2014 Cross Country
Section 2 Championships
at Saratoga State Park - 10/31/14

Back to Main Page

Boys: Class A, Class B, Class C, Class D, Merge

Girls: Class A, Class B, Class C, Class D, Merge

 

Boys Class A

 Queensbury High School                                     HY-TEK's Meet Manager
                     2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014                     
                             Saratoga Spa State Park                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Boys 5k Run CC Class A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tooker, Aidan             JR Saratoga Springs      14:57.36    1             
  2 Johnson, Jake             JR Colonie               15:05.72    2             
  3 Carey, Noah               So Guilderland           15:09.96    3             
  4 Nichols, Paul             JR Shaker                15:26.84    4             
  5 McDermott, Matt           SR Niskayuna             15:34.11    5             
  6 Tindale, Noah              8 Guilderland           15:41.28    6             
  7 Matson, Nick              SR Shenendehowa          15:43.18    7             
  8 Halpern, Mitchell         JR Shenendehowa          15:45.12    8             
  9 Vite, Jack                SR Shenendehowa          15:46.11    9             
 10 Rowe, Collin              SR Shenendehowa          15:50.41   10             
 11 Powhida, Simon            12 Bethlehem             15:50.66   11             
 12 Hale, Tom                 SR Shaker                15:53.30   12             
 13 Feil, Jon                 Sr Guilderland           15:53.99   13             
 14 North, Ethan              JR Saratoga Springs      15:56.36   14             
 15 Buhrmeister, Connor       SR Shenendehowa          15:59.29   15             
 16 Schmidt, Tyler            JR Shenendehowa          16:00.07   16             
 17 Bashant, Eli              JR Ballston Spa          16:01.19   17             
 18 Matson, Alex              SO Shenendehowa          16:04.81   18             
 19 McDonald, Ethan           Jr Guilderland           16:07.50   19             
 20 Christopher, Henry        JR Shenendehowa          16:08.25                  
 21 Lipina, Tyler             SO Colonie               16:11.86   20             
 22 Capuano, Jared            Jr Guilderland           16:13.90   21             
 23 Ragone, Charlie           JR Niskayuna             16:19.28   22             
 24 Bouchard, Chris           SR Shaker                16:22.85   23             
 25 Lahiri, Ritesh            SR Shenendehowa          16:32.48                  
 26 Matz, Ben                 JR Shaker                16:34.16   24             
 27 Medici, Dan               SR Shaker                16:35.52   25             
 28 Canavan, Andrew           SR Niskayuna             16:36.03   26             
 29 Warner, Victor            Jr Guilderland           16:36.96   27             
 30 Burns, Gavin              FR Saratoga Springs      16:39.34   28             
 31 Barber, Bryce             SO Colonie               16:39.72   29             
 32 Culley, Lucas             11 Bethlehem             16:41.93   30             
 33 Roig, Nick                JR Shenendehowa          16:45.37                  
 34 Scott, Liam               JR Schenectady           16:45.97   31             
 35 Navin, Will               SO Saratoga Springs      16:47.46   32             
 36 Leary, Liam               SO Albany                16:47.93   33             
 37 Canham, Christian         SR Ballston Spa          16:48.19   34             
 38 Tucker, Donovan           FR Niskayuna             16:48.43   35             
 39 Wells, Jamison            JR Niskayuna             16:50.73   36             
 40 Coogan, Jon               SR Colonie               16:53.21   37             
 41 Homer, Dawson             11 Bethlehem             16:53.75   38             
 42 Dailey, Scott             SO Saratoga Springs      16:54.34   39             
 43 Ahmad, Adnan              12 Bethlehem             16:56.49   40             
 44 Marcy, Jeremy             11 Shaker                16:58.90   41             
 45 Quinn, Joe                FR Niskayuna             16:59.53   42             
 46 Bower, Erick              SR Colonie               17:00.01   43             
 47 Brownewell, Cedric        JR Niskayuna             17:01.18   44             
 48 McAuley, Branden          SO Colonie               17:04.51   45             
 49 Wood, Steve               12 Shaker                17:06.00   46             
 50 Peck, Trevor              JR Saratoga Springs      17:06.51   47             
 51 Oscar, Moses              11 Schenectady           17:07.10   48             
 52 Baranski, Derek           11 Bethlehem             17:08.62   49             
 53 Ericson, Ryan             So Guilderland           17:10.61   50             
 54 Oertel, Jacob             FR Colonie               17:11.86   51             
 55 Cogan, John               SO Colonie               17:15.22                  
 56 Messier, Will             SO Saratoga Springs      17:18.84   52             
 57 Moon, Ryan                SO Colonie               17:21.32                  
 58 Howe, Will                SO Saratoga Springs      17:23.29                  
 59 Simkulet, Matt            FR Shaker                17:23.83                  
 60 Assini, Ryan              SR Shaker                17:27.86                  
 61 Maney, Brian              10 Bethlehem             17:28.89   53             
 62 Criscione, Steven         JR Albany                17:30.35   54             
 63 Ozisik, Metin             SR Niskayuna             17:31.60                  
 64 Hansen, Peter              8 Ballston Spa          17:33.72   55             
 65 Favata, Dominick           9 Niskayuna             17:36.18                  
 66 Swartzendruber, Jake      11 Guilderland           17:37.72                  
 67 Patwell, Jack             SO Columbia              17:40.10   56             
 68 Bidstrup, Erik            11 Bethlehem             17:44.12   57             
 69 Smith, Noah               12 Shaker                17:47.22                  
 70 Brennan, Ryan             Sr Guilderland           17:48.43                  
 71 Shaw, Alex                SR Saratoga Springs      18:02.04                  
 72 Tenney, Adam              SO Colonie               18:03.00                  
 73 Cheu, John                10 Bethlehem             18:03.36                  
 74 Tanner, Luke              Fr Guilderland           18:12.08                  
 75 Wissing, Brian            10 Bethlehem             18:12.75                  
 76 Criscione, Greg           JR Albany                18:15.46   58             
 77 Castro, Nicolas           11 Bethlehem             18:18.72                  
 78 Amorosi, Spencer          JR Niskayuna             18:21.05                  
 79 Poirier, Michael           8 Ballston Spa          18:22.45   59             
 80 Hughes, Michael           JR Schenectady           18:25.05   60             
 81 Dwyer, Tim                FR Ballston Spa          18:31.47   61             
 82 Salazar, William          SR Schenectady           18:33.07   62             
 83 Towers, Dalton            JR Ballston Spa          18:33.97   63             
 84 Shulman, Sam              SR Saratoga Springs      18:34.69                  
 85 Ryan, Aidan               SR Albany                18:45.06   64             
 86 Gise, Michael             SO Ballston Spa          18:52.64   65             
 87 Harvey, Niko              SR Ballston Spa          18:53.89                  
 88 Snyder, Griffin           FR Schenectady           19:01.13   66             
 89 Chambers, Dustin           8 Columbia              19:08.64   67             
 90 Vannier, Keegan            9 Schenectady           19:11.82   68             
 91 Hawkins, John             FR Columbia              19:15.49   69             
 92 Markessnis, Nick          JR Ballston Spa          19:16.33                  
 93 Fasullo, Livio            SR Albany                19:19.05   70             
 94 Turpin, Oscar              9 Schenectady           19:25.80   71             
 95 Cowit, Noah               JR Ballston Spa          19:29.84                  
 96 Ramnarine, Prince         JR Schenectady           19:33.16                  
 97 Criscione, Francis        SO Albany                19:41.53   72             
 98 Koblensky, Benjamin       FR Columbia              19:59.28   73             
 99 Bollon, DJ                JR Albany                20:02.81   74             
100 Kingsbury, Sean            9 Schenectady           20:04.35                  
101 Gemmill, Kevin            JR Albany                20:09.68                  
102 Malerba, Cole             SO Albany                20:17.56                  
103 Chank, Malcolm             9 Schenectady           20:41.06                  
104 Binyamin, Erez            SR Albany                22:19.37                  
105 Paultre, Joshua           SO Columbia              23:26.31   75             
106 Wimmer, Andrew            JR Columbia              23:30.39   76             
107 Powhida, John              8 Columbia              23:45.04   77             
108 Dringus, Jason            FR Columbia              26:11.49                  
109 Rauch, Chandler           SO Columbia              28:09.98                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Shenendehowa                 49    7    8    9   10   15   16   18          
      Total Time:  1:19:04.11                                                    
         Average:    15:48.83                                                    
   2 Guilderland                  62    3    6   13   19   21   27   50          
      Total Time:  1:19:06.63                                                    
         Average:    15:49.33                                                    
   3 Shaker                       88    4   12   23   24   25   41   46          
      Total Time:  1:20:52.67                                                    
         Average:    16:10.54                                                    
   4 Saratoga Springs            114    1   14   28   32   39   47   52          
      Total Time:  1:21:14.86                                                    
         Average:    16:14.98                                                    
   5 Niskayuna                   124    5   22   26   35   36   42   44          
      Total Time:  1:22:08.58                                                    
         Average:    16:25.72                                                    
   6 Colonie                     131    2   20   29   37   43   45   51          
      Total Time:  1:21:50.52                                                    
         Average:    16:22.11                                                    
   7 Bethlehem                   168   11   30   38   40   49   53   57          
      Total Time:  1:23:31.45                                                    
         Average:    16:42.29                                                    
   8 Ballston Spa                226   17   34   55   59   61   63   65          
      Total Time:  1:27:17.02                                                    
         Average:    17:27.41                                                    
   9 Schenectady                 267   31   48   60   62   66   68   71          
      Total Time:  1:29:52.32                                                    
         Average:    17:58.47                                                    
  10 Albany                      279   33   54   58   64   70   72   74          
      Total Time:  1:30:37.85                                                    
         Average:    18:07.57                                                    
  11 Columbia                    340   56   67   69   73   75   76   77          
      Total Time:  1:39:29.82                                                    
         Average:    19:53.97                                                    

Boys Class B

 Event 4  Boys 5k Run CC Class B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class B Results 5000 Run                                                          
  1   #85 Foust, Josh         12 Averill Park High       5:05.6   15:49.33    1   
  2  #721 Allard, Jonah       10 Notre Dame-B            5:06.2   15:51.30    2   
  3  #631 Miller, Michael     SR Lansingburgh            5:08.4   15:57.88        
  4  #842 Broadhead, Daken    JR Scotia-Glenville        5:08.9   15:59.59    3   
  5  #192 Moeckel, Josh       SR Burnt Hills-            5:09.3   16:00.76    4   
  6   #84 Carter, Jeremy      11 Averill Park High       5:09.9   16:02.76    5   
  7  #194 Short, Jared        SR Burnt Hills-            5:12.1   16:09.41    6   
  8  #186 Gideon, Kevin       JR Burnt Hills-            5:13.2   16:12.89    7   
  9  #260 LaFleche, Kevin     JR Christian Br            5:14.7   16:17.45    8   
 10  #907 Jenkins, Mathew     12 South Glens Falls       5:15.2   16:19.23    9   
 11  #263 Pilar, Kaushik      SR Christian Br            5:16.6   16:23.53   10   
 12  #259 Flowers, Michael    SO Christian Br            5:17.9   16:27.61   11   
 13  #847 Norton, Grant       JR Scotia-Glenville        5:19.3   16:31.78   12   
 14  #261 O'Brien, Liam       SR Christian Br            5:20.1   16:34.47   13   
 15  #185 Bashant, Michael    SO Burnt Hills-            5:20.6   16:36.08   14   
 16  #191 Messere, Michael    FR Burnt Hills-            5:22.0   16:40.14   15   
 17  #187 Gobel, Luke         SO Burnt Hills-            5:25.6   16:51.57   16   
 18  #743 Carey, Ethan        SO Queensbury              5:26.6   16:54.50   17   
 19  #844 Greski, Jacob       SO Scotia-Glenville        5:27.0   16:55.74   18   
 20   #86 Garzione, Justin    12 Averill Park High       5:28.2   16:59.69   19   
 21  #262 O'Brien, Nick       SR Christian Br            5:28.6   17:00.68   20   
 22  #441 Funk, Zach          SR Gloversville            5:28.9   17:01.59   21   
 23  #742 Bouyea, Kevin       FR Queensbury              5:29.0   17:02.12   22   
 24  #745 DeCunzo, James      SR Queensbury              5:29.7   17:04.30   23   
 25  #193 Rousseau, Shawn     JR Burnt Hills-            5:30.1   17:05.55   24   
 26  #744 Coughlin, Gavin     FR Queensbury              5:30.8   17:07.47   25   
 27  #256 Carnavos, Mike      JR Christian Br            5:30.8   17:07.76   26   
 28  #446 Perez, Jacob        SR Gloversville            5:32.2   17:11.90   27   
 29  #748 Oleynek, Mike       SR Queensbury              5:32.4   17:12.51   28   
 30   #87 Harrington, Sean    11 Averill Park High       5:33.3   17:15.46   29   
 31  #443 Hayes, Jack         SR Gloversville            5:33.7   17:16.77   30   
 32  #741 Beyerbach, Brian    FR Queensbury              5:34.0   17:17.62   31   
 33  #848 Rooney, James       SR Scotia-Glenville        5:34.5   17:19.06   32   
 34  #592 Coughlin, Dermot    JR La Salle Institute      5:34.8   17:19.97   33   
 35  #190 Marchetti, Jack     SR Burnt Hills-            5:35.0   17:20.57        
 36  #445 Meher, Phil         SR Gloversville            5:35.4   17:21.77   34   
 37  #425 Hughes, Chris       Fr Glens Falls             5:35.5   17:22.36   35   
 38   #89 Morgan, Lukas       11 Averill Park High       5:35.7   17:22.78   36   
 39  #903 Davies, Dylan       12 South Glens Falls       5:37.2   17:27.66   37   
 40  #188 Grandon, Malcolm    SR Burnt Hills-            5:37.4   17:28.07        
 41   #90 Quinones, Benji     11 Averill Park High       5:37.6   17:28.71   38   
 42  #426 Lee, Nick           Jr Glens Falls             5:38.3   17:30.88   39   
 43  #430 St. John, Chad      Jr Glens Falls             5:38.8   17:32.41   40   
 44  #750 Rogers, Andrew      JR Queensbury              5:38.9   17:32.79   41   
 45  #189 Killeen, Bobby      SO Burnt Hills-            5:39.0   17:33.08        
 46  #843 Erno, Anthony       SR Scotia-Glenville        5:39.5   17:34.51   42   
 47  #421 Ash, Sean           So Glens Falls             5:40.6   17:37.94   43   
 48  #749 Rizzo, Tom          SR Queensbury              5:42.4   17:43.65        
 49  #448 Unislawski, Justin  SR Gloversville            5:43.8   17:47.88   44   
 50  #904 Davies, Robert      12 South Glens Falls       5:44.8   17:51.03   45   
 51  #429 Smith, Aiden        Fr Glens Falls             5:44.9   17:51.34   46   
 52  #723 Asselin, Dan        12 Notre Dame-B            5:45.0   17:51.82   47   
 53   #53 Knack, Jon          JR Amsterdam               5:45.8   17:54.13   48   
 54  #264 Van der Veer, Matt  SO Christian Br            5:46.2   17:55.52   49   
 55  #850 Tabbert, Nathan     FR Scotia-Glenville        5:48.1   18:01.33   50   
 56  #559 Baldwin, Alex       SO Hudson Falls            5:49.1   18:04.49        
 57  #563 Murphy, Brenden     SR Hudson Falls            5:51.1   18:10.56        
 58  #746 Flansburgh, Ryan    JR Queensbury              5:53.1   18:16.93        
 59  #906 Hodgson, Eric        9 South Glens Falls       5:53.4   18:17.70   51   
 60  #449 Unislawski, Tyler   SR Gloversville            5:53.5   18:18.24   52   
 61  #747 Daley, Tim          11 Queensbury              5:53.7   18:18.63        
 62   #56 Picciocca, Teddy    SR Amsterdam               5:53.8   18:19.20   53   
 63  #962 jacobsen schulte,   SO Troy                    5:54.1   18:19.98        
 64  #910 Simpson, Jed        12 South Glens Falls       5:54.6   18:21.63   54   
 65  #257 Crisafulli, Michae  SR Christian Br            5:55.9   18:25.62        
 66  #846 Jerreld, Kyle       SO Scotia-Glenville        5:56.0   18:25.97   55   
 67  #427 McIntosh, Jared     Sr Glens Falls             5:56.9   18:28.69   56   
 68  #726 Cuomo, Gage         10 Notre Dame-B            5:57.2   18:29.63   57   
 69  #258 Cassidy, Rob        SO Christian Br            5:57.7   18:31.16        
 70  #424 Giordano, Cameron   So Glens Falls             5:58.1   18:32.30   58   
 71   #91 Robert, Sean        11 Averill Park High       6:01.0   18:41.60   59   
 72  #442 Hayes, Anthony      JR Gloversville            6:01.7   18:43.74   60   
 73   #59 Weinheimer, Willia  JR Amsterdam               6:01.8   18:44.02   61   
 74  #909 Salazar, Nathan     12 South Glens Falls       6:02.4   18:45.71   62   
 75  #632 Premo, Chas         JR Lansingburgh            6:02.5   18:45.99        
 76  #598 Swierzewski, Parke  SO La Salle Institute      6:03.2   18:48.19   63   
 77   #52 Kamanu, Ryan        FR Amsterdam               6:03.3   18:48.70   64   
 78  #255 Buyaskas, Michael   SR Christian Br            6:03.8   18:50.04        
 79   #54 Knack, Thomas       FR Amsterdam               6:04.1   18:51.19   65   
 80  #905 Davis, Cameron      10 South Glens Falls       6:09.3   19:07.24   66   
 81  #908 Pidgeon, Jarret     11 South Glens Falls       6:09.9   19:09.00        
 82  #729 Maider, Troy         9 Notre Dame-B            6:10.0   19:09.26   67   
 83  #597 Swierzewski, Logan  JR La Salle Institute      6:12.0   19:15.60   68   
 84  #422 Britton, Noah       So Glens Falls             6:12.4   19:16.80        
 85  #664 Karg, Joshua        SO Mohonasen               6:13.7   19:20.99   69   
 86  #662 Crowther, John      SO Mohonasen               6:14.8   19:24.41   70   
 87  #727 Dikeman, Kyle       10 Notre Dame-B            6:16.4   19:29.18   71   
 88   #58 Stewart, Alex       SR Amsterdam               6:19.3   19:38.30   72   
 89  #851 Williams, Caleb     SO Scotia-Glenville        6:20.3   19:41.43        
 90   #88 Lanoue, Matt        12 Averill Park High       6:20.8   19:42.99        
 91  #630 Macey, Brandon      SR Lansingburgh            6:21.2   19:44.25        
 92  #902 Llewellyn, Tyler    11 South Glens Falls       6:23.7   19:51.91        
 93  #447 Reese, Austin       JR Gloversville            6:24.3   19:53.86        
 94  #965 Ramirez, Adrian     JR Troy                    6:25.5   19:57.65        
 95  #845 Leaper, Jacob       FR Scotia-Glenville        6:26.5   20:00.82        
 96  #423 Talmadge, Tyler     SO Glens Falls             6:26.7   20:01.37        
 97  #440 Buck, Alex          SR Gloversville            6:28.0   20:05.44        
 98  #724 Bogdon, Dante       11 Notre Dame-B            6:30.4   20:12.77   73   
 99  #849 Silva, Vini         SO Scotia-Glenville        6:30.7   20:13.86        
100  #428 Nadhil, Mohammad    Sr Glens Falls             6:31.3   20:15.70        
101  #725 Chico, Matt         12 Notre Dame-B            6:33.5   20:22.43   74   
102  #665 McDermott, Connor   SR Mohonasen               6:34.3   20:24.84   75   
103  #593 Coughlin, Griffin   SO La Salle Institute      6:35.6   20:29.08   76   
104  #730 Methe, Steven       10 Notre Dame-B            6:36.6   20:32.12        
105  #959 Boyer, Ethan        FR Troy                    6:38.9   20:39.31        
106  #596 Perniciaro, Anthon  SO La Salle Institute      6:40.2   20:43.21   77   
107  #444 Hernandez, Chris    JR Gloversville            6:41.9   20:48.54        
108  #728 Guzzo, Robby         9 Notre Dame-B            6:44.0   20:55.01        
109  #565 Sullivan, Steven    SR Hudson Falls            6:44.8   20:57.62        
110  #667 Mohan, Alex         SO Mohonasen               6:47.5   21:06.01   78   
111  #591 Adikes, Chris       SO La Salle Institute      6:51.3   21:17.69   79   
112  #911 Williams, Andrew    10 South Glens Falls       6:54.9   21:28.98        
113  #594 Hellmich, Michael   SR La Salle Institute      6:55.2   21:29.84   80   
114  #628 Cubit, Conor        SR Lansingburgh            6:56.6   21:34.19        
115  #663 Hall, Jeff          SR Mohonasen               7:08.3   22:10.42   81   
116   #57 Spagnola, Antonio   FR Amsterdam               7:15.7   22:33.65   82   
117  #722 Percent, Max        10 Notre Dame-B            7:16.0   22:34.52        
118   #51 Brusoe, Reyers      SR Amsterdam               7:52.2   24:26.81        
119  #666 McWilliams, Ruben   SO Mohonasen               7:59.3   24:49.02   83   
120  #595 Loomis, Daniel      FR La Salle Institute      8:17.3   25:45.04        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class B Results 5000 Run                                                          
   1 Burnt Hills-Ballston Lake    46    4    6    7   14   15   16   24           
      Total Time:  1:21:39.28                                                     
         Average:    16:19.86                                                     
   2 Christian Brothers Academy   62    8   10   11   13   20   26   49           
      Total Time:  1:22:43.74                                                     
         Average:    16:32.75                                                     
   3 Averill Park High            90    1    5   19   29   36   38   59           
      Total Time:  1:23:30.02                                                     
         Average:    16:42.01                                                     
   4 Scotia-Glenville            107    3   12   18   32   42   50   55           
      Total Time:  1:24:20.68                                                     
         Average:    16:52.14                                                     
   5 Queensbury                  115   17   22   23   25   28   31   41           
      Total Time:  1:25:20.90                                                     
         Average:    17:04.18                                                     
   6 Gloversville                156   21   27   30   34   44   52   60           
      Total Time:  1:26:39.91                                                     
         Average:    17:19.99                                                     
   7 South Glens Falls           196    9   37   45   51   54   62   66           
      Total Time:  1:28:17.25                                                     
         Average:    17:39.45                                                     
   8 Glens Falls                 203   35   39   40   43   46   56   58           
      Total Time:  1:27:54.93                                                     
         Average:    17:34.99                                                     
   9 Notre Dame-Bishop Gibbons   244    2   47   57   67   71   73   74           
      Total Time:  1:30:51.19                                                     
         Average:    18:10.24                                                     
  10 Amsterdam                   291   48   53   61   64   65   72   82           
      Total Time:  1:32:37.24                                                     
         Average:    18:31.45                                                     
  11 La Salle Institute          317   33   63   68   76   77   79   80           
      Total Time:  1:36:36.05                                                     
         Average:    19:19.21                                                     
  12 Mohonasen                   373   69   70   75   78   81   83                
      Total Time:  1:42:26.67                                                     
         Average:    20:29.34                                                     

