, Alexand   9 Guilderland High                1:45.5h   2  10   
  2   288 Pellegrini, Samant  SR Colonie High Sch                1:50.5h   2   8   
  3   255 Bisognano, Sophia   SO Colonie High Sch                1:51.9h   2   6   
  4   268 DiBernardo, Alexis  JR Colonie High Sch                1:53.3h   2   4   
  5  2260 Sears, Morgan       JR Albany Academy f                1:55.6h   2   2   
  6  2101 Szczepanik, Sydney   9 Amsterdam HS                    2:02.8h   2   1   
  7  2245 Epstein, Jessica    FR Albany Academy f                2:03.3h   2 
  8   474 Sill, Jade          11 Guilderland High                2:06.0h   1 
  9   276 Halter, Madison     SO Colonie High Sch               x2:06.8h   1 
 10  2258 Rao, Vama           SR Albany Academy f                2:07.1h   1 
 11   447 Fahsel, Kasia       10 Guilderland High                2:08.6h   1 
 12  2081 Kamanu, Kayla       11 Amsterdam HS                    2:10.9h   3 
 13  1880 Cheetham, Kayla     so Schenectady High                2:12.9h   3 
 14  2083 Kelly, Emma         10 Amsterdam HS                    2:13.5h   1 
 15   261 Canastra, Melissa   JR Colonie High Sch               x2:15.9h   1 
 16  1780 Feeney, Katie       SR Cairo-Durham                    2:17.1h   3 
 17   480 Swartzendruber, Ch  12 Guilderland High               x2:18.4h   3 
 18  1787 Kleinmeier, Holly   SR Cairo-Durham                    2:20.3h   3 
 19  2242 Diedrick, Latasha   JR Albany Academy f               x2:29.6h   1 
 20  1829 Tanner, Lily         8 Stillwater Centr                5:06.3h   1 
 
Girls 1000 Meter Run Frosh
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   439 Czaban, Nicole       9 Guilderland High                3:36.8h  
  2   434 Burns, Caroline      9 Guilderland High                3:57.6h  
  3   435 Callahan, Riley      9 Guilderland High                4:04.1h  
  4  2097 Smith, Josie         9 Amsterdam HS                    4:04.7h  
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  2232 Lazarou, Olivia     12 Amsterdam HS                    3:15.4h   1  10   
  2   484 Thompson, Alexa     12 Guilderland High                3:21.2h   1   8   
  3   481 Tanner, Margot      10 Guilderland High                3:27.2h   1   6   
  4   425 Adami, Savannah      9 Guilderland High                3:29.8h   1   4   
  5  2244 eisenhardt, Liv     SO Albany Academy f                3:30.7h   1   2   
  6   487 Urban, Lilia        10 Guilderland High               x3:34.8h   1 
  7  1785 Ivery, Crystal      FR Cairo-Durham                    3:43.6h   2   1   
  8   280 McGeough, Payton     7 Colonie High Sch                3:44.3h   1 
  9  1882 Cochrane, Delana    JR Schenectady High                3:44.4h   2 
 10  2250 Ingerson, Morgen    SO Albany Academy f                3:47.8h   2 
 11  2262 Tomson, Cate        JR Albany Academy f                3:48.1h   2 
 12  2088 Marshall, Brook      9 Amsterdam HS                    3:58.0h   1 
 13  2238 Balint, Hanieka     SR Albany Academy f               x4:00.3h   2 
 14   474 Sill, Jade          11 Guilderland High               x4:03.3h   2 
 15  1875 Androsy, Madison    so Schenectady High                4:05.4h   2 
 16  1792 Myers, Gabrielle    FR Cairo-Durham                    4:09.5h   1 
 17  2241 Chaput, Hannah      JR Albany Academy f               x4:12.7h   2 
 18   471 Sabatino, Ella      12 Guilderland High               x4:28.3h   2 
 
Girls 1500 Meter Run Frosh
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   473 Shorter, Katie       8 Guilderland High                6:22.5h  
  2   435 Callahan, Riley      9 Guilderland High                6:35.5h  
  3  1788 Kleinmeier, Kylie   th Cairo-Durham                    6:36.9h  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   484 Thompson, Alexa     12 Guilderland High                5:23.9h   10   
  2   481 Tanner, Margot      10 Guilderland High                5:26.5h    8   
  3  1795 Rohan, Meaghan      SR Cairo-Durham                    5:31.7h    6   
  4   298 Stealey, Madison    SO Colonie High Sch                5:32.7h    4   
  5   439 Czaban, Nicole       9 Guilderland High                5:40.0h    2   
  6   309 Wang, Julia         SO Colonie High Sch                5:40.9h    1   
  7   478 Spanbauer, Skyler   12 Guilderland High               x5:43.0h  
