2012 Cross Country
Guilderland Invitational 9/8/12 at Tawasentha Park |
Boys: Large School, Small School, J.V., Frosh
Girls: Large School, Small School, J.V., Frosh
Varsity/J.V. - 2.7 miles
Frosh - 1.5 miles
Buckley (left) and Brandmyer battle to the finish, Brandmyer would take the win. | Eric Wynands of Thousand Islands a couple of steps ahead of Kyle Gronostaj, Gronostaj would make it close but was just short. |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Brandmyer, Marc
12 Mount Anthony Un
5:15.6 14:12.01
1
2 Buckley, Ty
12 Collegiate
5:16.1 14:13.27
2
3 Wynands, Eric
12 Thousand Islands
5:17.1 14:16.15
3
4 Gronostaj, Kyle
JR Columbia High Sc
5:17.4 14:16.94
4
5 Tario, Andrew
SR Averill Park HS
5:18.1 14:18.84
5
6 Knox, John
SR Gloversville
5:20.4 14:25.00
6
7 Pompilj, Marco
10 Collegiate
5:21.1 14:26.76
7
8 Janeczko, Dan
12 Shenendehowa
5:22.5 14:30.74
8
9 Buckley, Liam
11 Collegiate
5:28.0 14:45.43
9
10 Short, Jared
SO Burnt Hills-
5:30.2 14:51.39
10
11 Girard, Joe
SR Burnt Hills-
5:30.8 14:53.02
11
12 McGuinness, Patrick
JR Burnt Hills-
5:33.5 15:00.23
12
13 Rodley, Garrett
12 Thousand Islands
5:38.2 15:13.11
13
14 Chang, Luke
11 Collegiate
5:39.8 15:17.29
14
15 Gifford, Alex
SR Gloversville
5:42.3 15:24.09
15
16 Pasquali, Matt
JR Guilderland High
5:44.1 15:29.03
16
17 Rowe, Collin
10 Shenendehowa
5:44.5 15:30.09
17
18 Foust, Josh
SO Averill Park HS
5:44.8 15:30.91
18
19 Shaw, Christopher
SR Averill Park HS
5:45.1 15:31.79
19
20 Armstrong, Knute
JR Guilderland High
5:45.5 15:32.82
20
21 McEntyre, JT
12 Monroe-Woodbury
5:45.9 15:33.74
21
22 Farley, Jack
10 Collegiate
5:46.0 15:34.22
22
23 Feil, Jonathon
SO Guilderland High
5:47.6 15:38.41
23
24 Chrzan, Brian
11 Shenendehowa
5:49.5 15:43.42
24
25 Eldred, Dylan
12 Monroe-Woodbury
5:51.1 15:47.99
25
26 Gwertzman, Tristan
11 Collegiate
5:53.5 15:54.43
26
27 Drapeau, Trevor
JR Burnt Hills-
5:55.1 15:58.63
27
28 Sussmann, Stephen
12 Monroe-Woodbury
5:55.5 15:59.74
28
29 Johnas, Luke
12 Mount Anthony Un
5:55.8 16:00.54
29
30 Mehta, Vinay
11 Collegiate
5:56.3 16:01.81
30
31 Moeckel, Josh
SO Burnt Hills-
5:57.1 16:04.15
31
32 Leicht, Tyler
JR Ballston Spa 5:58.1
16:06.84 32
33 Hill, Jake
JR Guilderland High
6:01.1 16:14.73
33
34 Colwell, Declan
11 Thousand Islands
6:01.6 16:16.18
34
35 Vite, Jack
10 Shenendehowa
6:01.9 16:16.89
35
36 Stalker, Brendan
SR Burnt Hills-
6:02.8 16:19.39
36
37 Coburn, Carlos
10 Thousand Islands
6:03.6 16:21.74
37
38 Cohen, Caleb
12 Mount Anthony Un
6:06.0 16:27.98
38
39 Canham, Christian
SO Ballston Spa
6:06.1 16:28.45
39
40 Marshall, Hunter
JR Gloversville
6:06.4 16:29.22
40
41 Evans, Jacob
11 Shenendehowa
6:06.9 16:30.39
41
42 Miceli, Brian
SR Guilderland High
6:08.0 16:33.52
42
43 Pursel, Brendan
JR Columbia High Sc
6:08.1 16:33.89
43
44 Austin, Jarred
JR Averill Park HS
6:09.8 16:38.41
44
45 Sheehan, Kyle
JR Mohonasen HS
6:10.9 16:41.23
45
46 Hance, Hanry
11 Shenendehowa
6:11.2 16:42.25
46
47 Barbagelata, Karsten
JR Burnt Hills-
6:12.2 16:44.88
47
48 Fini, Nick
10 Monroe-Woodbury
6:12.9 16:46.77
48
49 Zimmer, Hans
FR Ballston Spa
6:13.4 16:48.13
49
50 Sanso, Alexander
12 Monroe-Woodbury
6:14.6 16:51.34
50
51 Bodo, Ryker
JR Guilderland High
6:15.1 16:52.75
51
52 Dan, Ritwik
JR Guilderland High
6:16.0 16:55.05
52
53 Benson, Rob
11 Shenendehowa
6:19.3 17:04.06
53
54 Helwig, Brian
SR Ballston Spa
6:19.5 17:04.43
54
55 Bishara, Bishoy
11 Monroe-Woodbury
6:20.8 17:07.96
55
56 Caskenette, Chad
10 Thousand Islands
6:22.0 17:11.21
56
57 O'Shea, Stephen
12 Monroe-Woodbury
6:22.3 17:12.06
57
58 MacWatters, Matt
SR Ballston Spa
6:22.8 17:13.50
58
59 Hayes, Jack
SO Gloversville
6:23.3 17:14.70
59
60 Meher, Phil
SO Gloversville
6:23.9 17:16.42
60
61 Buckley, Will
10 Mount Anthony Un
6:25.9 17:21.81
61
62 Wade, Stephen
SR Ballston Spa
6:27.0 17:24.83
62
63 Redden, Zach
12 Mount Anthony Un
6:27.7 17:26.81
63
64 Delucia, Jeff
12 Mount Anthony Un
6:30.1 17:33.26
64
65 Cowan, Eric
11 Thousand Islands
6:31.0 17:35.52
65
66 Bennett, Liam
SR Ballston Spa
6:31.4 17:36.68
66
67 Glanton, Andrew
SO Averill Park HS
6:32.1 17:38.51
67
68 Harrington, Sean
FR Averill Park HS
6:33.6 17:42.69
68
69 Strano, Matt
11 Mount Anthony Un
6:42.5 18:06.54
69
70 Prawdzik, Josh
SO Mohonasen HS
6:44.1 18:11.07
70
71 Zanchetta, Cole
12 Thousand Islands
6:44.3 18:11.37
71
72 Klee, David
JR Columbia High Sc
6:47.3 18:19.61
72
73 Rivera, Matt
SR Gloversville
6:48.0 18:21.58
73
74 Hoggan, Jacob
JR Columbia High Sc
6:53.9 18:37.41
74
75 Kristensen, Jimmy
JR Columbia High Sc
6:55.2 18:40.92
75
76 Quinones, Benji
FR Averill Park HS
6:57.4 18:46.81
76
77 Unislawski, Justin
SO Gloversville
7:21.4 19:51.71
77
78 Daley, Eamon
SO Mohonasen HS
7:53.3 21:17.71
78
79 Cruz, Chris
JR Mohonasen HS
8:03.1 21:44.30
79
80 Danaher, Jared
SR Columbia High Sc
8:06.4 21:53.06
80
81 Roman, Sam
SO Mohonasen HS
8:56.3 24:07.88
81
82 McDermott, Connor
SO Mohonasen HS
9:05.4 24:32.36
82
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Collegiate
54 2
7 9
14 22
26 30
Total Time:
1:14:16.97
Average: 14:51.40
2 Burnt Hills-Ballston Lake
91 10
11 12
27 31
36 47
Total Time:
1:16:47.42
Average: 15:21.49
3 Shenendehowa
125 8
17 24
35 41
46 53
Total Time:
1:18:31.53
Average: 15:42.31
4 Guilderland High School
134 16
20 23
33 42
51 52
Total Time:
1:19:28.51
Average: 15:53.71
5 Thousand Islands
143 3
13 34
37 56
65 71
Total Time:
1:19:18.39
Average: 15:51.68
6 Averill Park HS
153 5
18 19
44 67
68 76
Total Time:
1:19:38.46
Average: 15:55.70
7 Monroe-Woodbury
172 21
25 28
48 50
55 57
Total Time:
1:20:59.58
Average: 16:11.92
8 Gloversville
180 6
15 40
59 60
73 77
Total Time:
1:20:49.43
Average: 16:09.89
9 Mount Anthony Union VT
192 1
29 38
61 63
64 69
Total Time:
1:21:29.15
Average: 16:17.83
10 Ballston Spa
232 32
39 49
54 58
62 66
Total Time:
1:23:41.35
Average: 16:44.27
11 Columbia High School
268 4
43 72
74 75
80
Total Time:
1:26:28.77
Average: 17:17.76
12 Mohonasen HS
353 45
70 78
79 81
82
Total Time:
1:42:02.19
Average: 20:24.44
Jordan Healy of Maple Hill wins the Varsity Boys small school race | Ross Wightman of Chatham takes 2nd in the Varsity Boys small school race. | Jake Urys of Mekeel Christian finishes 3rd |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Healy, Jordan