Boys Class C

 Event 1  Boys 5k Run CC Class C combined
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Spiezio, Jeremy           SR Greenwich             14:53.16    1             
  2 McAneny, Sean             JR Greenville            15:44.64    2             
  3 AkerIey, Devin            SR Corinth               15:56.98    3             
  4 Hansen, ChandIer          SR Greenwich             15:57.65    4             
  5 Beasor, CoIin             SO Greenwich             16:12.71    5             
  6 Brown-KinseIIa, James     SR Greenwich             16:35.87    6             
  7 Kinane, Joseph            SR Hudson High           16:36.73    7             
  8 Swoboda, Spencer          SO Schuylerville         16:40.92    8             
  9 Baron, Joe                12 Cobleskill-R          16:50.54    9             
 10 ToIan, Cormac             SO Greenville            16:55.50   10             
 11 Koch, Ted                 SR Taconic Hills         17:02.02   11             
 12 WaIker, SkyIer            SO Taconic Hills         17:02.45   12             
 13 BeItran, Francisco         8 Schalmont             17:02.87   13             
 14 Freeman, Damion           JR Fonda-Fultonville     17:04.44   14             
 15 Jaynes, Ethan             SR StiIIwater            17:07.86   15             
 16 HotaIing, Trey            SO Taconic Hills         17:11.59   16             
 17 Hake, Jason               SR Cohoes                17:12.92   17             
 18 Fasciano, Ben             SO Taconic Hills         17:13.90   18             
 19 Colon, Angel              SR Ravena-Coeymans-      17:14.39   19             
 20 EnssIin, Evan              8 VoorheesviII          17:14.80   20             
 21 Ian, Allen                SR Chatham               17:19.99   21             
 22 DeSorbo, DyIan            SR Fonda-Fultonville     17:21.11   22             
 23 Jones, Devante            SO Schuylerville         17:23.77   23             
 24 Meulengracht, Austin      JR Mechanicville         17:25.07   24             
 25 Faraci, James             FR Troy Catholic         17:25.67   25             
 26 CorIew, Garrett           SR Corinth               17:26.28   26             
 27 Thomas, Brandon           SR GranviIIe             17:26.91   27             
 28 Austin, BurneII           SR Chatham               17:28.82   28             
 29 D'Acchiiie, Lucian        JR Greenwich             17:29.23   29             
 30 Brown, Casey              SR Schuylerville         17:30.42   30             
 31 Hitrick, Aiex             11 BroadaIbin-Perth      17:31.94                  
 32 Nagle, Ryan               JR Mechanicville         17:32.34   31             
 33 Westman, Dan              SR Fonda-Fultonville     17:35.51   32             
 34 Carr, Christian           FR Ravena-Coeymans-      17:37.99   33             
 35 Davis, DyIan              10 Cobleskill-R          17:38.58   34             
 36 Madison, NathanieI        SO Taconic Hills         17:39.08   35             
 37 Morrow, Ryan              SR Ravena-Coeymans-      17:39.70   36             
 38 Smith, Bruin              SR Cohoes                17:43.18   37             
 39 Charbonneau, Justin       SO Cohoes                17:43.92   38             
 40 Aiien-Meyer, Cianan       JR Schuylerville         17:45.02   39             
 41 Budka, Tim                SR Schalmont             17:45.50   40             
 42 Pickett, Chris            SO Greenville            17:46.79   41             
 43 O'Neill, Nate             JR Corinth               17:49.47   42             
 44 McCoy, Tyghe              Sr Albany Academy        17:52.22   43             
 45 Matt, Lossow              JR Chatham               17:59.16   44             
 46 SteindI, RiIey            SR Greenwich             17:59.49   45             
 47 Bates, Ken                SR Greenville            18:01.01   46             
 48 Stearns, Jared            SR Fonda-Fultonville     18:02.10   47             
 49 Werner, Chase             11 Ichabod Crane         18:03.30   48             
 50 Leonard, Austin           11 Ichabod Crane         18:05.29   49             
 51 KuykendaII, Jaymey        SR Greenville            18:05.90   50             
 52 Bryan, Dwyer              JR Chatham               18:07.05   51             
 53 O'Ieary, Marcus           Fr Albany Academy        18:07.73   52             
 54 Evans, Aiex               SR StiIIwater            18:09.57   53             
 55 GaIuszka, BaiIey          SR Corinth               18:10.52   54             
 56 Kilcer, Garrett           10 Ichabod Crane         18:12.05   55             
 57 Hotopp, Brian             FR VoorheesviII          18:13.19   56             
 58 Rezey, Isaac              JR Hoosic VaIIey         18:13.85   57             
 59 HotaIing, Brett           12 Cobleskill-R          18:14.89   58             
 60 MistIer, Luke             SR Greenville            18:15.35   59             
 61 Grimmke, Sam              FR Greenwich             18:16.21   60             
 62 Lachgar, Ahmed            So Albany Academy        18:17.25   61             
 63 Graska, JoeI              SO Corinth               18:17.89   62             
 64 Dion, TyIer               FR Cohoes                18:18.39   63             
 65 Waddingham, Daniel        SR Ravena-Coeymans-      18:18.91   64             
 66 Matuszak, Aiec            SR Schalmont             18:21.92   65             
 67 Gorneau, Jacob            JR Greenville            18:23.31   66             
 68 BaIint, Sawyer            Jr Albany Academy        18:23.75   67             
 69 MiIIiken, Matt            Jr Albany Academy        18:24.59   68             
 70 Pemrick, Ellis            FR Greenwich             18:25.36                  
 71 Richards, Ben             11 Cobleskill-R          18:26.17   69             
 72 Newcomer, Ciane           SO Fonda-Fultonville     18:26.71   70             
 73 Kiotz, Jason              SR Fonda-Fultonville     18:27.31   71             
 74 Davies, CaIeb             SR CatskiII              18:28.27   72             
 75 Jennings, Lance            9 BroadaIbin-Perth      18:28.99                  
 76 Barber, Joe               JR Schuylerville         18:33.53   73             
 77 FitzgeraId, Iiam          SR Tamarac               18:34.05   74             
 78 D'Aioia, Ben              SR Tamarac               18:35.24   75             
 79 DaIaba, Ryan              SR GranviIIe             18:36.31   76             
 80 GeIIert, Jacob            SO Taconic Hills         18:37.11   77             
 81 Csaba, Sperry             SR Chatham               18:38.51   78             
 82 FroIish, Christian        SO Schuylerville         18:39.42   79             
 83 Masi, RaIph               JR Greenville            18:39.82                  
 84 Petteys, Jeff             JR Corinth               18:40.33   80             
 85 Hanselman, Max            10 Taconic Hills         18:40.76   81             
 86 Meeker, Jimmy             JR StiIIwater            18:41.18   82             
 87 Fancher, Cody             SO Fonda-Fultonville     18:44.82   83             
 88 Cardinuto, Anthony        11 Schuylerville         18:48.08   84             
 89 CoIweII, Gavin            SO Hudson High           18:49.00   85             
 90 King, Johnathan           FR Schuylerville         18:50.79                  
 91 Simone, MichaeI           FR Johnstown             18:51.98   86             
 92 Verstandig, Steve         Jr Albany Academy        18:53.00   87             
 93 Iago, DaIton              SO Schuylerville         18:53.53                  
 94 Ciccarelli, Christopher    8 Mechanicville         18:54.07   88             
 95 Boscoe, Keenan            Sr Albany Academy        18:55.06   89             
 96 Payack, Jon               SO Ft.PIain-Canjo        18:56.78   90             
 97 Piccolo, Nick             SO Troy Catholic         18:58.98   91             
 98 Meacham, Matthew          SR Ravena-Coeymans-      19:00.75   92             
 99 Thomas, MichaeI           JR Ft.PIain-Canjo        19:06.53   93             
100 IaMere, Zachary           SO Greenville            19:07.34                  
101 CoIe, Gabe                FR Johnstown             19:07.66   94             
102 Slager, Kareel            FR Coxsackie-Athens      19:09.37   95             
103 Danaher, Andrew           SO Tamarac               19:09.78   96             
104 TamboIIeo, Evan           SO WatervIiet            19:10.98                  
105 Searles, Evan             12 Ft.PIain-Canjo        19:11.34   97             
106 Katz, Ethan               Jr Albany Academy        19:17.27                  
107 MenzeI, SamueI            SR Johnstown             19:17.79   98             
108 Dennis, Michael           10 Ichabod Crane         19:20.23   99             
109 Polverelli, Luciano       FR Ravena-Coeymans-      19:22.44  100             
110 Davis, Matt               SR CatskiII              19:24.03  101             
111 Roten, Cameron            SR Johnstown             19:26.30  102             
112 Biggs, Jonathan           SR Cohoes                19:26.95  103             
113 Ross, BiIIy               12 Cobleskill-R          19:27.77  104             
114 DeIIea, TyIer             SR Taconic Hills         19:30.87                  
115 Mosher, Jacob             11 BroadaIbin-Perth      19:32.98                  
116 Tony, Demczar             FR Chatham               19:33.34  105             
117 Morrison, Braeden         SR VoorheesviII          19:33.90  106             
118 Corey, Ben                FR Hoosic VaIIey         19:34.54  107             
119 DelVecchio, Dan           11 Albany Academy        19:35.27                  
120 Gieason, Liam             SR Cairo-Durham High     19:35.93                  
121 Huff, Dmitri              SO Schuylerville         19:36.70                  
122 Graudons, Sean            JR Greenville            19:37.31                  
123 Knapp, Brandon            JR StiIIwater            19:38.23  108             
124 Brower, Derek             FR VoorheesviII          19:38.84  109             
125 Baisley, Nick             FR Mechanicville         19:39.88  110             
126 Luckfield, Calvin          9 Ichabod Crane         19:40.23  111             
127 Bates, Eric               12 Cobleskill-R          19:41.32  112             
128 Richardson, Ellis         SO Hudson High           19:42.30  113             
129 Hanifin, Andrew           JR Ft.PIain-Canjo        19:44.01  114             
130 Viiet, Murry              FR CatskiII              19:46.45  115             
131 Pauquette, HoIIis         SO GranviIIe             19:50.40  116             
132 Travis, Andrew            SR StiIIwater            19:52.26  117             
133 Baker, WiIIiam            SR StiIIwater            19:52.97  118             
134 MaIoney, Andrew           SR VoorheesviII          19:57.73  119             
135 McComb, NoIan             SR Taconic Hills         20:02.08                  
136 Sanchez, Josh             FR CatskiII              20:10.20  120             
137 Warner, C.J.              SO Cohoes                20:11.85  121             
138 CarIson, Jake             SO Schalmont             20:12.29  122             
139 Thomas, Robert            JR Ft.PIain-Canjo        20:14.01  123             
140 Travis, Zack              SO StiIIwater            20:17.04  124             
141 SuIIivan, AJ              FR Ft.PIain-Canjo        20:24.86  125             
142 Denn, Aiex                FR VoorheesviII          20:26.14  126             
143 Aii, Andrew               SR Corinth               20:27.54  127             
144 BrenenstuhI, Bobby        SO Hoosic VaIIey         20:32.94  128             
145 Treiber, CarI             SO VoorheesviII          20:34.44  129             
146 Schmitt, BiII             SR Schalmont             20:34.90  130             
147 Gardella, Eric            10 Ichabod Crane         20:35.27  131             
148 Cieveiand, Jon            SO GranviIIe             20:35.74  132             
149 Denn, Ben                 SR VoorheesviII          20:36.22                  
150 Germain, Josh              7 Mechanicville         20:36.98  133             
151 Thomas, Jacob             FR Ft.PIain-Canjo        20:37.63  134             
152 Ortiz-Reyes, Xavier       SO WatervIiet            20:38.44                  
153 Dorval, Richie            12 Ichabod Crane         20:39.27  135             
154 Gier, Collin              12 Ichabod Crane         20:47.82                  
155 McComb, Austin            11 Taconic Hills         20:49.78                  
156 AhIfeId, RusseII          JR GranviIIe             20:50.58  136             
157 Prior, Justin             11 Albany Academy        20:59.36                  
158 Meaker, Brock             SO StiIIwater            21:01.66                  
159 Fitzpatrick, Hunter       FR Tamarac               21:02.58  137             
160 Aii, MichaeI              SO Corinth               21:03.30                  
161 Reichart, WiIIiam         JR StiIIwater            21:03.95                  
162 Horsman, Andrew           SO Coxsackie-Athens      21:06.97  138             
163 Hoffman, MichaeI          FR Ft.PIain-Canjo        21:08.33                  
164 Smith, Evan                9 BroadaIbin-Perth      21:09.19                  
165 Connolly, Joe             12 VoorheesviII          21:10.67                  
166 Pacuk, Ben                SO Coxsackie-Athens      21:17.61  139             
167 Pitcheralle, Jameson      SO Mechanicville         21:17.95  140             
168 Krell, Kyle               FR Ravena-Coeymans-      21:19.45  141             
169 Jarosz, Jamison           10 Hoosic VaIIey         21:19.91  142             
170 GeIIes, DanieI            JR Hudson High           21:23.00  143             
171 Iucas, RinaIdi            JR Chatham               21:23.57  144             
172 Rose, Matt                FR Hoosic VaIIey         21:25.27  145             
173 Evans, Patrick            SR Troy Catholic         21:36.41  146             
174 McFerran, Bradon          SO Troy Catholic         21:37.06  147             
175 Evans, Xavier             FR CatskiII              21:51.11  148             
176 Rothwein, Donny           11 Ichabod Crane         21:55.70                  
177 Hudyncia, Hans            JR Ft.PIain-Canjo        22:00.10                  
178 Osborn, Jack              FR CatskiII              22:11.38  149             
179 PoweII, Henry             FR VoorheesviII          22:32.27                  
180 Curtin, Jesse             SR Cohoes                22:34.78  150             
181 Schenider, Max            JR Tamarac               22:42.45  151             
182 Kurian, AJ                JR Troy Catholic         22:49.46  152             
183 Darrow, Zac               SR Hoosic VaIIey         22:55.55  153             
184 Grace, Joe                10 Ichabod Crane         23:13.68                  
185 Cleary, Nolan             FR Troy Catholic         23:21.49  154             
186 Ciarkson, DyIan           FR Hoosic VaIIey         23:28.05  155             
187 Baxter, Jonathan          SO Coxsackie-Athens      23:30.16  156             
188 Juckett, Maxx             SO GranviIIe             23:33.29  157             
189 Duffy, Dennis             JR GranviIIe             23:43.10  158             
190 Cummings, Jack            JR Troy Catholic         23:51.98  159             
191 Seaman, Zach              FR Troy Catholic         23:58.43                  
192 McCagg, Connor            FR Hudson High           24:00.25  160             
193 Barrazueta, Joe           SO CatskiII              24:10.16  161             
194 Herringshaw, Travis       JR Ft.PIain-Canjo        24:11.88                  
195 Kaczor, Dan               SR Schalmont             24:12.58  162             
196 Spitalny, Devin           JR Mechanicville         24:26.94  163             
197 Cook, TyIer               SR CatskiII              24:35.47                  
198 Ropeter, Zachary          FR Johnstown             24:36.83  164             
199 McIaughIin, BradIey        9 Cobleskill-R          24:37.71  165             
200 Carrington, MikaL         SR Hudson High           24:54.08  166             
201 Patel, Milan              SO Troy Catholic         29:13.56                  
202 Mike, Nejame              JR Chatham               29:29.74                  
203 Multari, Thomas           SR Coxsackie-Athens      31:30.56  167             
204 Beekman-WiIIiams, Devon   JR Johnstown             32:41.50  168             
205 Hren, Henry               SO Hoosic VaIIey         33:31.33                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Greenwich                    45    1    4    5    6   29   45   60          
      Total Time:  1:21:08.62                                                    
         Average:    16:13.73                                                    
   2 Taconic Hills                92   11   12   16   18   35   77   81          
      Total Time:  1:26:09.04                                                    
         Average:    17:13.81                                                    
   3 Greenville                  149    2   10   41   46   50   59   66          
      Total Time:  1:26:33.84                                                    
         Average:    17:18.77                                                    
   4 Schuylerville               173    8   23   30   39   73   79   84          
      Total Time:  1:27:53.66                                                    
         Average:    17:34.74                                                    
   5 Fonda-Fultonville           185   14   22   32   47   70   71   83          
      Total Time:  1:28:29.87                                                    
         Average:    17:41.98                                                    
   6 Corinth                     187    3   26   42   54   62   80  127          
      Total Time:  1:27:41.14                                                    
         Average:    17:32.23                                                    
   7 Chatham                     222   21   28   44   51   78  105  144          
      Total Time:  1:29:33.53                                                    
         Average:    17:54.71                                                    
   8 Ravena-Coeymans-Selkirk     244   19   33   36   64   92  100  141          
      Total Time:  1:29:51.74                                                    
         Average:    17:58.35                                                    
   9 Cohoes                      258   17   37   38   63  103  121  150          
      Total Time:  1:30:25.36                                                    
         Average:    18:05.08                                                    
  10 Cobleskill-RichmondviIIe    274    9   34   58   69  104  112  165          
      Total Time:  1:30:37.95                                                    
         Average:    18:07.59                                                    
  11 Albany Academy              291   43   52   61   67   68   87   89          
      Total Time:  1:31:05.54                                                    
         Average:    18:13.11                                                    
  12 Ichabod Crane               362   48   49   55   99  111  131  135          
      Total Time:  1:33:21.10                                                    
         Average:    18:40.22                                                    
  13 Schalmont                   370   13   40   65  122  130  162               
      Total Time:  1:33:57.48                                                    
         Average:    18:47.50                                                    
  14 StiIIwater                  375   15   53   82  108  117  118  124          
      Total Time:  1:33:29.10                                                    
         Average:    18:41.82                                                    
  15 Mechanicville               386   24   31   88  110  133  140  163          
      Total Time:  1:34:08.34                                                    
         Average:    18:49.67                                                    
  16 VoorheesviIIe CentraI       410   20   56  106  109  119  126  129          
      Total Time:  1:34:38.46                                                    
         Average:    18:55.70                                                    
  17 GranviIIe                   487   27   76  116  132  136  157  158          
      Total Time:  1:37:19.94                                                    
         Average:    19:27.99                                                    
  18 Hudson High                 508    7   85  113  143  160  166               
      Total Time:  1:40:31.28                                                    
         Average:    20:06.26                                                    
  19 Ft.PIain-Canjo              517   90   93   97  114  123  125  134          
      Total Time:  1:37:12.67                                                    
         Average:    19:26.54                                                    
  20 Tamarac                     533   74   75   96  137  151                    
      Total Time:  1:40:04.10                                                    
         Average:    20:00.82                                                    
  21 Johnstown                   544   86   94   98  102  164  168               
      Total Time:  1:41:20.57                                                    
         Average:    20:16.12                                                    
  22 CatskiII                    556   72  101  115  120  148  149  161          
      Total Time:  1:39:40.06                                                    
         Average:    19:56.02                                                    
  23 Troy Catholic               561   25   91  146  147  152  154  159          
      Total Time:  1:42:27.58                                                    
         Average:    20:29.52                                                    
  24 Hoosic VaIIey               579   57  107  128  142  145  153  155          
      Total Time:  1:41:06.51                                                    
         Average:    20:13.31                                                    
  25 Coxsackie-Athens            695   95  138  139  156  167                    
      Total Time:  1:56:34.67                                                    
         Average:    23:18.94                                                    
Event 1  Boys 5k Run CC Class C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class C Results 5000 Run                                                          
  1  #491 Spiezio, Jeremy     SR Greenwich               4:47.5   14:53.16    1   
  2  #472 McAneny, Sean       JR Greenville              5:04.1   15:44.64    2   
  3  #347 Akerley, Devin      SR Corinth                 5:08.1   15:56.98    3   
  4  #489 Hansen, Chandler    SR Greenwich               5:08.3   15:57.65    4   
  5  #485 Beasor, Collin      SO Greenwich               5:13.1   16:12.71    5   
  6  #486 Brown-Kinsella, Ja  SR Greenwich               5:20.6   16:35.87    6   
  7  #475 Tolan, Cormac       SO Greenville              5:26.9   16:55.50    7   
  8  #383 Freeman, Damion     JR Fonda-Fultonville       5:29.8   17:04.44    8   
  9  #923 Jaynes, Ethan       SR Stillwater              5:30.9   17:07.86    9   
 10  #978 Ensslin, Evan        8 Voorheesville           5:33.1   17:14.80   10   
 11  #249 Ian, Allen          SR Chatham                 5:34.8   17:19.99   11   
 12  #381 DeSorbo, Dylan      SR Fonda-Fultonville       5:35.1   17:21.11   12   
 13 #1102 Meulengracht, Aust  JR Mechanicville           5:36.4   17:25.07   13   
 14 #1057 Faraci, James       FR Troy Catholic           5:36.6   17:25.67   14   
 15  #348 Corlew, Garrett     SR Corinth                 5:36.8   17:26.28   15   
 16  #459 Thomas, Brandon     SR Granville               5:37.0   17:26.91   16   
 17  #245 Austin, Burnell     SR Chatham                 5:37.6   17:28.82   17   
 18  #487 D'Acchille, Lucian  JR Greenwich               5:37.8   17:29.23   18   
 19 #1100 Nagle, Ryan         JR Mechanicville           5:38.8   17:32.34   19   
 20  #387 Westman, Dan        SR Fonda-Fultonville       5:39.8   17:35.51   20   
 21  #474 Pickett, Chris      SO Greenville              5:43.4   17:46.79   21   
 22  #352 O'Neill, Nate       JR Corinth                 5:44.3   17:49.47   22   
 23  #252 Matt, Lossow        JR Chatham                 5:47.4   17:59.16   23   
 24  #492 Steindl, Riley      SR Greenwich               5:47.5   17:59.49   24   
 25  #466 Bates, Ken          SR Greenville              5:48.0   18:01.01   25   
 26  #386 Stearns, Jared      SR Fonda-Fultonville       5:48.3   18:02.10   26   
 27  #470 Kuykendall, Jaymey  SR Greenville              5:49.6   18:05.90   27   
 28  #246 Bryan, Dwyer        JR Chatham                 5:49.9   18:07.05   28   
 29  #921 Evans, Aiex         SR Stillwater              5:50.7   18:09.57   29   
 30  #349 Galuszka, Bailey    SR Corinth                 5:51.0   18:10.52   30   
 31  #979 Hotopp, Brian       FR Voorheesville           5:51.9   18:13.19   31   
 32  #554 Rezey, Isaac        JR Hoosic Valley           5:52.1   18:13.85   32   
 33  #473 Mistler, Luke       SR Greenville              5:52.6   18:15.35   33   
 34  #488 Grimmke, Sam        FR Greenwich               5:52.9   18:16.21   34   
 35  #350 Graska, Joel        SO Corinth                 5:53.4   18:17.89   35   
 36  #467 Gorneau, Jacob      JR Greenville              5:55.2   18:23.31   36   
 37  #490 Pemrick, Ellis      FR Greenwich               5:55.8   18:25.36        
 38  #385 Newcomer, Clane     SO Fonda-Fultonville       5:56.3   18:26.71   37   
 39  #384 Kiotz, Jason        SR Fonda-Fultonville       5:56.4   18:27.31   38   
 40  #951 FitzgeraId, Liam    SR Tamarac                 5:58.6   18:34.05   39   
 41  #949 D'Aioia, Ben        SR Tamarac                 5:59.0   18:35.24   40   
 42  #453 Dalaba, Ryan        SR Granville               5:59.3   18:36.31   41   
 43  #247 Csaba, Sperry       SR Chatham                 6:00.1   18:38.51   42   
 44  #471 Masi, Ralph         JR Greenville              6:00.5   18:39.82        
 45  #353 Petteys, Jeff       JR Corinth                 6:00.6   18:40.33   43   
 46  #926 Meeker, Jimmy       JR Stillwater              6:00.9   18:41.18   44   
 47  #382 Fancher, Cody       SO Fonda-Fultonville       6:02.1   18:44.82   45   
 48 #1105 Ciccarelli, Christ   8 Mechanicville           6:05.1   18:54.07   46   
 49  #399 Payack, Jon         SO Ft.Plain-Canjo          6:05.9   18:56.78   47   
 50 #1061 Piccolo, Nick       SO Troy Catholic           6:06.6   18:58.98   48   
 51  #403 Thomas, Michael     JR Ft.Plain-Canjo          6:09.1   19:06.53   49   
 52  #469 LaMere, Zachary     SO Greenville              6:09.3   19:07.34        
 53  #950 Danaher, Andrew     SO Tamarac                 6:10.1   19:09.78   50   
 54 #1011 Tambolleo, Evan     SO Watervliet              6:10.5   19:10.98        
 55  #400 Searles, Evan       12 Ft.Plain-Canjo          6:10.6   19:11.34   51   
 56  #254 Tony, Demczar       FR Chatham                 6:17.7   19:33.34   52   
 57  #981 Morrison, Braeden   SR Voorheesville           6:17.9   19:33.90   53   
 58  #550 Corey, Ben          FR Hoosic Valley           6:18.1   19:34.54   54   
 59  #468 Graudons, Sean      JR Greenville              6:19.0   19:37.31        
 60  #924 Knapp, Brandon      JR Stillwater              6:19.3   19:38.23   55   
 61  #975 Brower, Derek       FR Voorheesville           6:19.5   19:38.84   56   
 62 #1104 Baisley, Nick       FR Mechanicville           6:19.8   19:39.88   57   
 63  #395 Hanifin, Andrew     JR Ft.Plain-Canjo          6:21.1   19:44.01   58   
 64  #457 Pauquette, Hollis   SO Granville               6:23.2   19:50.40   59   
 65  #928 Travis, Andrew      SR Stillwater              6:23.8   19:52.26   60   
 66  #920 Baker, William      SR Stillwater              6:24.0   19:52.97   61   
 67  #980 Maloney, Andrew     SR Voorheesville           6:25.6   19:57.73   62   
 68  #404 Thomas, Robert      JR Ft.Plain-Canjo          6:30.8   20:14.01   63   
 69  #929 Travis, Zack        SO Stillwater              6:31.8   20:17.04   64   
 70  #401 Sullivan, AJ        FR Ft.Plain-Canjo          6:34.3   20:24.86   65   
 71  #976 Denn, Alex          FR Voorheesville           6:34.7   20:26.14   66   
 72  #345 All, Andrew         SR Corinth                 6:35.1   20:27.54   67   
 73  #548 Brenenstuhl, Bobby  SO Hoosic Valley           6:36.9   20:32.94   68   
 74  #983 Treiber, Carl       SO Voorheesville           6:37.4   20:34.44   69   
 75  #452 Cleveland, Jon      SO Granville               6:37.8   20:35.74   70   
 76  #977 Denn, Ben           SR Voorheesville           6:37.9   20:36.22        
 77 #1106 Germain, Josh        7 Mechanicville           6:38.2   20:36.98   71   
 78  #402 Thomas, Jacob       FR Ft.Plain-Canjo          6:38.4   20:37.63   72   
 79 #1010 Ortiz-Reyes, Xavier SO Watervliet              6:38.7   20:38.44        
 80  #451 Ahlfeld, Russell    JR Granville               6:42.6   20:50.58   73   
 81  #925 Meaker, Brock       SO Stillwater              6:46.1   21:01.66        
 82  #952 Fitzpatrick, Hunter FR Tamarac                 6:46.4   21:02.58   74   
 83  #346 Ali, Michael        SO Corinth                 6:46.7   21:03.30        
 84  #927 Reichart, William   JR Stillwater              6:46.9   21:03.95        
 85  #397 Hoffman, Michael    FR Ft.Plain-Canjo          6:48.3   21:08.33        
 86 #1124 Connolly, Joe       12 Voorheesville           6:49.0   21:10.67        
 87 #1103 Pitcheralle, James  SO Mechanicville           6:51.4   21:17.95   75   
 88  #553 Jarosz, Jamison     10 Hoosic Valley           6:52.0   21:19.91   76   
 89  #250 Lucas, Rinaldi      JR Chatham                 6:53.2   21:23.57   77   
 90  #555 Rose, Matt          FR Hoosic Valley           6:53.7   21:25.27   78   
 91 #1056 Evans, Patrick      SR Troy Catholic           6:57.3   21:36.41   79   
 92 #1059 McFerran, Bradon    SO Troy Catholic           6:57.5   21:37.06   80   
 93  #398 Hudyncia, Hans      JR Ft.Plain-Canjo          7:04.9   22:00.10        
 94  #982 Powell, Henry       FR Voorheesville           7:15.3   22:32.27        
 95  #954 Schenider, Max      JR Tamarac                 7:18.6   22:42.45   81   
 96 #1058 Kurian, AJ          JR Troy Catholic           7:20.8   22:49.46   82   
 97  #551 Darrow, Zac         SR Hoosic Valley           7:22.8   22:55.55   83   
 98 #1054 Cleary, Nolan       FR Troy Catholic           7:31.1   23:21.49   84   
 99  #549 Clarkson, Dylan     FR Hoosic Valley           7:33.2   23:28.05   85   
100  #456 Juckett, Maxx       SO Granville               7:34.9   23:33.29   86   
101  #454 Duffy, Dennis       JR Granville               7:38.1   23:43.10   87   
102 #1055 Cummings, Jack      JR Troy Catholic           7:40.9   23:51.98   88   
103 #1062 Seaman, Zach        FR Troy Catholic           7:43.0   23:58.43        
104  #396 Herringshaw, Travis JR Ft.Plain-Canjo          7:47.4   24:11.88        
105 #1101 Spitalny, Devin     JR Mechanicville           7:52.2   24:26.94   89   
106 #1060 Patel, Milan        SO Troy Catholic           9:24.5   29:13.56        
107  #253 Mike, Nejame        JR Chatham                 9:29.7   29:29.74        
108  #552 Hren, Henry         SO Hoosic Valley          10:47.4   33:31.33        
Class CC Results 5000 Run                                                         
  1  #571 Kinane, Joseph      SR Hudson High             5:20.9   16:36.73    1   
  2  #832 Swoboda, Spencer    SO Schuylerville           5:22.2   16:40.92    2   
  3  #275 Baron, Joe          12 Cobleskill-R            5:25.3   16:50.54    3   
  4  #935 Koch, Ted           SR Taconic Hills           5:29.0   17:02.02    4   
  5  #939 Walker, Skyler      SO Taconic Hills           5:29.1   17:02.45    5   
  6  #793 Beltran, Francisco   8 Schalmont               5:29.3   17:02.87    6   
  7  #934 Hotaling, Trey      SO Taconic Hills           5:32.1   17:11.59    7   
  8  #295 Hake, Jason         SR Cohoes                  5:32.5   17:12.92    8   
  9  #931 Fasciano, Ben       SO Taconic Hills           5:32.8   17:13.90    9   
 10 #1045 Colon, Angel        SR Ravena-Coeymans-        5:33.0   17:14.39   10   
 11  #830 Jones, Devante      SO Schuylerville           5:36.0   17:23.77   11   
 12  #825 Brown, Casey        SR Schuylerville           5:38.1   17:30.42   12   
 13  #180 Hitrick, Alex       11 Broadalbin-Perth        5:38.6   17:31.94        
 14 #1042 Carr, Christian     FR Ravena-Coeymans-        5:40.6   17:37.99   13   
 15  #277 Davis, Dylan        10 Cobleskill-R            5:40.8   17:38.58   14   
 16  #936 Madison, Nathaniel  SO Taconic Hills           5:40.9   17:39.08   15   
 17 #1040 Morrow, Ryan        SR Ravena-Coeymans-        5:41.1   17:39.70   16   
 18  #296 Smith, Bruin        SR Cohoes                  5:42.2   17:43.18   17   
 19  #292 Charbonneau, Justi  SO Cohoes                  5:42.5   17:43.92   18   
 20  #823 Allen-Meyer, Ciana  JR Schuylerville           5:42.8   17:45.02   19   
 21  #794 Budka, Tim          SR Schalmont               5:43.0   17:45.50   20   
 22   #27 McCoy, Tyghe        Sr Albany Academy          5:45.2   17:52.22   21   
 23 #1016 Werner, Chase       11 Ichabod Crane           5:48.7   18:03.30   22   
 24 #1018 Leonard, Austin     11 Ichabod Crane           5:49.4   18:05.29   23   
 25   #29 O'Leary, Marcus     Fr Albany Academy          5:50.1   18:07.73   24   
 26 #1017 Kilcer, Garrett     10 Ichabod Crane           5:51.5   18:12.05   25   
 27  #278 Hotaling, Brett     12 Cobleskill-R            5:52.5   18:14.89   26   
 28   #25 Lachgar, Ahmed      So Albany Academy          5:53.2   18:17.25   27   
 29  #294 Dion, Tyler         FR Cohoes                  5:53.6   18:18.39   28   
 30 #1041 Waddingham, Daniel  SR Ravena-Coeymans-        5:53.7   18:18.91   29   
 31  #797 Matuszak, Alec      SR Schalmont               5:54.7   18:21.92   30   
 32   #22 Balint, Sawyer      Jr Albany Academy          5:55.3   18:23.75   31   
 33   #28 Milliken, Matt      Jr Albany Academy          5:55.6   18:24.59   32   
 34  #280 Richards, Ben       11 Cobleskill-R            5:56.1   18:26.17   33   
 35  #228 Davies, Caleb       SR Catskill                5:56.8   18:28.27   34   
 36  #181 Jennings, Lance      9 Broadalbin-Perth        5:57.0   18:28.99        
 37  #824 Barber, Joe         JR Schuylerville           5:58.5   18:33.53   35   
 38  #933 Gellert, Jacob      SO Taconic Hills           5:59.6   18:37.11   36   
 39  #826 Frolish, Christian  SO Schuylerville           6:00.3   18:39.42   37   
 40  #938 Hanselman, Max      10 Taconic Hills           6:00.8   18:40.76   38   
 41  #829 Cardinuto, Anthony  11 Schuylerville           6:03.1   18:48.08   39   
 42  #569 Colwell, Gavin      SO Hudson High             6:03.4   18:49.00   40   
 43  #831 King, Johnathan     FR Schuylerville           6:04.0   18:50.79        
 44  #590 Simone, Michael     FR Johnstown               6:04.4   18:51.98   41   
 45   #31 Verstandig, Steve   Jr Albany Academy          6:04.7   18:53.00   42   
 46  #828 Lago, Dalton        SO Schuylerville           6:04.9   18:53.53        
 47   #23 Boscoe, Keenan      Sr Albany Academy          6:05.4   18:55.06   43   
 48 #1043 Meacham, Matthew    SR Ravena-Coeymans-        6:07.2   19:00.75   44   
 49  #585 Cole, Gabe          FR Johnstown               6:09.4   19:07.66   45   
 50 #1078 Slager, Kareel      FR Coxsackie-Athens        6:10.0   19:09.37   46   
 51   #26 Katz, Ethan         Jr Albany Academy          6:12.5   19:17.27        
 52  #587 Menzel, Samuel      SR Johnstown               6:12.7   19:17.79   47   
 53 #1019 Dennis, Michael     10 Ichabod Crane           6:13.5   19:20.23   48   
 54 #1044 Polverelli, Lucian  FR Ravena-Coeymans-        6:14.2   19:22.44   49   
 55  #229 Davis, Matt         SR Catskill                6:14.7   19:24.03   50   
 56  #589 Roten, Cameron      SR Johnstown               6:15.4   19:26.30   51   
 57  #291 Biggs, Jonathan     SR Cohoes                  6:15.6   19:26.95   52   
 58  #281 Ross, Billy         12 Cobleskill-R            6:15.9   19:27.77   53   
 59  #930 Dellea, Tyler       SR Taconic Hills           6:16.9   19:30.87        
 60  #182 Mosher, Jacob       11 Broadalbin-Perth        6:17.6   19:32.98        
 61   #30 DelVecchio, Dan     11 Albany Academy          6:18.3   19:35.27        
 62  #213 Gleason, Liam       SR Cairo-Durham High       6:18.5   19:35.93        
 63  #827 Huff, Dmitri        SO Schuylerville           6:18.8   19:36.70        
 64 #1021 Luckfield, Calvin    9 Ichabod Crane           6:19.9   19:40.23   54   
 65  #276 Bates, Eric         12 Cobleskill-R            6:20.3   19:41.32   55   
 66  #573 Richardson, Ellis   SO Hudson High             6:20.6   19:42.30   56   
 67  #234 Vliet, Murry        FR Catskill                6:21.9   19:46.45   57   
 68  #937 McComb, Nolan       SR Taconic Hills           6:27.0   20:02.08        
 69  #233 Sanchez, Josh       FR Catskill                6:29.6   20:10.20   58   
 70  #297 Warner, C.J.        SO Cohoes                  6:30.1   20:11.85   59   
 71  #795 Carlson, Jake       SO Schalmont               6:30.2   20:12.29   60   
 72  #798 Schmitt, Bill       SR Schalmont               6:37.5   20:34.90   61   
 73 #1025 Gardella, Eric      10 Ichabod Crane           6:37.6   20:35.27   62   
 74 #1022 Dorval, Richie      12 Ichabod Crane           6:38.9   20:39.27   63   
 75 #1023 Gier, Collin        12 Ichabod Crane           6:41.7   20:47.82        
 76  #932 McComb, Austin      11 Taconic Hills           6:42.3   20:49.78        
 77   #24 Prior, Justin       11 Albany Academy          6:45.4   20:59.36        
 78 #1072 Horsman, Andrew     SO Coxsackie-Athens        6:47.8   21:06.97   64   
 79  #184 Smith, Evan          9 Broadalbin-Perth        6:48.6   21:09.19        
 80 #1077 Pacuk, Ben          SO Coxsackie-Athens        6:51.3   21:17.61   65   
 81 #1047 Krell, Kyle         FR Ravena-Coeymans-        6:51.9   21:19.45   66   
 82  #570 Gelles, Daniel      JR Hudson High             6:53.0   21:23.00   67   
 83  #230 Evans, Xavier       FR Catskill                7:02.0   21:51.11   68   
 84 #1020 Rothwein, Donny     11 Ichabod Crane           7:03.5   21:55.70        
 85  #231 Osborn, Jack        FR Catskill                7:08.6   22:11.38   69   
 86  #293 Curtin, Jesse       SR Cohoes                  7:16.1   22:34.78   70   
 87 #1024 Grace, Joe          10 Ichabod Crane           7:28.6   23:13.68        
 88 #1067 Baxter, Jonathan    SO Coxsackie-Athens        7:33.9   23:30.16   71   
 89  #572 McCagg, Connor      FR Hudson High             7:43.6   24:00.25   72   
 90  #226 Barrazueta, Joe     SO Catskill                7:46.8   24:10.16   73   
 91  #796 Kaczor, Dan         SR Schalmont               7:47.6   24:12.58   74   
 92  #227 Cook, Tyler         SR Catskill                7:54.9   24:35.47        
 93  #588 Ropeter, Zachary    FR Johnstown               7:55.4   24:36.83   75   
 94  #279 McLaughlin, Bradley  9 Cobleskill-R            7:55.7   24:37.71   76   
 95  #568 Carrington, Mikal   SR Hudson High             8:00.9   24:54.08   77   
 96 #1076 Multari, Thomas     SR Coxsackie-Athens       10:08.6   31:30.56   78   
 97  #584 Beekman-Wllllams,   JR Johnstown              10:31.4   32:41.50   79   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class C Results 5000 Run                                                          
   1 Greenwich                    34    1    4    5    6   18   24   34           
      Total Time:  1:21:08.62                                                     
         Average:    16:13.73                                                     
   2 Greenville                   82    2    7   21   25   27   33   36           
      Total Time:  1:26:33.84                                                     
         Average:    17:18.77                                                     
   3 Fonda-Fultonville           103    8   12   20   26   37   38   45           
      Total Time:  1:28:29.87                                                     
         Average:    17:41.98                                                     
   4 Corinth                     105    3   15   22   30   35   43   67           
      Total Time:  1:27:41.14                                                     
         Average:    17:32.23                                                     
   5 Chatham                     121   11   17   23   28   42   52   77           
      Total Time:  1:29:33.53                                                     
         Average:    17:54.71                                                     
   6 Stillwater                  197    9   29   44   55   60   61   64           
      Total Time:  1:33:29.10                                                     
         Average:    18:41.82                                                     
   7 Mechanicville               206   13   19   46   57   71   75   89           
      Total Time:  1:34:08.34                                                     
         Average:    18:49.67                                                     
   8 Voorheesville Central        212   10   31   53   56   62   66   69           
      Total Time:  1:34:38.46                                                     
         Average:    18:55.70                                                     
   9 Granville                   259   16   41   59   70   73   86   87           
      Total Time:  1:37:19.94                                                     
         Average:    19:27.99                                                     
  10 Ft.Plain-Canjo              268   47   49   51   58   63   65   72           
      Total Time:  1:37:12.67                                                     
         Average:    19:26.54                                                     
  11 Tamarac                     284   39   40   50   74   81                     
      Total Time:  1:40:04.10                                                     
         Average:    20:00.82                                                     
  12 Troy Catholic               303   14   48   79   80   82   84   88           
      Total Time:  1:42:27.58                                                     
         Average:    20:29.52                                                     
  13 Hoosic Valley               308   32   54   68   76   78   83   85           
      Total Time:  1:41:06.51                                                     
         Average:    20:13.31                                                     
Class CC Results 5000 Run                                                         
   1 Taconic Hills                40    4    5    7    9   15   36   38           
      Total Time:  1:26:09.04                                                     
         Average:    17:13.81                                                     
   2 Schuylerville                79    2   11   12   19   35   37   39           
      Total Time:  1:27:53.66                                                     
         Average:    17:34.74                                                     
   3 Ravena-Coeymans-Selkirk     112   10   13   16   29   44   49   66           
      Total Time:  1:29:51.74                                                     
         Average:    17:58.35                                                     
   4 Cohoes                      123    8   17   18   28   52   59   70           
      Total Time:  1:30:25.36                                                     
         Average:    18:05.08                                                     
   5 Cobleskill-Richmondville    129    3   14   26   33   53   55   76           
      Total Time:  1:30:37.95                                                     
         Average:    18:07.59                                                     
   6 Albany Academy              135   21   24   27   31   32   42   43           
      Total Time:  1:31:05.54                                                     
         Average:    18:13.11                                                     
   7 Ichabod Crane               172   22   23   25   48   54   62   63           
      Total Time:  1:33:21.10                                                     
         Average:    18:40.22                                                     
   8 Schalmont                   177    6   20   30   60   61   74                
      Total Time:  1:33:57.48                                                     
         Average:    18:47.50                                                     
   9 Hudson High                 236    1   40   56   67   72   77                
      Total Time:  1:40:31.28                                                     
         Average:    20:06.26                                                     
  10 Johnstown                   259   41   45   47   51   75   79                
      Total Time:  1:41:20.57                                                     
         Average:    20:16.12                                                     
  11 Catskill                    267   34   50   57   58   68   69   73           
      Total Time:  1:39:40.06                                                     
         Average:    19:56.02                                                     
  12 Coxsackie-Athens            324   46   64   65   71   78                     
      Total Time:  1:56:34.67                                                     
         Average:    23:18.94                                                     