  8  1882 Cochrane, Delana    JR Schenectady High                5:43.8h  
  9   448 Fanshawe, Victoria   8 Guilderland High               x5:58.3h  
 10   434 Burns, Caroline      9 Guilderland High               x5:59.4h  
 11  2076 Feliciano, Gabby    11 Amsterdam HS                    6:02.4h  
 12  2238 Balint, Hanieka     SR Albany Academy f                6:06.2h  
 13  1128 Yeager, Ariana      12 Glens Falls High                6:10.6h  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1795 Rohan, Meaghan      SR Cairo-Durham                   12:06.3h   10   
  2   478 Spanbauer, Skyler   12 Guilderland High               13:00.3h    8   
  3   265 Clarke, Madison     SR Colonie High Sch               13:23.2h    6   
  4  1892 Hemray, Karmin      sr Schenectady High               13:37.9h    4   
  5  1902 Ochart, Yvonne      so Schenectady High               16:02.9h    2   
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  2099 Stanavich, Gabby    11 Amsterdam HS                       8.9h   1  10   
  2   467 Ojukwa, Ifeyinwa    12 Guilderland High                   9.2h   1   8   
  3   445 Durant, Hannah      12 Guilderland High                   9.3h   1   6   
  4   464 Muamba, Josette     12 Guilderland High                   9.8h   2   4   
  5   485 Thompson, Taylor    10 Guilderland High                 x10.1h   2 
  6   264 Chau, Annalee       SR Colonie High Sch                  10.1h   1   2   
  7   269 Diegel, Merideth    SO Colonie High Sch                  10.3h   2   1   
  8   425 Adami, Savannah      9 Guilderland High                 x10.3h   3 
  9  1878 Bowlin, Kelsey      sr Schenectady High                  10.6h   3 
 10  2082 Kaminski, Samantha  11 Amsterdam HS                      10.7h   2 
 11   190 Piusienski, Nicole  JR Columbia                          10.9h   3 
 12   263 Chapman, Kierra     JR Colonie High Sch                  11.1h   4 
 13  2070 Boston, Chara       12 Amsterdam HS                      11.3h   3 
 14   492 Wilson, Torre       12 Guilderland High                 x11.4h   4 
 15  1888 Ferrera, Analissa   so Schenectady High                  11.6h   4 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schenectady High School  'A'                                 1:58.4h   1  10   
     1) 1909 Roberts, Shreri-Dawn sr    2) 1884 Davis, Christina JR       
     3) 1901 Murray, Shakura JR         4) 1915 Whyte, Kadie Ann so       
  2 Guilderland High School  'A'                                 2:00.3h   1   8   
     1) 432 Bruno, Isabella 11          2) 454 Gross, Matlyn 11           
     3) 445 Durant, Hannah 12           4) 491 Williams, Jada 8           
  3 Colonie High School  'A'                                     2:01.2h   1   6   
     1) 296 Shaw, Navi JR               2) 273 Garzone, Rachel 8          
     3) 287 Osipitan, Tola JR           4) 283 Murillo-Nunez, Paula JR    
  4 Guilderland High School  'B'                                x2:04.6h   2 
     1) 486 Thomson, Ava 9              2) 461 Leader, Jane 9             
     3) 431 Brown, Kiya 11              4) 456 Hickey, Maeghan 8          
  5 Colonie High School  'B'                                    x2:06.2h   2 
     1) 264 Chau, Annalee SR            2) 284 Muskelly, Teona 7          
     3) 279 Masse, Sarah SO             4) 289 Pendleton, Taylor SO       
  6 Schenectady High School  'B'                                x2:11.1h   3 
     1) 1905 Pompey, Ahshanti so        2) 1908 Rhames, Patience JR       
     3) 1906 Poungui, Roline sr         4) 1878 Bowlin, Kelsey sr         
  7 Amsterdam High School  'A'                                   2:13.4h   2   4   
  8 Amsterdam High School  'B'                                  x2:17.0h   3 
     1) 2071 Brown, Makayla 9           2) 2081 Kamanu, Kayla 11          
     3) 2091 Oleksak, Madison 10        4) 2073 Castillo, Francescha 12   
  9 Cairo-Durham  'A'                                            2:20.2h   3   2   
     1) 3463 Torres, Leah SO            2) 1776 Cuti, Jennifer SO         
     3) 1778 Diaz, Nicole JR            4) 1785 Ivery, Crystal FR         
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amsterdam High School  'A'                                   4:31.0h   10   
     1) 2095 Santana, Brenda 12         2) 2099 Stanavich, Gabby 11       