11 Maple Hill
5:24.2 14:35.23
1
2 Wightman, Ross
12 Chatham
5:28.8 14:47.77
2
3 Urys, Jacob
12 Mekeel Chris
5:30.4 14:51.87
3
4 Bogdan, Greg
JR Broadalbin-P
5:38.9 15:15.04
4
5 Jaynes, Ethan
Stillwater High
5:40.2 15:18.46
5
6 Murphy, Ryun
11 Mekeel Chris
5:41.9 15:22.90
6
7 Ryan, Mitchell
13 Seton Catholic
5:43.3 15:26.88
7
8 Forti, Adam
12 Berne-Knox-W
5:46.4 15:35.04
8
9 Barber, Adrian
11 Maple Hill
5:46.6 15:35.80
9
10 DiCesare, Jonathan
11 Cobleskill-R
5:47.0 15:36.72
10
11 Allen, Ian
10 Chatham
5:47.8 15:38.82
11
12 Wade, Josh
11 Saranac High School
5:48.2 15:40.12
12
13 LePage, Zach
9 Saranac High School
5:51.9 15:49.93
13
14 Ricciardi, Jonathan
11 Schalmont High
5:53.3 15:53.87
14
15 Gregg, Caleb
11 Chatham
5:54.9 15:58.06
15
16 Budka, Jeff
12 Schalmont High
5:55.4 15:59.42
16
17 Murphy, Christopher
12 Mekeel Chris
6:01.3 16:15.30
17
18 Agoney, Kyler
12 Peru High School
6:05.1 16:25.68
18
19 Davis, Jake
12 Maple Hill
6:05.3 16:26.20
19
20 Becker, Lukus
10 Berne-Knox-W
6:10.4 16:39.91
20
21 Quint, Roscoe
10 Maple Hill
6:12.5 16:45.64
21
22 Strack, Ben
12 Saranac High School
6:12.8 16:46.51
22
23 Page, Evan
14 Seton Catholic
6:13.1 16:47.23
23
24 Rugen, Evan
12 Chatham
6:16.3 16:55.92
24
25 Richards, Jonathan
11 Cobleskill-R
6:20.0 17:05.98
25
26 Buseck, Daeshan
11 Johnstown High S
6:20.8 17:08.06
26
27 Scavullo, Austin
12 Cobleskill-R
6:22.2 17:11.81
27
28 Tyrell, Sean
11 Saranac High School
6:23.3 17:14.70
28
29 Budka, Tim
10 Schalmont High
6:24.4 17:17.89
29
30 Liechty, Justin
10 Saranac High School
6:25.3 17:20.31
30
31 Downs, Andrew
11 Peru High School
6:26.3 17:23.01
31
32 Mau, Warren
11 Cobleskill-R
6:26.6 17:23.83
32
33 Overby, Travis
12 Chatham
6:27.3 17:25.59
33
34 Donofrio, Deva
11 Schalmont High
6:27.4 17:25.98
34
35 Axtmann, Leland
12 Maple Hill
6:27.6 17:26.48
35
36 Askew, Tyler
10 Johnstown High S
6:28.0 17:27.62
36
37 Murphy, Nicolai
JR Broadalbin-P
6:28.4 17:28.57
37
38 Romanowicz, Josh
12 Peru High School
6:30.7 17:34.76
38
39 Gerhardt, Gabe
12 Cobleskill-R
6:30.8 17:35.12
39
40 Baron, Joe
10 Cobleskill-R
6:31.0 17:35.55
40
41 Roten, Cameron
10 Johnstown High S
6:31.1 17:35.91
41
42 Stearns, Kevin
11 Schalmont High
6:31.3 17:36.51
42
43 Medeiros, Austin
12 Saranac High School
6:32.1 17:38.49
43
44 Moore, Andrew
12 Mekeel Chris 6:32.2
17:38.76 44
45 Hitrick, Alex
FR Broadalbin-P
6:34.7 17:45.48
45
46 Raudenbush, Jon
12 Saranac High School
6:34.8 17:45.76
46
47 Woodmansee, Dominic
11 Berne-Knox-W
6:34.9 17:46.24
47
48 Noll, Will
12 Maple Hill
6:35.2 17:46.89
48
49 Hotaling, Brett
10 Cobleskill-R
6:44.4 18:11.81
49
50 Martin, Hunter
SO Broadalbin-P
6:46.8 18:18.38
50
51 Samuelson, Joseph
9 Mekeel Chris
6:50.7 18:28.72
51
52 Murray, Steven
14 Seton Catholic
6:54.3 18:38.46
52
53 Ziemer, Erik
13 Seton Catholic
6:57.3 18:46.47
53
54 Bullinger, Norm
11 Maple Hill
6:58.1 18:48.69
54
55 Schmidt, Bill
10 Schalmont High
6:58.9 18:50.80
55
56 Alvarez, Aaron
11 Johnstown High S
7:02.3 18:59.97
56
57 Feazelle, Caleb
12 Peru High School
7:10.5 19:22.16
57
58 Kemp, Kyle
12 Peru High School
7:11.7 19:25.45
58
59 Feazelle, Ethan
9 Peru High School
7:12.2 19:26.80
59
60 Moore, Luke
10 Mekeel Chris 7:13.1
19:29.23 60
61 Anderson, Kyle
10 Berne-Knox-W
7:13.7 19:30.82
61
62 Collins, Aaron
10 Berne-Knox-W
7:14.5 19:33.00
62
63 Lossow, Matthew
9 Chatham
7:19.2 19:45.79
63
64 Caswell, Andrew
11 Peru High School
7:19.4 19:46.25
64
65 Caughey, Henry
JR Broadalbin-P
7:23.8 19:58.02
65
66 Samuelson, Krister
12 Mekeel Chris
7:40.0 20:41.93
66
67 Koury, Brandon
Stillwater High
7:45.8 20:57.57
67
68 Chauvot, Alex
11 Berne-Knox-W
7:50.7 21:10.76
68
69 Zalis, Joe
15 Seton Catholic
7:52.4 21:15.37
69
70 Vanherp, Nathan
15 Seton Catholic
7:54.3 21:20.47
70
71 Mayo, Spencer
Stillwater High
8:34.3 23:08.43
71
72 Clark, Seth
12 Johnstown High S
8:36.4 23:14.04
72
73 Pellerin, Kyle
16 Seton Catholic
8:38.4 23:19.55
73
74 Meeker, Jimmy
Stillwater High
9:14.7 24:57.56
74
75 Mayo, Mike
Stillwater High
9:14.7 24:57.56
75
76 Kipp, Ethan
Stillwater High 9:14.7
24:57.56 76
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Maple Hill
85 1
9 19
21 35
48 54
Total Time:
1:20:49.35
Average: 16:09.87
2 Chatham
85 2
11 15
24 33
63
Total Time:
1:20:46.16
Average: 16:09.24
3 Saranac High School
105 12
13 22
28 30
43 46
Total Time:
1:22:51.57
Average: 16:34.32
4 Mekeel Christian Academy
121 3
6 17
44 51
60 66
Total Time:
1:22:37.55
Average: 16:31.51
5 Cobleskill-Richmondville
133 10
25 27
32 39
40 49
Total Time:
1:24:53.46
Average: 16:58.70
6 Schalmont High
135 14
16 29
34 42
55
Total Time:
1:24:13.67
Average: 16:50.74
7 Berne-Knox-Westerlo Centr
198 8
20 47
61 62
68
Total Time:
1:29:05.01
Average: 17:49.01
8 Broadalbin-Perth Central
201 4
37 45
50 65
Total Time:
1:28:45.49
Average: 17:45.10
9 Peru High School
202 18
31 38
57 58
59 64
Total Time:
1:30:11.06
Average: 18:02.22
10 Seton Catholic
204 7
23 52
53 69
70 73
Total Time:
1:30:54.41
Average: 18:10.89
11 Johnstown High School
231 26
36 41
56 72
Total Time:
1:34:25.61
Average: 18:53.12
12 Stillwater High School
292 5
67 71
74 75
76
Total Time:
1:49:19.58
Average: 21:51.92
James Blaauboer wins the J.V. Boys race. | Kevin Cosgrove gets 2nd in the J.V. Boys race. | Nick Heath of Collegiate places 3rd. |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Blaauboer, James
11 Shenendehowa
5:58.4 16:07.49
1
2 Cosgrove, Kevin
11 Shenendehowa
6:08.0 16:33.57
2
3 Heath, Nick
11 Collegiate
6:11.3 16:42.50
3
4 Shepard, Russell
10 Collegiate
6:12.5 16:45.53
4
5 Buhrmeister, Conor
10 Shenendehowa
6:13.3 16:47.90
5
6 Corey, David
JR Guilderland High
6:13.7 16:48.90
6
7 Kirsty, Robert
JR Burnt Hills-
6:16.8 16:57.19
7
8 Berry, Chase
12 Shenendehowa
6:17.2 16:58.38
8
9 Braiman, Jordan
SO Burnt Hills-
6:17.9 17:00.12
9
10 Burke, Paul
11 Monroe-Woodbury
6:23.0 17:13.99
10
11 Adler, Jonny
10 Collegiate
6:24.6 17:18.20
11
12 Brazeau, Kade
12 Thousand Islands
6:25.3 17:20.18
12
13 Clemente, Ryan
10 Shenendehowa
6:25.5 17:20.87
13
14 Wlaschin, Kyle
11 Shenendehowa
6:25.7 17:21.16
14
15 Ryu, Joseph
10 Collegiate
6:25.7 17:21.38
15
16 Nebiker, Brandon
10 Monroe-Woodbury
6:27.7 17:26.78