Boys Class D

 Event 2  Boys 5k Run CC Class D
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class D Results 5000 Run                                                          
  1  #364 Murphy, Pat         12 Duanesburg              4:53.1   15:10.38    1   
  2   #75 Hutchings, Daryn    SR Argyle                  4:55.6   15:18.41    2   
  3  #639 Danaher, Liam        8 Maple Hill              5:24.4   16:47.68    3   
  4 #1082 Griffin, William    12 Schoharie               5:25.5   16:51.17        
  5  #656 Gallup, Josh        SR Mayfield                5:27.2   16:56.54    4   
  6  #614 Ferrone, John       Sr Lake George             5:28.9   17:01.65    5   
  7 #1083 Valvo, Noah         10 Schoharie               5:29.9   17:04.96        
  8  #128 Styer, Nick         FR Berlin Central          5:30.2   17:05.77    6   
  9  #138 Rich, Xzavier       SO Berne Knox Westerlo     5:31.2   17:08.97    7   
 10  #652 Akowicz, Connor     SO Mayfield                5:31.7   17:10.40    8   
 11  #366 VanVlack, Devin     12 Duanesburg              5:34.9   17:20.41    9   
 12  #578 Terry, Allard       SR Johnsburg               5:35.3   17:21.54        
 13  #363 Lynch, Boone         9 Duanesburg              5:37.9   17:29.71   10   
 14  #618 Rollo, Nick         Fr Lake George             5:38.4   17:31.16   11   
 15  #134 Becker, Lukus       SR Berne Knox Westerlo     5:39.7   17:35.29   12   
 16  #365 VanVlack, Brendon   10 Duanesburg              5:40.8   17:38.67   13   
 17  #620 Wllliams, Brad      Sr Lake George             5:42.3   17:43.40   14   
 18  #655 Febbie, Josh        SO Mayfield                5:44.8   17:51.18   15   
 19  #760 Johnson, Parker     SR Saratoga Catholic       5:46.0   17:54.80   16   
 20  #640 Daoust, Bernie      11 Maple Hill              5:46.2   17:55.35   17   
 21  #529 Ballinger, Blaise   JR Hawthorne Valley        5:46.7   17:57.05   18   
 22  #532 Easton, Alex        SR Hawthorne Valley        5:50.6   18:09.06   19   
 23  #122 Flowers, Alex       SO Berlin Central          5:51.3   18:11.16   20   
 24  #636 Bullinger, Nick     11 Maple Hill              5:53.2   18:17.08   21   
 25  #536 Sami, Aliou         JR Hawthorne Valley        5:54.4   18:21.04   22   
 26  #361 Fiorini, Alex       11 Duanesburg              5:54.7   18:21.90   23   
 27  #706 Brown, Matthew      SO North Warren            5:55.1   18:22.99   24   
 28  #709 Smith, Hayden       SO North Warren            5:55.2   18:23.32   25   
 29  #535 Niederman, Matt     JR Hawthorne Valley        5:55.8   18:25.32   26   
 30  #615 Jardine, Gideon     So Lake George             5:56.1   18:26.15   27   
 31  #516 Fitzpatrick, Kiern  JR Hadley Luzerne          5:56.2   18:26.52        
 32  #642 Konig, Alex         12 Maple Hill              5:56.4   18:27.18   28   
 33  #133 Anderson, KyIe      SR Berne Knox Westerlo     5:59.9   18:37.99   29   
 34  #653 Davis, Austin       SR Mayfield                6:01.2   18:41.96   30   
 35 #1064 Galarneau, Curtis   11 Mekeel                  6:01.6   18:43.44        
 36  #997 Ryan, McNeill       10 Warrensburg             6:02.5   18:46.09   31   
 37  #645 Riordan, Matthew     9 Maple Hill              6:03.2   18:48.38   32   
 38  #517 Foley, Andrew       FR Hadley Luzerne          6:06.3   18:57.99        
 39  #136 Gustafson, Greg     SR Berne Knox Westerlo     6:07.8   19:02.52   33   
 40  #658 Marshall, Devonte   JR Mayfield                6:08.3   19:04.13   34   
 41  #520 Schreiner, Jon      SO Hadley Luzerne          6:10.6   19:11.36        
 42 #1065 Samuelson, Joseph   11 Mekeel                  6:11.5   19:14.05        
 43  #613 Conte, Richie       Fr Lake George             6:12.0   19:15.55   35   
 44  #531 Devine, Patrick     FR Hawthorne Valley        6:12.1   19:15.96   36   
 45   #71 Donohue, Jake       SR Argyle                  6:13.0   19:18.85   37   
 46  #534 Kristensen, Johan   FR Hawthorne Valley        6:14.5   19:23.50   38   
 47   #74 Frost, Hunter       JR Argyle                  6:14.8   19:24.41   39   
 48  #612 Christie, Evan      So Lake George             6:16.1   19:28.46   40   
 49 #1003 Zander, Griffin     11 Warrensburg             6:17.5   19:32.85   41   
 50  #165 Jira, Matt          JR Bishop Maginn           6:18.1   19:34.70   42   
 51   #72 Fosmire, Brad       SR Argyle                  6:18.8   19:36.61   43   
 52  #135 Collins, Aaron      SR Berne Knox Westerlo     6:20.6   19:42.43   44   
 53 #1081 Nelson, Ryan        11 Schoharie               6:23.4   19:51.04        
 54  #644 Renslow, Garrett    11 Maple Hill              6:23.5   19:51.38   45   
 55  #659 Newkirk, Tyler      FR Mayfield                6:25.3   19:56.93   46   
 56  #417 Thompson, Jacob     SO Galway                  6:25.5   19:57.45   47   
 57  #577 Harry, Helinski     SO Johnsburg               6:25.7   19:58.27        
 58 #1000 Trevor, Winchell     9 Warrensburg             6:25.8   19:58.54   48   
 59 #1125 Brown, Sage          9 Argyle                  6:26.9   20:01.86   49   
 60  #993 James, Cunniffe      9 Warrensburg             6:27.5   20:03.75   50   
 61  #758 Halligan, Michael   FR Saratoga Catholic       6:28.7   20:07.52   51   
 62 #1001 Wesley, Bessaw      11 Warrensburg             6:30.2   20:12.13   52   
 63  #537 Wendell, Ollver     SO Hawthorne Valley        6:32.1   20:17.99   53   
 64  #126 Jones, Nolan        FR Berlin Central          6:32.5   20:19.46   54   
 65 #1063 Moore, Luke         12 Mekeel                  6:32.8   20:20.19        
 66  #127 Pelletier, Stephen  JR Berlin Central          6:33.2   20:21.62   55   
 67  #125 Lockett, Max         8 Berlin Central          6:33.5   20:22.29   56   
 68  #528 Archele, Matthias   JR Hawthorne Valley        6:35.7   20:29.14        
 69  #413 Kline, Jeff         SR Galway                  6:36.6   20:32.18   57   
 70  #708 Needham, Travis     JR North Warren            6:36.8   20:32.54   58   
 71  #995 Nolan, McNeill       8 Warrensburg             6:37.9   20:36.15   59   
 72  #657 MacFarland, Ryan    JR Mayfield                6:39.5   20:41.12   60   
 73  #611 Bianco, Alex        Fr Lake George             6:40.6   20:44.61   61   
 74  #124 Hill, Tyler         SR Berlin Central          6:41.5   20:47.43   62   
 75 #1066 York, Bryce          9 Mekeel                  6:42.9   20:51.64        
 76  #643 Pomykaj, Alex       11 Maple Hill              6:43.6   20:53.74   63   
 77  #140 Staubach, Joey      SR Berne Knox Westerlo     6:47.7   21:06.44   64   
 78  #757 Davis, Marcus        8 Saratoga Catholic       6:49.8   21:13.13   65   
 79  #123 Goss, Kolby         JR Berlin Central          6:52.3   21:20.94   66   
 80  #530 Cronin, Mackenzie   FR Hawthorne Valley        6:53.4   21:24.36        
 81  #759 Larson, Stephen     SO Saratoga Catholic       6:54.7   21:28.20   67   
 82  #141 Weis, Nathan        SO Berne Knox Westerlo     6:55.9   21:32.12   68   
 83  #660 Van Horn, Nathan    FR Mayfield                6:57.1   21:35.78        
 84   #69 Besanceney, Nate    SR Argyle                  6:58.0   21:38.43   69   
 85  #999 Thomas, Moore        7 Warrensburg             6:58.5   21:39.95   70   
 86  #707 Fish, Ryan          JR North Warren            7:00.0   21:44.67   71   
 87  #412 Hoffman, Brad       SR Galway                  7:00.7   21:47.00   72   
 88  #415 Oliver, Timothy     FR Galway                  7:00.9   21:47.67   73   
 89  #638 Contento, Marc      12 Maple Hill              7:01.1   21:48.21        
 90 #1013 Barber, Julian      12 Whitehall               7:02.3   21:51.88        
 91  #637 Carlin, Jon         10 Maple Hill              7:04.2   21:57.71        
 92 #1014 Colomb, Jessie      11 Whitehall               7:07.0   22:06.49        
 93 #1015 Ramey, Noah         10 Whitehall               7:07.4   22:07.79        
 94  #989 Austin, West        12 Warrensburg             7:07.5   22:08.06        
 95  #168 Veridichizzi, Mike  JR Bishop Maginn           7:09.7   22:14.76   74   
 96  #139 Sawyer, Jeremy      JR Berne Knox Westerlo     7:10.2   22:16.34        
 97  #704 Baker, Dylan        FR North Warren            7:10.9   22:18.51   75   
 98  #163 Gaylord, American   JR Bishop Maginn           7:12.5   22:23.61   76   
 99  #164 Hartman, Cliff      SR Bishop Maginn           7:19.3   22:44.63   77   
100  #641 Dingman, Gabe       12 Maple Hill              7:21.8   22:52.59        
101  #362 Gamache, Matt        9 Duanesburg              7:28.7   23:14.04   78   
102  #710 Stiles, Trevor      JR North Warren            7:29.2   23:15.39   79   
103  #619 Saroff, Sanderson   Fr Lake George             7:30.3   23:19.04        
104  #761 McFadden, Ryan      FR Saratoga Catholic       7:31.1   23:21.32   80   
105  #169 Williams, Colin     JR Bishop Maginn           7:32.8   23:26.56   81   
106  #616 Custodio, John      FR Lake George             7:32.9   23:27.05        
107  #617 Reynolds, AJ        FR Lake George             7:34.6   23:32.40        
108  #762 Pikus, Joshua       SR Saratoga Catholic       7:49.0   24:17.06   82   
109  #411 Garney, Austin      SO Galway                  7:59.7   24:50.19   83   
110  #654 Dunn, Jackson       SO Mayfield                8:08.4   25:17.32        
111  #416 Prentice, Kyle      FR Galway                  8:14.5   25:36.28   84   
112   #73 Fosmire, Mikey      FR Argyle                  9:01.6   28:02.41   85   
113  #137 Lounsbury, James    SR Berne Knox Westerlo     9:04.8   28:12.62        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class D Results 5000 Run                                                          
   1 Duanesburg                   56    1    9   10   13   23   78                
      Total Time:  1:26:01.07                                                     
         Average:    17:12.22                                                     
   2 Mayfield                     91    4    8   15   30   34   46   60           
      Total Time:  1:29:44.21                                                     
         Average:    17:56.85                                                     
   3 Lake George                  92    5   11   14   27   35   40   61           
      Total Time:  1:29:57.91                                                     
         Average:    17:59.59                                                     
   4 Maple Hill                  101    3   17   21   28   32   45   63           
      Total Time:  1:30:15.67                                                     
         Average:    18:03.14                                                     
   5 Hawthorne Valley            121   18   19   22   26   36   38   53           
      Total Time:  1:32:08.43                                                     
         Average:    18:25.69                                                     
   6 Berne Knox Westerlo         125    7   12   29   33   44   64   68           
      Total Time:  1:32:07.20                                                     
         Average:    18:25.44                                                     
   7 Argyle                      170    2   37   39   43   49   69   85           
      Total Time:  1:33:40.14                                                     
         Average:    18:44.03                                                     
   8 Berlin Central              191    6   20   54   55   56   62   66           
      Total Time:  1:36:20.30                                                     
         Average:    19:16.06                                                     
   9 Warrensburg                 222   31   41   48   50   52   59   70           
      Total Time:  1:38:33.36                                                     
         Average:    19:42.68                                                     
  10 North Warren                253   24   25   58   71   75   79                
      Total Time:  1:41:22.03                                                     
         Average:    20:16.41                                                     
  11 Saratoga Catholic           279   16   51   65   67   80   82                
      Total Time:  1:44:04.97                                                     
         Average:    20:49.00                                                     
  12 Galway                      332   47   57   72   73   83   84                
      Total Time:  1:48:54.49                                                     
         Average:    21:46.90                                                     
  13 Bishop Maginn               350   42   74   76   77   81                     
      Total Time:  1:50:24.26                                                     
         Average:    22:04.86                                                     