     3) 2232 Lazarou, Olivia 12         4) 2096 Santiago, Lauren 11       
  2 Guilderland High School  'A'                                 4:37.1h    8   
     1) 459 Jerome, Laila 10            2) 488 Vellekoop, Alexandra 9     
     3) 476 Smith, Jessa 11             4) 458 Howard, Tyler 10           
  3 Amsterdam High School  'B'                                  x4:55.3h  
     1) 2079 Gomez, Emma 11             2) 2098 Sondrup, Kayla 10         
     3) 2075 Dayian, Sofia 10           4) 2071 Brown, Makayla 9          
  4 Colonie High School  'A'                                     4:57.4h    6   
     1) 256 Boardman, Isabella 8        2) 283 Murillo-Nunez, Paula JR    
     3) 309 Wang, Julia SO              4) 289 Pendleton, Taylor SO       
  5 Cairo-Durham  'A'                                            5:07.7h    4   
     1) 1795 Rohan, Meaghan SR          2) 1792 Myers, Gabrielle FR       
     3) 1780 Feeney, Katie SR           4) 1785 Ivery, Crystal FR         
  6 Guilderland High School  'B'                                x5:07.9h  
     1) 486 Thomson, Ava 9              2) 461 Leader, Jane 9             
     3) 431 Brown, Kiya 11              4) 467 Ojukwa, Ifeyinwa 12        
  7 Colonie High School  'B'                                    x5:11.9h  
     1) 261 Canastra, Melissa JR        2) 270 Ebel, Samantha JR          
     3) 258 Borkowski, Faith JR         4) 279 Masse, Sarah SO            
  8 Schenectady High School  'A'                                 5:38.8h    2   
     1) 1878 Bowlin, Kelsey sr          2) 1906 Poungui, Roline sr        
     3) 1886 DiMatteo, Jessica so       4) 1907 Ramirez, Alexis JR        
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guilderland High School  'A'                                10:36.0h   10   
     1) 484 Thompson, Alexa 12          2) 459 Jerome, Laila 10           
     3) 487 Urban, Lilia 10             4) 488 Vellekoop, Alexandra 9     
  2 Amsterdam High School  'A'                                  10:57.8h    8   
     1) 2098 Sondrup, Kayla 10          2) 2232 Lazarou, Olivia 12        
     3) 2088 Marshall, Brook 9          4) 2076 Feliciano, Gabby 11       
  3 Colonie High School  'A'                                    11:39.2h    6   
     1) 280 McGeough, Payton 7          2) 282 Moran, Lillian 7           
     3) 270 Ebel, Samantha JR           4) 306 Van Ness, Miranda FR       
  4 Colonie High School  'B'                                   x12:08.3h  
     1) 290 Podlaski, Lindsey SR        2) 265 Clarke, Madison SR         
     3) 301 Taylor, Abigail SO          4) 258 Borkowski, Faith JR        
  5 Albany Academy for Girls  'A'                               12:31.0h    4   
     1) 2241 Chaput, Hannah JR          2) 2244 eisenhardt, Liv SO        
     3) 2250 Ingerson, Morgen SO        4) 2258 Rao, Vama SR              
  6 Schenectady High School  'A'                                12:51.7h    2   
     1) 1875 Androsy, Madison so        2) 1902 Ochart, Yvonne so         
     3) 1892 Hemray, Karmin sr          4) 1911 Slyman, Sahvanna fr       
  7 Amsterdam High School  'B'                                 x13:32.7h  
     1) 2079 Gomez, Emma 11             2) 2101 Szczepanik, Sydney 9      
     3) 2097 Smith, Josie 9             4) 2087 Marinov, Alinah 9         
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   432 Bruno, Isabella     11 Guilderland High                5-00.00   10   
  2   460 Kenney, Trinity      8 Guilderland High                4-08.00    8   
  3  2098 Sondrup, Kayla      10 Amsterdam HS                    4-06.00    6   
  4   443 Donnelly, Makiya     9 Guilderland High               J4-06.00    4   
  5  2101 Szczepanik, Sydney   9 Amsterdam HS                    3-06.00    2   
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   430 Brewer, Meghan      11 Guilderland High                6-06.00   10   
  2   279 Masse, Sarah        SO Colonie High Sch                6-00.00    8   
 --   258 Borkowski, Faith    JR Colonie High Sch                     NH  
 --   263 Chapman, Kierra     JR Colonie High Sch                     NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  2259 Sakoulas, Eleanna   SR Albany Academy f               14-01.75   10   