16
17 Balzer, Lucas
JR Guilderland High
6:29.0 17:30.25
17
18 Mewhorter, Ryan
10 Shenendehowa
6:29.7 17:32.02
18
19 Dunn, Nolan
10 Shenendehowa
6:30.1 17:33.09
20 Horan, Philip
JR Guilderland High
6:30.7 17:34.76
19
21 Marcucci, Jack
JR Guilderland High
6:31.7 17:37.35
20
22 Morgan, Lukas
FR Averill Park HS
6:33.3 17:41.85
21
23 Laing, Nathan
12 Shenendehowa
6:33.6 17:42.73
24 Renauld, Miles
11 Shenendehowa
6:34.9 17:46.16
25 Beaud de Brive, Gaetan
11 Thousand Islands
6:36.6 17:50.68
22
26 Laheri, Ritesh
10 Shenendehowa
6:36.7 17:51.11
27 Myers, Mike
10 Shenendehowa
6:36.9 17:51.65
28 Rogers, Dan
SR Ballston Spa
6:37.1 17:52.08
23
29 Bashant, Eli
FR Ballston Spa
6:37.3 17:52.49
24
30 Vititow, Myron
JR Guilderland High
6:37.5 17:53.01
25
31 Dormann, Nick
12 Saranac High School
6:38.2 17:55.10
26
32 Daunt, Sean
SR Burnt Hills-
6:40.0 17:59.92
27
33 Grandon, Malcolm
SO Burnt Hills-
6:40.1 18:00.27
28
34 Zaengle, Brian
JR Burnt Hills-
6:41.1 18:02.79
29
35 Bisconti, Paul
10 Monroe-Woodbury
6:41.6 18:04.11
30
36 Reluzco, Matt
SR Guilderland High
6:42.9 18:07.79
31
37 Gaffney, Aidan
10 Monroe-Woodbury
6:43.1 18:08.21
32
38 McCart, Kyle
10 Shenendehowa
6:43.2 18:08.43
39 Barlow, Andy
10 Mount Anthony Un
6:43.2 18:08.58
33
40 Kruis, Jon
10 Thousand Islands
6:43.3 18:08.73
34
41 Schuster, Derek
10 Shenendehowa
6:43.5 18:09.34
42 Martin, Scott
SO Guilderland High
6:43.6 18:09.66
35
43 Brayton-Kelly, Chad
12 Thousand Islands
6:44.5 18:12.13
36
44 Lu, John
11 Collegiate
6:48.3 18:22.41
37
45 HoughDeane, Christopher
JR Averill Park HS
6:49.2 18:24.84
38
46 Benedetti, Nick
11 Shenendehowa
6:50.0 18:26.87
47 Demasi, Nick
10 Shenendehowa
6:50.8 18:28.99
48 Chase, Casey
SO Guilderland High
6:51.3 18:30.38
49 Sanford, Kyle
SR Guilderland High
6:51.6 18:31.14
50 Sherman, Alex
11 Shenendehowa
6:52.3 18:32.99
51 Tedford, Ty
12 Saranac High School
6:52.4 18:33.31
39
52 Grant, Rob
SR Guilderland High
6:52.8 18:34.40
53 Lewandowski, Reed
JR Burnt Hills-
6:53.2 18:35.63
40
54 Thompson, Tyler
12 Monroe-Woodbury
6:53.6 18:36.70
41
55 Taugher, Connor
10 Thousand Islands
6:54.7 18:39.68
42
56 Suski, Sam
SO Burnt Hills-
6:56.9 18:45.47
43
57 MacElroy, Donald
SO Burnt Hills-
6:57.8 18:47.84
58 Gartley, Nathan
11 Thousand Islands
6:58.5 18:49.95
44
59 Starkman, Aaron
SR Guilderland High
6:59.0 18:51.17
60 Koszelak, Ben
SO Ballston Spa
6:59.1 18:51.42
45
61 Porter, Brandon
JR Guilderland High
7:00.0 18:53.87
62 Dashnaw, Chad
11 Saranac High School
7:00.6 18:55.53
46
63 Williams, Wayne
10 Monroe-Woodbury
7:00.7 18:55.90
47
64 Bone, David
SO Guilderland High
7:01.0 18:56.47
65 Berman, Damon
10 Collegiate
7:01.0 18:56.68
48
66 Campbell, Dave
12 Shenendehowa
7:01.6 18:58.15
67 Walsh, Shane
JR Averill Park HS
7:01.8 18:58.69
49
68 Amaratunga, Brian
11 Shenendehowa
7:01.9 18:58.91
69 Gideon, James
SR Burnt Hills-
7:01.9 18:59.15
70 Goronkin, Jared
11 Shenendehowa
7:02.4 19:00.46
71 Seward, Andy
12 Mount Anthony Un
7:02.7 19:01.13
50
72 Golden, Conor
11 Shenendehowa
7:03.4 19:03.00
73 Harvey, Niko
SO Ballston Spa
7:05.2 19:07.90
51
74 Gunther, Nick
10 Cobleskill-R
7:05.8 19:09.60
52
75 Lapen, Luke
11 Mount Anthony Un
7:06.9 19:12.48
53
76 Valente, Brett
12 Shenendehowa
7:07.0 19:12.80
77 Dunn, Nick
10 Shenendehowa
7:07.3 19:13.68
78 Rehberg, Nick
11 Cobleskill-R
7:07.8 19:14.89
54
79 Nayak, Pranav
JR Guilderland High
7:07.9 19:15.27
80 Frostick, Jake
11 Saranac High School 7:08.4
19:16.44 55
81 Opitz, Adam
12 Shenendehowa
7:08.9 19:18.02
82 MA, Harrison
10 Shenendehowa
7:09.6 19:19.93
83 Neilson, Connor
10 Monroe-Woodbury
7:10.4 19:21.88
56
84 Jurczynski, John
JR Guilderland High
7:11.1 19:23.87
85 Smolenski, Matthew
SO Guilderland High
7:11.3 19:24.41
86 Matson, Nick
10 Shenendehowa
7:12.0 19:26.32
87 Pishkula, Nathan
10 Shenendehowa
7:13.0 19:28.90
88 Servage, Nick
11 Thousand Islands
7:13.9 19:31.48
57
89 Burnell, Austin
10 Chatham
7:14.8 19:33.78
58
90 Somogie, Hunter
SR Ballston Spa
7:15.1 19:34.72
59
91 Robert, Sean
FR Averill Park HS
7:16.2 19:37.61
60
92 Contento, Marc
10 Maple Hill
7:19.9 19:47.54
61
93 Bullinger, Nick
9 Maple Hill
7:20.8 19:50.08
62
94 Swyer, Nate
SR Guilderland High
7:21.1 19:50.79
95 Maycock, Avery
SO Guilderland High
7:21.4 19:51.79
96 Pascale, Brandon
11 Monroe-Woodbury
7:23.7 19:58.00
97 Siatka, Andre
10 Shenendehowa
7:25.8 20:03.61
98 Jandrasevitz, Mike
10 Shenendehowa
7:27.0 20:06.86
99 Fasking, Elli
11 Saranac High School
7:27.9 20:09.12
63
100 McBryde, Zach
11 Thousand Islands
7:28.7 20:11.26
101 Winters, Carter
9 Saranac High School
7:28.8 20:11.66
64
102 Noel, Caleb
11 Mount Anthony Un
7:28.9 20:11.93
65
103 Knapp, Dakota
12 Mount Anthony Un
7:29.2 20:12.63
66
104 Morton, Tyler
10 Monroe-Woodbury
7:30.6 20:16.50
105 Cringle, Kaden
9 Saranac High School
7:32.4 20:21.28
67
106 Rinaldi, Lucas
9 Chatham
7:32.8 20:22.58
68
107 Duffner, Nicholas
10 Monroe-Woodbury
7:35.5 20:29.72
108 Ziobrowski, Justin
SR Ballston Spa
7:37.6 20:35.35
69
109 Park, JunWan
SO Guilderland High
7:37.8 20:36.07
110 Carrigan, Conor
12 Saranac High School
7:38.0 20:36.39
111 Rakowski, Ben
9 Peru High School
7:41.1 20:44.83
112 Sorensen, Peter
12 Mount Anthony Un
7:42.8 20:49.32
70
113 Sima, Vlad
SO Guilderland High
7:43.6 20:51.54
114 Cole, Evan
10 Monroe-Woodbury
7:44.5 20:54.14
115 Ross, Billy
10 Cobleskill-R
7:44.7 20:54.49
71
116 Bates, Eric
10 Cobleskill-R
7:45.1 20:55.70
72
117 Dwyer, Bryan
9 Chatham
7:45.6 20:57.05
73
118 Budka, Mike
SO Gloversville
7:46.1 20:58.37
74
119 McIntyre, Ben
12 Thousand Islands
7:46.3 20:58.86
120 Fulger, Jonah
11 Shenendehowa
7:48.9 21:05.82
121 Mckenna, Taylor
10 Cobleskill-R
7:53.1 21:17.15
75
122 Haley, Andrew
11 Peru High School
7:58.7 21:32.45
123 Reyes, Chris
10 Monroe-Woodbury
7:59.9 21:35.62
124 Kontakos, Louis
JR Guilderland High
8:00.5 21:37.11
125 Jarvis, Logan
9 Saranac High School
8:00.7 21:37.82
126 Markessinis, Nick
FR Ballston Spa
8:02.9 21:43.59
76
127 Randall, Kolby
12 Maple Hill
8:07.8 21:56.98
77
128 Cartwright, Jordan
JR Guilderland High
8:28.1 22:51.86
129 Flood, Alex
12 Maple Hill
8:31.7 23:01.43
78
130 Lounsbury, James
10 Berne-Knox-W
8:32.1 23:02.66
131 Mihuc, Josh
10 Saranac High School
8:32.8 23:04.52