Girls Class A

 Event 7  Girls 5k Run CC Class A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class A Results 5000 Run                                                          
  1  #876 Jordan, Danielle    11 Shenendehowa            5:39.5   17:34.64    1   
  2  #881 Zachgo, Julia       10 Shenendehowa            5:40.0   17:36.19    2   
  3  #763 Engborg, Peyton     FR Saratoga Springs        5:41.0   17:39.26    3   
  4  #858 Lansing, Maryanna   JR Shaker                  5:41.4   17:40.49    4   
  5  #687 Spiers, Abigail     FR Niskayuna               5:42.0   17:42.31    5   
  6  #765 Hayes, Spencer      SR Saratoga Springs        5:43.1   17:45.99    6   
  7  #494 Burns, Emily        SR Guilderland             5:45.5   17:53.15    7   
  8  #764 Fenoff, Paris        8 Saratoga Springs        5:46.8   17:57.20    8   
  9  #493 Bini, Emily          7 Guilderland             5:47.0   17:58.00    9   
 10  #878 Reale, Hannah        9 Shenendehowa            5:48.0   18:00.99   10   
 11  #498 Forman, Sarah       SR Guilderland             5:48.8   18:03.64   11   
 12  #768 Robens, Gabrielle   JR Saratoga Springs        5:50.4   18:08.39   12   
 13  #770 Starace, Caroline   FR Saratoga Springs        5:50.5   18:08.80   13   
 14  #872 Crounse, Emily      11 Shenendehowa            5:53.3   18:17.54   14   
 15  #879 Rusch, Caroline     12 Shenendehowa            5:55.4   18:24.18   15   
 16  #771 Vetter, Carley      FR Saratoga Springs        5:56.3   18:26.70   16   
 17  #307 Tenney, Kathryn      8 Colonie                 5:56.4   18:27.30   17   
 18  #685 Sciortino, Lexi     JR Niskayuna               5:56.9   18:28.66   18   
 19  #772 Vetter, Samantha    FR Saratoga Springs        5:57.3   18:29.93   19   
 20  #767 Penzer, Mariellen   SO Saratoga Springs        5:57.8   18:31.62        
 21  #496 Fanshawe, Olivia     8 Guilderland             5:58.6   18:33.98   20   
 22  #145 Machabee, Holly     11 Bethlehem               6:00.6   18:40.27   21   
 23  #500 Jourdin, Alyssa     JR Guilderland             6:00.8   18:40.90   22   
 24  #855 Czupll, Payton      SO Shaker                  6:02.4   18:45.90   23   
 25  #877 Halpern, Hillary     8 Shenendehowa            6:02.6   18:46.46   24   
 26  #875 Hartman, Charlotte   9 Shenendehowa            6:03.4   18:48.98   25   
 27 #1114 Bequette, Eileen    10 Albany                  6:04.0   18:50.72   26   
 28  #143 Hodge, RacheI        7 Bethlehem               6:04.3   18:51.80   27   
 29  #497 Fish, Christine     FR Guilderland             6:05.8   18:56.25   28   
 30  #502 Miceli, Rebecca     SR Guilderland             6:05.9   18:56.54   29   
 31  #499 Hoffmann, Jennifer  SR Guilderland             6:06.6   18:58.75        
 32  #303 Pellegrini, Caroly  JR Colonie                 6:06.7   18:59.02   30   
 33  #880 Watrobski, Kristin  11 Shenendehowa            6:08.4   19:04.46        
 34  #874 Hartman, Caroline   11 Shenendehowa            6:09.7   19:08.38        
 35  #305 Podlaski, Meaghan   SR Colonie                 6:12.2   19:16.14   31   
 36  #144 Hogan, Keeley       12 Bethlehem               6:12.4   19:16.88   32   
 37  #501 Miceli, Erin        FR Guilderland             6:12.5   19:17.16        
 38  #854 Brown, Rachel        8 Shaker                  6:12.7   19:17.67   33   
 39  #686 Showers, Katie      FR Niskayuna               6:12.8   19:18.07   34   
 40  #300 Chambers, Amanda    SO Colonie                 6:13.2   19:19.20   35   
 41  #766 Mahoney, Ameila     SO Saratoga Springs        6:14.6   19:23.77        
 42  #681 Kokernak, Ameila    FR Niskayuna               6:17.3   19:32.23   36   
 43  #306 Schillaci, Kaitie   SR Colonie                 6:18.1   19:34.67   37   
 44  #682 Kokernak, Charlott   8 Niskayuna               6:18.6   19:36.18   38   
 45  #873 Duclos, Sarah       12 Shenendehowa            6:18.7   19:36.45        
 46  #101 Wright, Whitney     FR Ballston Spa            6:19.8   19:39.92   39   
 47  #149 Pan, Ruby           11 Bethlehem               6:20.5   19:41.94   40   
 48  #304 Pellegrini, Samant  FR Colonie                 6:21.3   19:44.56   41   
 49  #302 O'Leary, Sarah      SO Colonie                 6:21.7   19:45.63   42   
 50  #151 Wright, Abbi        12 Bethlehem               6:23.8   19:52.19   43   
 51  #857 Fitzpatrick, Shann  JR Shaker                  6:24.9   19:55.82   44   
 52  #853 Asch, Anna           8 Shaker                  6:25.5   19:57.65   45   
 53   #92 Burnell, Amie       SR Ballston Spa            6:25.9   19:58.69   46   
 54  #679 Cropsey, Rebecca    FR Niskayuna               6:26.3   20:00.14   47   
 55  #147 Meek, Reghan         8 Bethlehem               6:28.4   20:06.51   48   
 56  #321 Guilbo, Katherine   12 Columbia                6:28.9   20:08.12   49   
 57  #680 DiVietro, Marisa    JR Niskayuna               6:29.6   20:10.24   50   
 58  #860 Kilnowski, Nora     SO Shaker                  6:30.6   20:13.33   51   
 59  #495 Myers, Christine    11 Guilderland             6:31.6   20:16.47        
 60  #301 Clarke, Madison     FR Colonie                 6:32.2   20:18.47        
 61  #298 Bisognano, Sophia    7 Colonie                 6:33.9   20:23.76        
 62  #688 Sullivan, Rachel    JR Niskayuna               6:34.3   20:24.89        
 63  #323 Hernandez, Jessica  12 Columbia                6:34.4   20:25.26   52   
 64  #324 Jones, Amanda       11 Columbia                6:34.8   20:26.51   53   
 65  #319 Broga, Gabriella     9 Columbia                6:34.9   20:26.82   54   
 66  #684 Padula, Tori        FR Niskayuna               6:36.3   20:31.15        
 67  #683 Padula, Samantha    FR Niskayuna               6:36.6   20:31.92        
 68  #852 Artini, Kelly       SO Shaker                  6:36.8   20:32.56   55   
 69  #320 Ferson, Alana       10 Columbia                6:37.1   20:33.67   56   
 70  #801 DuFort, Megan       SR Schenectady             6:39.2   20:40.07   57   
 71  #861 Miles, Olivia        7 Shaker                  6:42.3   20:49.82        
 72  #859 lavender, Shannon   JR Shaker                  6:45.0   20:58.20        
 73  #856 Lahey, Chloe        SO Shaker                  6:50.8   21:16.02        
 74  #150 SeeIey, Caroline     9 Bethlehem               6:54.5   21:27.61   58   
 75  #769 Cummings, Keellyn    9 Saratoga Springs        6:54.8   21:28.56        
 76   #98 Planavsky, Mercede  SO Ballston Spa            6:57.1   21:35.69   59   
 77  #148 O'Grady, Abby       12 Bethlehem               6:57.6   21:37.20        
 78  #100 Rodak, Emily        FR Ballston Spa            6:58.4   21:39.85   60   
 79  #326 Quinn, McKenzie      7 Columbia                6:59.8   21:44.15   61   
 80  #146 MacKenzie, Abby     12 Bethlehem               7:04.3   21:58.25        
 81 #1115 Ha, Emily           10 Albany                  7:08.8   22:12.12   62   
 82   #95 Frederick, Abbey    JR Ballston Spa            7:09.6   22:14.56   63   
 83  #802 Hicks, Kaliya       SO Schenectady             7:12.9   22:24.98   64   
 84  #806 Russo, Ren'ee       FR Schenectady             7:13.6   22:26.89   65   
 85  #299 Kerin, Shannen      JR Colonie                 7:14.1   22:28.65        
 86  #322 Hadley, Emma         8 Columbia                7:14.9   22:30.90   66   
 87  #142 Bernardo, Tori      12 Bethlehem               7:15.3   22:32.31        
 88  #328 Tubbs, Leah          8 Columbia                7:16.0   22:34.46        
 89  #325 Kell, Caitlin        8 Columbia                7:19.6   22:45.51        
 90   #94 Deyo, Alexa         SO Ballston Spa            7:24.0   22:59.45   67   
 91 #1116 Griffin, Kemiyah    12 Albany                  7:29.2   23:15.43   68   
 92 #1121 Wattson, Tierra     10 Albany                  7:36.0   23:36.73   69   
 93   #99 Robyck, Maddie      FR Ballston Spa            7:36.7   23:38.84   70   
 94 #1117 Weiley, Lauren      10 Albany                  7:37.3   23:40.56   71   
 95   #96 McGlynn, Twila      FR Ballston Spa            7:39.7   23:48.02        
 96  #804 Mattice, Elizabeth  FR Schenectady             7:40.4   23:50.22   72   
 97 #1118 Fryer, Shacore      12 Albany                  7:46.0   24:07.82   73   
 98 #1119 Strich, Mara         9 Albany                  7:46.4   24:08.86   74   
 99   #93 Decker, Gabriella   FR Ballston Spa            7:50.7   24:22.25        
100 #1120 Pottinger, Isabell  12 Albany                  7:52.0   24:26.40        
101   #97 Kelly, Kathleen     11 Ballston Spa            8:00.7   24:53.38        
102 #1122 Dillon, Barbara     12 Albany                  8:15.0   25:37.71        
103  #799 Canavan, Elizabeth   9 Schenectady             8:19.0   25:50.32   75   
104 #1123 Zullo, Adara        11 Albany                  8:20.8   25:55.86        
105  #800 DuFort, Abagall     FR Schenectady             8:40.5   26:57.09   76   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class A Results 5000 Run                                                          
   1 Saratoga Springs             42    3    6    8   12   13   16   19           
      Total Time:  1:29:39.64                                                     
         Average:    17:55.93                                                     
   2 Shenendehowa                 42    1    2   10   14   15   24   25           
      Total Time:  1:29:53.55                                                     
         Average:    17:58.71                                                     
   3 Guilderland                  69    7    9   11   20   22   28   29           
      Total Time:  1:31:09.67                                                     
         Average:    18:13.94                                                     
   4 Niskayuna                   131    5   18   34   36   38   47   50           
      Total Time:  1:34:37.45                                                     
         Average:    18:55.49                                                     
   5 Shaker                      149    4   23   33   44   45   51   55           
      Total Time:  1:35:37.53                                                     
         Average:    19:07.51                                                     
   6 Colonie                     150   17   30   31   35   37   41   42           
      Total Time:  1:35:36.33                                                     
         Average:    19:07.27                                                     
   7 Bethlehem                   163   21   27   32   40   43   48   58           
      Total Time:  1:36:23.08                                                     
         Average:    19:16.62                                                     
   8 Columbia                    264   49   52   53   54   56   61   66           
      Total Time:  1:42:00.38                                                     
         Average:    20:24.08                                                     
   9 Ballston Spa                267   39   46   59   60   63   67   70           
      Total Time:  1:45:08.71                                                     
         Average:    21:01.75                                                     
  10 Albany                      296   26   62   68   69   71   73   74           
      Total Time:  1:51:35.56                                                     
         Average:    22:19.12                                                     
  11 Schenectady                 333   57   64   65   72   75   76                
      Total Time:  1:55:12.48                                                     
         Average:    23:02.50                                                     

Girls Class B

 Event 8  Girls 5k Run CC Class B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class B Results 5000 Run                                                          
  1  #197 Digman, Emily       JR Burnt Hills HS          5:51.2   18:10.96    1   
  2  #204 Scott, Eva          SO Burnt Hills HS          5:51.7   18:12.56    2   
  3  #677 Sherman, Cara       SR Mohonasen               5:53.1   18:16.99    3   
  4  #372 Courtney, Breiner   SR Emma Willard            5:53.7   18:18.89    4   
  5   #44 Lazarou, Olivia     FR Amsterdam               5:54.1   18:20.14    5   
  6    #8 Scott, KayIee       12 Holy Names              5:57.0   18:28.88    6   
  7  #733 Bartlett, Alexis    FR Queensbury              5:57.4   18:30.24    7   
  8  #740 Metcalfe, Sherri    JR Queensbury              5:57.5   18:30.55    8   
  9  #202 Rothacker, Janelle  SR Burnt Hills HS          6:01.0   18:41.60    9   
 10  #198 Digman, Lily         8 Burnt Hills HS          6:01.1   18:41.91   10   
 11  #199 Fernandez, Allison  SR Burnt Hills HS          6:01.3   18:42.27   11   
 12  #195 Casey, Jordan       JR Burnt Hills HS          6:01.4   18:42.73   12   
 13  #203 Scott, Alexis       SR Burnt Hills HS          6:07.6   19:02.00   13   
 14  #196 DiCaprio, Kaila     FR Burnt Hills HS          6:07.7   19:02.30        
 15  #200 Jerry, Marina       JR Burnt Hills HS          6:08.0   19:03.06        
 16  #201 McAlonen, Kristin   FR Burnt Hills HS          6:09.2   19:07.05        
 17  #737 Guinther, Rachael   SR Queensbury              6:09.9   19:09.12   14   
 18  #419 Burton, Sarah       Fr Glens Falls             6:11.3   19:13.32        
 19  #836 Meade, Laura        FR Scotia-Glenville        6:15.5   19:26.56   15   
 20  #738 Hayes, Emma         SO Queensbury              6:16.8   19:30.61   16   
 21  #731 Ackner, Katherine   SR Queensbury              6:17.9   19:33.82   17   
 22  #958 Randall, Dayshia    JR Troy                    6:19.7   19:39.67        
 23  #899 Rosati, Regina      10 South Glens Falls       6:20.4   19:41.61   18   
 24  #892 Decresente, Amber   12 South Glens Falls       6:20.5   19:42.02   19   
 25  #736 Dembowski, Emma     FR Queensbury              6:22.3   19:47.67   20   
 26  #732 Atamanchuk, Emily   FR Queensbury              6:24.5   19:54.47   21   
 27  #369 Calynn, Cernigila   FR Emma Willard            6:25.8   19:58.46   22   
 28  #367 Abigail, Werwaiss   SO Emma Willard            6:27.1   20:02.68   23   
 29  #719 Ryan, Anne          12 Notre Dame-B            6:27.9   20:04.95   24   
 30   #82 Strich, Elli SoI     8 Averill Park High       6:29.4   20:09.81   25   
 31    #2 Franchini, Meredit   9 Holy Names              6:29.8   20:10.78   26   
 32  #734 Blood, Eliza        SO Queensbury              6:31.1   20:15.02        
 33  #895 Hayes, Jordan       10 South Glens Falls       6:32.0   20:17.83   27   
 34  #374 Macy, Keegan        SO Emma Willard            6:35.2   20:27.55   28   
 35  #373 Lara, Cunningham    SO Emma Willard            6:37.9   20:36.20   29   
 36  #896 LaCarte, Brooke     10 South Glens Falls       6:39.5   20:41.07   30   
 37  #676 Sherman, Anna        8 Mohonasen               6:42.2   20:49.43   31   
 38  #371 Chandier, Ryan      SR Emma Willard            6:42.7   20:50.87   32   
 39  #556 Davis, Alison       SO Hudson Falls            6:44.5   20:56.66        
 40  #671 Burns, McKenzie     JR Mohonasen               6:44.7   20:57.17   33   
 41  #834 Darling, Liz        SO Scotia-Glenville        6:45.3   20:59.20   34   
 42    #4 Franchini, Sarah     7 Holy Names              6:47.5   21:05.95   35   
 43  #418 Burchfield, Erin    Sr Glens Falls             6:47.7   21:06.48        
 44    #9 Spitalny, Arissa    12 Holy Names              6:49.9   21:13.35   36   
 45  #735 Borgos, Maggie      FR Queensbury              6:50.3   21:14.68        
 46  #893 Depoy, Maratha       9 South Glens Falls       6:51.0   21:16.73   37   
 47  #624 Maloney, Caitlyn    SO Lansingburgh            6:51.1   21:17.01   38   
 48  #840 Scognamilglio, Meg  SO Scotia-Glenville        6:52.2   21:20.39   39   
 49  #739 Kenyon, Laura       SO Queensbury              6:54.5   21:27.56        
 50  #835 Jerreld, Allie       8 Scotia-Glenville        6:55.4   21:30.51   40   
 51  #894 Hammond, Kayil      10 South Glens Falls       6:56.6   21:34.18   41   
 52  #898 Mangona, Frankie     9 South Glens Falls       7:00.1   21:45.06   42   
 53  #437 Senzio, Kailtlyn    JR Gloversville            7:00.4   21:46.03   43   
 54  #674 Nicholson, Jourdyn  FR Mohonasen               7:00.7   21:46.97   44   
 55   #83 Wood, Lauren        12 Averill Park High       7:01.7   21:49.93   45   
 56  #670 Burdick, Carly      JR Mohonasen               7:02.2   21:51.45   46   
 57   #77 Limoges, Emma        9 Averill Park High       7:02.8   21:53.41   47   
 58  #715 Lemme, Alison       11 Notre Dame-B            7:03.7   21:56.23   48   
 59  #718 Ross, Grace          8 Notre Dame-B            7:04.0   21:57.09   49   
 60  #623 Karmazyn, Tatiana   FR Lansingburgh            7:04.1   21:57.46   50   
 61   #41 Dopp, ChanteL       JR Amsterdam               7:07.4   22:07.71   51   
 62  #678 Tegiacchi, Rachel   JR Mohonasen               7:07.6   22:08.50   52   
 63   #78 Julien, Sydney      11 Averill Park High       7:08.5   22:11.21   53   
 64    #1 Aiderisio, Kate     11 Holy Names              7:10.1   22:16.23   54   
 65  #370 Caroline, Guthrie   JR Emma Willard            7:10.7   22:18.06   55   
 66  #897 Jessie, Stewart     10 South Glens Falls       7:14.1   22:28.62        
 67  #376 Sheena, Ma          JR Emma Willard            7:15.4   22:32.53        
 68    #5 Harris, Chamberlain 10 Holy Names              7:16.9   22:37.24   56   
 69   #47 Rackowski, Mariah   SO Amsterdam               7:19.1   22:44.00   57   
 70  #713 Giordano, Gabby     10 Notre Dame-B            7:19.6   22:45.76   58   
 71  #673 Dollar, NicoIe      SR Mohonasen               7:23.0   22:56.25   59   
 72   #50 Turo, Alyssa        SR Amsterdam               7:24.2   23:00.01   60   
 73  #716 Matala, Lilianna    10 Notre Dame-B            7:25.3   23:03.42   61   
 74  #717 Roberts, Kelsey     10 Notre Dame-B            7:25.4   23:03.74   62   
 75  #900 Ruby, Maddy          9 South Glens Falls       7:26.1   23:05.95        
 76  #621 Bergin, Molly       SR Lansingburgh            7:26.9   23:08.30   63   
 77  #438 Vandeusen, Tierney  JR Gloversville            7:28.1   23:11.95   64   
 78   #42 Fernandez, Natalie  FR Amsterdam               7:28.7   23:14.04   65   
 79  #712 Everhardt, Kat       9 Notre Dame-B            7:29.5   23:16.45   66   
 80  #901 Towers, Marissa     10 South Glens Falls       7:30.5   23:19.39        
 81   #43 Gomez, Emma          8 Amsterdam               7:32.9   23:26.95   67   
 82  #839 Piraino, Emma       SO Scotia-Glenville        7:34.4   23:31.78   68   
 83  #837 Olson, Hannah       SO Scotia-Glenville        7:36.0   23:36.68   69   
 84  #957 Nelligan, Liz       FR Troy                    7:36.7   23:38.66        
 85  #420 Sawyer, Mayr        Sr Glens Falls             7:37.5   23:41.23        
 86  #626 Taitt, Ashley       JR Lansingburgh            7:39.1   23:46.24   70   
 87    #7 McAlary, Meghan      9 Holy Names              7:43.7   24:00.51   71   
 88   #76 Howard, Lizzie      12 Averill Park High       7:45.6   24:06.28   72   
 89  #955 Eichmann, Allie     SO Troy                    7:46.0   24:07.52        
 90   #80 Kowalczyk, Katheri  12 Averill Park High       7:46.3   24:08.73   73   
 91  #672 Crowther, Harley    SR Mohonasen               7:48.5   24:15.43        
 92  #669 Brown, Faith        SO Mohonasen               7:51.6   24:25.20        
 93  #622 Johnson, Victoria   FR Lansingburgh            7:53.8   24:31.78   74   
 94  #436 Port, Darrianna     SR Gloversville            7:54.4   24:33.86   75   
 95  #375 Milagros, Barrera   SO Emma Willard            7:54.6   24:34.40        
 96  #431 Ambrosino, Emlly    SR Gloversville            7:55.7   24:37.91   76   
 97  #435 Peck, Veronica      SO Gloversville            7:57.5   24:43.36   77   
 98  #720 Sise, Gwyn          12 Notre Dame-B            7:59.6   24:49.88        
 99  #432 Ambrosino, Sarah    SR Gloversville            8:02.4   24:58.53   78   
100  #838 Piccirillo, Julian  SO Scotia-Glenville        8:03.5   25:01.96   79   
101  #841 Titus, Rachel       SO Scotia-Glenville        8:12.8   25:30.97        
102  #714 Hamilton, Grace     10 Notre Dame-B            8:15.7   25:39.93        
103  #625 Sopko, Calla        SR Lansingburgh            8:20.9   25:56.07   80   
104  #675 Myers, Tatianna     SO Mohonasen               8:58.7   27:53.56        
105  #956 Mccarthy, Jackie    SR Troy                    9:46.9   30:23.21        
106  #439 Wooster, Brenna     FR Gloversville            9:49.9   30:32.56   81   
107  #627 Taitt, Whitney      SO Lansingburgh           10:41.6   33:13.32   82   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class B Results 5000 Run                                                          
   1 Burnt Hills HS               33    1    2    9   10   11   12   13           
      Total Time:  1:32:29.30                                                     
         Average:    18:29.86                                                     
   2 Queensbury                   62    7    8   14   16   17   20   21           
      Total Time:  1:35:14.34                                                     
         Average:    19:02.87                                                     
   3 Emma Willard                106    4   22   23   28   29   32   55           
      Total Time:  1:39:23.78                                                     
         Average:    19:52.76                                                     
   4 South Glens Falls           131   18   19   27   30   37   41   42           
      Total Time:  1:41:39.26                                                     
         Average:    20:19.86                                                     
   5 Mohonasen                   157    3   31   33   44   46   52   59           
      Total Time:  1:43:42.01                                                     
         Average:    20:44.41                                                     
   6 Holy Nameshe Holy Names   157    6   26   35   36   54   56   71           
      Total Time:  1:43:15.19                                                     
         Average:    20:39.04                                                     
   7 Scotia-Glenville            196   15   34   39   40   68   69   79           
      Total Time:  1:46:48.44                                                     
         Average:    21:21.69                                                     
   8 Amsterdam                   238    5   51   57   60   65   67                
      Total Time:  1:49:25.90                                                     
         Average:    21:53.18                                                     
   9 Notre Dame-Bishop Gibbons   240   24   48   49   58   61   62   66           
      Total Time:  1:49:47.45                                                     
         Average:    21:57.49                                                     
  10 Averill Park High           242   25   45   47   53   72   73                
      Total Time:  1:50:10.65                                                     
         Average:    22:02.13                                                     
  11 Lansingburgh                295   38   50   63   70   74   80   82           
      Total Time:  1:54:40.79                                                     
         Average:    22:56.16                                                     
  12 Gloversville                335   43   64   75   76   77   78   81           
      Total Time:  1:58:53.11                                                     
         Average:    23:46.63                                                     