  2  2079 Gomez, Emma         11 Amsterdam HS                   13-02.50    8   
  3  1817 Frank, Kyleigh      SO Stillwater Centr               13-00.25    6   
  4  2240 Carter, Jade        SO Albany Academy f               12-09.25    4   
  5   460 Kenney, Trinity      8 Guilderland High               12-08.00    2   
  6   469 Pierro, Angelina     9 Guilderland High               12-06.50    1   
  7  2255 Phillips, Sara      FR Albany Academy f               12-02.75  
  8  1888 Ferrera, Analissa   so Schenectady High               11-08.25  
  9   289 Pendleton, Taylor   SO Colonie High Sch               11-05.00  
 10   465 Mulligan, Laura Be  12 Guilderland High               11-02.00  
 11  2100 Sturdivant, Aniah    8 Amsterdam HS                   11-01.50  
 12   256 Boardman, Isabella   8 Colonie High Sch               11-01.00  
 13   304 Tran, Grace          8 Colonie High Sch               10-10.25  
 14  1778 Diaz, Nicole        JR Cairo-Durham                   10-05.25  
 15  2246 Forbes, Maddie      FR Albany Academy f              x10-03.00  
 16   257 Bogdanowicz, Kylie   8 Colonie High Sch               x9-10.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   454 Gross, Matlyn       11 Guilderland High               32-08.00   10   
  2   430 Brewer, Meghan      11 Guilderland High               29-10.50    8   
  3  1817 Frank, Kyleigh      SO Stillwater Centr               28-08.00    6   
  4   465 Mulligan, Laura Be  12 Guilderland High               26-07.00    4   
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1787 Kleinmeier, Holly   SR Cairo-Durham                   32-00.00   10   
  2  1896 Marino, Gianna      jr Schenectady High               29-05.50    8   
  3  1916 Williams, Faith     sr Schenectady High               29-05.00    6   
  4   468 Ojukwa, Ifunanya    12 Guilderland High               26-04.00    4   
  5  1790 Markiewicz, Christ  SO Cairo-Durham                   25-03.50    2   
  6  2256 Piddock, Erin       SO Albany Academy f               24-04.00    1   
  7  1791 Mooney, Kristen     SR Cairo-Durham                   23-05.50  
  8  1820 Lescault, Tayler    JR Stillwater Centr               23-05.00  
  9  1890 Green, Blessin      JR Schenectady High               22-09.50  
 10  1903 Peters, Tamia       JR Schenectady High              x22-08.50  
 11   463 MACRI, Rosemary     11 Guilderland High               22-05.50  
 12  2257 Plante, Allison     SO Albany Academy f               21-06.00  
 13  1900 Moore, Imare        JR Schenectady High              x21-02.50  
 14  1822 Macica, Brooke      JR Stillwater Centr               20-00.00  
 15  2239 Blancovich, Vicki   SO Albany Academy f               19-11.50  
 16  2074 Cintron, Jamaris    11 Amsterdam HS                   19-01.00  
 17   489 Vellekoop, Alyssa   11 Guilderland High               18-07.00  
 18   453 Gotay, Elizabeth    11 Guilderland High              x17-07.00  
 19  2089 Mead, Lorryn         9 Amsterdam HS                   16-03.50  
 20  2102 Valberg, Melody      9 Amsterdam HS                   15-05.00  
 21  2078 Fleischer, Krystal  12 Amsterdam HS                   x9-06.00  
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Guilderland High School    179        2) Schenectady High School   117   
    3) Amsterdam High School       74        4) Colonie High School        36   
    5) Stillwater Central School   22        6) Cairo-Durham               17   
    7) Glens Falls High School     10                                      
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1946 Myles, Malakai      so Schenectady High                   6.9h   1  10   
  2  1801 Briody, James       SR Cairo-Durham                       6.9h   1   8   
  3   530 Lia, Vincent        10 Guilderland High                   7.0h   3   6   
  4  1926 Dephin, Shemar      fr Schenectady High                   7.0h   2   4   
  5   557 Wicks, Jaxon         9 Guilderland High                   7.0h   2   2   
  6  1929 Jackson, Kevin      sr Schenectady High                   7.0h   4   1   
  7  2127 Rodriguez, Luis     12 Amsterdam HS                       7.0h   1 
  8  3351 DaSilva, Fabian     FR Colonie High Sch                   7.1h   3 
  9  1940 McKinnon, Marheim   so Schenectady High                  x7.1h   4 