132 Staubach, Joey
10 Berne-Knox-W
8:34.8 23:09.78
133 Renslow, Garrett
9 Maple Hill
8:35.4 23:11.58
79
134 Kippax, Tom
11 Thousand Islands
8:35.7 23:12.21
135 Scott, Jack
11 Maple Hill
8:36.1 23:13.32
80
136 Parlman, David
12 Chatham
8:37.8 23:18.07
81
137 Zelman, Zeke
10 Mount Anthony Un
8:47.6 23:44.50
82
138 Goes, Benjamin
SO Guilderland High
8:49.1 23:48.55
139 Bryda, Nate
11 Maple Hill
8:57.1 24:10.04
83
140 Caron, Thomas 12 Chatham
8:59.6 24:16.87
84
141 Crusan, Matthew
JR Guilderland High
9:01.7 24:22.51
142 Osberg, Cooper
SO Ballston Spa
9:05.6 24:33.04
143 Nellis, Sedrick
SO Gloversville
9:09.1 24:42.46
85
144 Unislawski, Tyler
SO Gloversville
9:09.7 24:44.13
86
145 Vandeusen, Logan
SR Gloversville
9:18.9 25:09.04
87
146 Dunn, Eric
JR Columbia High Sc
9:22.7 25:19.27
147 Mauleon, Jean-Luc
SO Gloversville
9:35.0 25:52.29
88
148 Ragosta, Nick
SR Averill Park HS
9:35.9 25:54.82
89
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Shenendehowa
29 1
2 5
8 13
14 18
Total Time:
1:23:48.21
Average: 16:45.65
2 Collegiate
70 3
4 11
15 37
48
Total Time:
1:26:30.02
Average: 17:18.01
3 Guilderland High School
87 6
17 19
20 25
31 35
Total Time:
1:27:24.27
Average: 17:28.86
4 Burnt Hills-Ballston Lake
100 7
9 27
28 29
40 43
Total Time:
1:28:00.29
Average: 17:36.06
5 Monroe-Woodbury
129 10
16 30
32 41
47 56
Total Time:
1:29:29.79
Average: 17:53.96
6 Thousand Islands
146 12
22 34
36 42
44 57
Total Time:
1:30:11.40
Average: 18:02.28
7 Ballston Spa
202 23
24 45
51 59
69 76
Total Time:
1:33:18.61
Average: 18:39.73
8 Saranac High School
229 26
39 46
55 63
64 67
Total Time:
1:34:49.50
Average: 18:57.90
9 Averill Park HS
257 21
38 49
60 89
Total Time:
1:40:37.81
Average: 20:07.57
10 Mount Anthony Union VT
267 33
50 53
65 66
70 82
Total Time:
1:36:46.75
Average: 19:21.35
11 Cobleskill-Richmondville
324 52
54 71
72 75
Total Time:
1:41:31.83
Average: 20:18.37
12 Maple Hill
357 61
62 77
78 79
80 83
Total Time:
1:47:47.61
Average: 21:33.53
13 Chatham
364 58
68 73
81 84
Total Time:
1:48:28.35
Average: 21:41.67
14 Gloversville
420 74
85 86
87 88
Total Time:
2:01:26.29
Average: 24:17.26
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Windolf, Nick
9 Collegiate
5:54.5 10:02.55
1
2 Halpern, Mitch
9 Shenendehowa
5:56.3 10:05.56
2
3 Bashant, Michael
8 Burnt Hills-
6:08.8 10:26.88
3
4 Muir, Brendan
9 Thousand Islands
6:09.6 10:28.31
4
5 Posner, Philip
9 Collegiate
6:10.2 10:29.20
5
6 Collins, Michael
9 Shenendehowa
6:11.8 10:31.95
6
7 Schmidt, Tyler
9 Shenendehowa
6:15.6 10:38.45
7
8 White, Brennan
9 Collegiate
6:16.4 10:39.86
8
9 Capuano, Jared
FR Guilderland High
6:20.3 10:46.37
9
10 Rousseau, Shawn
FR Burnt Hills- 6:20.8
10:47.34 10
11 Carter, Jeremy
FR Averill Park HS
6:22.6 10:50.36
12 Gideon, Kevin
FR Burnt Hills-
6:23.3 10:51.57
11
13 Mathrani, Saheer
9 Collegiate
6:24.4 10:53.34
12
14 Mauro, Nick
8 Guilderland High
6:27.5 10:58.60
13
15 Carey, Noah
8 Guilderland High
6:28.0 10:59.47
14
16 Crystal, Robert
9 Collegiate
6:28.9 11:01.00
15
17 Warner, Victor
FR Guilderland High
6:29.1 11:01.33
16
18 Vlainich, Gavin
FR Burnt Hills-
6:30.0 11:02.89
17
19 Humphrey, James
FR Burnt Hills-
6:32.7 11:07.55
18
20 Trichilo, Paul
FR Guilderland High
6:36.3 11:13.58
19
21 Grad, James
9 Collegiate
6:36.5 11:13.93
20
22 Messere, Michael
7 Burnt Hills-
6:38.7 11:17.70
21
23 Halliday, Brian
9 Shenendehowa
6:41.1 11:21.78
22
24 He, Harrison
9 Collegiate
6:41.6 11:22.61
23
25 McCullen, Jared
7 Guilderland High
6:41.8 11:23.02
24
26 Tymeson, Nick
FR Averill Park HS
6:43.5 11:25.90
27 McDonald, Ethan
FR Guilderland High
6:45.0 11:28.36
25
28 Cowan, Sam
9 Thousand Islands
6:47.1 11:31.97
26
29 Roig, Nick
9 Shenendehowa
6:48.1 11:33.62
27
30 Christopher, Henry
9 Shenendehowa
6:48.5 11:34.43
28
31 Frandino, Braden
9 Monroe-Woodbury
6:50.1 11:37.07
29
32 Dumbrille, Thomas
9 Thousand Islands
6:52.2 11:40.64
30
33 Douglas, Noah
FR Guilderland High
6:53.1 11:42.26
34 Johnson, Mitchel
9 Thousand Islands
6:53.9 11:43.55
31
35 McMunn, Spencer
9 Thousand Islands
6:54.1 11:43.82
32
36 Egan, Kyle
9 Monroe-Woodbury
6:55.2 11:45.74
33
37 Betancourt, Alec
FR Guilderland High
6:56.6 11:48.21
38 Mullahey, Michael
9 Monroe-Woodbury
6:57.1 11:48.94
34
39 Burns, Tom
9 Shenendehowa
6:57.4 11:49.48
35
40 Thurnau, Jake
FR Burnt Hills-
6:58.4 11:51.28
36
41 Somerville, Joey
FR Columbia High Sc
7:00.3 11:54.38
42 Tanner, Luke
7 Guilderland High
7:01.1 11:55.79
43 Lafond, Kyle
FR Guilderland High
7:01.6 11:56.57
44 Frandino, Austin
9 Monroe-Woodbury
7:02.4 11:58.04
37
45 Scalzi, Elgin
FR Columbia High Sc
7:02.6 11:58.35
46 Obenauer, Dakota
9 Mount Anthony Un
7:03.2 11:59.45
47 Bonaro, Jarrod
9 Shenendehowa
7:04.4 12:01.37
48 McCann, Mike
9 Shenendehowa
7:04.9 12:02.26
49 Blattstein, Jacob
FR Guilderland High
7:05.1 12:02.53
50 Ascher, Jonathan
9 Collegiate
7:05.3 12:02.93
51 Burton, Connor
9 Thousand Islands
7:08.1 12:07.66
38
52 Howard, Michael
9 Thousand Islands
7:09.4 12:09.87
39
53 Callahan, Danny
FR Guilderland High
7:10.1 12:11.14
54 Thomas, Holden
FR Columbia High Sc
7:10.7 12:12.15
55 Cornetti-Skott, Jacob
FR Guilderland High
7:11.5 12:13.46
56 Malina, Julian
FR Guilderland High
7:12.4 12:15.08
57 Levy, Kyle
FR Guilderland High
7:12.6 12:15.40
58 Scheidel, Christopher
8 Guilderland High
7:13.0 12:16.02
59 Swartzendruber, Jacob
FR Guilderland High
7:14.3 12:18.17
60 Dellolio, Anthony
9 Monroe-Woodbury
7:15.2 12:19.85
40
61 Buff, Matthew
FR Guilderland High
7:16.6 12:22.07
62 Buerker, Shaun
7 Guilderland High
7:17.4 12:23.51
63 Fenlong, Jared
9 Thousand Islands
7:17.8 12:24.11
64 Mathura, Kumar
9 Monroe-Woodbury
7:18.5 12:25.39
41
65 Isom, Sean
7 Guilderland High
7:19.1 12:26.35
66 Paultre, Joshua
8 Columbia High Sc
7:20.0 12:27.97
67 Kinkaid, Nathaniel
9 Shenendehowa
7:22.8 12:32.66
68 Lineback, Paul
9 Shenendehowa
7:26.4 12:38.83
69 Burns, Alex
9 Shenendehowa
7:29.0 12:43.28
70 Chrzan, Adam
9 Shenendehowa
7:32.0 12:48.41
71 Carrion, Chris
9 Monroe-Woodbury
7:33.1 12:50.13
42
72 Ortiz, Jeremy
9 Monroe-Woodbury
7:35.1 12:53.65
73 Desilva, Kyle
9 Monroe-Woodbury
7:35.5 12:54.30
74 Kern, Mike
9 Shenendehowa
7:36.3 12:55.58
75 Sano, Brian
9 Monroe-Woodbury
7:37.7 12:57.96
76 Gobel, Luke