Girls Class C

 Event 5  Girls 5k Run Class C combined
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Acker, EmiIy              SR Albany Acade            5:50.7   18:09.53    1   
  2 Spiezio, Tori             JR Greenwich               5:52.6   18:15.50    2   
  3 Watson, AshIey            SO SchuyIerviIIe           5:57.8   18:31.62    3   
  4 Erin, Ciark               JR Chatham                 6:00.2   18:39.08    4   
  5 BartoIotta, Alexandra     JR Hudson High             6:00.9   18:41.14        
  6 HaIIie, Allen             FR Chatham                 6:01.8   18:43.82    5   
  7 Gregg, AnnabeI             8 Greenwich               6:05.6   18:55.68    6   
  8 Wright, Brynne             7 Greenwich               6:13.0   19:18.83    7   
  9 Fiower, Kerry             FR SchaImont               6:13.8   19:21.25    8   
 10 Reagan, Samantha          SR SchaImont               6:14.3   19:22.67    9   
 11 Baumann, Olivia           SO GreenviIIe              6:14.5   19:23.43   10   
 12 Carter, Sarah             SR Cohoes                  6:15.8   19:27.28   11   
 13 DeNeuviIIe, Jordyn         9 BroadaIbin-Perth        6:17.6   19:33.04   12   
 14 Brizzee, Kim              12 CobIeskiII-R            6:17.7   19:33.30   13   
 15 NapIe, Sarah              12 BroadaIbin-Perth        6:18.7   19:36.52   14   
 16 Kasza, Jamie              JR Fonda-FuItonviIIe       6:19.3   19:38.22        
 17 LitteII, ChIoe            FR Greenwich               6:21.9   19:46.26   15   
 18 Wright, Brooke             7 Greenwich               6:22.9   19:49.36   16   
 19 Werner, Riley              9 Ichabod Crane           6:23.3   19:50.62   17   
 20 Hanehan, Suzie            JR SchuyIerviIIe           6:23.5   19:51.43   18   
 21 Freemire, JuIia           JR SchuyIerviIIe           6:23.7   19:52.06   19   
 22 Scavone, CaiItin          JR SchuyIerviIIe           6:24.4   19:54.23   20   
 23 Hunter, Kacie             FR Fonda-FuItonviIIe       6:25.9   19:58.95        
 24 DeZoIt, Mackenzie          9 BroadaIbin-Perth        6:26.2   19:59.71   21   
 25 WaIsh, Shannon             8 Tamarac                 6:30.5   20:13.18   22   
 26 FogeI, Jordon             12 CobIeskiII-R            6:31.1   20:14.85   23   
 27 Josberger, Tara           SO Coxsackie-Athens        6:32.1   20:18.00   24   
 28 Perkins, JiIIian          SR Greenwich               6:32.9   20:20.54   25   
 29 Davies, Anna              JR CatskiII                6:35.1   20:27.54   26   
 30 NightingaIe, HaIIe        SR Hoosic VaIIey           6:36.4   20:31.39   27   
 31 Munson, Cheyenne          SO Ft.PIain-Canjo          6:37.8   20:35.64   28   
 32 DanieIIe, WaIIace         SO Chatham                 6:41.0   20:45.64   29   
 33 OpaIka, Alex              12 BroadaIbin-Perth        6:41.3   20:46.60   30   
 34 NoIan, Cadey              11 BroadaIbin-Perth        6:41.9   20:48.42   31   
 35 Leggett, Sagan            12 Ichabod Crane           6:42.7   20:50.86   32   
 36 Aithea, Brennan            8 Chatham                 6:43.1   20:52.37   33   
 37 LaPratt, HaiIie           FR Fonda-FuItonviIIe       6:44.3   20:56.11        
 38 SaruIIo, JuIia            FR Johnstown               6:44.8   20:57.65   34   
 39 Veitch, Lexi              SO Ft.PIain-Canjo          6:45.3   20:59.15   35   
 40 Monroe, Coreena           12 BroadaIbin-Perth        6:45.8   21:00.63   36   
 41 Newman, AyIene            SO Johnstown               6:46.5   21:02.91   37   
 42 IiIiana, Simon            FR Chatham                 6:46.6   21:03.20   38   
 43 Curran-Ackert, Merle       9 Ichabod Crane           6:48.1   21:07.63   39   
 44 GoIdfarb, Abby            SO VoorheesviII            6:48.3   21:08.54   40   
 45 Lasher, EmiIy             12 CobIeskiII-R            6:49.3   21:11.55   41   
 46 Cerqua, Rainey            SR SchuyIerviIIe           6:49.4   21:11.90   42   
 47 Brown, Lydia              SO Fonda-FuItonviIIe       6:50.0   21:13.74        
 48 IaPIante, EmiIy           SO Tamarac                 6:50.9   21:16.51   43   
 49 Kane, Alexis              SR Ft.PIain-Canjo          6:51.0   21:16.91   44   
 50 OpaIka, Victoria          12 BroadaIbin-Perth        6:51.5   21:18.38   45   
 51 Engster, Julia            SR Troy Catholic           6:52.1   21:20.09   46   
 52 Hampston, Emma            FR VoorheesviII            6:52.2   21:20.48   47   
 53 KingsIey, Jensen          FR Corinth                 6:52.3   21:20.96   48   
 54 Josberger, Katrina        SR Coxsackie-Athens        6:52.6   21:21.84   49   
 55 Novak, Hayley             SR Ravena-Coeymans-        6:52.8   21:22.41        
 56 HotaIing, Katie           SO WatervIiet              6:53.0   21:22.98        
 57 TuIchinksy, Hannah        SO Albany Acade            6:53.2   21:23.59   50   
 58 WakeIey, Robin            SO VoorheesviII            6:53.8   21:25.37   51   
 59 Magdzick, Virginia         9 CobIeskiII-R            6:55.4   21:30.60   52   
 60 Decinto, AshIey           SR SchaImont               6:55.5   21:30.90   53   
 61 GasheI, Leigha            SO Cairo-Durham High       6:56.3   21:33.13   54   
 62 Eddy, Julia               JR Ravena-Coeymans-        6:56.4   21:33.66        
 63 Hazzard, Breanna          SR Ft.PIain-Canjo          6:57.4   21:36.62   55   
 64 Kilcer, Abby              12 Ichabod Crane           6:57.5   21:37.01   56   
 65 Brewster, CaitIyn         JR Corinth                 6:58.1   21:38.83   57   
 66 Mickalonis, Vanessa       SR Mechanicville           6:58.8   21:40.96   58   
 67 BroadweII, Ryanne          9 CobIeskiII-R            6:59.2   21:42.29   59   
 68 Murray, Teghan            FR SchuyIerviIIe           6:59.8   21:44.15   60   
 69 Jess, Adee                SO Chatham                 7:01.4   21:48.96   61   
 70 SchuItze, Kortney         JR GreenviIIe              7:01.5   21:49.32   62   
 71 Cunningham, Faith         SR VoorheesviII            7:01.7   21:49.99   63   
 72 Kubat, AshIey              9 CobIeskiII-R            7:01.9   21:50.70   64   
 73 Suschinski, KaitIyn       FR Hoosic VaIIey           7:02.1   21:51.26   65   
 74 Meisel, Sarah             SR Mechanicville           7:05.2   22:00.91   66   
 75 Iynch, AshIey             SR Cohoes                  7:06.3   22:04.47   67   
 76 Hartmann, Maddie          SR VoorheesviII            7:06.6   22:05.21   68   
 77 Gieason, Shannon          SO Cairo-Durham High       7:07.8   22:09.09   69   
 78 Booth, Bryanna            FR Greenwich               7:08.3   22:10.41   70   
 79 White, Hannah             10 Ichabod Crane           7:08.9   22:12.28   71   
 80 ViaII, Rebecca            FR Hoosic VaIIey           7:09.5   22:14.17   72   
 81 Chase, Stephanie          SR Coxsackie-Athens        7:09.7   22:14.84   73   
 82 Bassette, IiIIith          8 WatervIiet              7:10.5   22:17.26        
 83 Morawski, Iinda           SR SchaImont               7:11.7   22:21.11   74   
 84 Lichak, Katarina          JR Albany Acade            7:12.1   22:22.41   75   
 85 Webb, Rosemary            SR Ravena-Coeymans-        7:13.7   22:27.25        
 86 FitzgeraId, Abby          JR Cohoes                  7:15.8   22:33.88   76   
 87 CharIiebois, Abi          SO Hoosic VaIIey           7:19.2   22:44.41   77   
 88 Rice, Kat                 FR Hoosic VaIIey           7:19.3   22:44.70   78   
 89 Hren, Rosi                SO Hoosic VaIIey           7:20.4   22:48.25   79   
 90 DesRoches, Kamryn          9 CobIeskiII-R            7:20.7   22:49.02   80   
 91 CanciIIa, Brittany        JR StiIIwater              7:20.9   22:49.83        
 92 Baker, Rebecca            SO StiIIwater              7:21.3   22:50.85        
 93 TavoIaro, Joanna          11 BroadaIbin-Perth        7:21.9   22:52.77        
 94 Bridgewater, Gabby        SR Ft.PIain-Canjo          7:22.0   22:53.18   81   
 95 Shippee, Samantha         FR Corinth                 7:22.1   22:53.55   82   
 96 KeeIer, JuIianna          SO Tamarac                 7:22.7   22:55.42   83   
 97 FinIayson, KyIa           JR Albany Acade            7:23.2   22:56.70   84   
 98 GaIvin, JiIIian           SO Tamarac                 7:23.6   22:58.18   85   
 99 Zakrzewski, Iauren        JR WatervIiet              7:24.5   23:00.87        
100 Henes, Emily              FR Mechanicville           7:25.0   23:02.32   86   
101 Stacey, Harvey            SR Chatham                 7:25.9   23:05.25   87   
102 Spahmer, Eiaina           JR GreenviIIe              7:26.8   23:08.07   88   
103 PressIey, Olivia           9 CobIeskiII-R            7:30.0   23:18.09        
104 Flood, Reilly             11 CobIeskiII-R            7:30.5   23:19.46        
105 Jewett, Elizabeth         FR Cohoes                  7:30.9   23:20.85   89   
106 Rapacciuolo, Ashley       JR Mechanicville           7:31.2   23:21.77   90   
107 O'Brien, Maureen          JR Troy Catholic           7:31.4   23:22.35   91   
108 Cebula, Jenna             SR Mechanicville           7:32.4   23:25.36   92   
109 Vickery, ShieIa           JR Albany Acade            7:33.5   23:28.75   93   
110 Sawyer, KyIeigh           JR WatervIiet              7:35.2   23:34.25        
111 Norton, Beth              SO Hoosic VaIIey           7:35.5   23:34.94   94   
112 Hren, Grace               SR Hoosic VaIIey           7:36.4   23:37.73        
113 Cooke, EmiIy              SO Cairo-Durham High       7:36.5   23:38.19   95   
114 Jones, Sarah              SR Albany Acade            7:37.6   23:41.57   96   
115 Hampston, Katie            7 VoorheesviII            7:38.4   23:44.18   97   
116 Stanton, Grace            SR Coxsackie-Athens        7:38.7   23:44.85   98   
117 Bobrick, CaroIine         SR GreenviIIe              7:40.1   23:49.34   99   
118 Jackson, EmiIy            SO Corinth                 7:40.3   23:50.07  100   
119 SheIby, Iayton            JR Chatham                 7:40.7   23:51.24        
120 Seefeldt, Anne            11 Chatham                 7:40.9   23:51.82        
121 Gagne, Alyssa             FR Cairo-Durham High       7:41.5   23:53.78  101   
122 Hunter, Nhen              SR Hoosic VaIIey           7:41.9   23:54.91        
123 Marsh, EmiIy              FR Ft.PIain-Canjo          7:42.2   23:55.88  102   
124 Fiore, Lyndsey            SO Johnstown               7:42.6   23:56.96  103   
125 MikayIa, Menegio StahI    JR Chatham                 7:43.2   23:59.05        
126 Kowalchyk, Mariah         SO Troy Catholic           7:43.6   24:00.31  104   
127 CrisafuIIi, Mia           SO VoorheesviII            7:45.5   24:06.05  105   
128 Knaust, Rachel            SR Coxsackie-Athens        7:46.9   24:10.52  106   
129 Smith, Mackenzie          JR Cohoes                  7:47.8   24:13.31  107   
130 Sear, JuIiet              JR Johnstown               7:48.7   24:16.03  108   
131 Miller, Madison           SO Troy Catholic           7:49.5   24:18.64  109   
132 Defibaugh, Stephanie      SR StiIIwater              7:50.6   24:22.10        
133 Iaurange, Victoria        10 BroadaIbin-Perth        7:51.2   24:23.77        
134 Keating, Victoria         SO SchaImont               7:51.9   24:26.00  110   
135 Sheehan-Yassin, DahIia    12 CobIeskiII-R            7:52.7   24:28.60        
136 NichoIs, Aiiy             FR Tamarac                 7:54.6   24:34.47  111   
137 Aubin, Kendra             SR Cohoes                  7:55.6   24:37.62  112   
138 DiNuzzo, Keira            JR Troy Catholic           7:57.1   24:42.07  113   
139 Yando, Jade               SO Hoosic VaIIey           7:59.5   24:49.65        
140 Demarco, Kali             SR Mechanicville           8:01.6   24:55.99  114   
141 Gao, Tiffany              FR Coxsackie-Athens        8:02.9   25:00.12  115   
142 RockweII, Amber           JR Corinth                 8:06.8   25:12.44  116   
143 Stanton, Ali              SR Coxsackie-Athens        8:08.9   25:18.93  117   
144 BaIint, Hanieka           FR Albany Acade            8:09.8   25:21.57  118   
145 Gaetani, Miranda          SO Mechanicville           8:10.1   25:22.48  119   
146 Adams, CaroIyn            SO Ft.PIain-Canjo          8:10.6   25:24.10  120   
147 Boehm, Hannah             FR Coxsackie-Athens        8:12.3   25:29.48        
148 Scherer, Samantha         SR VoorheesviII            8:14.0   25:34.64        
149 Neuhavs, Marrisa          JR SchaImont               8:14.9   25:37.43  121   
150 Frye, Mackenzie           11 BroadaIbin-Perth        8:15.7   25:39.81        
151 PineIIi, AshIey           FR Cairo-Durham High       8:17.5   25:45.57  122   
152 Harris, Sarah             JR Tamarac                 8:18.3   25:48.08  123   
153 Vojnik, PauIina           FR CatskiII                8:19.4   25:51.33  124   
154 Zlomek, Emma               9 Ichabod Crane           8:22.3   26:00.38  125   
155 Deweerd, Hannah           11 Ichabod Crane           8:22.8   26:01.96  126   
156 SuItnana, Fardush         JR Hudson High             8:27.2   26:15.53        
157 Demitraszek, Kaylie       SO Ravena-Coeymans-        8:30.0   26:24.34        
158 Dauphine, Sarah           FR Cairo-Durham High       8:37.1   26:46.37  127   
159 Barrett, MakIya           JR SchaImont               8:38.9   26:51.95  128   
160 DiBenedetto, Deana        FR Coxsackie-Athens        8:47.2   27:17.74        
161 FowIer, Kyra              FR Corinth                 8:52.9   27:35.55  129   
162 Doin, Maeve               SO Tamarac                 8:58.9   27:54.21  130   
163 Alessi, Jessica            9 Ichabod Crane           9:08.2   28:23.04        
164 Curtis, Cierra            FR Tamarac                 9:13.7   28:40.16        
165 CoIIins, Emma             SO VoorheesviII            9:15.4   28:45.36        
166 White, Anna               SO CatskiII                9:17.2   28:50.94  131   
167 Yearwood, Angelina        12 Ichabod Crane           9:17.8   28:52.92        
168 Denton, Maria             SR Corinth                 9:24.1   29:12.52  132   
169 Kline, Shelby              9 Ichabod Crane           9:28.9   29:27.48        
170 Synan, KaitIyn            FR CatskiII                9:32.5   29:38.43  133   
171 SpagnuoIa, Bridget        SO Johnstown               9:40.7   30:03.90  134   
172 Minick, Jasmine           SO StiIIwater              9:57.3   30:55.45        
173 Thompson, Veronica        FR Tamarac                10:19.3   32:03.86        
174 Coe-Scharff, RacheI       SR GreenviIIe             10:27.1   32:28.12  135   
175 Kalsoom, Uma              SR CatskiII               10:53.1   33:49.05  136   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Greenwich                    46    2    6    7   15   16   25   70           
      Total Time:  1:36:05.63                                                     
         Average:    19:13.13                                                     
   2 SchuyIerviIIe               102    3   18   19   20   42   60                
      Total Time:  1:39:21.24                                                     
         Average:    19:52.25                                                     
   3 BroadaIbin-Perth            108   12   14   21   30   31   36   45           
      Total Time:  1:40:44.29                                                     
         Average:    20:08.86                                                     
   4 Chatham                     109    4    5   29   33   38   61   87           
      Total Time:  1:40:04.11                                                     
         Average:    20:00.83                                                     
   5 CobIeskiII-RichmondviIIe    188   13   23   41   52   59   64   80           
      Total Time:  1:44:12.59                                                     
         Average:    20:50.52                                                     
   6 Ichabod Crane               215   17   32   39   56   71  125  126           
      Total Time:  1:45:38.40                                                     
         Average:    21:07.68                                                     
   7 Ft.PIain-Canjo              243   28   35   44   55   81  102  120           
      Total Time:  1:47:21.50                                                     
         Average:    21:28.30                                                     
   8 SchaImont                   254    8    9   53   74  110  121  128           
      Total Time:  1:47:01.93                                                     
         Average:    21:24.39                                                     
   9 VoorheesviIIe CentraI       269   40   47   51   63   68   97  105           
      Total Time:  1:47:49.59                                                     
         Average:    21:33.92                                                     
  10 Albany Academy For GirIs    303    1   50   75   84   93   96  118           
      Total Time:  1:48:20.98                                                     
         Average:    21:40.20                                                     
  11 Hoosic VaIIey               319   27   65   72   77   78   79   94           
      Total Time:  1:50:05.93                                                     
         Average:    22:01.19                                                     
  12 Tamarac                     344   22   43   83   85  111  123  130           
      Total Time:  1:51:57.76                                                     
         Average:    22:23.56                                                     
  13 Cohoes                      350   11   67   76   89  107  112                
      Total Time:  1:51:39.79                                                     
         Average:    22:19.96                                                     
  14 Coxsackie-Athens            350   24   49   73   98  106  115  117           
      Total Time:  1:51:50.05                                                     
         Average:    22:22.01                                                     
  15 Mechanicville               392   58   66   86   90   92  114  119           
      Total Time:  1:53:31.32                                                     
         Average:    22:42.27                                                     
  16 GreenviIIe                  394   10   62   88   99  135                     
      Total Time:  2:00:38.28                                                     
         Average:    24:07.66                                                     
  17 Corinth                     403   48   57   82  100  116  129  132           
      Total Time:  1:54:55.85                                                     
         Average:    22:59.17                                                     
  18 Johnstown                   416   34   37  103  108  134                     
      Total Time:  2:00:17.45                                                     
         Average:    24:03.49                                                     
  19 Cairo-Durham High           441   54   69   95  101  122  127                
      Total Time:  1:56:59.76                                                     
         Average:    23:23.96                                                     
  20 Troy Catholic               463   46   91  104  109  113                     
      Total Time:  1:57:43.46                                                     
         Average:    23:32.70                                                     
  21 CatskiII                    550   26  124  131  133  136                     
      Total Time:  2:18:37.29                                                     
         Average:    27:43.46                                                     
Event 5  Girls 5k Run CC Class C and
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Class C Results 5000 Run                                                         
  1 Spiezio, Tori             JR Greenwich             18:15.50    1             
  2 Erin, Clark               JR Chatham               18:39.08    2             
  3 Hallie, Allen             FR Chatham               18:43.82    3             
  4 Gregg, Annabel             8 Greenwich             18:55.68    4             
  5 Wright, Brynne             7 Greenwich             19:18.83    5             
  6 Baumann, Olivia           SO Greenville            19:23.43    6             
  7 Kasza, Jamie              JR Fonda-Fultonville     19:38.22                  
  8 Littell, Chloe            FR Greenwich             19:46.26    7             
  9 Wright, Brooke             7 Greenwich             19:49.36    8             
 10 Hunter, Kacie             FR Fonda-Fultonville     19:58.95                  
 11 Walsh, Shannon             8 Tamarac               20:13.18    9             
 12 Perkins, Jillian          SR Greenwich             20:20.54   10             
 13 Nightingale, Halle        SR Hoosic Valley         20:31.39   11             
 14 Munson, Cheyenne          SO Ft.Plain-Canjo        20:35.64   12             
 15 Danielle, Wallace         SO Chatham               20:45.64   13             
 16 Althea, Brennan            8 Chatham               20:52.37   14             
 17 LaPratt, Hallie           FR Fonda-Fultonville     20:56.11                  
 18 Veitch, Lexi              SO Ft.Plain-Canjo        20:59.15   15             
 19 Illiana, Simon            FR Chatham               21:03.20   16             
 20 GoIdfarb, Abby            SO Voorheesville         21:08.54   17             
 21 Brown, Lydia              SO Fonda-Fultonville     21:13.74                  
 22 LaPIante, Emily           SO Tamarac               21:16.51   18             
 23 Kane, Alexis              SR Ft.Plain-Canjo        21:16.91   19             
 24 Engster, Julia            SR Troy Catholic         21:20.09   20             
 25 Hampston, Emma            FR Voorheesville         21:20.48   21             
 26 Kingsley, Jensen          FR Corinth               21:20.96   22             
 27 Hotaling, Katie           SO Watervliet            21:22.98                  
 28 Wakeley, Robin            SO Voorheesville         21:25.37   23             
 29 Hazzard, Breanna          SR Ft.Plain-Canjo        21:36.62   24             
 30 Brewster, Caitlyn         JR Corinth               21:38.83   25             
 31 Mickalonis, Vanessa       SR Mechanicville         21:40.96   26             
 32 Jess, Adee                SO Chatham               21:48.96   27             
 33 Schultze, Kortney         JR Greenville            21:49.32   28             
 34 Cunningham, Faith         SR Voorheesville         21:49.99   29             
 35 Suschinski, Kaitlyn       FR Hoosic Valley         21:51.26   30             
 36 Meisel, Sarah             SR Mechanicville         22:00.91   31             
 37 Hartmann, Maddie          SR Voorheesville         22:05.21   32             
 38 Booth, Bryanna            FR Greenwich             22:10.41   33             
 39 Viall, Rebecca            FR Hoosic Valley         22:14.17   34             
 40 Bassette, Lillith          8 Watervliet            22:17.26                  
 41 Charliebois, Abi          SO Hoosic Valley         22:44.41   35             
 42 Rice, Kat                 FR Hoosic Valley         22:44.70   36             
 43 Hren, Rosi                SO Hoosic Valley         22:48.25   37             
 44 Cancilla, Brittany        JR Stillwater            22:49.83                  
 45 Baker, Rebecca            SO Stillwater            22:50.85                  
 46 Bridgewater, Gabby        SR Ft.Plain-Canjo        22:53.18   38             
 47 Shippee, Samantha         FR Corinth               22:53.55   39             
 48 Keeler, Juilanna          SO Tamarac               22:55.42   40             
 49 Galvin, Jillian           SO Tamarac               22:58.18   41             
 50 Zakrzewski, Lauren        JR Watervliet            23:00.87                  
 51 Henes, Emily              FR Mechanicville         23:02.32   42             
 52 Stacey, Harvey            SR Chatham               23:05.25   43             
 53 Spahmer, Elaina           JR Greenville            23:08.07   44             
 54 Rapacciuolo, Ashley       JR Mechanicville         23:21.77   45             
 55 O'Brien, Maureen          JR Troy Catholic         23:22.35   46             
 56 Cebula, Jenna             SR Mechanicville         23:25.36   47             
 57 Sawyer, Kyleigh           JR Watervliet            23:34.25                  
 58 Norton, Beth              SO Hoosic Valley         23:34.94   48             
 59 Hren, Grace               SR Hoosic Valley         23:37.73                  
 60 Hampston, Katie            7 Voorheesville         23:44.18   49             
 61 Bobrick, Caroline         SR Greenville            23:49.34   50             
 62 Jackson, Emily            SO Corinth               23:50.07   51             
 63 Shelby, Layton            JR Chatham               23:51.24                  
 64 Seefeldt, Anne            11 Chatham               23:51.82                  
 65 Hunter, Nhen              SR Hoosic Valley         23:54.91                  
 66 Marsh, Emily              FR Ft.Plain-Canjo        23:55.88   52             
 67 Mikayia, Menegio Stahi    JR Chatham               23:59.05                  
 68 Kowalchyk, Mariah         SO Troy Catholic         24:00.31   53             
 69 Crisafulli, Mia           SO Voorheesville         24:06.05   54             
 70 Miller, Madison           SO Troy Catholic         24:18.64   55             
 71 Defibaugh, Stephanie      SR Stillwater            24:22.10                  
 72 Nichois, Ally             FR Tamarac               24:34.47   56             
 73 DiNuzzo, Keira            JR Troy Catholic         24:42.07   57             
 74 Yando, Jade               SO Hoosic Valley         24:49.65                  
 75 Demarco, Kali             SR Mechanicville         24:55.99   58             
 76 Rockwell, Amber           JR Corinth               25:12.44   59             
 77 Gaetani, Miranda          SO Mechanicville         25:22.48   60             
 78 Adams, Caroiyn            SO Ft.Plain-Canjo        25:24.10   61             
 79 Scherer, Samantha         SR Voorheesville         25:34.64                  
 80 Harris, Sarah             JR Tamarac               25:48.08   62             
 81 Fowier, Kyra              FR Corinth               27:35.55   63             
 82 Doin, Maeve               SO Tamarac               27:54.21   64             
 83 Curtis, Cierra            FR Tamarac               28:40.16                  
 84 Collins, Emma             SO Voorheesville         28:45.36                  
 85 Denton, Maria             SR Corinth               29:12.52   65             
 86 Minick, Jasmine           SO Stillwater            30:55.45                  
 87 Thompson, Veronica        FR Tamarac               32:03.86                  
 88 Coe-Scharff, Rachel       SR Greenville            32:28.12   66             
Class CC Results 5000 Run                                                        
  1 Acker, Emily              SR Albany Acade          18:09.53    1             
  2 Watson, Ashley            SO Schuylerville         18:31.62    2             
  3 BartoIotta, Alexandra     JR Hudson High           18:41.14                  
  4 Fiower, Kerry             FR Schalmont             19:21.25    3             
  5 Reagan, Samantha          SR Schalmont             19:22.67    4             
  6 Carter, Sarah             SR Cohoes                19:27.28    5             
  7 DeNeuvllIe, Jordyn         9 Broadalbin-Perth      19:33.04    6             
  8 Brizzee, Kim              12 Cobleskill-R          19:33.30    7             
  9 Napie, Sarah              12 Broadalbin-Perth      19:36.52    8             
 10 Werner, Riley              9 Ichabod Crane         19:50.62    9             
 11 Hanehan, Suzie            JR Schuylerville         19:51.43   10             
 12 Freemire, Julia           JR Schuylerville         19:52.06   11             
 13 Scavone, Caitlin          JR Schuylerville         19:54.23   12             
 14 DeZolt, Mackenzie          9 Broadalbin-Perth      19:59.71   13             
 15 Fogel, Jordon             12 Cobleskill-R          20:14.85   14             
 16 Josberger, Tara           SO Coxsackie-Athens      20:18.00   15             
 17 Davies, Anna              JR Catskill              20:27.54   16             
 18 Opalka, Alex              12 Broadalbin-Perth      20:46.60   17             
 19 Nolan, Cadey              11 Broadalbin-Perth      20:48.42   18             
 20 Leggett, Sagan            12 Ichabod Crane         20:50.86   19             
 21 Sarullo, Julla            FR Johnstown             20:57.65   20             
 22 Monroe, Coreena           12 Broadalbin-Perth      21:00.63   21             
 23 Newman, Aylene            SO Johnstown             21:02.91   22             
 24 Curran-Ackert, Merle       9 Ichabod Crane         21:07.63   23             
 25 Lasher, Emily             12 Cobleskill-R          21:11.55   24             
 26 Cerqua, Rainey            SR Schuylerville         21:11.90   25             
 27 Opalka, Victoria          12 Broadalbin-Perth      21:18.38   26             
 28 Josberger, Katrina        SR Coxsackie-Athens      21:21.84   27             
 29 Novak, Hayley             SR Ravena-Coeymans-      21:22.41                  
 30 Tulchinksy, Hannah        SO Albany Acade          21:23.59   28             
 31 Magdzick, Virginia         9 Cobleskill-R          21:30.60   29             
 32 Decinto, Ashley           SR Schalmont             21:30.90   30             
 33 Gashel, Leigha            SO Cairo-Durham High     21:33.13   31             
 34 Eddy, Julia               JR Ravena-Coeymans-      21:33.66                  
 35 Kilcer, Abby              12 Ichabod Crane         21:37.01   32             
 36 Broadwell, Ryanne          9 Cobleskill-R          21:42.29   33             
 37 Murray, Teghan            FR Schuylerville         21:44.15   34             
 38 Kubat, Ashley              9 Cobleskill-R          21:50.70   35             
 39 Lynch, Ashley             SR Cohoes                22:04.47   36             
 40 Gieason, Shannon          SO Cairo-Durham High     22:09.09   37             
 41 White, Hannah             10 Ichabod Crane         22:12.28   38             
 42 Chase, Stephanie          SR Coxsackie-Athens      22:14.84   39             
 43 Morawski, Llnda           SR Schalmont             22:21.11   40             
 44 Lichak, Katarina          JR Albany Acade          22:22.41   41             
 45 Webb, Rosemary            SR Ravena-Coeymans-      22:27.25                  
 46 Fitzgerald, Abby          JR Cohoes                22:33.88   42             
 47 DesRoches, Kamryn          9 Cobleskill-R          22:49.02   43             
 48 Tavolaro, Joanna          11 Broadalbin-Perth      22:52.77                  
 49 Finlayson, Kyla           JR Albany Acade          22:56.70   44             
 50 Pressley, Olivia           9 Cobleskill-R          23:18.09                  
 51 Flood, Reilly             11 Cobleskill-R          23:19.46                  
 52 Jewett, Elizabeth         FR Cohoes                23:20.85   45             
 53 Vickery, Shiela           JR Albany Acade          23:28.75   46             
 54 Cooke, Emily              SO Cairo-Durham High     23:38.19   47             
 55 Jones, Sarah              SR Albany Acade          23:41.57   48             
 56 Stanton, Grace            SR Coxsackie-Athens      23:44.85   49             
 57 Gagne, Alyssa             FR Cairo-Durham High     23:53.78   50             
 58 Fiore, Lyndsey            SO Johnstown             23:56.96   51             
 59 Knaust, Rachel            SR Coxsackie-Athens      24:10.52   52             
 60 Smith, Mackenzie          JR Cohoes                24:13.31   53             
 61 Sear, Juliet              JR Johnstown             24:16.03   54             
 62 Laurange, Victoria        10 Broadalbin-Perth      24:23.77                  
 63 Keating, Victoria         SO Schalmont             24:26.00   55             
 64 Sheehan-Yassin, Dahlia    12 Cobleskill-R          24:28.60                  
 65 Aubin, Kendra             SR Cohoes                24:37.62   56             
 66 Gao, Tiffany              FR Coxsackie-Athens      25:00.12   57             
 67 Stanton, Ali              SR Coxsackie-Athens      25:18.93   58             
 68 Balint, Hanieka           FR Albany Acade          25:21.57   59             
 69 Boehm, Hannah             FR Coxsackie-Athens      25:29.48                  
 70 Neuhavs, Marrisa          JR Schalmont             25:37.43   60             
 71 Frye, Mackenzie           11 Broadalbin-Perth      25:39.81                  
 72 Pinelli, Ashley           FR Cairo-Durham High     25:45.57   61             
 73 Vojnik, Paulina           FR Catskill              25:51.33   62             
 74 Zlomek, Emma               9 Ichabod Crane         26:00.38   63             
 75 Deweerd, Hannah           11 Ichabod Crane         26:01.96   64             
 76 Sultnana, Fardush         JR Hudson High           26:15.53                  
 77 Demitraszek, Kaylie       SO Ravena-Coeymans-      26:24.34                  
 78 Dauphine, Sarah           FR Cairo-Durham High     26:46.37   65             
 79 Barrett, Maklya           JR Schalmont             26:51.95   66             
 80 DiBenedetto, Deana        FR Coxsackie-Athens      27:17.74                  
 81 Alessi, Jessica            9 Ichabod Crane         28:23.04                  
 82 White, Anna               SO Catskill              28:50.94   67             
 83 Yearwood, Angelina        12 Ichabod Crane         28:52.92                  
 84 Kline, Shelby              9 Ichabod Crane         29:27.48                  
 85 Synan, Kaitlyn            FR Catskill              29:38.43   68             
 86 Spagnuola, Bridget        SO Johnstown             30:03.90   69             
 87 Kalsoom, Uma              SR Catskill              33:49.05   70             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Class C Results 5000 Run                                                         
   1 Greenwich                    25    1    4    5    7    8   10   33          
      Total Time:  1:36:05.63                                                    
         Average:    19:13.13                                                    
   2 Chatham                      48    2    3   13   14   16   27   43          
      Total Time:  1:40:04.11                                                    
         Average:    20:00.83                                                    
   3 Ft.Plain-Canjo              108   12   15   19   24   38   52   61          
      Total Time:  1:47:21.50                                                    
         Average:    21:28.30                                                    
   4 Voorheesville Central       122   17   21   23   29   32   49   54          
      Total Time:  1:47:49.59                                                    
         Average:    21:33.92                                                    
   5 Hoosic Valley               146   11   30   34   35   36   37   48          
      Total Time:  1:50:05.93                                                    
         Average:    22:01.19                                                    
   6 Tamarac                     164    9   18   40   41   56   62   64          
      Total Time:  1:51:57.76                                                    
         Average:    22:23.56                                                    
   7 Mechanicville               191   26   31   42   45   47   58   60          
      Total Time:  1:53:31.32                                                    
         Average:    22:42.27                                                    
   8 Greenville                  194    6   28   44   50   66                    
      Total Time:  2:00:38.28                                                    
         Average:    24:07.66                                                    
   9 Corinth                     196   22   25   39   51   59   63   65          
      Total Time:  1:54:55.85                                                    
         Average:    22:59.17                                                    
  10 Troy Catholic               231   20   46   53   55   57                    
      Total Time:  1:57:43.46                                                    
         Average:    23:32.70                                                    
Class CC Results 5000 Run                                                        
   1 Schuylerville                60    2   10   11   12   25   34               
      Total Time:  1:39:21.24                                                    
         Average:    19:52.25                                                    
   2 Broadalbin-Perth             62    6    8   13   17   18   21   26          
      Total Time:  1:40:44.29                                                    
         Average:    20:08.86                                                    
   3 Cobleskill-Richmondville    107    7   14   24   29   33   35   43          
      Total Time:  1:44:12.59                                                    
         Average:    20:50.52                                                    
   4 Ichabod Crane               121    9   19   23   32   38   63   64          
      Total Time:  1:45:38.40                                                    
         Average:    21:07.68                                                    
   5 Schalmont                   132    3    4   30   40   55   60   66          
      Total Time:  1:47:01.93                                                    
         Average:    21:24.39                                                    
   6 Albany Academy For Girls    160    1   28   41   44   46   48   59          
      Total Time:  1:48:20.98                                                    
         Average:    21:40.20                                                    
   7 Cohoes                      181    5   36   42   45   53   56               
      Total Time:  1:51:39.79                                                    
         Average:    22:19.96                                                    
   8 Coxsackie-Athens            182   15   27   39   49   52   57   58          
      Total Time:  1:51:50.05                                                    
         Average:    22:22.01                                                    
   9 Johnstown                   216   20   22   51   54   69                    
      Total Time:  2:00:17.45                                                    
         Average:    24:03.49                                                    
  10 Cairo-Durham High           226   31   37   47   50   61   65               
      Total Time:  1:56:59.76                                                    
         Average:    23:23.96                                                    
  11 Catskill                    283   16   62   67   68   70                    
      Total Time:  2:18:37.29                                                    
         Average:    27:43.46                                                    