 10   552 Steen, Brayden      12 Guilderland High                   7.3h   2 
 11  1959 Steele, Jadon       jr Schenectady High                  x7.3h   4 
 12  2109 Fernandez, Cuba     10 Amsterdam HS                       7.3h   2 
 13   541 Negel, Iulius       10 Guilderland High                  x7.4h   5 
 14  2131 Vargas, Kevin       11 Amsterdam HS                       7.4h   3 
 15  2103 Bonnano, Giordan     9 Amsterdam HS                      x7.6h   4 
 16   534 Madina, Jon         11 Guilderland High                  x7.6h   5 
 17  2116 Martinez, Robert    11 Amsterdam HS                      x7.8h   1 
 18  1844 Koval, Jeremy       SO Stillwater Centr                   7.8h   6 
 19  1941 McMilian, Zsaveon   jr Schenectady High                  x7.9h   6 
 20  2119 Rafalik, Marshall   12 Amsterdam HS                      x7.9h   3 
 21  1808 Rivenburg, Corbin   FR Cairo-Durham                       8.0h   5 
 22  3354 Dupree, Unique      JR Colonie High Sch                   8.3h   5 
 23  1807 Rawls, Brett        JR Cairo-Durham                       8.4h   6 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   550 Soldevere, Nichola  11 Guilderland High                  39.7h   2  10   
  2  2129 Santiago, Marcos    11 Amsterdam HS                      40.0h   1   8   
  3  2127 Rodriguez, Luis     12 Amsterdam HS                      40.2h   2   6   
  4  1924 Davis, Trebor       jr Schenectady High                  40.5h   1   4   
  5  3387 Obeng, Edward       SR Colonie High Sch                  40.8h   3   2   
  6  1929 Jackson, Kevin      sr Schenectady High                  41.1h   3   1   
  7  1801 Briody, James       SR Cairo-Durham                      41.4h   2 
  8  1946 Myles, Malakai      so Schenectady High                  41.5h   1 
  9   530 Lia, Vincent        10 Guilderland High                  41.6h   4 
 10  2125 Rivera, Marco       10 Amsterdam HS                      42.8h   4 
 11  2131 Vargas, Kevin       11 Amsterdam HS                     x42.9h   6 
 12   537 Malyar, Jaylon       9 Guilderland High                  43.4h   5 
 13   548 Rodriguez, Michael  10 Guilderland High                 x43.4h   5 
 14  2107 DiManno, Louis      11 Amsterdam HS                     x43.7h   4 
 15  1804 DiGiovanni, Dante   SO Cairo-Durham                      44.2h   3 
 16  1802 Byrne, Patrick      SR Cairo-Durham                      45.1h   5 
 17   528 Korchowsky, Andrew  12 Guilderland High                 x45.2h   6 
 18  3343 Berg, Tyler         FR Colonie High Sch                  46.9h   6 
 19  3354 Dupree, Unique      JR Colonie High Sch                  52.5h   6 
 20  1941 McMilian, Zsaveon   jr Schenectady High                 x52.8h   6 
 21  3384 Murzith, Abdullah   FR Colonie High Sch                 x58.7h   6 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   504 Cropley, Angus      12 Guilderland High                1:33.4h   1  10   
  2  1943 Menis, Isaac        jr Schenectady High                1:33.6h   1   8   
  3  1963 Walters, Lamont     sr Schenectady High                1:34.0h   1   6   
  4   506 Cusato, Anthony     12 Guilderland High                1:34.4h   1   4   
  5  3411 Yee, Destin         SR Colonie High Sch                1:34.9h   1   2   
  6  2112 Gomez, Misael       12 Amsterdam HS                    1:39.8h   1   1   
  7   513 Duffy, Francis      12 Guilderland High                1:40.7h   2 
  8  1932 Kimble, Nasere      sr Schenectady High                1:41.2h   2 
  9  1852 Sicko, Erik         JR Stillwater Centr                1:43.8h   2 
 10  1802 Byrne, Patrick      SR Cairo-Durham                    1:45.1h   2 
 11  1808 Rivenburg, Corbin   FR Cairo-Durham                    1:45.6h   2 
 12   500 Buchanan, Caleb     10 Guilderland High               x1:46.5h   2 
 13  3345 Bisognano, Michael  SO Colonie High Sch                1:50.0h   2 
 14  1831 Buchal, Tim         SO Stillwater Centr                1:54.1h   2 
 --  3407 Uzzo, Christian     FR Colonie High Sch               X1:57.9h   2  FROSH
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1917 Ahmed, Maazin       sr Schenectady High                2:48.7h   1  10   
  2   550 Soldevere, Nichola  11 Guilderland High                2:51.1h   1   8   
  3   506 Cusato, Anthony     12 Guilderland High                2:54.9h   1   6   