8 Burnt Hills-
7:39.6 13:01.27
77 Linsolato, Brandon
9 Monroe-Woodbury
7:41.6 13:04.72
78 duMoulin, Stephen
FR Guilderland High
7:43.2 13:07.40
79 Gross, Jordan
9 Monroe-Woodbury
7:43.7 13:08.24
80 Losito, Timothy
8 Guilderland High
7:45.2 13:10.83
81 Minnies, Justin
9 Monroe-Woodbury
7:48.2 13:15.84
82 Burnham, Marc
9 Thousand Islands
7:48.9 13:17.11
83 Edwards, James
9 Shenendehowa
7:49.4 13:17.85
84 Husiatynski, Oscar
9 Monroe-Woodbury
7:49.6 13:18.27
85 Gibbs, Jack
9 Shenendehowa
7:49.9 13:18.68
86 Bermingham, Jack
9 Monroe-Woodbury
7:51.7 13:21.74
87 Warnick, Andrew
9 Monroe-Woodbury
7:55.7 13:28.69
88 Magnan, Alex
FR Guilderland High
8:01.1 13:37.88
89 Conlon, Daniel
9 Monroe-Woodbury
8:03.0 13:41.01
90 Salem, Henry
9 Mount Anthony Un
8:06.8 13:47.43
91 Dorward, Trevor
9 Maple Hill
8:07.6 13:48.90
92 Hayes, Anthony
FR Gloversville
8:10.9 13:54.43
93 Hernandez, Chris
FR Gloversville
8:13.8 13:59.42
94 Burke, Tristan
9 Monroe-Woodbury
8:16.0 14:03.06
95 Sommerlad, Kyle
9 Monroe-Woodbury
8:19.2 14:08.56
96 Murphy, Brendan
FR Guilderland High
8:24.0 14:16.65
97 Lyons, John
FR Averill Park HS
8:27.4 14:22.46
98 Pinto, Zach
FR Ballston Spa
8:27.6 14:22.86
99 Mulcahy, Christian
9 Monroe-Woodbury
8:29.6 14:26.24
100 Rutauskas, Austin
FR Gloversville 8:33.6
14:33.12
101 Nicolaus, Andrew
FR Ballston Spa
8:43.1 14:49.21
102 Friedman, Jacob
9 Monroe-Woodbury
8:54.9 15:09.25
103 Polsinelli, Gregory
FR Guilderland High
9:02.3 15:21.87
104 Chen, Wesley
FR Ballston Spa
9:23.4 15:57.76
105 Brady, Quillan
9 Shenendehowa
9:26.1 16:02.32
106 Bucciero, Giuseppe
9 Shenendehowa
10:08.7 17:14.68
107 Dominick-Larner, Zach
FR Ballston Spa
10:09.5 17:16.02
108 Dholakia, Ravi
9 Monroe-Woodbury
10:52.7 18:29.55
109 Farash, Johnny
FR Averill Park HS
11:10.5 18:59.84
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Collegiate
41 1
5 8
12 15
20 23
Total Time:
53:05.95
Average: 10:37.19
2 Burnt Hills-Ballston Lake
59 3
10 11
17 18
21 36
Total Time:
54:16.23
Average: 10:51.25
3 Shenendehowa
64
2 6
7 22
27 28
35
Total Time:
54:11.36
Average: 10:50.28
4 Guilderland High School
71 9
13 14
16 19
24 25
Total Time:
54:59.35
Average: 10:59.87
5 Thousand Islands
123 4
26 30
31 32
38 39
Total Time:
57:08.29
Average: 11:25.66
6 Monroe-Woodbury
173 29
33 34
37 40
41 42
Total Time:
59:29.64
Average: 11:53.93
Emily Carmichael of Thousand Islands wins the Varsity Girls large school race. | Shenendehowa's Bailey Kowalczyk takes 2nd place. | Guilderland's Emily Burns places 3rd in her first varsity race of her career. |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Carmichael, Emily
10 Thousand Islands
6:17.9 17:00.11
1
2 Kowalczyk, Bailey
12 Shenendehowa
6:29.4 17:31.22
2
3 Burns, Emily
SO Guilderland High
6:35.3 17:47.17
3
4 Hampton, Caroline
12 Shenendehowa
6:36.7 17:51.10
4
5 Sherman, Cara
SO Mohonasen HS
6:39.4 17:58.14
6 Robinson, Jenna
JR Guilderland High
6:44.4 18:11.83
5
7 Herkenham, Christina
SR Guilderland High
6:45.3 18:14.15
6
8 Bleichert, Dominica
11 Shenendehowa
6:45.6 18:15.10
7
9 Fish, Michelle
SR Guilderland High
6:48.2 18:21.98
8
10 Tommell, Taylor
SR Guilderland High
6:48.6 18:23.07
9
11 Bennett, Rachel
12 Thousand Islands
6:50.0 18:26.80
10
12 Forman, Sarah
SO Guilderland High
6:51.0 18:29.53
11
13 Hulbert, Erin
10 Shenendehowa
6:51.5 18:30.99
12
14 Morin, Paige
10 Thousand Islands
6:51.6 18:31.26
13
15 Duclos, Sarah
10 Shenendehowa
6:55.1 18:40.59
14
16 Rothacker, Janelle
SO Ballston Spa
6:59.0 18:51.11
15
17 Palumbo, Cali
JR Columbia High Sc
7:02.5 19:00.76
16
18 Guilbo, Katherine
SO Columbia High Sc
7:09.6 19:19.92
17
19 Serson, Courtney
Thousand Islands
7:11.0 19:23.52
18
20 Mack, Brittney
SO Averill Park HS
7:12.6 19:27.95
19
21 Ferguson, Chelsea
11 Thousand Islands
7:12.8 19:28.46
20
22 Craven, Britany
SO Gloversville
7:15.4 19:35.58
21
23 Hernandez, Jessica
SO Columbia High Sc
7:15.9 19:36.72
22
24 Mackesey, Shannon
JR Guilderland High
7:19.3 19:45.90
23
25 Baldisserra, Emily
Thousand Islands
7:22.1 19:53.53
24
26 Matthews, Olivia
SR Ballston Spa
7:24.6 20:00.23
25
27 Danison, Hope
JR Ballston Spa
7:27.4 20:07.87
26
28 McDonald, Christina
JR Columbia High Sc
7:28.5 20:10.86
27
29 Klippert, Maia
SO Averill Park HS
7:31.8 20:19.88
28
30 Ambrosino, Emily
SO Gloversville
7:37.2 20:34.20
29
31 Kolakowski, Juliannna
JR Averill Park HS
7:39.2 20:39.65
30
32 Rienhardt, Morgan
FR Gloversville
7:39.7 20:41.05
31
33 Ambrosino, Sara
SO Gloversville
7:41.0 20:44.46
32
34 DeRubertis, Angela
JR Columbia High Sc
7:41.9 20:47.02
33
35 Freehafer, Lydia
JR Ballston Spa
7:43.2 20:50.59
34
36 Traylor, Keara
SR Ballston Spa
7:58.3 21:31.22
35
37 Hoose, Alyssa
SO Ballston Spa
7:59.3 21:33.96
36
38 Anich, Alicia
JR Gloversville
8:08.2 21:57.90
37
39 Schuyler, Haley
JR Gloversville
8:11.0 22:05.46
38
40 LeBarron, Rachel
SR Ballston Spa
8:19.8 22:29.46
39
41 Miller, Sammi
SR Averill Park HS
8:21.6 22:34.30
40
42 Wood, Lauren
SO Averill Park HS
8:23.7 22:39.77
41
43 Holland, Allyson
JR Averill Park HS
8:26.1 22:46.23
42
44 Ryan, Cassandra
JR Gloversville
8:30.1 22:57.03
43
45 Holland, Maria
SR Averill Park HS
9:00.1 24:18.06
44
46 Dunks, Meghan
JR Mohonasen HS
9:21.9 25:17.15
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Guilderland High School
31 3
5 6
8 9
11 23
Total Time:
1:30:58.20
Average: 18:11.64
2 Shenendehowa
39 2
4 7
12 14
Total Time:
1:30:49.00
Average: 18:09.80
3 Thousand Islands
62 1
10 13
18 20
24
Total Time:
1:32:50.15
Average:
18:34.03
4 Columbia High School
115 16
17 22
27 33
Total Time:
1:38:55.28
Average: 19:47.06
5 Ballston Spa
135 15
25 26
34 35
36 39
Total Time:
1:41:21.02
Average:
20:16.21
6 Gloversville
150 21
29 31
32 37
38 43
Total Time:
1:43:33.19
Average: 20:42.64
7 Averill Park HS
158 19
28 30
40 41
42 44
Total Time:
1:45:41.55
Average: 21:08.31
Courtney Tedeschi becomes a 5-time Guilderland champ by taking the Girls small school race | Shelby Aarden of Hopkinton takes 2nd to lead her team to the team title. | Melissa Lodge of Hopkinton places 3rd in the Varsity Girls small school race. |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Tedeschi, Courtney
12 Berne-Knox-W
6:14.8 16:51.98
1
2 Aarden, Shelby
10 HopkintonMA
6:26.5 17:23.52