Girls Class D

 Event 6  Girls 5k Run CC Class D
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Class D Results 5000 Run                                                          
  1  #132 Tedeschi, Allie     SR Berne Knox Westerlo     6:07.2   19:00.73        
  2  #354 Atanasova, Elaine    8 Duanesburg              6:15.0   19:25.02    1   
  3  #115 Gordon, Maggie      JR Berlin Central          6:19.6   19:39.35    2   
  4  #117 Rizzo, Serena       SR Berlin Central          6:20.1   19:40.81    3   
  5  #634 Strain, Monica      10 Maple Hill              6:22.8   19:49.29    4   
  6  #601 Abrantes, Erika     Jr Lake George             6:28.8   20:07.87    5   
  7  #131 Shafer, AnnieLaura  JR Berne Knox Westerlo     6:36.7   20:32.47        
  8  #357 Gregory, Katie      11 Duanesburg              6:41.7   20:47.80    6   
  9  #751 Bielefeld, Ameila   JR Saratoga Catholic       6:49.4   21:11.80    7   
 10  #358 Munson, Olivia      11 Duanesburg              6:49.8   21:13.16    8   
 11  #112 Chaykowski, Haley    8 Berlin Central          6:51.6   21:18.69    9   
 12  #753 Kenny, Laura        SO Saratoga Catholic       6:53.1   21:23.37   10   
 13  #359 Schaeffer, Emlly     8 Duanesburg              6:55.2   21:29.82   11   
 14  #610 Nadler, Zoee        Fr Lake George             6:55.6   21:31.11   12   
 15  #648 Lambo, Maggy         8 Mayfield                6:57.4   21:36.55   13   
 16 #1107 Liss, Andi          10 Maple Hill              6:59.0   21:41.50   14   
 17   #66 Howes, Bryanna       8 Argyle                  6:59.8   21:44.28   15   
 18 #1090 Vanderwerken, Aspen 12 Schoharie               7:00.5   21:46.20        
 19  #119 Styer, Haley        SR Berlin Central          7:02.9   21:53.77   16   
 20  #755 Maher, Kristan      SO Saratoga Catholic       7:04.0   21:57.04   17   
 21  #130 Rice, Anita         SR Berne Knox Westerlo     7:04.7   21:59.37        
 22  #405 Carlsen, Lindsey    SR Galway                  7:05.1   22:00.70        
 23 #1110 Carlin, Kayla       11 Maple Hill              7:07.0   22:06.38   18   
 24  #356 Felton, Eleanor      9 Duanesburg              7:08.3   22:10.53   19   
 25 #1109 Basile, Allison      8 Maple Hill              7:09.2   22:13.30   20   
 26 #1108 Fletss, Allison      9 Maple Hill              7:13.8   22:27.75   21   
 27  #574 Gillian, Hayden     JR Johnsburg               7:14.4   22:29.49        
 28  #701 Dewar, Alyssa       SO North Warren            7:15.9   22:34.18   22   
 29  #355 Cole, Alice          8 Duanesburg              7:16.4   22:35.60   23   
 30  #360 VanValen, Bridget   10 Duanesburg              7:18.8   22:43.07   24   
 31  #703 Hitchcock, Hunter   JR North Warren            7:23.1   22:56.67   25   
 32  #986 Maddie, Douglas     10 Warrensburg             7:23.5   22:57.70        
 33  #635 Strock, Shirah       9 Maple Hill              7:25.8   23:05.00   26   
 34  #602 Ferrone, Sophie     Jr Lake George             7:25.9   23:05.26   27   
 35  #647 Cromie, Emily       JR Mayfield                7:30.4   23:19.15   28   
 36  #514 Moulton, Darian     SO Hadley Luzerne          7:31.4   23:22.37        
 37  #649 Lambo, Molly        SO Mayfield                7:34.3   23:31.29   29   
 38 #1112 Bennett, Bridget     9 Maple Hill              7:35.2   23:34.26   30   
 39  #129 Hanley, Kristen     FR Berne Knox Westerlo     7:37.9   23:42.65        
 40  #633 Mueller, Michaela   11 Maple Hill              7:38.0   23:42.87        
 41  #700 Bush, Madasyn       SO North Warren            7:40.4   23:50.17   31   
 42  #409 Ritter, Madison     SO Galway                  7:42.3   23:56.06        
 43  #752 Johnson, Sabrina    SO Saratoga Catholic       7:43.8   24:00.74   32   
 44  #985 Hannah, Scott        9 Warrensburg             7:43.8   24:00.99        
 45  #650 Nikollaj, Juleh     SO Mayfield                7:45.8   24:07.00   33   
 46  #606 Huber, Jessica      Jr Lake George             7:45.9   24:07.31   34   
 47 #1113 Mueller, Helana     11 Maple Hill              7:48.0   24:13.91        
 48  #118 Sawyer, Cincinnati  JR Berlin Central          7:48.4   24:15.24   35   
 49 #1111 Gonzales, Hannah    11 Maple Hill              7:49.2   24:17.66        
 50  #526 Kowalski, Frances   FR Hawthorne Valley        7:51.5   24:24.81   36   
 51  #575 Sasha, Kinblom      FR Johnsburg               7:55.6   24:37.51        
 52  #646 Barker, Emily       SO Mayfield                7:56.4   24:40.01   37   
 53  #113 French, Gigi        FR Berlin Central          7:57.1   24:42.23   38   
 54  #984 Cara, Squires       11 Warrensburg             8:03.6   25:02.38        
 55  #603 Fish, Demi          Fr Lake George             8:05.1   25:07.08   39   
 56 #1091 Luniewski, Sam      11 Schoharie               8:08.5   25:17.58        
 57   #67 Royalminns, Britta  SO Argyle                  8:08.9   25:18.80   40   
 58  #754 Maher, Jocelyn      SR Saratoga Catholic       8:09.4   25:20.51   41   
 59  #407 Carlson, April      FR Galway                  8:09.6   25:20.92        
 60  #114 French, Hannah      SR Berlin Central          8:12.4   25:29.55   42   
 61 #1089 Murphy, Katie       12 Schoharie               8:13.9   25:34.21        
 62 #1012 Davis, Victoria     10 Whitehall               8:14.0   25:34.52        
 63  #609 Mogren, Molly       Sr Lake George             8:16.7   25:43.04   43   
 64  #522 Arsky, Nalia        SR Hawthorne Valley        8:17.1   25:44.14   44   
 65  #406 Carlsen, Julia      SO Galway                  8:18.4   25:48.33        
 66  #523 Drescher, Daryn     JR Hawthorne Valley        8:22.6   26:01.37   45   
 67  #987 Olivia, McNeill      9 Warrensburg             8:25.5   26:10.48        
 68  #116 Hebert, Sam         SO Berlin Central          8:28.1   26:18.43        
 69  #524 Frishkoff, Melissa  JR Hawthorne Valley        8:29.9   26:23.99   46   
 70  #527 Wurn, Sophie        SO Hawthorne Valley        8:31.1   26:27.82   47   
 71  #607 Martindale, Kirsten Fr Lake George             8:33.0   26:33.76   48   
 72  #604 Harris, Grace       Fr Lake George             8:33.8   26:36.23        
 73  #699 Agard, Toni         JR North Warren            8:42.9   27:04.38   49   
 74  #513 Danielle, Ciement   SO Hadley Luzerne          8:53.3   27:36.90        
 75  #702 Erickson, Hannah    JR North Warren            8:55.3   27:42.84   50   
 76  #651 Wasson, Kelsey      SR Mayfield                8:58.3   27:52.43   51   
 77  #605 Hilt, Avery         Jr Lake George             9:02.9   28:06.50        
 78  #608 McLaughlin, Katie   Jr Lake George             9:13.6   28:39.83        
 79  #525 Hoffman, Serena     SO Hawthorne Valley        9:32.0   29:37.00   52   
 80   #60 Beebe, Mary         SO Argyle                  9:52.1   30:39.42   53   
 81   #68 White, Sarah        FR Argyle                 10:18.1   32:00.35   54   
 82   #63 Dickenson, Melissa  JR Argyle                 10:18.2   32:00.61   55   
 83   #61 Breeyear, Hayley    JR Argyle                 10:50.8   33:41.75   56   
 84 #1092 Hansen, Courtney    11 Schoharie              10:56.8   34:00.34        
 85   #64 Donohue, Maggie     SO Argyle                 10:58.4   34:05.34   57   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Class D Results 5000 Run                                                          
   1 Duanesburg                   45    1    6    8   11   19   23   24           
      Total Time:  1:45:06.33                                                     
         Average:    21:01.27                                                     
   2 Berlin Central               65    2    3    9   16   35   38   42           
      Total Time:  1:46:47.86                                                     
         Average:    21:21.58                                                     
   3 Maple Hill                   77    4   14   18   20   21   26   30           
      Total Time:  1:48:18.22                                                     
         Average:    21:39.65                                                     
   4 Saratoga Catholic           107    7   10   17   32   41                     
      Total Time:  1:53:53.46                                                     
         Average:    22:46.70                                                     
   5 Lake George                 117    5   12   27   34   39   43   48           
      Total Time:  1:53:58.63                                                     
         Average:    22:47.73                                                     
   6 Mayfield                    140   13   28   29   33   37   51                
      Total Time:  1:57:14.00                                                     
         Average:    23:26.80                                                     
   7 North Warren                177   22   25   31   49   50                     
      Total Time:  2:04:08.24                                                     
         Average:    24:49.65                                                     
   8 Argyle                      217   15   40   53   54   55   56   57           
      Total Time:  2:21:43.46                                                     
         Average:    28:20.70                                                     
   9 Hawthorne Valley            218   36   44   45   46   47   52                
      Total Time:  2:09:02.13                                                     
         Average:    25:48.43                                                     

Boys Merge

Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 1

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

==================================================================================

    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points

==================================================================================