  4   504 Cropley, Angus      12 Guilderland High                3:00.6h   1   4   
  5  1942 Medina, Wakeem      jr Schenectady High                3:01.9h   1   2   
  6  1933 Kirstein, Mis'kas   jr Schenectady High                3:02.4h   1   1   
  7  2123 Reyes, Antonio      11 Amsterdam HS                    3:08.1h   2 
  8   551 Spanbauer, Daniel   10 Guilderland High               x3:08.8h   2 
  9   507 Cusato, Will         8 Guilderland High               x3:12.5h   2 
 10  3413 Kamanu, Ryan        12 Amsterdam HS                    3:16.5h   1 
 11  1812 True, Rowan         SR Cairo-Durham                    3:20.6h   2 
 12  2111 Gomez, Jacob         9 Amsterdam HS                    3:25.1h   2 
 13  1947 Narain, Shadesh     so Schenectady High               x3:25.8h   2 
 14  1846 McClements, Aaron   SO Stillwater Centr                3:28.0h   2 
 15  1811 Sternbach, Willaim  SR Cairo-Durham                    3:35.9h   2 
 --  2110 Gomez, Edwin         9 Amsterdam HS                   X3:52.3h   2  FROSH
 
Boys 1600 Meter Run Frosh
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1925 Decker, Devin        8 Schenectady High                6:11.7h  
  2  3373 Lawlor, William      8 Colonie High Sch                6:12.2h  
  3  2110 Gomez, Edwin         9 Amsterdam HS                    6:17.0h  
  4  3386 Nixon, Tanner        7 Colonie High Sch                6:19.0h  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1129 Hughes, Chris       10 Glens Falls High                4:44.5h   10   
  2   543 O'Brien, Sean       10 Guilderland High                4:47.8h    8   
  3   494 Amazon, Brett       12 Guilderland High                4:56.5h    6   
  4  1942 Medina, Wakeem      jr Schenectady High                5:02.6h    4   
  5   496 Avery, Ian          10 Guilderland High                5:06.3h    2   
  6  1933 Kirstein, Mis'kas   jr Schenectady High                5:11.1h    1   
  7   507 Cusato, Will         8 Guilderland High               x5:17.5h  
  8  2505 Lasher, Daron       SR Cairo-Durham                    5:38.8h  
  9  1812 True, Rowan         SR Cairo-Durham                    5:39.2h  
 10  2122 Ramos, Chaun'J       9 Amsterdam HS                    5:39.5h  
 11  3414 Rubenstein, Jack    SO Stillwater Centr                5:45.8h  
 12  3405 Tsykun, Max         SO Colonie High Sch                5:52.0h  
 13  1846 McClements, Aaron   SO Stillwater Centr                5:57.5h  
 14  1811 Sternbach, Willaim  SR Cairo-Durham                    6:05.1h  
 15  1843 Kirkwood, Jack      SO Stillwater Centr                6:10.7h  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   543 O'Brien, Sean       10 Guilderland High               10:35.6h   10   
  2  2108 Dzikowicz, Trevor    9 Amsterdam HS                   10:46.3h    8   
  3   494 Amazon, Brett       12 Guilderland High               11:05.7h    6   
  4   546 Pradham, Aaron      12 Guilderland High               11:12.6h    4   
  5  2124 Reyes, Hector        9 Amsterdam HS                   12:05.5h    2   
  6  2505 Lasher, Daron       SR Cairo-Durham                   12:17.9h    1   
  7  1843 Kirkwood, Jack      SO Stillwater Centr               13:18.9h  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  2129 Santiago, Marcos    11 Amsterdam HS                       8.1h   1  10   
  2  1935 Mack, Aaliuz        sr Schenectady High                   8.6h   1   8   
  3   528 Korchowsky, Andrew  12 Guilderland High                   9.1h   2   6   
  4  1802 Byrne, Patrick      SR Cairo-Durham                       9.5h   1   4   
  5  1965 Yopp, Donald        jr Schenectady High                   9.7h   2   2   
  6  2107 DiManno, Louis      11 Amsterdam HS                      10.4h   1   1   
  7   542 O'Brien, Joseph     12 Guilderland High                  10.5h   2 
  8   554 Visker, Grant       11 Guilderland High                  10.6h   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Guilderland High School  'A'                                 1:46.0h   2  10   
     1) 513 Duffy, Francis 12           2) 517 Fitzpatrick, Robert 9      
     3) 557 Wicks, Jaxon 9              4) 537 Malyar, Jaylon 9           
  2 Guilderland High School  'B'                                x1:49.3h   3 