2
3 Lodge, Melissa
11 HopkintonMA
6:27.8 17:26.93
3
4 Hathaway, Victoria
Stillwater High
6:36.8 17:51.24
5 Riordan, Hannah
12 Maple Hill
6:40.0 17:59.98
4
6 Pasko, Kelly
12 Maple Hill 6:45.1
18:13.73 5
7 Champagne, Margaret
16 Seton Catholic
6:47.1 18:19.04
8 Curtin, Anna
12 Maple Hill
6:48.9 18:24.01
6
9 Mazzella, Meghan
10 Peru High School
6:55.9 18:42.94
7
10 Clark, Erin
9 Chatham
6:56.7 18:45.09
8
11 Cavanaugh, MaryKate
11 HopkintonMA
7:00.5 18:55.22
9
12 Anderson, Erin
12 Mount Anthony Un
7:03.9 19:04.30
10
13 Dobozy, Cheyanne
10 Peru High School
7:04.8 19:06.82
11
14 Whyman, Melissa
14 Seton Catholic
7:08.7 19:17.47
15 Reagan, Sam
10 Schalmont High
7:09.9 19:20.69
12
16 Boudreau, Kinsey
11 Mount Anthony Un
7:13.4 19:29.97
13
17 Tedeschi, Allie
10 Berne-Knox-W
7:13.9 19:31.30
14
18 Hale, Erica
9 Mount Anthony Un
7:14.2 19:32.31
15
19 Schillinger, Maybritt
10 HopkintonMA
7:17.5 19:41.13
16
20 Korbey, Mikala
12 HopkintonMA
7:17.9 19:42.29
17
21 Remillard, Maria
11 Peru High School
7:18.6 19:44.13
18
22 Brizzee, Kim
10 Cobleskill-R
7:19.1 19:45.46
19
23 Kranick, Cassie
11 Schalmont High
7:20.7 19:49.67
20
24 Munn, Maddy
16 Seton Catholic
7:22.1 19:53.43
25 Monroe, Coreena
SO Broadalbin-P
7:24.6 20:00.21
21
26 Merchant, Jackie
Stillwater High
7:27.0 20:06.66
27 Ottati, Mackenzie
SR Broadalbin-P
7:28.1 20:09.74
22
28 Smith, Emily
11 Mount Anthony Un
7:30.1 20:15.17
23
29 Healy, Kelly
12 Maple Hill
7:30.4 20:15.93
24
30 Blockson, Lexi
10 Saranac High School
7:37.8 20:35.88
25
31 Broadwell, Jenevieve
12 Cobleskill-R
7:39.2 20:39.74
26
32 Adams, Abby
11 Peru High School
7:40.2 20:42.40
27
33 Naple, Sarah
SO Broadalbin-P
7:41.4 20:45.69
28
34 O'Connell, Elysha
9 Saranac High School
7:41.7 20:46.58
29
35 Katz, Emily
11 HopkintonMA
7:43.8 20:52.15
30
36 Opalka, Victoria
SO Broadalbin-P
7:45.4 20:56.55
31
37 Sheehan-Yassin, Dahlia
10 Cobleskill-R
7:45.9 20:57.91
32
38 Fettinger, Emily
12 Johnstown High S
7:48.1 21:03.85
39 Avens, Faith
11 Chatham
7:49.9 21:08.61
33
40 Ahearn, Kate
11 Mount Anthony Un
7:51.3 21:12.45
34
41 Haley, Lexi
11 Saranac High School
7:55.5 21:23.67
35
42 Quay, Shannon
10 Berne-Knox-W
7:55.6 21:24.13
36
43 Manor, Taylor
9 Saranac High School
7:56.3 21:25.97
37
44 Hicks, Melanie
12 Maple Hill
7:56.8 21:27.30
38
45 Fink, Allison
11 Saranac High School
7:58.5 21:31.89
39
46 Barlow, Emily
11 Mount Anthony Un
7:58.9 21:33.00
40
47 Dibble, Hannah
12 Cobleskill-R
7:59.6 21:34.68
41
48 Hollister, Jazmine
10 Mount Anthony Un
8:00.4 21:36.86
42
49 Fliss, Shauna
10 Peru High School
8:00.8 21:38.17
43
50 Yipp, Victoria
9 Saranac High School
8:01.1 21:38.94
44
51 Smith, Montana
FR Broadalbin-P
8:02.3 21:42.13
45
52 Davis, Denise
12 Cobleskill-R
8:03.6 21:45.58
46
53 Decker, Christa
SO Broadalbin-P
8:04.4 21:47.83
47
54 Griffiths, Amanda
Stillwater High
8:10.0 22:02.83
55 Katelyn, Hunter
11 Chatham
8:11.1 22:05.87
48
56 Tremper, Jessica
9 Chatham
8:11.3 22:06.43
49
57 Miner, Lydia
9 Saranac High School
8:11.8 22:07.71
50
58 Plitnick, Sarah
11 Maple Hill
8:19.0 22:27.06
51
59 Swatt, Skylar
11 Johnstown High S
8:22.8 22:37.39
60 Silvernail, Sarah
11 Schalmont High
8:25.8 22:45.58
52
61 Rice, Anita
10 Berne-Knox-W
8:28.3 22:52.30
53
62 Chapman, Dana
13 Seton Catholic
8:29.0 22:54.14
63 Morawski, Linda
10 Schalmont High
8:36.0 23:12.97
54
64 Keenan, Lexie
10 Maple Hill
8:37.8 23:17.98
55
65 Shafer, Annielaura
9 Berne-Knox-W
8:39.4 23:22.19
56
66 Olsen, Shawnee
11 Schalmont High
8:39.6 23:22.68
57
67 Benson, Carly
12 Schalmont High
8:43.5 23:33.32
58
68 Squires, Sabrina
11 Berne-Knox-W
8:55.9 24:06.81
59
69 Randle, Tralyn
10 Schalmont High
9:00.3 24:18.68
60
70 Flavell, Samantha
10 Berne-Knox-W
9:01.0 24:20.48
61
71 Oest, Erika
Stillwater High
9:28.4 25:34.47
72 Bellinger, Renee
FR Broadalbin-P
9:37.3 25:58.57
62
73 Layton, Shelby
9 Chatham
9:41.2 26:09.04
63
74 Dacorsi, Cheyenne
9 Johnstown High S
9:46.4 26:23.09
75 Powers, Chloe
11 Chatham
10:28.9 28:18.00
64
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 HopkintonMA
47 2
3 9
16 17
30
Total Time:
1:33:09.09
Average: 18:37.82
2 Maple Hill
77 4
5 6
24 38
51 55
Total Time:
1:36:20.95
Average: 19:16.19
3 Mount Anthony Union VT
95 10
13 15
23 34
40 42
Total Time:
1:39:34.20
Average: 19:54.84
4 Peru High School
106 7
11 18
27 43
Total Time:
1:39:54.46
Average: 19:58.90
5 Broadalbin-Perth Central
147 21
22 28
31 45
47 62
Total Time:
1:43:34.32
Average: 20:42.87
6 Berne-Knox-Westerlo Centr
160 1
14 36
53 56
59 61
Total Time:
1:44:01.90
Average: 20:48.38
7 Cobleskill-Richmondville
164 19
26 32
41 46
Total Time:
1:44:43.37
Average: 20:56.68
8 Saranac High School
165 25
29 35
37 39
44 50
Total Time:
1:45:43.99
Average: 21:08.80
9 Schalmont High
195 12
20 52
54 57
58 60
Total Time:
1:48:31.59
Average: 21:42.32
10 Chatham
201 8
33 48
49 63
64
Total Time:
1:50:15.04
Average: 22:03.01
Guilderland's Christine Bolognino wins the J.V. Girls title. | Emily Lopez of Columbia places 2nd in the J.V. Girls race. | Guilderland's Rebecca Miceli takes 2nd in the J.V. Girls race. |
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Bolognino, Christine
SR Guilderland High 7:10.9
19:23.20 1
2 Lopez, Emily
JR Columbia High Sc
7:22.2 19:53.79
2
3 Miceli, Rebecca
SO Guilderland High
7:22.4 19:54.24
3
4 Adelugba, Ife
10 Shenendehowa
7:24.6 20:00.36
4
5 Gray, Emily
JR Guilderland High
7:24.9 20:01.10
5
6 Jordan, Kristen
12 Shenendehowa
7:26.5 20:05.45
6
7 Phelps, Catherine
10 Shenendehowa
7:27.9 20:09.31
7
8 Carley, Erin
10 Shenendehowa
7:29.5 20:13.45
8
9 Payette, Kelsey
Thousand Islands
7:30.3 20:15.65
9
10 McClintock, Madison
10 Thousand Islands
7:33.2 20:23.47
10
11 Brazeau, Keira
10 Thousand Islands
7:35.1 20:28.72
11
12 Bader, Clarissa
12 Shenendehowa
7:37.0 20:33.84
12
13 Yu, Michelle
SO Guilderland High
7:38.6 20:38.05
13
14 Haig, Emily
11 Shenendehowa
7:44.7 20:54.67
14
15 Keys, Kierra
SR Columbia High Sc
7:46.2 20:58.63
15
16 Lesslauer, Paige
10 HopkintonMA
7:49.4 21:07.22
16
17 Bone, Sarah
SR Guilderland High 7:49.7
21:07.97 17
18 Dibble, Chelsea
10 Cobleskill-R
7:52.8 21:16.40
18
19 Sgambellone, Olivia
11 Shenendehowa
7:55.0 21:22.30
19
20 Love, Jillian
SO Guilderland High
7:55.4 21:23.50