Results - Men

  1 Spiezio, Jeremy           SR Greenwich               4:47.5   14:53.16    1

  2 Tooker, Aidan             JR Saratoga Springs        4:48.9   14:57.36    2

  3 Johnson, Jake             JR Colonie                 4:51.6   15:05.72    3

  4 Carey, Noah               So Guilderland             4:52.9   15:09.96    4

  5 Murphy, Pat               12 Duanesburg              4:53.1   15:10.38    5

  6 Hutchings, Daryn          SR Argyle                  4:55.6   15:18.41    6

  7 NichoIs, PauI             JR Shaker                  4:58.4   15:26.84    7

  8 McDermott, Matt           SR Niskayuna               5:00.7   15:34.11    8

  9 TindaIe, Noah              8 Guilderland             5:03.0   15:41.28    9

 10 Matson, Nick              SR Shenendehowa            5:03.6   15:43.18   10

 11 McAneny, Sean             JR Greenville              5:04.1   15:44.64   11

 12 HaIpern, Mitchell         JR Shenendehowa            5:04.2   15:45.12   12

 13 Vite, Jack                SR Shenendehowa            5:04.6   15:46.11   13

 14 Foust, Josh               12 Averill Park High       5:05.6   15:49.33   14

 15 Rowe, Collin              SR Shenendehowa            5:05.9   15:50.41   15

 16 Powhida, Simon            12 Bethlehem               5:06.0   15:50.66   16

 17 Allard, Jonah             10 Notre Dame-B            5:06.2   15:51.30   17

 18 HaIe, Tom                 SR Shaker                  5:06.9   15:53.30   18

 19 Fell, Jon                 Sr Guilderland             5:07.1   15:53.99   19

 20 North, Ethan              JR Saratoga Springs        5:07.9   15:56.36   20

 21 AkerIey, Devin            SR Corinth                 5:08.1   15:56.98   21

 22 Hansen, ChandIer          SR Greenwich               5:08.3   15:57.65   22

 23 MllIer, Michael           SR Lansingburgh            5:08.4   15:57.88

 24 Buhrmeister, Connor       SR Shenendehowa            5:08.8   15:59.29   23

 25 Broadhead, Daken          JR Scotia-Glenville        5:08.9   15:59.59   24

 26 Schmidt, TyIer            JR Shenendehowa            5:09.1   16:00.07   25

 27 MoeckeI, Josh             SR Burnt Hills-            5:09.3   16:00.76   26

 28 Bashant, Eli              JR Ballston Spa            5:09.4   16:01.19   27

 29 Carter, Jeremy            11 Averill Park High       5:09.9   16:02.76   28

 30 Matson, Aiex              SO Shenendehowa            5:10.6   16:04.81   29

 31 McDonaId, Ethan           Jr Guilderland             5:11.4   16:07.50   30

 32 Christopher, Henry        JR Shenendehowa            5:11.7   16:08.25

 33 Short, Jared              SR Burnt Hills-            5:12.1   16:09.41   31

 34 llpina, TyIer             SO Colonie                 5:12.9   16:11.86   32

 35 Beasor, Colln             SO Greenwich               5:13.1   16:12.71   33

 36 Gideon, Kevin             JR Burnt Hills-            5:13.2   16:12.89   34

 37 Capuano, Jared            Jr Guilderland             5:13.5   16:13.90   35

 38 LaFIeche, Kevin           JR Christian Br            5:14.7   16:17.45   36

 39 Jenkins, Mathew           12 South Glens Falls       5:15.2   16:19.23   37

 40 Ragone, Charlle           JR Niskayuna               5:15.2   16:19.28   38

 41 Bouchard, Chris           SR Shaker                  5:16.4   16:22.85   39

 42 Pllar, Kaushik            SR Christian Br            5:16.6   16:23.53   40

 43 Fiowers, Michael          SO Christian Br            5:17.9   16:27.61   41

 44 Norton, Grant             JR Scotia-Glenville        5:19.3   16:31.78   42

 45 Iahiri, Ritesh            SR Shenendehowa            5:19.5   16:32.48

 46 Matz, Ben                 JR Shaker                  5:20.0   16:34.16   43

 47 O'Brien, Liam             SR Christian Br            5:20.1   16:34.47   44

 48 Medici, Dan               SR Shaker                  5:20.5   16:35.52   45

 49 Brown-Kinsella, James     SR Greenwich               5:20.6   16:35.87   46

 50 Canavan, Andrew           SR Niskayuna               5:20.6   16:36.03   47

 51 Bashant, Michael          SO Burnt Hills-            5:20.6   16:36.08   48

 52 Kinane, Joseph            SR Hudson High             5:20.9   16:36.73   49



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 2

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Results

 53 Warner, Victor            Jr Guilderland             5:20.9   16:36.96   50

 54 Burns, Gavin              FR Saratoga Springs        5:21.7   16:39.34   51

 55 Barber, Bryce             SO Colonie                 5:21.8   16:39.72   52

 56 Messere, Michael          FR Burnt Hills-            5:22.0   16:40.14   53

 57 Swoboda, Spencer          SO Schuylerville           5:22.2   16:40.92   54

 58 Culley, Lucas             11 Bethlehem               5:22.5   16:41.93   55

 59 Roig, Nick                JR Shenendehowa            5:23.6   16:45.37

 60 Scott, llam               JR Schenectady             5:23.8   16:45.97   56

 61 Navin, WllI               SO Saratoga Springs        5:24.3   16:47.46   57

 62 Danaher, Liam              8 Maple Hill              5:24.4   16:47.68   58

 63 Leary, Liam               SO Albany                  5:24.5   16:47.93   59

 64 Canham, Christian         SR Ballston Spa            5:24.5   16:48.19   60

 65 Tucker, Donovan           FR Niskayuna               5:24.6   16:48.43   61

 66 Baron, Joe                12 Cobleskill-R            5:25.3   16:50.54   62

 67 Wells, Jamison            JR Niskayuna               5:25.4   16:50.73   63

 68 Griffin, William          12 Schoharie               5:25.5   16:51.17

 69 GobeI, Luke               SO Burnt Hills-            5:25.6   16:51.57   64

 70 Coogan, Jon               SR Colonie                 5:26.2   16:53.21   65

 71 Homer, Dawson             11 Bethlehem               5:26.3   16:53.75   66

 72 Dalley, Scott             SO Saratoga Springs        5:26.5   16:54.34   67

 73 Carey, Ethan              SO Queensbury              5:26.6   16:54.50   68

 74 ToIan, Cormac             SO Greenville              5:26.9   16:55.50   69

 75 Greski, Jacob             SO Scotia-Glenville        5:27.0   16:55.74   70

 76 Ahmad, Adnan              12 Bethlehem               5:27.2   16:56.49   71

 77 Gallup, Josh              SR Mayfield                5:27.2   16:56.54   72

 78 Marcy, Jeremy             11 Shaker                  5:28.0   16:58.90   73

 79 Quinn, Joe                FR Niskayuna               5:28.2   16:59.53   74

 80 Garzione, Justin          12 Averill Park High       5:28.2   16:59.69   75

 81 Bower, Erick              SR Colonie                 5:28.3   17:00.01   76

 82 O'Brien, Nick             SR Christian Br            5:28.6   17:00.68   77

 83 Brownewell, Cedric        JR Niskayuna               5:28.7   17:01.18   78

 84 Funk, Zach                SR Gloversville            5:28.9   17:01.59   79

 85 Ferrone, John             Sr Lake George             5:28.9   17:01.65   80

 86 Koch, Ted                 SR Taconic Hills           5:29.0   17:02.02   81

 87 Bouyea, Kevin             FR Queensbury              5:29.0   17:02.12   82

 88 WaIker, SkyIer            SO Taconic Hills           5:29.1   17:02.45   83

 89 BeItran, Francisco         8 Schalmont               5:29.3   17:02.87   84

 90 DeCunzo, James            SR Queensbury              5:29.7   17:04.30   85

 91 Freeman, Damion           JR Fonda-Fultonville       5:29.8   17:04.44   86

 92 McAuIey, Branden          SO Colonie                 5:29.8   17:04.51   87

 93 Valvo, Noah               10 Schoharie               5:29.9   17:04.96

 94 Rousseau, Shawn           JR Burnt Hills-            5:30.1   17:05.55   88

 95 Styer, Nick               FR Berlin Central          5:30.2   17:05.77   89

 96 Wood, Steve               12 Shaker                  5:30.3   17:06.00   90

 97 Peck, Trevor              JR Saratoga Springs        5:30.4   17:06.51   91

 98 Oscar, Moses              11 Schenectady             5:30.6   17:07.10   92

 99 Coughlln, Gavin           FR Queensbury              5:30.8   17:07.47   93

100 Carnavos, Mike            JR Christian Br            5:30.8   17:07.76   94

101 Jaynes, Ethan             SR Stillwater              5:30.9   17:07.86   95

102 Baranski, Derek           11 Bethlehem               5:31.1   17:08.62   96

103 Rich, Xzavier             SO Berne Knox Westerlo     5:31.2   17:08.97   97

104 Akowicz, Connor           SO Mayfield                5:31.7   17:10.40   98

105 Ericson, Ryan             So Guilderland             5:31.8   17:10.61   99

106 Hotallng, Trey            SO Taconic Hills           5:32.1   17:11.59  100

107 OerteI, Jacob             FR Colonie                 5:32.2   17:11.86  101



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 3

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

108 Perez, Jacob              SR Gloversville            5:32.2   17:11.90  102

109 Oieynek, Mike             SR Queensbury              5:32.4   17:12.51  103

110 Hake, Jason               SR Cohoes                  5:32.5   17:12.92  104

111 Fasciano, Ben             SO Taconic Hills           5:32.8   17:13.90  105

112 Colon, Angel              SR Ravena-Coeymans-        5:33.0   17:14.39  106

113 Ensslln, Evan              8 Voorheesville            5:33.1   17:14.80  107

114 Cogan, John               SO Colonie                 5:33.2   17:15.22

115 Harrington, Sean          11 Averill Park High       5:33.3   17:15.46  108

116 Hayes, Jack               SR Gloversville            5:33.7   17:16.77  109

117 Beyerbach, Brian          FR Queensbury              5:34.0   17:17.62  110

118 Messier, WllI             SO Saratoga Springs        5:34.4   17:18.84  111

119 Rooney, James             SR Scotia-Glenville        5:34.5   17:19.06  112

120 Coughlln, Dermot          JR La Salle Institute      5:34.8   17:19.97  113

121 Ian, Allen                SR Chatham                 5:34.8   17:19.99  114

122 VanVIack, Devin           12 Duanesburg              5:34.9   17:20.41  115

123 Marchetti, Jack           SR Burnt Hills-            5:35.0   17:20.57

124 DeSorbo, DyIan            SR Fonda-Fultonville       5:35.1   17:21.11  116

125 Moon, Ryan                SO Colonie                 5:35.2   17:21.32

126 Terry, Allard             SR Johnsburg               5:35.3   17:21.54

127 Meher, Phll               SR Gloversville            5:35.4   17:21.77  117

128 Hughes, Chris             Fr Glens Falls             5:35.5   17:22.36  118

129 Morgan, Lukas             11 Averill Park High       5:35.7   17:22.78  119

130 Howe, WllI                SO Saratoga Springs        5:35.8   17:23.29

131 Jones, Devante            SO Schuylerville           5:36.0   17:23.77  120

132 SimkuIet, Matt            FR Shaker                  5:36.0   17:23.83

133 Meulengracht, Austin      JR Mechanicville           5:36.4   17:25.07  121

134 Faraci, James             FR Troy Catholic           5:36.6   17:25.67  122

135 CorIew, Garrett           SR Corinth                 5:36.8   17:26.28  123

136 Thomas, Brandon           SR Granville               5:37.0   17:26.91  124

137 Davies, DyIan             12 South Glens Falls       5:37.2   17:27.66  125

138 Assini, Ryan              SR Shaker                  5:37.3   17:27.86

139 Grandon, MaIcoIm          SR Burnt Hills-            5:37.4   17:28.07

140 Quinones, Benji           11 Averill Park High       5:37.6   17:28.71  126

141 Austin, Burnell           SR Chatham                 5:37.6   17:28.82  127

142 Maney, Brian              10 Bethlehem               5:37.6   17:28.89  128

143 D'Acchllie, Lucian        JR Greenwich               5:37.8   17:29.23  129

144 Lynch, Boone               9 Duanesburg              5:37.9   17:29.71  130

145 Criscione, Steven         JR Albany                  5:38.1   17:30.35  131

146 Brown, Casey              SR Schuylerville           5:38.1   17:30.42  132

147 Lee, Nick                 Jr Glens Falls             5:38.3   17:30.88  133

148 Rollo, Nick               Fr Lake George             5:38.4   17:31.16  134

149 Ozisik, Metin             SR Niskayuna               5:38.5   17:31.60

150 Hitrick, Aiex             11 Broadalbin-Perth        5:38.6   17:31.94

151 Nagle, Ryan               JR Mechanicville           5:38.8   17:32.34  135

152 St. John, Chad            Jr Glens Falls             5:38.8   17:32.41  136

153 Rogers, Andrew            JR Queensbury              5:38.9   17:32.79  137

154 KllIeen, Bobby            SO Burnt Hills-            5:39.0   17:33.08

155 Hansen, Peter              8 Ballston Spa            5:39.2   17:33.72  138

156 Erno, Anthony             SR Scotia-Glenville        5:39.5   17:34.51  139

157 Becker, Iukus             SR Berne Knox Westerlo     5:39.7   17:35.29  140

158 Westman, Dan              SR Fonda-Fultonville       5:39.8   17:35.51  141

159 Favata, Dominick           9 Niskayuna               5:40.0   17:36.18

160 Swartzendruber, Jake      11 Guilderland             5:40.5   17:37.72

161 Ash, Sean                 So Glens Falls             5:40.6   17:37.94  142

162 Carr, Christian           FR Ravena-Coeymans-        5:40.6   17:37.99  143



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 4

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

163 Davis, DyIan              10 Cobleskill-R            5:40.8   17:38.58  144

164 VanVIack, Brendon         10 Duanesburg              5:40.8   17:38.67  145

165 Madison, NathanieI        SO Taconic Hills           5:40.9   17:39.08  146

166 Morrow, Ryan              SR Ravena-Coeymans-        5:41.1   17:39.70  147

167 Patwell, Jack             SO Columbia                5:41.3   17:40.10  148

168 Smith, Bruin              SR Cohoes                  5:42.2   17:43.18  149

169 Wllllams, Brad            Sr Lake George             5:42.3   17:43.40  150

170 Rizzo, Tom                SR Queensbury              5:42.4   17:43.65

171 Charbonneau, Justin       SO Cohoes                  5:42.5   17:43.92  151

172 Bidstrup, Erik            11 Bethlehem               5:42.5   17:44.12  152

173 Allen-Meyer, Cianan       JR Schuylerville           5:42.8   17:45.02  153

174 Budka, Tim                SR Schalmont               5:43.0   17:45.50  154

175 Pickett, Chris            SO Greenville              5:43.4   17:46.79  155

176 Smith, Noah               12 Shaker                  5:43.5   17:47.22

177 UnisIawski, Justin        SR Gloversville            5:43.8   17:47.88  156

178 Brennan, Ryan             Sr Guilderland             5:43.9   17:48.43

179 O'Neill, Nate             JR Corinth                 5:44.3   17:49.47  157

180 Davies, Robert            12 South Glens Falls       5:44.8   17:51.03  158

181 Febbie, Josh              SO Mayfield                5:44.8   17:51.18  159

182 Smith, Aiden              Fr Glens Falls             5:44.9   17:51.34  160

183 Asselln, Dan              12 Notre Dame-B            5:45.0   17:51.82  161

184 McCoy, Tyghe              Sr Albany Academy          5:45.2   17:52.22  162

185 Knack, Jon                JR Amsterdam               5:45.8   17:54.13  163

186 Johnson, Parker           SR Saratoga Catholic       5:46.0   17:54.80  164

187 Daoust, Bernie            11 Maple Hill              5:46.2   17:55.35  165

188 Van der Veer, Matt        SO Christian Br            5:46.2   17:55.52  166

189 Ballinger, Biaise         JR Hawthorne Valley        5:46.7   17:57.05  167

190 Matt, Lossow              JR Chatham                 5:47.4   17:59.16  168

191 SteindI, Rlley            SR Greenwich               5:47.5   17:59.49  169

192 Bates, Ken                SR Greenville              5:48.0   18:01.01  170

193 Tabbert, Nathan           FR Scotia-Glenville        5:48.1   18:01.33  171

194 Shaw, Aiex                SR Saratoga Springs        5:48.3   18:02.04

195 Stearns, Jared            SR Fonda-Fultonville       5:48.3   18:02.10  172

196 Tenney, Adam              SO Colonie                 5:48.6   18:03.00

197 Werner, Chase             11 Ichabod Crane           5:48.7   18:03.30  173

198 Cheu, John                10 Bethlehem               5:48.7   18:03.36

199 BaIdwin, Alex             SO Hudson Falls            5:49.1   18:04.49

200 Leonard, Austin           11 Ichabod Crane           5:49.4   18:05.29  174

201 Kuykendall, Jaymey        SR Greenville              5:49.6   18:05.90  175

202 Bryan, Dwyer              JR Chatham                 5:49.9   18:07.05  176

203 O'Ieary, Marcus           Fr Albany Academy          5:50.1   18:07.73  177

204 Easton, Alex              SR Hawthorne Valley        5:50.6   18:09.06  178

205 Evans, Aiex               SR Stillwater              5:50.7   18:09.57  179

206 GaIuszka, Balley          SR Corinth                 5:51.0   18:10.52  180

207 Murphy, Brenden           SR Hudson Falls            5:51.1   18:10.56

208 Fiowers, Alex             SO Berlin Central          5:51.3   18:11.16  181

209 Kilcer, Garrett           10 Ichabod Crane           5:51.5   18:12.05  182

210 Tanner, Luke              Fr Guilderland             5:51.5   18:12.08

211 Wissing, Brian            10 Bethlehem               5:51.8   18:12.75

212 Hotopp, Brian             FR Voorheesville            5:51.9   18:13.19  183

213 Rezey, Isaac              JR Hoosic Valley           5:52.1   18:13.85  184

214 Hotallng, Brett           12 Cobleskill-R            5:52.5   18:14.89  185

215 MistIer, Luke             SR Greenville              5:52.6   18:15.35  186

216 Criscione, Greg           JR Albany                  5:52.6   18:15.46  187

217 Grimmke, Sam              FR Greenwich               5:52.9   18:16.21  188



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 5

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

218 Fiansburgh, Ryan          JR Queensbury              5:53.1   18:16.93

219 Bullinger, Nick           11 Maple Hill              5:53.2   18:17.08  189

220 Lachgar, Ahmed            So Albany Academy          5:53.2   18:17.25  190

221 Hodgson, Eric              9 South Glens Falls       5:53.4   18:17.70  191

222 Graska, JoeI              SO Corinth                 5:53.4   18:17.89  192

223 UnisIawski, TyIer         SR Gloversville            5:53.5   18:18.24  193

224 Dion, TyIer               FR Cohoes                  5:53.6   18:18.39  194

225 Daley, Tim                11 Queensbury              5:53.7   18:18.63

226 Castro, Nicolas           11 Bethlehem               5:53.7   18:18.72

227 Waddingham, Daniel        SR Ravena-Coeymans-        5:53.7   18:18.91  195

228 Picciocca, Teddy          SR Amsterdam               5:53.8   18:19.20  196

229 jacobsen schuIte, finn    SO Troy                    5:54.1   18:19.98

230 Sami, Aliou               JR Hawthorne Valley        5:54.4   18:21.04  197

231 Amorosi, Spencer          JR Niskayuna               5:54.4   18:21.05

232 Simpson, Jed              12 South Glens Falls       5:54.6   18:21.63  198

233 Fiorini, Alex             11 Duanesburg              5:54.7   18:21.90  199

234 Matuszak, Aiec            SR Schalmont               5:54.7   18:21.92  200

235 Poirier, Michael           8 Ballston Spa            5:54.9   18:22.45  201

236 Brown, Matthew            SO North Warren            5:55.1   18:22.99  202

237 Gorneau, Jacob            JR Greenville              5:55.2   18:23.31  203

238 Smith, Hayden             SO North Warren            5:55.2   18:23.32  204

239 Ballnt, Sawyer            Jr Albany Academy          5:55.3   18:23.75  205

240 Mllllken, Matt            Jr Albany Academy          5:55.6   18:24.59  206

241 Hughes, Michael           JR Schenectady             5:55.7   18:25.05  207

242 Niederman, Matt           JR Hawthorne Valley        5:55.8   18:25.32  208

243 Pemrick, Ellis            FR Greenwich               5:55.8   18:25.36

244 Crisafulli, Michael       SR Christian Br            5:55.9   18:25.62

245 JerreId, KyIe             SO Scotia-Glenville        5:56.0   18:25.97  209

246 Jardine, Gideon           So Lake George             5:56.1   18:26.15  210

247 Richards, Ben             11 Cobleskill-R            5:56.1   18:26.17  211

248 Fitzpatrick, Kiernan      JR Hadley Luzerne          5:56.2   18:26.52

249 Newcomer, Ciane           SO Fonda-Fultonville       5:56.3   18:26.71  212

250 Konig, Alex               12 Maple Hill              5:56.4   18:27.18  213

251 Kiotz, Jason              SR Fonda-Fultonville       5:56.4   18:27.31  214

252 Davies, CaIeb             SR Catskill                5:56.8   18:28.27  215

253 McIntosh, Jared           Sr Glens Falls             5:56.9   18:28.69  216

254 Jennings, Lance            9 Broadalbin-Perth        5:57.0   18:28.99

255 Cuomo, Gage               10 Notre Dame-B            5:57.2   18:29.63  217

256 Cassidy, Rob              SO Christian Br            5:57.7   18:31.16

257 Dwyer, Tim                FR Ballston Spa            5:57.8   18:31.47  218

258 Giordano, Cameron         So Glens Falls             5:58.1   18:32.30  219

259 SaIazar, Wllllam          SR Schenectady             5:58.3   18:33.07  220

260 Barber, Joe               JR Schuylerville           5:58.5   18:33.53  221

261 Towers, DaIton            JR Ballston Spa            5:58.6   18:33.97  222

262 FitzgeraId, llam          SR Tamarac                 5:58.6   18:34.05  223

263 ShuIman, Sam              SR Saratoga Springs        5:58.8   18:34.69

264 D'Aioia, Ben              SR Tamarac                 5:59.0   18:35.24  224

265 DaIaba, Ryan              SR Granville               5:59.3   18:36.31  225

266 Gellert, Jacob            SO Taconic Hills           5:59.6   18:37.11  226

267 Anderson, KyIe            SR Berne Knox Westerlo     5:59.9   18:37.99  227

268 Csaba, Sperry             SR Chatham                 6:00.1   18:38.51  228

269 Frollsh, Christian        SO Schuylerville           6:00.3   18:39.42  229

270 Masi, RaIph               JR Greenville              6:00.5   18:39.82

271 Petteys, Jeff             JR Corinth                 6:00.6   18:40.33  230

272 Hanselman, Max            10 Taconic Hills           6:00.8   18:40.76  231



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 6

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

273 Meeker, Jimmy             JR Stillwater              6:00.9   18:41.18  232

274 Robert, Sean              11 Averill Park High       6:01.0   18:41.60  233

275 Davis, Austin             SR Mayfield                6:01.2   18:41.96  234

276 Galarneau, Curtis         11 Mekeel                  6:01.6   18:43.44

277 Hayes, Anthony            JR Gloversville            6:01.7   18:43.74  235

278 Weinheimer, Wllllam       JR Amsterdam               6:01.8   18:44.02  236

279 Fancher, Cody             SO Fonda-Fultonville       6:02.1   18:44.82  237

280 Ryan, Aidan               SR Albany                  6:02.2   18:45.06  238

281 SaIazar, Nathan           12 South Glens Falls       6:02.4   18:45.71  239

282 Premo, Chas               JR Lansingburgh            6:02.5   18:45.99

283 Ryan, McNellI             10 Warrensburg             6:02.5   18:46.09  240

284 Cardinuto, Anthony        11 Schuylerville           6:03.1   18:48.08  241

285 Swierzewski, Parker       SO La Salle Institute      6:03.2   18:48.19  242

286 Riordan, Matthew           9 Maple Hill              6:03.2   18:48.38  243

287 Kamanu, Ryan              FR Amsterdam               6:03.3   18:48.70  244

288 CoIwell, Gavin            SO Hudson High             6:03.4   18:49.00  245

289 Buyaskas, Michael         SR Christian Br            6:03.8   18:50.04

290 King, Johnathan           FR Schuylerville           6:04.0   18:50.79

291 Knack, Thomas             FR Amsterdam               6:04.1   18:51.19  246

292 Simone, Michael           FR Johnstown               6:04.4   18:51.98  247

293 Gise, Michael             SO Ballston Spa            6:04.6   18:52.64  248

294 Verstandig, Steve         Jr Albany Academy          6:04.7   18:53.00  249

295 Iago, DaIton              SO Schuylerville           6:04.9   18:53.53

296 Harvey, Niko              SR Ballston Spa            6:05.0   18:53.89

297 Ciccarelli, Christopher    8 Mechanicville           6:05.1   18:54.07  250

298 Boscoe, Keenan            Sr Albany Academy          6:05.4   18:55.06  251

299 Payack, Jon               SO Ft.Plain-Canjo          6:05.9   18:56.78  252

300 FoIey, Andrew             FR Hadley Luzerne          6:06.3   18:57.99

301 Piccolo, Nick             SO Troy Catholic           6:06.6   18:58.98  253

302 Meacham, Matthew          SR Ravena-Coeymans-        6:07.2   19:00.75  254

303 Snyder, Griffin           FR Schenectady             6:07.3   19:01.13  255