     1) 550 Soldevere, Nicholas 11      2) 530 Lia, Vincent 10            
     3) 519 Greene, Theodore 10         4) 548 Rodriguez, Michael 10      
  3 Schenectady High School  'A'                                 1:50.8h   1   8   
     1) 1946 Myles, Malakai so          2) 1963 Walters, Lamont sr        
     3) 1929 Jackson, Kevin sr          4) 1924 Davis, Trebor jr          
  4 Colonie High School  'A'                                     1:50.9h   2   6   
     1) 3350 Crosbourne, Elijah JR      2) 3387 Obeng, Edward SR          
     3) 3354 Dupree, Unique JR          4) 3351 DaSilva, Fabian FR        
  5 Stillwater Central School  'A'                               1:54.5h   3   4   
     1) 1848 Moran, Dylan JR            2) 1852 Sicko, Erik JR            
     3) 1831 Buchal, Tim SO             4) 1853 Varvaro, Dan SO           
  6 Amsterdam High School  'B'                                   1:58.5h   2   2   
     1) 3321 Carter, Nasser 11          2) 2109 Fernandez, Cuba 10        
     3) 2119 Rafalik, Marshall 12       4) 2103 Bonnano, Giordan 9        
  7 Colonie High School  'B'                                    x1:59.7h   3 
     1) 3343 Berg, Tyler FR             2) 3352 Davis, Thomas 8           
     3) 3402 Tanskley, Teyn 7           4) 3383 Murphy, Jacob 8           
 -- Amsterdam High School  'A'                                       DNF   1 
     1) 2127 Rodriguez, Luis 12         2) 2116 Martinez, Robert 11       
     3) 2128 Sanchez, Angel 11          4) 2131 Vargas, Kevin 11          
 -- Schenectady High School  'B'                                      DQ   1 
     1) 1940 McKinnon, Marheim so       2) 1926 Dephin, Shemar fr         
     3) 1934 Lumpkin, Haki jr           4) 1959 Steele, Jadon jr          
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amsterdam High School  'A'                                   4:10.3h   10   
     1) 2129 Santiago, Marcos 11        2) 3413 Kamanu, Ryan 12           
     3) 2107 DiManno, Louis 11          4) 2112 Gomez, Misael 12          
  2 Colonie High School  'A'                                     4:13.0h    8   
     1) 3351 DaSilva, Fabian FR         2) 3344 Bisognano, Anthony SR     
     3) 3387 Obeng, Edward SR           4) 3350 Crosbourne, Elijah JR     
  3 Guilderland High School  'B'                                 4:26.4h    6   
     1) 559 Wynne, Josh 9               2) 500 Buchanan, Caleb 10         
     3) 521 Joy, Joel 11                4) 519 Greene, Theodore 10        
  4 Cairo-Durham  'A'                                            4:31.3h    4   
     1) 1804 DiGiovanni, Dante SO       2) 1811 Sternbach, Willaim SR     
     3) 1808 Rivenburg, Corbin FR       4) 2505 Lasher, Daron SR          
  5 Guilderland High School  'A'                                x4:41.8h  
     1) 513 Duffy, Francis 12           2) 552 Steen, Brayden 12          
     3) 528 Korchowsky, Andrew 12       4) 542 O'Brien, Joseph 12         
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schenectady High School  'A'                                 9:20.0h   10   
     1) 1964 Warney, Don Juan (Dj) sr   2) 1947 Narain, Shadesh so        
     3) 1943 Menis, Isaac jr            4) 1917 Ahmed, Maazin sr          
  2 Amsterdam High School  'A'                                   9:24.4h    8   
     1) 2123 Reyes, Antonio 11          2) 3413 Kamanu, Ryan 12           
     3) 2112 Gomez, Misael 12           4) 2108 Dzikowicz, Trevor 9       
  3 Guilderland High School  'A'                                 9:49.3h    6   
     1) 494 Amazon, Brett 12            2) 496 Avery, Ian 10              
     3) 551 Spanbauer, Daniel 10        4) 546 Pradham, Aaron 12          
  4 Stillwater Central School  'A'                              10:26.6h    4   
     1) 1852 Sicko, Erik JR             2) 3414 Rubenstein, Jack SO       
     3) 1847 Moraci, Sam FR             4) 1831 Buchal, Tim SO            
 -- Amsterdam High School  'B'                                  X10:59.1   Freshman Team
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   535 Makowski, Tanner    11 Guilderland High                5-06.00   10   
  2   524 Kenney, Joseph      10 Guilderland High                5-00.00    8   
  3   495 Anderson, Trevor    12 Guilderland High               J5-00.00    5   
  3  1959 Steele, Jadon       jr Schenectady High               J5-00.00    5   