20
21 Ward, Christine
SR Ballston Spa
7:58.8 21:32.72
21
22 Carr, Mackenzie
12 Thousand Islands
8:00.7 21:37.78
22
23 Tompkins, Erin
10 Shenendehowa
8:03.6 21:45.54
24 Urlage, Courtney
11 HopkintonMA
8:04.0 21:46.69
23
25 Wright, Rachel
JR Columbia High Sc
8:04.7 21:48.62
24
26 Barton, Sarah
SR Guilderland High
8:06.5 21:53.49
25
27 Buyck, Jenna
SO Guilderland High
8:06.7 21:53.88
28 Nichols, Mackenzie
JR Columbia High Sc
8:07.7 21:56.79
26
29 Sima, Alexandra
SR Guilderland High
8:09.6 22:01.73
30 Falcone, Michelle
JR Guilderland High
8:10.9 22:05.22
31 Dai, Vivian
SO Guilderland High
8:11.1 22:05.94
32 Graf, Kellie
12 Shenendehowa
8:14.1 22:14.09
33 Laestrander, Hanna
JR Guilderland High
8:18.7 22:26.35
34 Olenyk, Courteney
12 Shenendehowa
8:19.2 22:27.67
35 Phillips, Sarah
Thousand Islands
8:19.4 22:28.14
27
36 Benson, Samantha
10 Thousand Islands
8:20.9 22:32.40
28
37 Sanchez, Gabriella
JR Columbia High Sc
8:22.0 22:35.36
29
38 Sima, Ioana
SO Guilderland High
8:23.7 22:39.83
39 Lee, Samantha
12 HopkintonMA
8:24.1 22:41.05
30
40 Swyer, Rachel
SO Guilderland High
8:24.5 22:42.03
41 Rivelo, Raquel
11 Shenendehowa
8:24.9 22:43.14
42 LaRosa, Allyson
SR Ballston Spa
8:27.5 22:50.20
31
43 Burnham, Victoria
SO Guilderland High
8:28.8 22:53.58
44 Howard, Lizzie
SO Averill Park HS
8:31.5 23:00.95
32
45 Opalka, Alex
SO Broadalbin-P
8:32.8 23:04.52
46 Scott, Ella
11 Cobleskill-R
8:35.7 23:12.21
33
47 Kerwin, Ashley
JR Averill Park HS
8:37.5 23:17.24
34
48 Marrochello, Olivia
FR Averill Park HS
8:38.7 23:20.28
35
49 Storey, Katelyn
8 Cobleskill-R
8:38.9 23:20.83
36
50 Burnell, Ami
SO Ballston Spa
8:39.5 23:22.58
37
51 Camp, Kelly
JR Columbia High Sc
8:41.3 23:27.36
38
52 Port, Darrianna
SO Gloversville
8:41.8 23:28.79
53 Lasher, Emily
8 Cobleskill-R
8:42.4 23:30.45
39
54 Coy, Alexis
SR Guilderland High
8:43.2 23:32.65
55 Foxworth, Ashleigh
SO Guilderland High
8:43.4 23:33.00
56 Gustafson, Olivia
10 Shenendehowa
8:45.3 23:38.16
57 Omecinsky, Micheala
JR Averill Park HS
8:46.4 23:41.23
40
58 Gunther, Audrey
SR Guilderland High
8:47.0 23:42.68
59 DiBiase, Julianna
SR Guilderland High
8:47.4 23:43.88
60 Ronan, Katherine
12 HopkintonMA
8:48.0 23:45.58
41
61 King, Courtney
JR Averill Park HS
8:48.2 23:46.12
42
62 Tewksbury, Taylor
JR Guilderland High
8:48.9 23:47.89
63 Welch, Alison
11 HopkintonMA
8:49.5 23:49.53
43
64 Benson, Emily
SR Guilderland High
8:50.3 23:51.80
65 Cardish, Olivia
th Averill Park HS
8:52.7 23:58.24
44
66 Hunt, Kendra
SR Guilderland High
8:53.1 23:59.37
67 Bow, Lauren
10 Mount Anthony Un
8:54.0 24:01.70
68 Lane, Amanda
SO Ballston Spa
8:55.2 24:05.01
45
69 Haworth, Emily
th Averill Park HS
8:55.6 24:06.05
46
70 Joyce, Emily
10 HopkintonMA
8:57.7 24:11.55
47
71 Lvov, Elizabeth
SR Guilderland High
8:57.8 24:11.91
72 Halek, Christianna
11 Shenendehowa
9:00.3 24:18.59
73 Morrison, Kathryn
12 Thousand Islands
9:02.6 24:24.80
48
74 Osberg, Rosalie
SR Ballston Spa
9:02.7 24:25.21
49
75 Rogers, Janet
SR Guilderland High
9:02.9 24:25.81
76 Rizzo, Mary Grace
10 Shenendehowa
9:04.8 24:30.72
77 Montgomery, Jamie
10 Thousand Islands
9:05.0 24:31.35
78 Parillo, Francesca
SO Ballston Spa
9:05.1 24:31.73
50
79 Whalen, Hayley
Thousand Islands
9:08.6 24:41.10
80 Huskie, Savannah
10 Maple Hill
9:10.0 24:44.81
51
81 Gingrich, Rachel
JR Guilderland High
9:12.9 24:52.85
82 DiMura, Nicolette
SO Columbia High Sc
9:14.5 24:56.98
52
83 Holtzman, Emily
11 Shenendehowa
9:15.7 25:00.29
84 Patel, Foram
11 Mount Anthony Un
9:16.2 25:01.58
85 Smead, Julia
JR Columbia High Sc
9:16.3 25:01.84
86 Fancher, Anna
JR Gloversville
9:16.5 25:02.38
87 Hayden, Fiona
JR Guilderland High
9:18.1 25:06.80
88 Haupt, Kortney
SO Averill Park HS
9:19.8 25:11.32
89 Rush, Morgan
SR Averill Park HS
9:21.3 25:15.53
90 Bulanda, Erica
12 Thousand Islands
9:22.6 25:18.89
91 Flood, Reilly
9 Cobleskill-R
9:23.6 25:21.54
53
92 Nardone, Katiana
10 Mount Anthony Un
9:24.0 25:22.81
93 VanRoy, Lauren
SO Averill Park HS
9:26.1 25:28.25
94 Jacobs, Nora
10 Shenendehowa
9:26.2 25:28.69
95 Halle, Bailey
Thousand Islands
9:28.9 25:36.04
96 Sivakumar, Nivedita
11 Shenendehowa
9:30.6 25:40.48
97 Thorne, Morgan
SR Ballston Spa
9:31.0 25:41.46
54
98 Chong, Julia
JR Guilderland High
9:32.2 25:44.71
99 Nolan, Heather
10 Maple Hill
9:36.6 25:56.74
55
100 Turano, Johanna
SO Ballston Spa
9:38.1 26:00.63
101 Chevalier, Laura
JR Guilderland High
9:39.4 26:04.33
102 Rugar, Morgan
10 Saranac High School
9:40.8 26:07.96
103 Kowalczyk, Katherine
SO Averill Park HS
9:44.1 26:16.88
104 Hanlon, Abby
11 Shenendehowa
9:45.0 26:19.28
105 Hartley, Mattea
10 Thousand Islands
9:45.2 26:19.94
106 Demskie, Alyson
JR Ballston Spa
9:50.1 26:33.21
107 Renslow, Cameron
11 Maple Hill
9:52.7 26:40.26
56
108 Honen, Emily
SO Guilderland High
9:57.0 26:51.71
109 O'Grady, Bailey
SO Ballston Spa
10:07.9 27:21.10
110 Eddy, Mia
JR Averill Park HS
10:09.8 27:26.42
111 Hellyer, Alesha
10 Thousand Islands
10:11.1 27:29.77
112 Manolopoulos, Ariane
10 Shenendehowa
10:11.3 27:30.50
113 Jacobs, Molly
SO Guilderland High
10:13.1 27:35.39
114 LaRosa, Jenna
JR Ballston Spa
10:20.0 27:53.98
115 Gray, Meaghan
11 Shenendehowa
10:27.0 28:12.70
116 Chang, Haley
SO Guilderland High
10:28.5 28:16.88
117 Zink, Magdalena
JR Ballston Spa
10:36.2 28:37.68
118 Phibbs, Victoria
11 Maple Hill
10:38.0 28:42.45
57
119 Brady, Marie
11 Maple Hill
10:40.7 28:49.84
58
120 Fancher, Zoe
SR Gloversville
10:40.9 28:50.29
121 Smith, Amber
SR Ballston Spa
11:00.7 29:43.81
122 Wendling, Brooke
JR Ballston Spa
11:01.5 29:45.92
123 Schramm, Amelia
SO Guilderland High
11:11.1 30:11.88
124 Myers, Emma
11 Maple Hill
11:17.7 30:29.79
59
125 Klopman, Brittany
11 Cobleskill-R
12:21.9 33:23.00
60
126 Cohen, Sarah
SO Guilderland High
13:33.0 36:35.00
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Shenendehowa
37 4
6 7
8 12
14 19
Total Time:
1:41:02.41
Average: 20:12.49
2 Guilderland High School
39 1
3 5
13 17
20 25
Total Time:
1:41:04.56
Average: 20:12.92
3 Thousand Islands
79 9
10 11
22 27
28 48
Total Time:
1:45:13.76
Average: 21:02.76
4 Columbia High School
96 2
15 24
26 29
38 52
Total Time:
1:47:13.19
Average:
21:26.64
5 Hopkinton,MA
153 16
23 30
41 43
47
Total Time:
1:53:10.07