304 Gustafson, Greg           SR Berne Knox Westerlo     6:07.8   19:02.52  256

305 Marshall, Devonte         JR Mayfield                6:08.3   19:04.13  257

306 Thomas, Michael           JR Ft.Plain-Canjo          6:09.1   19:06.53  258

307 Davis, Cameron            10 South Glens Falls       6:09.3   19:07.24  259

308 IaMere, Zachary           SO Greenville              6:09.3   19:07.34

309 CoIe, Gabe                FR Johnstown               6:09.4   19:07.66  260

310 Chambers, Dustin           8 Columbia                6:09.8   19:08.64  261

311 Pidgeon, Jarret           11 South Glens Falls       6:09.9   19:09.00

312 Maider, Troy               9 Notre Dame-B            6:10.0   19:09.26  262

313 Slager, Kareel            FR Coxsackie-Athens        6:10.0   19:09.37  263

314 Danaher, Andrew           SO Tamarac                 6:10.1   19:09.78  264

315 Tambolleo, Evan           SO Watervliet              6:10.5   19:10.98

316 Searles, Evan             12 Ft.Plain-Canjo          6:10.6   19:11.34  265

317 Schreiner, Jon            SO Hadley Luzerne          6:10.6   19:11.36

318 Vannier, Keegan            9 Schenectady             6:10.8   19:11.82  266

319 Samuelson, Joseph         11 Mekeel                  6:11.5   19:14.05

320 Hawkins, John             FR Columbia                6:12.0   19:15.49  267

321 Conte, Richie             Fr Lake George             6:12.0   19:15.55  268

322 Swierzewski, Logan        JR La Salle Institute      6:12.0   19:15.60  269

323 Devine, Patrick           FR Hawthorne Valley        6:12.1   19:15.96  270

324 Markessnis, Nick          JR Ballston Spa            6:12.2   19:16.33

325 Britton, Noah             So Glens Falls             6:12.4   19:16.80

326 Katz, Ethan               Jr Albany Academy          6:12.5   19:17.27

327 MenzeI, SamueI            SR Johnstown               6:12.7   19:17.79  271



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 7

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

328 Donohue, Jake             SR Argyle                  6:13.0   19:18.85  272

329 Fasullo, Livio            SR Albany                  6:13.1   19:19.05  273

330 Dennis, Michael           10 Ichabod Crane           6:13.5   19:20.23  274

331 Karg, Joshua              SO Mohonasen               6:13.7   19:20.99  275

332 Polverelli, Luciano       FR Ravena-Coeymans-        6:14.2   19:22.44  276

333 Kristensen, Johan         FR Hawthorne Valley        6:14.5   19:23.50  277

334 Davis, Matt               SR Catskill                6:14.7   19:24.03  278

335 Frost, Hunter             JR Argyle                  6:14.8   19:24.41  280

335 Crowther, John            SO Mohonasen               6:14.8   19:24.41  279

337 Turpin, Oscar              9 Schenectady             6:15.3   19:25.80  281

338 Roten, Cameron            SR Johnstown               6:15.4   19:26.30  282

339 Biggs, Jonathan           SR Cohoes                  6:15.6   19:26.95  283

340 Ross, BllIy               12 Cobleskill-R            6:15.9   19:27.77  284

341 Christie, Evan            So Lake George             6:16.1   19:28.46  285

342 Dikeman, KyIe             10 Notre Dame-B            6:16.4   19:29.18  286

343 Cowit, Noah               JR Ballston Spa            6:16.6   19:29.84

344 Dellea, TyIer             SR Taconic Hills           6:16.9   19:30.87

345 Zander, Griffin           11 Warrensburg             6:17.5   19:32.85  287

346 Mosher, Jacob             11 Broadalbin-Perth        6:17.6   19:32.98

347 Ramnarine, Prince         JR Schenectady             6:17.6   19:33.16

348 Tony, Demczar             FR Chatham                 6:17.7   19:33.34  288

349 Morrison, Braeden         SR Voorheesville            6:17.9   19:33.90  289

350 Corey, Ben                FR Hoosic Valley           6:18.1   19:34.54  290

351 Jira, Matt                JR Bishop Maginn           6:18.1   19:34.70  291

352 DelVecchio, Dan           11 Albany Academy          6:18.3   19:35.27

353 Gieason, Liam             SR Cairo-Durham High       6:18.5   19:35.93

354 Fosmire, Brad             SR Argyle                  6:18.8   19:36.61  292

355 Huff, Dmitri              SO Schuylerville           6:18.8   19:36.70

356 Graudons, Sean            JR Greenville              6:19.0   19:37.31

357 Knapp, Brandon            JR Stillwater              6:19.3   19:38.23  293

358 Stewart, Alex             SR Amsterdam               6:19.3   19:38.30  294

359 Brower, Derek             FR Voorheesville            6:19.5   19:38.84  295

360 Baisley, Nick             FR Mechanicville           6:19.8   19:39.88  296

361 Luckfield, Calvin          9 Ichabod Crane           6:19.9   19:40.23  297

362 Bates, Eric               12 Cobleskill-R            6:20.3   19:41.32  298

363 Wllllams, CaIeb           SO Scotia-Glenville        6:20.3   19:41.43

364 Criscione, Francis        SO Albany                  6:20.3   19:41.53  299

365 Richardson, Ellis         SO Hudson High             6:20.6   19:42.30  300

366 Collins, Aaron            SR Berne Knox Westerlo     6:20.6   19:42.43  301

367 Ianoue, Matt              12 Averill Park High       6:20.8   19:42.99

368 Hanifin, Andrew           JR Ft.Plain-Canjo          6:21.1   19:44.01  302

369 Macey, Brandon            SR Lansingburgh            6:21.2   19:44.25

370 Vllet, Murry              FR Catskill                6:21.9   19:46.45  303

371 Pauquette, Hollis         SO Granville               6:23.2   19:50.40  304

372 Nelson, Ryan              11 Schoharie               6:23.4   19:51.04

373 RensIow, Garrett          11 Maple Hill              6:23.5   19:51.38  305

374 Llewellyn, Tyler          11 South Glens Falls       6:23.7   19:51.91

375 Travis, Andrew            SR Stillwater              6:23.8   19:52.26  306

376 Baker, Wllllam            SR Stillwater              6:24.0   19:52.97  307

377 Reese, Austin             JR Gloversville            6:24.3   19:53.86

378 Newkirk, TyIer            FR Mayfield                6:25.3   19:56.93  308

379 Thompson, Jacob           SO Galway                  6:25.5   19:57.45  309

380 ramirez, adrian           JR Troy                    6:25.5   19:57.65

381 MaIoney, Andrew           SR Voorheesville            6:25.6   19:57.73  310

382 Harry, Hellnski           SO Johnsburg               6:25.7   19:58.27



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 8

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

383 Trevor, Winchell           9 Warrensburg             6:25.8   19:58.54  311

384 KobIensky, Benjamin       FR Columbia                6:26.1   19:59.28  312

385 Ieaper, Jacob             FR Scotia-Glenville        6:26.5   20:00.82

386 Talmadge, Tyler           SO Glens Falls             6:26.7   20:01.37

387 Brown, Sage                9 Argyle                  6:26.9   20:01.86  313

388 McComb, NoIan             SR Taconic Hills           6:27.0   20:02.08

389 Bollon, DJ                JR Albany                  6:27.2   20:02.81  314

390 James, Cunniffe            9 Warrensburg             6:27.5   20:03.75  315

391 Kingsbury, Sean            9 Schenectady             6:27.7   20:04.35

392 Buck, Alex                SR Gloversville            6:28.0   20:05.44

393 Halligan, Michael         FR Saratoga Catholic       6:28.7   20:07.52  316

394 GemmllI, Kevin            JR Albany                  6:29.4   20:09.68

395 Sanchez, Josh             FR Catskill                6:29.6   20:10.20  317

396 Warner, C.J.              SO Cohoes                  6:30.1   20:11.85  318

397 WesIey, Bessaw            11 Warrensburg             6:30.2   20:12.13  319

398 CarIson, Jake             SO Schalmont               6:30.2   20:12.29  320

399 Bogdon, Dante             11 Notre Dame-B            6:30.4   20:12.77  321

400 Sllva, Vini               SO Scotia-Glenville        6:30.7   20:13.86

401 Thomas, Robert            JR Ft.Plain-Canjo          6:30.8   20:14.01  322

402 Nadhll, Mohammad          Sr Glens Falls             6:31.3   20:15.70

403 Travis, Zack              SO Stillwater              6:31.8   20:17.04  323

404 MaIerba, CoIe             SO Albany                  6:31.9   20:17.56

405 Wendell, Ollver           SO Hawthorne Valley        6:32.1   20:17.99  324

406 Jones, NoIan              FR Berlin Central          6:32.5   20:19.46  325

407 Moore, Luke               12 Mekeel                  6:32.8   20:20.19

408 Pelletier, Stephen        JR Berlin Central          6:33.2   20:21.62  326

409 Iockett, Max               8 Berlin Central          6:33.5   20:22.29  327

410 Chico, Matt               12 Notre Dame-B            6:33.5   20:22.43  328

411 McDermott, Connor         SR Mohonasen               6:34.3   20:24.84  329

412 Sullivan, AJ              FR Ft.Plain-Canjo          6:34.3   20:24.86  330

413 Denn, Aiex                FR Voorheesville            6:34.7   20:26.14  331

414 All, Andrew               SR Corinth                 6:35.1   20:27.54  332

415 Coughlln, Griffin         SO La Salle Institute      6:35.6   20:29.08  333

416 ArcheIe, Matthias         JR Hawthorne Valley        6:35.7   20:29.14

417 Methe, Steven             10 Notre Dame-B            6:36.6   20:32.12

418 Kllne, Jeff               SR Galway                  6:36.6   20:32.18  334

419 Needham, Travis           JR North Warren            6:36.8   20:32.54  335

420 BrenenstuhI, Bobby        SO Hoosic Valley           6:36.9   20:32.94  336

421 Treiber, CarI             SO Voorheesville            6:37.4   20:34.44  337

422 Schmitt, BllI             SR Schalmont               6:37.5   20:34.90  338

423 Gardella, Eric            10 Ichabod Crane           6:37.6   20:35.27  339

424 Cieveiand, Jon            SO Granville               6:37.8   20:35.74  340

425 NoIan, McNellI             8 Warrensburg             6:37.9   20:36.15  341

426 Denn, Ben                 SR Voorheesville            6:37.9   20:36.22

427 Germain, Josh              7 Mechanicville           6:38.2   20:36.98  342

428 Thomas, Jacob             FR Ft.Plain-Canjo          6:38.4   20:37.63  343

429 Ortiz-Reyes, Xavier       SO Watervliet              6:38.7   20:38.44

430 Dorval, Richie            12 Ichabod Crane           6:38.9   20:39.27  344

431 boyer, ethan              FR Troy                    6:38.9   20:39.31

432 Chank, Malcolm             9 Schenectady             6:39.5   20:41.06

433 MacFarIand, Ryan          JR Mayfield                6:39.5   20:41.12  345

434 Perniciaro, Anthony       SO La Salle Institute      6:40.2   20:43.21  346

435 Bianco, Alex              Fr Lake George             6:40.6   20:44.61  347

436 HllI, TyIer               SR Berlin Central          6:41.5   20:47.43  348

437 Gier, Collin              12 Ichabod Crane           6:41.7   20:47.82



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 9

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

438 Hernandez, Chris          JR Gloversville            6:41.9   20:48.54

439 McComb, Austin            11 Taconic Hills           6:42.3   20:49.78

440 AhIfeId, Russell          JR Granville               6:42.6   20:50.58  349

441 York, Bryce                9 Mekeel                  6:42.9   20:51.64

442 Pomykaj, Alex             11 Maple Hill              6:43.6   20:53.74  350

443 Guzzo, Robby               9 Notre Dame-B            6:44.0   20:55.01

444 Sullivan, Steven          SR Hudson Falls            6:44.8   20:57.62

445 Prior, Justin             11 Albany Academy          6:45.4   20:59.36

446 Meaker, Brock             SO Stillwater              6:46.1   21:01.66

447 Fitzpatrick, Hunter       FR Tamarac                 6:46.4   21:02.58  351

448 All, Michael              SO Corinth                 6:46.7   21:03.30

449 Reichart, Wllllam         JR Stillwater              6:46.9   21:03.95

450 Mohan, Alex               SO Mohonasen               6:47.5   21:06.01  352

451 Staubach, Joey            SR Berne Knox Westerlo     6:47.7   21:06.44  353

452 Horsman, Andrew           SO Coxsackie-Athens        6:47.8   21:06.97  354

453 Hoffman, Michael          FR Ft.Plain-Canjo          6:48.3   21:08.33

454 Smith, Evan                9 Broadalbin-Perth        6:48.6   21:09.19

455 Connolly, Joe             12 Voorheesville            6:49.0   21:10.67

456 Davis, Marcus              8 Saratoga Catholic       6:49.8   21:13.13  355

457 Pacuk, Ben                SO Coxsackie-Athens        6:51.3   21:17.61  356

458 Adikes, Chris             SO La Salle Institute      6:51.3   21:17.69  357

459 Pitcheralle, Jameson      SO Mechanicville           6:51.4   21:17.95  358

460 Krell, Kyle               FR Ravena-Coeymans-        6:51.9   21:19.45  359

461 Jarosz, Jamison           10 Hoosic Valley           6:52.0   21:19.91  360

462 Goss, KoIby               JR Berlin Central          6:52.3   21:20.94  361

463 Gelles, DanieI            JR Hudson High             6:53.0   21:23.00  362

464 Iucas, RinaIdi            JR Chatham                 6:53.2   21:23.57  363

465 Cronin, Mackenzie         FR Hawthorne Valley        6:53.4   21:24.36

466 Rose, Matt                FR Hoosic Valley           6:53.7   21:25.27  364

467 Iarson, Stephen           SO Saratoga Catholic       6:54.7   21:28.20  365

468 Wllllams, Andrew          10 South Glens Falls       6:54.9   21:28.98

469 Hellmich, Michael         SR La Salle Institute      6:55.2   21:29.84  366

470 Weis, Nathan              SO Berne Knox Westerlo     6:55.9   21:32.12  367

471 Cubit, Conor              SR Lansingburgh            6:56.6   21:34.19

472 Van Horn, Nathan          FR Mayfield                6:57.1   21:35.78

473 Evans, Patrick            SR Troy Catholic           6:57.3   21:36.41  368

474 McFerran, Bradon          SO Troy Catholic           6:57.5   21:37.06  369

475 Besanceney, Nate          SR Argyle                  6:58.0   21:38.43  370

476 Thomas, Moore              7 Warrensburg             6:58.5   21:39.95  371

477 Fish, Ryan                JR North Warren            7:00.0   21:44.67  372

478 Hoffman, Brad             SR Galway                  7:00.7   21:47.00  373

479 Ollver, Timothy           FR Galway                  7:00.9   21:47.67  374

480 Contento, Marc            12 Maple Hill              7:01.1   21:48.21

481 Evans, Xavier             FR Catskill                7:02.0   21:51.11  375

482 Barber, Jullan            12 Whitehall               7:02.3   21:51.88

483 Rothwein, Donny           11 Ichabod Crane           7:03.5   21:55.70

484 Carlln, Jon               10 Maple Hill              7:04.2   21:57.71

485 Hudyncia, Hans            JR Ft.Plain-Canjo          7:04.9   22:00.10

486 CoIomb, Jessie            11 Whitehall               7:07.0   22:06.49

487 Ramey, Noah               10 Whitehall               7:07.4   22:07.79

488 Austin, West              12 Warrensburg             7:07.5   22:08.06

489 Hall, Jeff                SR Mohonasen               7:08.3   22:10.42  376

490 Osborn, Jack              FR Catskill                7:08.6   22:11.38  377

491 Veridichizzi, Mike        JR Bishop Maginn           7:09.7   22:14.76  378

492 Sawyer, Jeremy            JR Berne Knox Westerlo     7:10.2   22:16.34



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 10

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

493 Baker, DyIan              FR North Warren            7:10.9   22:18.51  379

494 Binyamin, Erez            SR Albany                  7:11.1   22:19.37

495 GayIord, American         JR Bishop Maginn           7:12.5   22:23.61  380

496 Powell, Henry             FR Voorheesville            7:15.3   22:32.27

497 SpagnoIa, Antonio         FR Amsterdam               7:15.7   22:33.65  381

498 Percent, Max              10 Notre Dame-B            7:16.0   22:34.52

499 Curtin, Jesse             SR Cohoes                  7:16.1   22:34.78  382

500 Schenider, Max            JR Tamarac                 7:18.6   22:42.45  383

501 Hartman, Cliff            SR Bishop Maginn           7:19.3   22:44.63  384

502 Kurian, AJ                JR Troy Catholic           7:20.8   22:49.46  385

503 Dingman, Gabe             12 Maple Hill              7:21.8   22:52.59

504 Darrow, Zac               SR Hoosic Valley           7:22.8   22:55.55  386

505 Grace, Joe                10 Ichabod Crane           7:28.6   23:13.68

506 Gamache, Matt              9 Duanesburg              7:28.7   23:14.04  387

507 Stlles, Trevor            JR North Warren            7:29.2   23:15.39  388

508 Saroff, Sanderson         Fr Lake George             7:30.3   23:19.04

509 McFadden, Ryan            FR Saratoga Catholic       7:31.1   23:21.32  389

510 Cleary, Nolan             FR Troy Catholic           7:31.1   23:21.49  390

511 PauItre, Joshua           SO Columbia                7:32.7   23:26.31  391

512 Wllllams, Colln           JR Bishop Maginn           7:32.8   23:26.56  392

513 Custodio, Joihn           FR Lake George             7:32.9   23:27.05

514 Ciarkson, DyIan           FR Hoosic Valley           7:33.2   23:28.05  393

515 Baxter, Jonathan          SO Coxsackie-Athens        7:33.9   23:30.16  394

516 Wimmer, Andrew            JR Columbia                7:34.0   23:30.39  395

517 Reynolds, AJ              FR Lake George             7:34.6   23:32.40

518 Juckett, Maxx             SO Granville               7:34.9   23:33.29  396

519 Duffy, Dennis             JR Granville               7:38.1   23:43.10  397

520 Powhida, John              8 Columbia                7:38.7   23:45.04  398

521 Cummings, Jack            JR Troy Catholic           7:40.9   23:51.98  399

522 Seaman, Zach              FR Troy Catholic           7:43.0   23:58.43

523 McCagg, Connor            FR Hudson High             7:43.6   24:00.25  400

524 Barrazueta, Joe           SO Catskill                7:46.8   24:10.16  401

525 Herringshaw, Travis       JR Ft.Plain-Canjo          7:47.4   24:11.88

526 Kaczor, Dan               SR Schalmont               7:47.6   24:12.58  402

527 Pikus, Joshua             SR Saratoga Catholic       7:49.0   24:17.06  403

528 Brusoe, Reyers            SR Amsterdam               7:52.2   24:26.81

529 Spitalny, Devin           JR Mechanicville           7:52.2   24:26.94  404

530 Cook, TyIer               SR Catskill                7:54.9   24:35.47

531 Ropeter, Zachary          FR Johnstown               7:55.4   24:36.83  405

532 McIaughlln, BradIey        9 Cobleskill-R            7:55.7   24:37.71  406

533 McWllllams, Ruben         SO Mohonasen               7:59.3   24:49.02  407

534 Garney, Austin            SO Galway                  7:59.7   24:50.19  408

535 Carrington, MikaL         SR Hudson High             8:00.9   24:54.08  409

536 Dunn, Jackson             SO Mayfield                8:08.4   25:17.32

537 Prentice, KyIe            FR Galway                  8:14.5   25:36.28  410

538 Ioomis, DanieI            FR La Salle Institute      8:17.3   25:45.04

539 Dringus, Jason            FR Columbia                8:25.9   26:11.49

540 Fosmire, Mikey            FR Argyle                  9:01.6   28:02.41  411

541 Rauch, ChandIer           SO Columbia                9:04.0   28:09.98

542 Iounsbury, James          SR Berne Knox Westerlo     9:04.8   28:12.62

543 Patel, Milan              SO Troy Catholic           9:24.5   29:13.56

544 Mike, Nejame              JR Chatham                 9:29.7   29:29.74

545 Multari, Thomas           SR Coxsackie-Athens       10:08.6   31:30.56  412

546 Beekman-Wllllams, Devon   JR Johnstown              10:31.4   32:41.50  413

547 Hren, Henry               SO Hoosic Valley          10:47.4   33:31.33



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 11

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

                                   Team Scores

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

Results - Men

   1 Shenendehowa                 73   10   12   13   15   23   25   29

      Total Time:  1:19:04.11

         Average:    15:48.83

   2 Guilderland                  97    4    9   19   30   35   50   99

      Total Time:  1:19:06.63

         Average:    15:49.33

   3 Shaker                      152    7   18   39   43   45   73   90

      Total Time:  1:20:52.67

         Average:    16:10.54

   4 Burnt Hills-Ballston Iake   192   26   31   34   48   53   64   88

      Total Time:  1:21:39.28

         Average:    16:19.86

   5 Saratoga Springs            197    2   20   51   57   67   91  111

      Total Time:  1:21:14.86

         Average:    16:14.98

   6 Niskayuna                   217    8   38   47   61   63   74   78

      Total Time:  1:22:08.58

         Average:    16:25.72

   7 Colonie                     228    3   32   52   65   76   87  101

      Total Time:  1:21:50.52

         Average:    16:22.11

   8 Greenwich                   231    1   22   33   46  129  169  188

      Total Time:  1:21:08.62

         Average:    16:13.73

   9 Christian Brothers Academ   238   36   40   41   44   77   94  166

      Total Time:  1:22:43.74

         Average:    16:32.75

  10 Bethlehem                   304   16   55   66   71   96  128  152

      Total Time:  1:23:31.45

         Average:    16:42.29

  11 Averill Park High           344   14   28   75  108  119  126  233

      Total Time:  1:23:30.02

         Average:    16:42.01

  12 Scotia-Glenville            387   24   42   70  112  139  171  209

      Total Time:  1:24:20.68

         Average:    16:52.14

  13 Queensbury                  431   68   82   85   93  103  110  137

      Total Time:  1:25:20.90

         Average:    17:04.18

  14 Taconic Hills               515   81   83  100  105  146  226  231

      Total Time:  1:26:09.04

         Average:    17:13.81



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 12

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

  15 Gloversville                563   79  102  109  117  156  193  235

      Total Time:  1:26:39.91

         Average:    17:19.99

  16 Greenville                  580   11   69  155  170  175  186  203

      Total Time:  1:26:33.84

         Average:    17:18.77

  17 Duanesburg                  594    5  115  130  145  199  387

      Total Time:  1:26:01.07

         Average:    17:12.22

  18 Ballston Spa                644   27   60  138  201  218  222  248

      Total Time:  1:27:17.02

         Average:    17:27.41

  19 Corinth                     673   21  123  157  180  192  230  332

      Total Time:  1:27:41.14

         Average:    17:32.23

  20 Schuylerville               680   54  120  132  153  221  229  241

      Total Time:  1:27:53.66

         Average:    17:34.74

  21 Glens Falls                 689  118  133  136  142  160  216  219

      Total Time:  1:27:54.93

         Average:    17:34.99

  22 South Glens Falls           709   37  125  158  191  198  239  259

      Total Time:  1:28:17.25

         Average:    17:39.45

  23 Fonda-Fultonville           727   86  116  141  172  212  214  237

      Total Time:  1:28:29.87

         Average:    17:41.98

  24 Chatham                     813  114  127  168  176  228  288  363

      Total Time:  1:29:33.53

         Average:    17:54.71

  25 Mayfield                    820   72   98  159  234  257  308  345

      Total Time:  1:29:44.21

         Average:    17:56.85

  26 Schenectady                 830   56   92  207  220  255  266  281

      Total Time:  1:29:52.32

         Average:    17:58.47

  27 Lake George                 842   80  134  150  210  268  285  347

      Total Time:  1:29:57.91

         Average:    17:59.59

  28 Ravena-Coeymans-Selkirk     845  106  143  147  195  254  276  359

      Total Time:  1:29:51.74

         Average:    17:58.35

  29 Maple Hill                  868   58  165  189  213  243  305  350

      Total Time:  1:30:15.67

         Average:    18:03.14

  30 Cohoes                      881  104  149  151  194  283  318  382

      Total Time:  1:30:25.36

         Average:    18:05.08

  31 Cobleskill-RichmondvllIe    886   62  144  185  211  284  298  406

      Total Time:  1:30:37.95

         Average:    18:07.59

  32 Albany                      888   59  131  187  238  273  299  314

      Total Time:  1:30:37.85

         Average:    18:07.57



Queensbury High School

Hy-Tek's MEET MANAGER  5:11 PM  10/31/2014  Page 13

2014  X-Country Sectionals - 10/31/2014

Saratoga Spa State Park

Results

....Event 1  Boys 5k Run CC Boys Merge

  33 Albany Academy              940  162  177  190  205  206  249  251

      Total Time:  1:31:05.54

         Average:    18:13.11

  34 Notre Dame-Bishop Gibbons   943   17  161  217  262  286  321  328

      Total Time:  1:30:51.19

         Average:    18:10.24