  5  2123 Reyes, Antonio      11 Amsterdam HS                   J5-00.00    2   
  6  1965 Yopp, Donald        jr Schenectady High                4-09.00    1   
  7   554 Visker, Grant       11 Guilderland High              xJ4-09.00  
  8   529 Lawless, Dylan       9 Guilderland High              xJ4-09.00  
  9  3402 Tanskley, Teyn       7 Colonie High Sch               J4-09.00  
 10   558 Witkop, Sean        11 Guilderland High               x4-06.00  
 11  2117 Muniz, Carlos       12 Amsterdam HS                    4-03.00  
 12   536 Makowski, Tyler      9 Guilderland High               x4-00.00  
 13  3386 Nixon, Tanner        7 Colonie High Sch                3-09.00  
 --  2126 Rivera-Zeno, Emanu  11 Amsterdam HS                         NH  
 --  1924 Davis, Trebor       jr Schenectady High                     NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1965 Yopp, Donald        jr Schenectady High                9-06.00   10   
  2   538 Marlett, Michael    10 Guilderland High                8-00.00    8   
  3  2122 Ramos, Chaun'J       9 Amsterdam HS                   J8-00.00    6   
  4  3373 Lawlor, William      8 Colonie High Sch                6-00.00    4   
 --  3350 Crosbourne, Elijah  JR Colonie High Sch                     NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   527 Kimbrough, Jordon   11 Guilderland High               17-05.50   10   
  2  2125 Rivera, Marco       10 Amsterdam HS                   16-11.00    8   
  3  1935 Mack, Aaliuz        sr Schenectady High               16-09.00    6   
  4  1934 Lumpkin, Haki       jr Schenectady High               16-06.00    4   
  5   495 Anderson, Trevor    12 Guilderland High               16-01.75    2   
  6  1954 Ramdass, Syair      sr Schenectady High               15-08.00    1   
  7   524 Kenney, Joseph      10 Guilderland High               15-07.25  
  8   535 Makowski, Tanner    11 Guilderland High              x15-06.00  
  9  2116 Martinez, Robert    11 Amsterdam HS                   13-05.75  
 10  1801 Briody, James       SR Cairo-Durham                   12-06.00  
 10  1853 Varvaro, Dan        SO Stillwater Centr               12-06.00  
 12   499 Brady, Ra'Kwon      12 Guilderland High              x10-10.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   495 Anderson, Trevor    12 Guilderland High               37-11.25   10   
  2  1848 Moran, Dylan        JR Stillwater Centr               37-10.00    8   
  3  1934 Lumpkin, Haki       jr Schenectady High               37-03.00    6   
  4  1954 Ramdass, Syair      sr Schenectady High               36-06.00    4   
  5  2125 Rivera, Marco       10 Amsterdam HS                   35-06.50    2   
  6   524 Kenney, Joseph      10 Guilderland High               35-05.00    1   
  7  2109 Fernandez, Cuba     10 Amsterdam HS                   33-00.50  
  8   558 Witkop, Sean        11 Guilderland High               31-03.50  
  9  1853 Varvaro, Dan        SO Stillwater Centr               29-06.00  
 10   554 Visker, Grant       11 Guilderland High              x29-00.75  
 --   499 Brady, Ra'Kwon      12 Guilderland High                   FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   544 Peck, Jacob         11 Guilderland High               37-04.00   10   
  2  3397 Seidou-Bakari, Nin  JR Colonie High Sch               37-03.00    8   
  3  1844 Koval, Jeremy       SO Stillwater Centr               36-07.50    6   
  4  3389 Parsons, Josiah     SO Colonie High Sch               36-07.00    4   
  5  3372 Lavigna, Mike       SR Colonie High Sch               35-03.50    2   
  6   552 Steen, Brayden      12 Guilderland High               33-04.00    1   
  7  1932 Kimble, Nasere      sr Schenectady High               31-08.00  
  8  3410 Williams, Anthony   JR Colonie High Sch              x28-04.50  
  9  3379 McGue, Tyler        SO Colonie High Sch              x28-00.50  
 10  1944 Mills, Deandre      jr Schenectady High               27-09.50  
 11  1841 Halse, Tino         JR Stillwater Centr               26-03.50  
 12  2229 Barber, Anthony     JR Stillwater Centr               25-10.50  
 13  1809 Seebacher, Octavia  FR Cairo-Durham                   24-03.50  
 14   521 Joy, Joel           11 Guilderland High               24-01.50