Average: 22:38.02
6 Cobleskill-Richmondville
179 18
33 36
39 53
60
Total Time:
1:56:41.43
Average:
23:20.29
7 Averill Park HS
183 32
34 35
40 42
44 46
Total Time:
1:57:05.82
Average: 23:25.17
8 Ballston Spa
183 21
31 37
45 49
50 54
Total Time:
1:56:15.72
Average: 23:15.15
9 Maple Hill
277 51
55 56
57 58
59
Total Time:
2:14:54.10
Average: 26:58.82
Event
8 Girls 1.7 Mile Run CC frosh
==================================================================================
Name
Year School
Avg Mile
Finals Points
==================================================================================
1 Zachgo, Julia
8 Shenendehowa
6:45.3 11:29.01
1
2 Crounse, Emily
9 Shenendehowa
6:50.1 11:37.10
2
3 Hartman, Caroline
9 Shenendehowa
7:02.1 11:57.52
3
4 Loomis, Ashley
FR Guilderland High
7:08.8 12:08.83
4
5 Brett, Alex
9 Thousand Islands
7:11.3 12:13.13
5
6 Smith, Renee
7t Columbia High Sc
7:12.8 12:15.70
6
7 Hartman, Charlotte
7 Shenendehowa
7:13.7 12:17.29
7
8 Jourdin, Alyssa
FR Guilderland High
7:14.2 12:18.14
8
9 Kuon, Maddie
FR Guilderland High
7:20.6 12:28.88
9
10 Broga, Gabriella
7t Columbia High Sc
7:24.0 12:34.67
10
11 Bortell, Lexi
FR Guilderland High
7:26.1 12:38.34
11
12 Mahar, Anastasia
8 Guilderland High
7:26.3 12:38.66
12
13 Strain, Monica
8 Maple Hill
7:26.5 12:39.01
13
14 Berriman, Emily
9 Thousand Islands 7:27.1
12:39.98 14
15 Tesoriero, Molly
8t Columbia High Sc
7:27.3 12:40.28
15
16 Jones, Amanda
FR Columbia High Sc
7:28.5 12:42.32
16
17 Gonzales, Hannah
9 Maple Hill
7:29.0 12:43.24
17
18 Wlaschin, Callie
9 Shenendehowa
7:33.1 12:50.19
18
19 Loomis, Alexis
FR Guilderland High
7:34.0 12:51.76
19
20 Kowalczyk, Riley
8 Shenendehowa
7:37.5 12:57.63
20
21 Fogarty, Hannah
8 Ballston Spa
7:39.6 13:01.23
22 Fish, Christine
7 Guilderland High
7:40.2 13:02.33
21
23 Leggett, Taylor
7 Shenendehowa
7:42.7 13:06.44
22
24 Callender, Caroline
8 Guilderland High
7:42.8 13:06.73
25 Warren, Tara
Thousand Islands
7:52.2 13:22.68
23
26 Calzadilla, Denise
8 Guilderland High
7:53.2 13:24.43
27 Birtch, Rayanna
9 Thousand Islands
7:53.8 13:25.39
24
28 Leggiero, Jillian
FR Columbia High Sc
7:55.2 13:27.76
25
29 Ferson, Alana
8t Columbia High Sc
7:57.8 13:32.24
26
30 Planavsky, Mercedes
8 Ballston Spa
7:58.1 13:32.70
31 Miceli, Erin
7 Guilderland High
7:59.0 13:34.27
32 Sommo, Jordyn
7 Guilderland High
8:02.0 13:39.30
33 O'Brien, Brenna
FR Guilderland High
8:03.9 13:42.57
34 Trainor, Aurora
FR Guilderland High
8:04.7 13:43.86
35 Frederick, Abbey
FR Ballston Spa
8:08.1 13:49.63
36 Roberts, Jasmine
8 Guilderland High
8:09.1 13:51.35
37 Bader, Isabelle
9 Shenendehowa
8:09.7 13:52.46
38 Schambach, Brittany
FR Guilderland High
8:10.6 13:53.96
39 Senzio, Katie
FR Gloversville
8:14.6 14:00.77
40 Scoville, Lily
FR Averill Park HS
8:16.7 14:04.25
27
41 Schramm, Natalie
7 Guilderland High
8:18.6 14:07.51
42 Demasi, Victoria
8 Shenendehowa
8:20.3 14:10.45
43 Gowland-Wood, Victoria
9 Thousand Islands
8:20.9 14:11.49
28
44 Bini, Madison
8 Guilderland High
8:21.4 14:12.35
45 Doyle, Mary
8 Guilderland High
8:21.6 14:12.71
46 Morris, Rachel
7t Columbia High Sc
8:25.2 14:18.71
29
47 Watrobski, Kristina
9 Shenendehowa
8:25.6 14:19.51
48 Harper, Katherine
9 Thousand Islands
8:26.6 14:21.16
30
49 Delucia, Cora
9 Mount Anthony Un
8:26.9 14:21.62
50 Thompson, Alexa
7 Guilderland High
8:27.2 14:22.23
51 Spraker, Erika
9 Shenendehowa
8:29.7 14:26.36
52 Libby, Teri Anna
9 Thousand Islands
8:30.7 14:28.07
31
53 Balzer, Sopie
FR Guilderland High
8:32.6 14:31.37
54 Paul, Kaitlyn
7 Guilderland High
8:33.9 14:33.49
55 Pokorny, Mikayla
FR Guilderland High
8:34.2 14:34.11
56 Warren, Amanda
FR Guilderland High
8:34.9 14:35.22
57 Caher, Nora
8 Shenendehowa
8:37.7 14:39.99
58 Haggard, Zoe
8 Guilderland High
8:39.8 14:43.56
59 Dickinsen, Jasmine
9 Mount Anthony Un
8:41.7 14:46.77
60 Holden, Isabel
9 HopkintonMA
8:44.7 14:51.85
61 Richards, Vanessa
Thousand Islands
8:56.0 15:11.07
62 Myers, Christine
FR Guilderland High
8:57.6 15:13.85
63 Stalica, Alex
9 Shenendehowa
9:01.8 15:20.99
64 Kelly, Kathleen
FR Ballston Spa
9:02.5 15:22.17
65 Yang, Katie
FR Guilderland High
9:03.9 15:24.57
66 Spanbower, Skyler
7 Guilderland High
9:04.4 15:25.39
67 Nugent, Caylin
FR Guilderland High
9:08.9 15:33.13
68 Julien, Sydney
FR Averill Park HS
9:10.3 15:35.38
32
69 Mueller, Helena
9 Maple Hill
9:15.1 15:43.52
33
70 Mueller, Michaela
9 Maple Hill
9:16.3 15:45.69
34
71 Coiteaux, Leah
FR Averill Park HS
9:17.3 15:47.27
35
72 Vlieg, Elizabeth
8t Columbia High Sc
9:32.0 16:12.35
73 Vandeusen, Tierney
FR Gloversville
9:47.5 16:38.62
74 Trainor, Mallory
7 Guilderland High
9:49.9 16:42.76
75 Cooper, Layla
7 Guilderland High
9:50.5 16:43.78
76 Hoffman, Elizabeth
FR Guilderland High
9:52.0 16:46.34
77 McInerney, Kristin
9 Maple Hill
9:56.3 16:53.57
36
78 Burack, Marissa
FR Guilderland High
10:08.6 17:14.58
79 Schweikert, Kate
9 HopkintonMA
10:10.3 17:17.46
80 Brucker, Rachel
7 Guilderland High
10:16.2 17:27.41
81 Bartosik, Kathryn
FR Averill Park HS
10:21.1 17:35.84
37
82 Byerly, Kayla
7 Guilderland High
10:28.4 17:48.19
83 Gallagher, Kathryn
FR Guilderland High
10:33.6 17:57.10
84 Monks, Evelyn
9 HopkintonMA
10:46.2 18:18.47
85 Andrew, Maria
8 Mohonasen HS
10:49.5 18:24.08
86 Serson, Cassidy
Thousand Islands
10:50.7 18:26.16
87 Hogan, Katie
9 Maple Hill
10:54.6 18:32.67
38
88 Blesser, Briana
7 Mohonasen HS
10:59.2 18:40.56
89 Carbonneau, Abby
9 HopkintonMA
11:19.4 19:14.90
90 Ernest, Brittany
FR Averill Park HS
11:23.5 19:21.80
39
Team Scores
=================================================================================
Rank Team
Total 1
2 3
4 5
*6 *7
*8 *9
=================================================================================
1 Shenendehowa
31 1
2 3
7 18
20 22
Total Time:
1:00:11.11
Average: 12:02.23
2 Guilderland High School
44 4
8 9
11 12
19 21
Total Time:
1:02:12.85
Average: 12:26.57
3 Columbia High School
72 6
10 15
16 25
26 29
Total Time:
1:03:40.73
Average: 12:44.15
4 Thousand Islands
94 5
14 23
24 28
30 31
Total Time:
1:05:52.67
Average: 13:10.54
5 Maple Hill
133 13
17 33
34 36
38
Total Time:
1:13:45.03
Average: 14:45.01
6 Averill Park HS
170 27
32 35
37 39
Total Time:
1:22:24.54
Average: 16:28.91